(949) 536-5799

The First Persian Medical Magazine by Healthcare Professionals In North America

Today Friday, 22 January , 2021

ردیاب واکسن کرونا

مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

ردیاب واکسن کرونا

فاز 1
43

43 واکسن

در تعداد کمی از افراد سالم و جوان برای ارزیابی میزان ایمنی و دوز صحیح آزمایش می شوند
فاز 2
21

21 واکسن

به یک گروه بزرگتر از افراد ، از جمله افرادی که در معرض خطر بیشتری از بیماری هستند، گسترش می یابد
فاز 3
20

20 واکسن

در حال آزمایش در هزاران نفر برای بررسی اثربخشی و ایمنی آنها هستند
استفاده محدود
8

8 واکسن

چین و روسیه واکسن ها را بدون انتظار برای نتایج آزمایشات فاز 3 تصویب کرده اند. کارشناسان می گویند این روند عجولانه خطرات جدی دارد.
تایید شده
2

2 واکسن

تعیین شده است که مزایایی بیشتر از خطرات شناخته شده و بالقوه ارائه دهد

در حال حاضر محققان در جهان بر روی بیش از 170 واکسن بر علیه ویروس کرونا ( کوید ۱۹ ) مشغول به کار می باشند که 29 واکسن از این واکسن ها در مرحله آزمایش بالینی بر روی انسان می باشد. لازم بذکر است که مراحل تحقیق و توسعه یک واکسن سالها بطول می انجامد ولی در مورد ویر‌س کرونا شرکت های داروسازی سراسر دنیا در حال رقابت گسترده ای هستند که یک‌ واکسن موثر با امنیت بالا رو در اختیار مردم قرار بدهند.

مجله پزشکی سلامت سیب همواره قصد داشته که اطلاعات دقیق پزشکی‌ و سلامتی رو معتبر رو در اختیار هموطنان عزیزمان قرار بدهد تا عزیزانمان بدور از شایعات و غرایز شخصی دانش خود را در مورد مسائل روز پزشکی و سلامتی روز افزایش بدهند.

در اینجا رسالت خود دیدیم که در این شرایط سخت در کنار شما دوستان عزیز باشیم و با استفاده از منابع علمی و‌خبری معتبر موجود در دنیا مراحل پیشرفت واکسن کوید ۱۹ توسط شرکت های مختلف را بصورت زنده دنبال کنیم و‌اطلاعات بروز و معتبری رو در اختیار شما هموطنان عزیز قرار دهیم. البته لازم بذکر است که این اطلاعات بر اساس گزارش شرکت های داروسازی در دنیا می باشد و مطالب و ویدیو های تکمیلی رو برای شما عزیزان در وبسایت مجله سیب و کانال های شبکه اجتماعی مجله سیب به اشتراک خواهیم گذاشت.

SARS-CoV-2

کار در ژانویه با رمزگشایی ژن SARS-CoV-2 آغاز شد. اولین آزمایشات ایمنی واکسن از ماه مارس بر روی انسان آغاز شد و اکنون 10 آزمایش به مراحل نهایی آزمایش رسیده اند. برخی از این آزمایشات با شکست روبرو می شوند و برخی دیگر ممکن است بدون نتیجه مشخص به پایان برسند. اما چند واکسن ممکن است در تحریک سیستم ایمنی بدن برای تولید آنتی بادی موثر علیه ویروس موفق شوند.

در اینجا وضعیت کلیه واکسنهایی که به آزمایش در انسان رسیده اند ، همراه با مجموعه واکسن های امیدوار کننده ای است که هنوز در حیوانات آزمایش می شوند. گرچه این واکسن ها به طور بالقوه ممکن است از عفونت جلوگیری کنند ، اما نمی توانند بیماری را درمان کنند.

آپدیت شده در 28 دی
منابع :
Sources: World Health Organization, National Institute of Allergy and Infectious Diseases, National Center for Biotechnology Information, New England Journal of Medicine.

فاز 1

imperialcollege morningside

محققان امپریال کالج لندن یک واکسن RNA "خود تقویت کننده" تولید کرده اند که تولید پروتئین ویروسی را برای تحریک سیستم ایمنی بدن افزایش می دهد. آنها آزمایش های فاز 1/2 را از 15 ژوئن آغاز کردند و برای تولید و توزیع واکسن از طریق یک شرکت جدید به نام VacEquity Global Health با شرکت Morningside Ventures همکاری کردند. در تاریخ 18 دسامبر ، محققان از همکاری با Enesi Pharma برای تهیه نسخه ای جامد از واکسن که می تواند بدون سوزن در پوست کاشته شود ، خبر دادند.

Updated Jan. 7
gennova hdtbio

Gennova Biopharmaceuticals در هند و HDT Bio مستقر در سیاتل برای تولید واکسنی مبتنی بر RNA خود تقویت کننده همکاری کردند. این واکسن ، معروف به HGC019 ، توانست حیوانات را با ایمنی تحریک کند و آنتی بادی برای ویروس کرونا ایجاد کند و این باعث شد هند در ماه دسامبر برای شروع آزمایشات فاز 1/2 به این شرکتها مجوز بدهد.

Updated Dec. 12
geneone

یک شرکت زیست فناوری کره جنوبی ( GeneOne Life Science ) یک واکسن مبتنی بر DNA تولید کرد که دو پروتئین را از ویروس کرونا رمز می کند. در ماه دسامبر آنها یک آزمایش فاز 1/2 را با 345 شرکت کننده راه اندازی کردند.

Updated Dec. 17
genexine

شرکت کره ای Genexine آزمایش ایمنی واکسن مبتنی بر DNA را از ماه ژوئن آغاز کرد. در ماه دسامبر ، Korea Biomedical Review گزارش داد كه ژنكسین از نتایج اولیه خود ناامیدكننده است و تصمیم گرفت آزمایشات خود را با یك واكسن اصلاح شده مجدداً آغاز كند.

Updated Dec. 22
ams abogen walvax

در ماه ژوئن ، محققان چینی در آکادمی علوم پزشکی نظامی ، Suzhou Abogen Biosciences و Walvax Biotechnology اعلام کردند که اولین آزمایش های ایمنی کشور خود را بر روی واکسن مبتنی بر mRNA ، به نام ARCoV آغاز می کنند. گزارش شده است که مطالعات قبلی بر روی میمون ها اثرات محافظتی را نشان می داد و در آزمایش فاز 1 نشان داد که در افراد بی خطر است. در 21 دسامبر ، شین هوا گزارش داد که چین در حال ساخت کارخانه ای برای تولید 120 میلیون دوز در سال است.

Updated Dec. 22
chula chulavrc

محققان دانشگاه Chulalongkorn تایلند چندین واکسن احتمالی را برای ویروس کرونا تولید کرده اند. دورترین مرحله یک واکسن مبتنی بر mRNA است که به ChulaCov19 معروف است. در تاریخ 29 سپتامبر ، مرکز تحقیقات واکسن چولا آزمایش فاز 1 را برای آزمایش آن بر روی انسان ثبت کرد. پیش بینی می شود که به دلیل تأخیر در بودجه و تولید ، آزمایش در بهار 2021 آغاز شود. در مصاحبه ای با بانکوک پست ، رهبر این پروژه گفت که اگر 30 میلیون دوز برای تایلند و شش کشور دیگر آسیا تولید شود ، ممکن است واکسن ایمن و موثر است.

Updated Dec. 18
entos

شرکت کانادایی انتوس داروسازی یک واکسن DNA برای ویروس کرونا ایجاد کرده است. اکثر واکسن های ژنتیکی دیگر ژن پروتئین سنبله را در سطح ویروس حمل می کنند. در عوض Entos ژن را برای نوکلئوکپسید ، پروتئینی که درون غشا ویروس قرار دارد ، انتخاب کرد. آنها شرط می بندند که این می تواند مصونیت طولانی مدت داشته باشد. در ماه اکتبر ، انتوس یک آزمایش فاز 1 را برای واکسن خود در کانادا آغاز کرد ، Covigenix VAX-001.

Updated Oct. 20
symvivo

در تاریخ 2 نوامبر ، شرکت کانادایی Symvivo اعلام کرد که آنها یک واکسن DNA را برای اولین داوطلب خود در یک آزمایش فاز 1 تزریق کرده اند. DNA درون باکتریهای بی ضرری قرار می گیرد که داوطلبان آن را در مایع منجمد می بلعند (شرکت در حال کار بر روی قرار دادن باکتری ها در یک قرص است). هنگامی که باکتری ها به روده می رسند ، DNA به درون سلول های روده لغزیده و سپس پروتئین های ویروسی را ایجاد می کند.

Updated Nov. 3
oncosec

ایمنی درمانی OncoSec مستقر در نیوجرسی ، درمان های آزمایشی سرطانی را تولید کرده است که ژن ها را به تومورها منتقل می کند. در آنجا ، ژن های تزریق شده یک مولکول سیگنالینگ طبیعی به نام IL-12 تولید می کنند که توجه سلول های ایمنی را که به سرطان حمله می کنند ، جلب می کند. در بهار ، OncoSec شروع به تطبیق فناوری خود برای ساخت واکسن برای ویروس کرونا کرد. این واکسن ، CORVax12 نام دارد ، از یک حلقه DNA تشکیل شده است که هم پروتئین سنبله و هم IL-12 را کد می کند. ایجاد بدن برای تولید IL-12 اضافی می تواند به طور بالقوه توانایی سیستم ایمنی بدن را در ایجاد آنتی بادی های پروتئین سنبله افزایش دهد. در 13 نوامبر ، این شرکت یک آزمایش فاز 1 را برای آزمایش ایمنی CORVax12 ثبت کرد.

Updated Nov. 13
reithera spallanzani

شرکت بیوتکنولوژی ایتالیایی ReiThera یک واکسن Covid-19 به نام GRAd-COV2 تولید کرده است که بر اساس ویروس آدنو ویروس آلوده به گوریل ها ساخته شده است. آنها که با همکاری موسسه ملی بیماری های عفونی Lazzaro Spallanzani در رم کار می کردند ، آزمایش فاز 1 را در اواخر ماه ژوئیه آغاز کردند. در ماه نوامبر ، آنها اعلام کردند که واکسن به خوبی تحمل شده و آنتی بادی تولید می کند و راه را برای آزمایش فاز 2/3 در ماه های آینده باز می کند.

Updated Nov. 13

در حالی که بسیاری از واکسن ها به صورت تزریقی تزریق می شوند ، برخی از واکسن ها را می توان به صورت قرص مصرف کرد. واکسن های خوراکی برای بیماری هایی از جمله فلج اطفال ، وبا و تب حصبه تأیید شده اند. شرکت کوچک سانفرانسیسکو Vaxart در زمینه تولید واکسن های خوراکی تخصص دارد. آنها قرص هایی را برای آنفلوانزا و سایر بیماری ها ایجاد و آزمایش کرده اند. در اوایل سال جاری ، واکسارت کار بر روی واکسن خوراکی Covid-19 را آغاز کرد. این شامل یک آدنو ویروس به نام Ad5 (همان ناقل ویروسی در واکسن CanSinoBio و Sputnik V روسیه) است.

هنگامی که وکسارت این قرص را به موش ها داد ، آنها آنتی بادی علیه ویروس کرونا تولید کردند. با این حال موش ها از علائم Covid-19 رنج نمی برند ، بنابراین محققان به سمت همسترها روی می آورند که باعث می شود. در یک مطالعه منتشر نشده ، آنها دریافتند که قرص واکسن نه تنها میزان ویروس کرونا را در همسترهای بیمار به طرز چشمگیری کاهش می دهد ، بلکه آنها را از دو علامت مهم بیماری محافظت می کند: کاهش وزن و تورم ریه ها. در ماه اکتبر ، این شرکت دادن یک قرص به داوطلبان در یک آزمایش بالینی فاز 1 آغاز کرد.

اگرچه هنوز به هیچ یک از واکسنهای واکسارت مجوز داده نشده است ، قیمت سهام این شرکت در نیمه اول سال 2020 3،600 درصد افزایش یافته است. در ماه ژوئن ، نیویورک تایمز گزارش داد ، صندوق تامینی که بخشی از شرکت را کنترل می کرد ، بیشتر سهام خود را فروخته و به فروش می رساند 200 میلیون دلار سود. در پی آن گزارش ، وزارت دادگستری تحقیق در مورد این شرکت را آغاز کرد ، در حالی که تعدادی از پرونده های حقوقی سهامداران علیه وکسارت ، مدیران و هیئت مدیره آن تشکیل شد.

Updated Nov. 12
merck themis pasteur

شرکت آمریکایی مرک در ماه ژوئن شرکت اتریشی Themis Bioscience را خریداری کرد و در حال کار بر روی واکسنی است که در اصل در انستیتو پاستور ساخته شده است. در این واکسن از ویروس سرخک ضعیف شده استفاده شده است که حامل ژنی برای پروتئین سنبله ویروس کرونا است. محققان یک آزمایش فاز 1 را در ماه آگوست آغاز کردند.

Updated Aug. 12
hku xiamen wantai

در سال 2019 ، محققان دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه Xiamen واکسن اسپری بینی برای آنفلوانزا بر اساس فرم ضعیف شده ژنتیکی ویروس آنفلوانزا ایجاد کردند. در اوایل سال جاری ، آنها واکسن را مهندسی کردند تا بخشی از پروتئین سنبله ویروس کرونا را نیز تولید کند. در 9 سپتامبر ، آنها تصویب کردند که آزمایشات بالینی را با مشارکت داروخانه بیولوژیکی Beijing Wantai آغاز می کنند.

Updated Sept. 9
dzif

سه دهه پیش ، مرکز تحقیقات عفونی آلمان یک واکسن آبله را از ویروس بی ضرری به نام Modified Vaccinia Ankara یا به اختصار MVA تولید کرد. در سالهای اخیر ، آنها آن را برای ایجاد واکسن برای MERS ، بیماری ناشی از ویروس کرونا دیگر ، سازگار کردند. این بهار ، آنها یک واکسن مبتنی بر MVA برای SARS-CoV-2 ، ویروس کرونا که عامل همه گیری Covid-19 است ، ساختند. ژن پروتئین سنبله را که درون سلولهایی که به آنها حمله می کند ، تولید می کند. در تاریخ 29 سپتامبر ، مرکز و کنسرسیومی از دانشگاههای آلمان یک آزمایش فاز 1 را ثبت کردند. در ماه ژانویه ، این مرکز اعلام کرد که فرمول بندی اولیه آنها نتایج ناامیدکننده ای را ارائه می دهد و دادگاه را به روز می کنند تا آن را به روز کنند.

Updated Jan. 13
merck iavi

مرک علاوه بر پروژه خود با تمیس ، درمورد واکسن ناقل ویروس دوم با IAVI همکاری می کند. این ویروس بر اساس ویروسهای استوماتیت وزیکولار است ، همان روشی که مرک با موفقیت در تولید اولین واکسن تایید شده برای ابولا به کار برد. آنها واکسن ویروس کرونا را به عنوان یک قرص طراحی کرده اند ، که به طور بالقوه می تواند توزیع آن را از سرنگ های تزریق آسان تر کند. مرک و IAVI 38 میلیون دلار از دولت ایالات متحده برای حمایت از تحقیقات خود دریافت کردند و در 30 سپتامبر آنها یک آزمایش فاز 1 را ثبت کردند.

Updated Aug. 27
immunitybio

شرکت ImmunityBio مستقر در کالیفرنیا آزمایش فاز 1 واکسن Covid-19 را در ماه اکتبر آغاز کرد. این واکسن از آدنو ویروس Ad5 استفاده می کند ، همان واکسنی که CanSinBio و موسسه Gamaleya در روسیه از آن استفاده کرده اند. ImmunityBio ویروس Ad5 را برای حمل ژن برای دو ژن از ویروس کرونا طراحی کرده است. علاوه بر پروتئین سنبله ، ژن پروتئینی به نام نوکلئوکپسید را نیز حمل می کند. این شرکت امیدوار است که این ترکیب پاسخ ایمنی شدیدی را ایجاد کند. در تاریخ 10 دسامبر ، این شرکت اعلام کرد که این واکسن از میمون ها در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. رئیس و C.E.O. از ImmunityBio میلیاردر پاتریک سون شیونگ ، صاحب لس آنجلس تایمز است.

Updated Dec. 11
iibr

در بهار ، موسسه تحقیقات بیولوژیکی اسرائیل کار بر روی واکسن ویروس کرونا را بر اساس ویروسهای استوماتیت وزیکولیک آغاز کرد. آنها ویروس ها را مهندسی کردند تا ژن پروتئین سنبله ویروس کرونا را حمل کنند. در 25 اکتبر ، دولت اسرائیل اعلام کرد که این واکسن ، به نام Brilife ، در مرحله آزمایشات فاز 1 قرار دارد. اگر واکسن در آزمایشات فاز 1 و فاز 2 موفقیت آمیز باشد ، محققان امیدوارند آزمایشات فاز 3 را در بهار 2021 آغاز کنند.

Updated Oct. 26
cityofhope

محققان City of Hope ، یک مituteسسه تحقیقاتی زیست پزشکی در کالیفرنیا ، واکسنی بر اساس شکل ضعیف شده ویروس به نام Modified Vaccinia Ankara یا به اختصار MVA ایجاد کردند. آنها دو ژن ویروس کرونا به ویروس اضافه کردند - یکی برای پروتئین سنبله ، و دیگری برای پروتئین دیگری به نام نوکلئوکپسید. آنها امیدوارند که این ترکیب باعث شود واکسن بتواند ایمنی سریع و طولانی مدت ایجاد کند. در 24 نوامبر آنها شروع دادگاه فاز 1 را اعلام کردند ، با امید به اینکه فاز 2 در سه ماهه دوم 2021 آغاز شود.

Updated Nov. 24
cellid lgchem

در ماه آوریل ، شرکت بیوتکنولوژی کره جنوبی Cellid شروع به تولید واکسن Covid-19 کرد. این واکسن بر اساس ترکیبی از دو سویه آدنو ویروس به نام Ad5 و Ad35 ساخته شده است. پس از آزمایش واکسن بر روی میمون ها ، Cellid برای تولید واکسن با تولید کننده مواد شیمیایی کره جنوبی LG Chem همکاری کرد. در ماه دسامبر ، آنها یک آزمایش فاز 1 را ثبت کردند.

Updated Dec. 14
altimmune

نام واکسن: AdCOVID
کارایی: ناشناخته
دوز: 1 دوز
نوع: اسپری بینی
ذخیره سازی: در یخچال

Altimmune مستقر در مریلند یک شرکت زیست دارویی است که بر تولید واکسن های تحویل داده شده توسط اسپری بینی تمرکز دارد. اخیراً ، آنها با استفاده از این فناوری با آنفلوانزا و سیاه زخم مقابله کرده اند. آنها اکنون از آن برای ساخت واکسن اسپری بینی برای Covid-19 استفاده کرده و آدنو ویروس Ad5 را به مجاری تنفسی می رسانند. این شرکت می گوید اسپری بینی آن ممکن است برای جلوگیری از انتقال ویروس موثرتر از واکسن های تزریقی باشد. در 22 دسامبر ، این شرکت یک آزمایش بالینی فاز 1 را برای بزرگسالان ثبت کرد.

Updated Dec. 22
finlay

در تاریخ 18 آگوست ، رئیس اپیدمیولوژی وزارت بهداشت عمومی کوبا از اولین آزمایش آزمایش واکسن Covid-19 در این کشور خبر داد. موسسه واکسن Finlay در هاوانا آزمایش واکسنی به نام Soberana 1. را آغاز کرد. این ماده حاوی بخشی از پروتئین سنبله به نام RBD به همراه دو ماده اضافی است: پروتئین های باکتری و هیدروکسید آلومینیوم. این مواد ، که به عنوان کمکی شناخته می شوند ، پاسخ سیستم ایمنی بدن به ویروس کرونا را افزایش می دهند.

Updated Dec. 18
sanofi-logo gsk

سانوفی علاوه بر واکسن mRNA خود ، واکسن Covid-19 مبتنی بر پروتئین های ویروسی تولید کرد. آنها پروتئین ها را با ویروس های مهندسی شده تولید کردند که در داخل سلول های حشرات رشد می کنند. GSK این پروتئین ها را با مواد کمکی مکمل سیستم ایمنی بدن مکمل می کند. این واکسن بر اساس همان طرحی است که سانوفی برای ایجاد Flublok ، یک واکسن تایید شده برای آنفلوانزا استفاده کرده است. این شرکت ها یک آزمایش بالینی فاز 1/2 را در ماه سپتامبر آغاز کردند.

انتظار می رود که واکسن Sanofi نقش عمده ای در مقابله با بیماری همه گیر داشته باشد. در ایالات متحده ، Operation Warp Speed ​​آن را به عنوان یکی از شش واکسن برای تأمین مقدار زیاد انتخاب کرد و به توافق 2.1 میلیارد دلاری برای 100 میلیون دوز رسید. در 18 سپتامبر ، سانوفی قرارداد دیگری با 300 میلیون دوز برای یک مقدار نامشخص با اتحادیه اروپا بسته و بعداً تا 72 میلیون دوز با کانادا به توافق رسید. علاوه بر این ، سانوفی موافقت کرد که 200 میلیون دوز به COVAX ، یک همکاری بین المللی برای رساندن عادلانه واکسن در سراسر جهان ، ارائه دهد. این شرکت انتظار دارد در ماه دسامبر به یک آزمایش فاز 3 منتقل شود و به طور بالقوه تا بهار به دنبال مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده باشد. این شرکت اعلام کرد که قصد دارد در سال 2021 حداکثر یک میلیارد دوز تهیه کند.

اما در 11 دسامبر ، Sanofi و GSK اعلام کردند که واکسن آنها ناامیدکننده است. در حالی که سطح امیدوار کننده ای از آنتی بادی ها را در افراد زیر 50 سال فراهم می کند ، افراد مسن به همان شدت که انتظار داشتند پاسخ نمی دادند. آنها فاز 2 دادگاه جدید را با فرمول بندی متفاوت در فوریه آغاز می کنند. اگر آنها بتوانند با واکسن جدید به اندازه کافی آنتی بادی بالا دریافت کنند ، آنها به مطالعات فاز 3 می روند. این می تواند یک چالش باشد ، زیرا ممکن است آنها نتوانند آن را در برابر دارونما آزمایش کنند. در عوض ، ممکن است مجبور شوند یکی از واکسنهایی را آزمایش کنند که انتظار می رود تا آن زمان مجوز استفاده اضطراری را دریافت کنند. Sanofi و GSK انتظار ندارند این واکسن قبل از پایان سال 2021 در دسترس باشد.

Updated Dec. 11
spybiotech

SpyBiotech ، شرکتی که از دانشگاه آکسفورد تاسیس شد ، در ماه سپتامبر اعلام کرد که اولین داوطلبان در آزمایش فاز 1/2 استرالیا واکسن Covid-19 خود را دریافت می کنند. محققان این واکسن را از مخلوط پروتئین ها ایجاد کردند. برخی از پروتئین ها ، از ویروس های هپاتیت B ، خود را به صورت پوسته های توخالی جمع می کنند. محققان این پوسته ها را با بخشی از پروتئین سنبله ویروس کرونا تزئین کردند. موسسه سرم هند ، مجوز این فناوری را از SpyBiotech ، در حال انجام آزمایشات است.

Updated Sept. 24
baylor texaschildrens biologicale dynavax

پس از شیوع سارس در سال 2002 ، محققان کالج پزشکی بیلور شروع به تولید واکسنی کردند که می تواند از شیوع جدید جلوگیری کند. با وجود نتایج امیدوار کننده اولیه ، حمایت از تحقیقات از بین رفت. از آنجا که ویروس های کرونا ویروس های ایجاد کننده SARS و Covid-19 بسیار شبیه به هم هستند ، محققان این پروژه را با مشارکت بیمارستان کودکان تگزاس احیا کردند. محققان دریافتند که واکسن Covid-19 آنتی بادی در موش تولید می کند. شرکت هندی Biological E در ماه آگوست مجوز آن را صادر کرد و یک آزمایش آزمایشی فاز 1/2 را در نوامبر آغاز کرد و پروتئین های ویروسی را با ترکیب کمکی ساخته شده توسط Dynavax ترکیب کرد. در تاریخ 29 دسامبر ، Biological E و ائتلاف برای ابتکارات آمادگی اپیدمیک همکاری برای پیشبرد تولید و ساخت واکسن را اعلام کردند و CEPI در ابتدا 5 میلیون دلار به این تلاش کمک کرد. اگر آزمایشات تأیید کند که واکسن م worksثر است ، Biological E امیدوار است که سالانه یک میلیارد دوز تولید کند.

Updated Dec. 29
shionogi niid kyushu

Shionogi ، یک غول دارویی ژاپنی ، آزمایش فاز 1/2 واکسن ویروس کرونا را در 16 دسامبر آغاز کرد. این شرکت با همکاری انستیتوی ملی بیماری های عفونی و دانشگاه کیوشو آن را تولید کرد. این واکسن بر اساس پروتئین ویروس کرونا ساخته شده است که در سلولهای حشرات توسط ویروسهای تغییر یافته ژنتیکی تولید می شود.

Updated Dec. 17
vaxine

شرکت استرالیایی Vaxine واکسنی تولید کرد که پروتئین های ویروسی را با یک ماده کمکی تحریک کننده سیستم ایمنی بدن ترکیب می کند. یک آزمایش فاز 1 در تابستان آغاز شد.

Updated Jan. 2
kbp

دومین واکسن گیاهی در Kentucky BioProcessing ، یکی از شرکت های تابعه British American Tobacco ، سازنده Lucky Strike و سیگارهای دیگر در دست تولید است. مانند مدیگوگو ، مهندسین كنتاكی BioProcessing یكی از اقوام وحشی توتون به نام Nicotiana benthamiana برای ساخت پروتئین های ویروسی تولید كرد. این شرکت قبلاً از این روش برای ساخت دارویی به نام Zmapp برای ابولا استفاده می کرد. دادرسی فاز 1 در دسامبر آغاز شد.

Updated Dec. 17
adimmune

تولید کننده واکسن مستقر در تایوان Adimmune اجازه راه اندازی آزمایش فاز 1 را در 20 آگوست گرفت. این واکسن حاوی بخش RBD پروتئین سنبله ویروس است. در ماه دسامبر ، مطبوعات تایوان گزارش دادند که Adimmune نتوانسته است دوز مناسب واکسن خود را پیدا کند و نیاز به آزمایش فرمولاسیون جدید دارد.

Updated Dec. 31
covaxx

COVAXX مستقر در نیویورک ، یکی از شرکت های تابعه United Biomedical ، واکسنی را ایجاد کرده است که حاوی قسمت هایی از چندین پروتئین ویروسی است. در 11 سپتامبر آنها آزمایش فاز 1 را در تایوان ثبت کردند. آنها با مقامات در برزیل به توافق رسیده اند كه دادگاه فاز 2/3 خود را در آنجا برگزار كنند كه قرار است در فوریه آغاز شود. در 25 نوامبر ، Covaxx توافق نامه هایی را با کشورهایی از جمله برزیل ، اکوادور و پرو برای تحویل بیش از 140 میلیون دوز به ارزش 2.8 میلیارد دلار اعلام کرد.

Updated Dec. 26
tubingen

در بهار ، محققان دانشگاه توبینگن در آلمان واکسنی ساخته شده از هشت قسمت از دو پروتئین ویروسی ، همراه با یک کمکی تحریک کننده سیستم ایمنی ایجاد کردند. در ماه سپتامبر آنها یک آزمایش فاز 1 را آغاز کردند.

Updated Sept. 15
cigb

مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کوبا در تاریخ 26 نوامبر اعلام کرد که در حال آغاز آزمایش فاز 1 واکسنی است که به عنوان اسپری بینی تحویل داده می شود. این واکسن که با نام Mambisa شناخته می شود ، حاوی قطعه ای از پروتئین سنبله ویروس کرونا است که دامنه اتصال دهنده به آن را نامیده می شود ، همراه با پروتئینی از ویروس هپاتیت B که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. این نام به زنانی اطلاق می شود که در جنگهای استقلال قرن نوزدهم کوبا شرکت کرده اند.

Updated Nov. 30
cigb

علاوه بر واکسن اسپری بینی ، مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کوبا نیز آزمایش جداگانه ای را در اواخر ماه نوامبر بر روی واکسن تزریق شده به عضله آغاز کرد. این ماده شامل بخشی از پروتئین سنبله ویروس کرونا است که دامنه اتصال گیرنده نامیده می شود. این واکسن Abadala نام دارد که به نام شعری از ژوزه مارتی شاعر قرن نوزدهم نامگذاری شده است.

Updated Nov. 30
skbioscience

SK Bioscience ، سازنده واکسن کره جنوبی ، واکسن Covid-19 را بر اساس قطعات پروتئین سنبله ویروس کرونا طراحی کرد. در ماه آگوست آنها دریافتند که این واکسن باعث تولید شدید آنتی بادی در میمون ها می شود. آنها یک محاکمه فاز 1 را در اواخر ماه نوامبر آغاز کردند.

Updated Dec. 2
nanogen

در 10 دسامبر ، نانوژن Biopharmaceutical در ویتنام استخدام 60 داوطلب را برای آزمایش فاز 1 واکسن مبتنی بر پروتئین Nanocovax آغاز کرد. نیکی آسیا گزارش داد که نانوژن در حال بررسی آزمایشات فاز 3 در بنگلادش ، هند و اندونزی است. این شرکت پیش بینی می کند این واکسن از اواسط سال 2021 در ویتنام در دسترس قرار گیرد.

Updated Dec. 26
vido

نام واکسن: COVAC
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله

سازمان واکسن و بیماری های عفونی در دانشگاه ساسکاچوان کاندیدای واکسن ایجاد کرده است که از زیرواحدهای پروتئینی برای ایجاد ایمنی در برابر ویروس کرونا استفاده می کند. اواخر سال گذشته توسط دولت کانادا برای آزمایش انسانی پاکسازی شد. VIDO در 8 ژانویه یک دوره آزمایشی مرحله 1/2 را به ثبت رساند. اگر آزمایش ها مطابق انتظار پیش رود ، محققان پیش بینی می کنند که حداقل یکی از نامزدهای آنها تا اواخر سال 2021 آماده شود.

Updated Jan. 12
northkorea

در تاریخ 18 ژوئیه ، کمیسیون دولتی علوم و فناوری کره شمالی در وب سایت خود اعلام کرد که آنها آزمایشات بالینی واکسن مبتنی بر بخشی از پروتئین سنبله ویروس کرونا را آغاز کرده اند. ارزیابی مستقل ادعای دیکتاتوری منزوی دشوار است. این کمیسیون ادعا کرد که این واکسن را بر روی حیوانات آزمایش کرده است ، اما هیچ اطلاعاتی ارائه نکرد. چهار ماه پس از اعلامیه ، قانون گذاران کره جنوبی گفتند که تلاش کره شمالی برای هک شرکت های کره جنوبی که واکسن ویروس کرونا را تولید می کنند ، خنثی کرده اند. تاکنون کره شمالی هیچ اطلاعات بیشتری در مورد دادگاههایی که احتمالاً در حال اجرا هستند منتشر نکرده است.

Updated Dec. 2
ras

مرکز چوماکوف در آکادمی علوم روسیه یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ساخته است. در 14 اکتبر ، آژانس خبری TASS گزارش داد که آزمایشات بالینی واکسن از 19 مهر در Kirov و St.

Updated Oct. 14
valneva dynavax

واکسن سازنده فرانسوی Valneva با استفاده از کمکی از Dynavax واکسنی را از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال شیمیایی ایجاد کرد. در حال حاضر این تنها شرکت غربی است که از این روش سنتی استفاده می کند ، که در چین و هند نیز دنبال می شود. در 16 دسامبر ، این آزمایش آزمایشی فاز 1/2 را در انگلستان آغاز کرد ، با این امید که در نیمه دوم سال 2021 مجوز کسب کند. دولت انگلیس قبلاً توافق کرده است که 60 میلیون دوز واکسن را خریداری کند ، در صورت اثبات ایمنی و موثر ، با گزینه ای برای به دست آوردن 130 میلیون بیشتر.

Updated Jan. 12
kangtai

Shenzhen Kangtai Biological Products یک شرکت چینی است که برای بیماری هایی مانند هپاتیت B و سرخک واکسن می سازد. در ماه آگوست ، AstraZeneca با آنها به توافق رسید تا واکسن mRNA خود را به چین عرضه کند. در ماه اکتبر شنزن کانگتای آزمایش فاز 1 را بر روی 180 داوطلب واکسن خود ، بر اساس ویروس های غیرفعال ، آغاز کرد. این شرکت ، که در حال ساخت AstraZeneca نیز است ، مورد فساد و رسوائی ها قرار گرفته است.

Updated Dec. 9
erciyes

در 5 نوامبر ، دانشگاه Erciyes ترکیه اعلام کرد که تزریق واکسن ویروس کرونا غیرفعال به نام ERUCOV-VAC را به داوطلبان آغاز کرده اند. این اولین آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا است که در ترکیه تولید شده است. در 14 دسامبر ، رئیس دانشگاه گفت که آزمایش فاز 1 کامل است و فاز 2 تا پایان ماه آغاز می شود.

Updated Dec. 31
codagenix

Codagenix مستقر در نیویورک واکسن هایی مبتنی بر ویروس های زنده ضعیف شده تولید می کند ، اما با یک چرخش: آنها ویروس ها را از ابتدا ایجاد می کنند. محققان با معرفی صدها جهش ، ژنوم ویروس ها را بازنویسی می کنند. سپس مولکول های RNA را رمزگذاری می کنند که ژن های بازنویسی شده را رمزگذاری می کنند. در سلولهای میزبان ویژه ، مولکولها می توانند ویروسهای کامل ایجاد کنند. اما به لطف جهش های بیشمار ، آنها بسیار ضعیف هستند و نمی توانند باعث Covid-19 در هنگام واکسن شوند. پس از آزمایش های موفقیت آمیز روی حیوانات ، آزمایش فاز 1 در ژانویه در انگلستان آغاز شد.

Updated Jan. 12
shafa

شفا فارمد پارس ، یک شرکت دارویی ایرانی ، واکسنی ساخته شده از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته است. این محصول که با نام COVIran Barekat شناخته می شود ، در پایان ماه دسامبر وارد آزمایش فاز 1 شد. COVIran Baretat اولین واکسنی است که در ایران برای آزمایش بالینی تولید شده است.

Updated Dec. 29

فاز 2

pfizer biontech

نام واکسن: Comirnaty (همچنین به عنوان tozinameran یا BNT162b2 نیز شناخته می شود)
کارایی: 95٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر فقط در –94 درجه فارنهایت (–70 درجه سانتیگراد)

در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer مستقر در نیویورک و شرکت آلمانی BioNTech با ارائه داده های اولیه نشان دادند که واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد موثر است ، تاریخ سازی کردند. این اولین باری بود که کسی چنین شواهدی را پیدا می کرد. بیش از یک ماه بعد ، در 11 دسامبر ، سازمان غذا و دارو اولین مجوز استفاده اضطراری را که ایالات متحده به واکسن ویروس کرونا داده است ، اعطا کرد.

محققان BioNTech از ژانویه شروع به طراحی واکسن کردند که اکنون نام عمومی tozinameran و نام تجاری Comirnaty دارد. آنها آن را بر اساس یک مولکول ژنتیکی به نام RNA پیام رسان (mRNA) بنا نهادند. این واکسن شامل دستورالعمل های ژنتیکی برای ساخت پروتئین ویروس کرونا است که به نام سنبله شناخته می شود. وقتی Comirnaty به سلول ها تزریق می شود ، باعث ایجاد پروتئین های سنبله ای می شود و سپس در بدن آزاد می شود و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند.

BioNTech در مارس با Pfizer همکاری کرد تا تحقیقات را گسترده تر کند و یک آزمایش بالینی را در ماه مه آغاز کرد. آنها دریافتند که Comirnaty باعث تولید داوطلبان آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 و همچنین سلولهای ایمنی به نام سلولهای T می شود که به ویروس پاسخ می دهند. در تاریخ 27 ژوئیه ، شرکت ها از آغاز آزمایش فاز 2/3 با حضور 30،000 داوطلب در ایالات متحده و سایر کشورها از جمله آرژانتین ، برزیل و آلمان خبر دادند. در 12 سپتامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال گسترش دادگاه خود در ایالات متحده به 44000 شرکت کننده هستند.

از طریق تابستان و تا پاییز ، جهان توجه خود را بیشتر به آزمایش Pfizer-BioNTech معطوف کرد. در ماه سپتامبر ، دکتر آلبرت بورلا ، مدیر اجرایی Pfizer ، گفت که آزمایش فاز 3 به محض ماه اکتبر به اندازه کافی نتیجه می دهد تا نشان دهد که آیا واکسن م workedثر است یا خیر. پرزیدنت ترامپ با اشاره به وجود واکسن قبل از انتخابات ، پیشرفت آنها را تبلیغ کرد. اما در تاریخ 27 اکتبر ، دکتر بورلا اعلام کرد که داوطلبان در این آزمایش هنوز موارد کافی Covid-19 را برای تعیین کارایی واکسن ها تجربه نکرده اند. سرانجام ، در 8 نوامبر ، Pfizer و BioNTech تجزیه و تحلیل اولیه 94 مورد اول را منتشر کردند.

طی یک ماه آینده ، Pfizer و BioNTech اطلاعات بیشتری در مورد موارد بیشتر منتشر کردند. در 8 دسامبر ، FDA تجزیه و تحلیل مستقل خود را از آزمایشات بالینی منتشر کرد. آنها تشخیص دادند که میزان Comirnaty 95 درصد است. کمتر از دو هفته پس از اولین دوز ، توزینران شروع به محافظت از داوطلبان کرد و دوز دوم سه هفته بعد پاسخ ایمنی آنها را افزایش داد. این واکسن تفاوت کمی در محافظت از داوطلبان سیاه پوست ، لاتین و سفید نشان داد. به همین ترتیب ، افرادی که به بیماری هایی مانند چاقی یا دیابت مبتلا هستند از همان سطح محافظت برخوردارند. افراد مسن همچنین میزان کارآیی مشابه افراد زیر 65 سال را نشان دادند. در حالی که Comirnaty هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد ، اما اغلب باعث خستگی کوتاه مدت ، تب و درد عضلانی می شود.

این نتایج چشمگیر به سرعت منجر به مجوز در سراسر جهان شد. در تاریخ 2 دسامبر ، انگلستان به واکسن Pfizer و BioNTech مجوز اضطراری داد و اولین کشور غربی شد که چنین واکسن ویروس کرونا را تأیید کرد. تزریقات در 8 دسامبر آغاز شد ، ویلیام شکسپیر ، 81 ساله ، در میان اولین کسانی بود که دوز دریافت کرد. در 13 دسامبر ، کارگران یک کارخانه فایزر در کالازامو ، میشیون ، واکسن ها را برای اولین بار در سراسر ایالات متحده بر روی کامیون ها بارگذاری کردند. اولین واکسیناسیون برای روز بعد برنامه ریزی شده بود. Pfizer و BioNTech محموله اولیه 2.9 میلیون دوزی را در هفته اول پس از مجوز Comirnaty به ایالات متحده تحویل می دهند.

تعداد فزاینده ای از کشورها نیز مجوز اضطراری را برای Comirnaty صادر کرده اند ، از جمله آرژانتین ، کانادا ، شیلی ، کاستاریکا ، اکوادور ، اردن ، کویت ، مکزیک ، پاناما و سنگاپور. اتحادیه اروپا واکسن را در 21 دسامبر امضا کرد در همین حال ، بحرین ، عربستان سعودی و سوئیس این واکسن را تأیید کامل کردند. در 31 دسامبر ، سازمان بهداشت جهانی لیست استفاده اضطراری را به Comirnaty داد ، که مجوز آن را در بسیاری از کشورهای دیگر تسریع می کند.

توزیع شرکت Comirnaty در سراسر جهان تا حدی با معامله هایی تعیین می شود که شرکت ها از تابستان با کشورهای جهان انجام داده اند. دولت ترامپ در ماه جولای برای 100 میلیون دوز قرارداد 1.9 میلیارد دلاری اعطا کرد. نیویورک تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که دولت فرصت تأمین 100 میلیون دوز دیگر را در تابستان از دست داد. در اواخر همان ماه ، Pfizer و BioNTech توافق کردند که 100 میلیون دوز را تا ژوئیه 2021 تأمین کنند. در همین حال ، ژاپن برای 120 میلیون دوز معامله ای انجام داد ، به عنوان مثال ، در حالی که اتحادیه اروپا ترتیب خرید 300 میلیون دوز را داد. در 16 دسامبر ، BioNTech از توافق برای تهیه 100 میلیون دوز چین خبر داد. این توافق نامه باعث می شود Comirnaty اولین واکسن غربی باشد که در چین به فروش می رسد.

Pfizer و BioNTech انتظار دارند بیش از 1.3 میلیارد دوز جهانی تولید کنند

Updated Jan. 11
anges osaka-u takara

نام واکسن: AG0302-COVID19
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: بیش از یک سال در دمای اتاق

در تاریخ 30 ژوئن ، شرکت بیوتکنولوژی ژاپنی AnGes آزمایش فاز 1 را برای آزمایش واکسن مبتنی بر DNA آغاز کرد که با همکاری دانشگاه اوزاکا و تاکارا بیو ساخته شده است. این شرکت در ماه دسامبر به محاکمه فاز 2/3 منتقل شد.

Updated Dec. 8
inovio

نام واکسن: INO-4800
کارایی: ناشناخته
دوز: مشخص شود
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: بیش از یک سال در دمای اتاق

قبل از همه گیری ، شرکت مستقر در پنسیلوانیا Inovio واکسن های مبتنی بر DNA تولید کرد که از طریق یک دستگاه دستی با پالس های الکتریکی به پوست منتقل می شود. آنها در حال انجام آزمایشات بالینی برای واکسن علیه تعدادی از بیماری ها از جمله HIV ، Zika و انواع مختلف سرطان هستند. در ابتدای شیوع همه گیری ، اینوویو یک واکسن DNA علیه پروتئین سنبله در ویروس کرونا تولید کرد. یک آزمایش فاز 1 ، منتشر شده در ماه دسامبر ، هیچ عوارض جانبی جدی را کشف نکرد ، و پاسخ ایمنی بدن را 38 زن داوطلب اندازه گیری کرد.

Inovio درگیر چندین دادخواست با سهامداران و یک شریک شرکت است. در 28 سپتامبر ، F.D.A. به دلیل س questionsال در مورد دستگاه زایمان ، واکسن را تا حدی نگه دارید. در 16 نوامبر ، اینوویو گفت که F.D.A. به آنها اجازه داده بود که جلو بروند. آنها اکنون آزمایشات فاز 2 را در ایالات متحده و همچنین در چین و کره جنوبی انجام می دهند.

Updated Dec. 26
imperialcollege morningside

محققان امپریال کالج لندن یک واکسن RNA "خود تقویت کننده" تولید کرده اند که تولید پروتئین ویروسی را برای تحریک سیستم ایمنی بدن افزایش می دهد. آنها آزمایش های فاز 1/2 را از 15 ژوئن آغاز کردند و برای تولید و توزیع واکسن از طریق یک شرکت جدید به نام VacEquity Global Health با شرکت Morningside Ventures همکاری کردند. در تاریخ 18 دسامبر ، محققان از همکاری با Enesi Pharma برای تهیه نسخه ای جامد از واکسن که می تواند بدون سوزن در پوست کاشته شود ، خبر دادند.

Updated Jan. 7
arcturus dukenus

شرکت مستقر در کالیفرنیا Arcturus Therapeutics و دانشکده پزشکی Duke-NUS در سنگاپور واکسن mRNA تولید کرده اند. این یک طرح "خودتکثیر" دارد که منجر به تولید بیشتر پروتئین های ویروسی می شود. آزمایش روی حیوانات نشان داد که از آنها در برابر عفونت محافظت می کند. در ماه آگوست ، Arcturus آزمایش فاز 1/2 را در بیمارستان عمومی سنگاپور آغاز کرد. در تاریخ 9 نوامبر ، این شرکت اعلام کرد که تجزیه و تحلیل میان دوره ای آزمایش نشان داد که واکسن پاسخی ایمنی ایجاد می کند که در محدوده پاسخی است که در افرادی که از Covid-19 بهبود یافته اند دیده می شود. در 6 ژانویه ، Arcturus اعلام كرد كه آنها اجازه دارند مرحله دوم دادگاه را در سنگاپور و ایالات متحده آغاز كنند. سنگاپور با Arcturus به توافق رسید تا در هنگام آماده سازی تا 175 میلیون دلار برای تهیه واکسن ها هزینه کند.

Updated Jan. 12
gennova hdtbio

داروهای زیستی Gennova در هند و HDT Bio مستقر در سیاتل برای تولید واکسنی مبتنی بر RNA خود تقویت کننده همکاری کردند. این واکسن ، معروف به HGC019 ، توانست حیوانات را با ایمنی تحریک کند و آنتی بادی برای ویروس کرونا ایجاد کند و این باعث شد هند در ماه دسامبر برای شروع آزمایشات فاز 1/2 به این شرکتها مجوز بدهد.

Updated Dec. 12
geneone

یک شرکت زیست فناوری کره جنوبی ، GeneOne Life Science ، یک واکسن مبتنی بر DNA تولید کرد که دو پروتئین را از ویروس کرونا رمز می کند. در ماه دسامبر آنها یک آزمایش فاز 1/2 را با 345 شرکت کننده راه اندازی کردند.

Updated Dec. 17
uoxford astrazeneca

نام واکسن: AZD1222 (در هند با نام Covishield نیز شناخته می شود)
کارایی: بسته به مقدار مصرف ، 62 تا 90 درصد است
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: حداقل 6 ماه در یخچال ثابت است

در 8 دسامبر ، محققان دانشگاه آکسفورد و شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca اولین مقاله علمی را در مورد آزمایش بالینی فاز 3 واکسن ویروس کرونا منتشر کردند. این آزمایش نشان داد که این واکسن می تواند از افراد در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما بسیاری از س questionsالات در مورد نتایج حل نشده باقی مانده است.

در اوایل بیماری همه گیر ، محققان آکسفورد با مهندسی ژنتیکی یک آدنو ویروس که به طور معمول شامپانزه ها را آلوده می کند ، این واکسن را تولید کردند. هنگامی که آنها واکسن را به میمون ها دادند ، دریافتند که این ماده حیوانات را از این بیماری محافظت می کند. در ماه آوریل ، آنها با یک آزمایش فاز 1/2 پیگیری کردند. سازندگان واکسن در آزمایش هیچ عارضه جانبی شدیدی را مشاهده نکردند ، در حالی که مشاهده کردند واکسن باعث افزایش آنتی بادی علیه ویروس کرونا و همچنین سایر سیستم های دفاعی ایمنی می شود. این واکسن آزمایشات فاز 2/3 را در انگلستان و هند و (جایی که به آن Covishield معروف است) آغاز کرد. علاوه بر این ، AstraZeneca بعداً آزمایشات فاز 3 را در برزیل ، آفریقای جنوبی و ایالات متحده آغاز کرد.

در 6 سپتامبر ، AstraZeneca آزمایشات جهانی واکسن را متوقف کرد تا یکی از داوطلبان را که نوعی التهاب به نام میلیت عرضی ایجاد کرده بود ، تحقیق کند. در عرض یک هفته ، آزمایشات در همه کشورها به جز ایالات متحده آغاز شد. در همین حال ، روزنامه ای در برزیل در 21 اکتبر گزارش داد که یک داوطلب در دادگاه در آنجا به علت Covid-19 درگذشت. در حالی که AstraZeneca توضیحی نداد ، اما دادگاه برزیل مکث نکرد و پیشنهاد کرد که داوطلب دارونما دریافت کرده است. در 23 اکتبر ، F.D.A. مجاز به شروع مجدد دادگاه ایالات متحده است.

در 19 نوامبر ، محققان اولین یافته های آزمایشات فاز 2/3 را در انگلستان منتشر کردند. آنها به ویژه نحوه پاسخ افراد در سنین مختلف به واکسن را بررسی کردند ، در این تحقیق 160 نفر از افراد 18 تا 55 سال ، 160 نفر از 56 تا 69 سال و 240 نفر 70 سال یا بیشتر مطالعه کردند. آنها هیچ عارضه جانبی جدی را در هر سنی مشاهده نکردند. دلگرم کننده ، داوطلبان مسن به اندازه آنتی بادی های ضد ویروس کرونا تولید کردند.

در 23 نوامبر ، AstraZeneca و آکسفورد اعلام کردند که این واکسن اثر خوبی دارد ، براساس مطالعه ای در مورد 131 مورد اول Covid-19 در آزمایشات در انگلستان و برزیل. داوطلبان همه دو دوز دریافت کردند ، اما در بعضی موارد دوز اول فقط نیمی از قدرت بود. با کمال تعجب ، دوز اولیه نیمه قدرت منجر به 90 درصد کارایی شد ، در حالی که دو عکس با دوز استاندارد فقط به 62 درصد اثر منجر شد. محققان حدس زدند که اولین دوز پایین تر ، تقلید از تجربه عفونت ، باعث ایجاد پاسخ ایمنی قوی تر می شود. اما تنها پس از اعلام اولیه مشخص شد که نسخه دوز پایین نتیجه اشتباهی در اندازه گیری واکسن ها است ، که بخشی از برنامه اولیه آزمایش نیست. همچنین مشخص شد که دوز کم فقط در داوطلبان زیر 55 سال آزمایش شده است ، و س moreالات بیشتری در مورد قدرتمند بودن نتایج اولیه ایجاد می کند.

با وجود این س questionsالات ، انگلستان و آرژانتین در 30 دسامبر مجوز واکسن اضطراری را صادر کردند. در 3 ژانویه ، هند نیز با پیروی از این نسخه ، نسخه ای به نام Covishield را تأیید کرد که توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته شده است. روز بعد مکزیک این روند را دنبال کرد.

در اقدامی بی سابقه در زمینه واکسن ویروس کرونا ، AstraZeneca در 11 دسامبر اعلام کرد که با سازندگان روسی واکسن Sputnik V که از آدنو ویروس ها نیز ساخته شده است همکاری خواهد کرد تا ببیند آیا ترکیبی با Sputnik V ممکن است باعث افزایش اثر واکسن Oxford-AstraZeneca. قرار است دادگاه در اوایل سال 2021 در اوکراین برگزار شود.

از ماه مه ، AstraZeneca یک سری توافق نامه ها را برای ارائه واکسن به دولتها در صورت اثبات موثر تأمین کرد. ایالات متحده به این پروژه 1.2 میلیارد دلار حمایت برای 300 میلیون دوز اعطا كرد. در ماه اوت ، اتحادیه اروپا به توافق رسید که AstraZeneca در صورت نتیجه مثبت آزمایشات ، 400 میلیون دوز را تحویل دهد. COVAX ، یک همکاری بین المللی برای انتقال واکسن به طور عادلانه در سراسر جهان ، 170 میلیون دوز را تأمین کرد. این شرکت گفته است که کل ظرفیت تولید سالانه آنها برای واکسن ، در صورت تأیید ، دو میلیارد دوز است.

Updated Jan. 8
medicago gsk

نام واکسن: CoVLP
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: در یخچال ثابت است

Medicago مستقر در کانادا ، بخشی از بودجه آن توسط شرکت تولید کننده سیگار فیلیپ موریس تأمین می شود ، واکسن ها را در گیاهی به نام Nicotiana benthamiana ، گونه وحشی مرتبط با تنباکو ، پرورش می دهد. آنها ژنهای ویروسی را به داخل برگها منتقل می کنند و سپس سلولهای گیاه پوسته های پروتئینی ایجاد می کنند که از ویروس ها تقلید می کند.

در ماه جولای ، مدیکاگو آزمایشات فاز 1 را بر روی واکسن Covid-19 گیاهی در ترکیب با مواد کمکی برای تقویت پاسخ سیستم ایمنی بدن به پروتئین های ویروسی آغاز کرد. در آن مطالعه ، آنها دریافتند که یک ماده کمکی ساخته شده توسط GSK باعث تولید نویدبخش آنتی بادی در داوطلبان می شود. در 23 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که با دولت کانادا برای تهیه 76 میلیون دوز به توافق رسیده است. آزمایش فاز 2/3 واکسن در 12 نوامبر آغاز شد.

Updated Nov. 24
clover gsk dynavax

Clover Biopharmaceuticals یک واکسن حاوی پروتئین سنبله از ویروس های کرونا تولید کرده است. برای تحریک بیشتر سیستم ایمنی ، این شرکت به اصطلاح مواد کمکی ساخت داروخانه انگلیسی GSK و شرکت آمریکایی Dynavax را آزمایش می کند. سرمایه گذاری های ائتلاف برای آمادگی همه گیر از توسعه تولید حمایت می کند که می تواند به تولید یک میلیارد دوز در سال منجر شود. فرمول شبدر به خصوص با دوام است. واکسن می تواند به مدت یک ماه در دمای اتاق بماند و زنده بماند.

شبدر آزمایش فاز 1 را در ماه ژوئن آغاز کرد و در ماه دسامبر آنها اعلام کردند که این واکسن سطح بالایی از آنتی بادی ها را تحریک می کند. پس از این اعلامیه ، دادرسی فاز 2/3 با کمکی GSK انجام شد.

Updated Jan. 2
sichuan

در ماه ژوئیه ، محققان در بیمارستان West China University of Sichuan یک مطالعه در Nature منتشر کردند که واکسن ساخته شده از منطقه RBD از پروتئین سنبله را توصیف می کند و می تواند موش ها و میمون ها را از ویروس کرونا محافظت کند. برای ساخت واکسن ، محققان ناحیه RBD را در یک ژن رمزگذاری می کنند که آن را در ویروس قرار می دهند. سپس سلول های حشره را به ویروس آلوده می کنند و باعث می شوند مقدار زیادی مولکول تولید کنند. در 24 آگوست ، آنها آزمایش فاز 1 را آغاز کردند و در 16 نوامبر آنها به فاز 2 منتقل شدند.

Updated Nov. 20
finlay

در ماه اکتبر ، موسسه واکسن فینلای کوبا آزمایشات بالینی را روی دومین واکسن آزمایشی خود برای ویروس کرونا انجام داد که به Soberana 2 معروف است. این ماده حاوی قسمت RBD پروتئین سنبله ویروس کرونا است که با یک واکسن استاندارد کزاز ترکیب شده تا پایدار شود. همچنین از هیدروکسید آلومینیوم به عنوان کمکی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می کند. در ماه دسامبر ، موسسه واکسن فینلای برای سنجش قدرت پاسخ ایمنی به آزمایش فاز 2 منتقل شد. در تاریخ 28 دسامبر ، دولت کوبا بیانیه ای منتشر کرد و گفت که در حال مذاکره با سایر کشورها برای میزبانی آزمایش فاز 3 Soberana 2 است ، زیرا سطح Covid-19 آن بسیار پایین است. در ژانویه کوبا با ایران برای آزمایش واکسن های خود به توافق رسید.

Updated Jan. 12
finlay

در تاریخ 18 آگوست ، رئیس اپیدمیولوژی وزارت بهداشت عمومی کوبا از اولین آزمایش آزمایش واکسن Covid-19 در این کشور خبر داد. موسسه واکسن Finlay در هاوانا آزمایش واکسنی به نام Soberana 1. را آغاز کرد. این ماده حاوی بخشی از پروتئین سنبله به نام RBD به همراه دو ماده اضافی است: پروتئین های باکتری و هیدروکسید آلومینیوم. این مواد ، که به عنوان کمکی شناخته می شوند ، پاسخ سیستم ایمنی بدن به ویروس کرونا را افزایش می دهند.

Updated Dec. 18
sanofi-logo gsk

سانوفی علاوه بر واکسن mRNA خود ، واکسن Covid-19 مبتنی بر پروتئین های ویروسی تولید کرد. آنها پروتئین ها را با ویروس های مهندسی شده تولید کردند که در داخل سلول های حشرات رشد می کنند. GSK این پروتئین ها را با مواد کمکی مکمل سیستم ایمنی بدن مکمل می کند. این واکسن بر اساس همان طرحی است که سانوفی برای ایجاد Flublok ، یک واکسن تایید شده برای آنفلوانزا استفاده کرده است. این شرکت ها یک آزمایش بالینی فاز 1/2 را در ماه سپتامبر آغاز کردند.

انتظار می رود که واکسن Sanofi نقش عمده ای در مقابله با بیماری همه گیر داشته باشد. در ایالات متحده ، Operation Warp Speed ​​آن را به عنوان یکی از شش واکسن برای تأمین مقدار زیاد انتخاب کرد و به توافق 2.1 میلیارد دلاری برای 100 میلیون دوز رسید. در 18 سپتامبر ، سانوفی قرارداد دیگری با 300 میلیون دوز برای یک مقدار نامشخص با اتحادیه اروپا بسته و بعداً تا 72 میلیون دوز با کانادا به توافق رسید. علاوه بر این ، سانوفی موافقت کرد که 200 میلیون دوز به COVAX ، یک همکاری بین المللی برای رساندن عادلانه واکسن در سراسر جهان ، ارائه دهد. این شرکت انتظار دارد در ماه دسامبر به یک آزمایش فاز 3 منتقل شود و به طور بالقوه تا بهار به دنبال مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده باشد. این شرکت اعلام کرد که قصد دارد در سال 2021 حداکثر یک میلیارد دوز تهیه کند.

اما در 11 دسامبر ، Sanofi و GSK اعلام کردند که واکسن آنها ناامیدکننده است. در حالی که سطح امیدوار کننده ای از آنتی بادی ها را در افراد زیر 50 سال فراهم می کند ، افراد مسن به همان شدت که انتظار داشتند پاسخ نمی دادند. آنها فاز 2 دادگاه جدید را با فرمول بندی متفاوت در فوریه آغاز می کنند. اگر آنها بتوانند با واکسن جدید به اندازه کافی آنتی بادی بالا دریافت کنند ، آنها به مطالعات فاز 3 می روند. این می تواند یک چالش باشد ، زیرا ممکن است آنها نتوانند آن را در برابر دارونما آزمایش کنند. در عوض ، ممکن است مجبور شوند یکی از واکسنهایی را آزمایش کنند که انتظار می رود تا آن زمان مجوز استفاده اضطراری را دریافت کنند. Sanofi و GSK انتظار ندارند این واکسن قبل از پایان سال 2021 در دسترس باشد.

Updated Dec. 11
spybiotech

SpyBiotech ، شرکتی که از دانشگاه آکسفورد تاسیس شد ، در ماه سپتامبر اعلام کرد که اولین داوطلبان در آزمایش فاز 1/2 استرالیا واکسن Covid-19 خود را دریافت می کنند. محققان این واکسن را از مخلوط پروتئین ها ایجاد کردند. برخی از پروتئین ها ، از ویروس های هپاتیت B ، خود را به صورت پوسته های توخالی جمع می کنند. محققان این پوسته ها را با بخشی از پروتئین سنبله ویروس کرونا تزئین کردند. موسسه سرم هند ، مجوز این فناوری را از SpyBiotech ، در حال انجام آزمایشات است.

Updated Sept. 24
baylor texaschildrens biologicale dynavax

پس از شیوع سارس در سال 2002 ، محققان کالج پزشکی بیلور شروع به تولید واکسنی کردند که می تواند از شیوع جدید جلوگیری کند. با وجود نتایج امیدوار کننده اولیه ، حمایت از تحقیقات از بین رفت. از آنجا که ویروس های کرونا ویروس های ایجاد کننده SARS و Covid-19 بسیار شبیه به هم هستند ، محققان این پروژه را با مشارکت بیمارستان کودکان تگزاس احیا کردند. محققان دریافتند که واکسن Covid-19 آنتی بادی در موش تولید می کند. شرکت هندی Biological E در ماه آگوست مجوز آن را صادر کرد و یک آزمایش آزمایشی فاز 1/2 را در نوامبر آغاز کرد و پروتئین های ویروسی را با ترکیب کمکی ساخته شده توسط Dynavax ترکیب کرد. در تاریخ 29 دسامبر ، Biological E و ائتلاف برای ابتکارات آمادگی اپیدمیک همکاری برای پیشبرد تولید و ساخت واکسن را اعلام کردند و CEPI در ابتدا 5 میلیون دلار به این تلاش کمک کرد. اگر آزمایشات تأیید کند که واکسن موثر است ، Biological E امیدوار است که سالانه یک میلیارد دوز تولید کند.

Updated Dec. 29
shionogi niid kyushu

Shionogi ، یک غول دارویی ژاپنی ، آزمایش فاز 1/2 واکسن ویروس کرونا را در 16 دسامبر آغاز کرد. این شرکت با همکاری انستیتوی ملی بیماری های عفونی و دانشگاه کیوشو آن را تولید کرد. این واکسن بر اساس پروتئین ویروس کرونا ساخته شده است که در سلولهای حشرات توسط ویروسهای تغییر یافته ژنتیکی تولید می شود.

Updated Dec. 17
medigen dynavax

واکسن سازنده مستقر در تایوان ، Medigen ، در حال ساخت واکسنی است که از ترکیب پروتئین های سنبله و مواد کمکی از Dynavax ساخته شده است. پس از یک سری آزمایش های امیدوار کننده روی حیوانات ، آنها تزریق داوطلبان را برای آزمایش فاز 1 در اوایل ماه اکتبر آغاز کردند. در تاریخ 30 دسامبر ، Medigen اعلام کرد که مجوز شروع آزمایش فاز 2 را دریافت کرده است.

Updated Jan. 4
ras

مرکز چوماکوف در آکادمی علوم روسیه یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ساخته است. در 14 اکتبر ، آژانس خبری TASS گزارش داد که آزمایشات بالینی واکسن از 19 مهر در Kirov و St.

Updated Oct. 14
valneva dynavax

واکسن سازنده فرانسوی Valneva با استفاده از کمکی از Dynavax واکسنی را از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال شیمیایی ایجاد کرد. در حال حاضر این تنها شرکت غربی است که از این روش سنتی استفاده می کند ، که در چین و هند نیز دنبال می شود. در 16 دسامبر ، این آزمایش آزمایشی فاز 1/2 را در انگلستان آغاز کرد ، با این امید که در نیمه دوم سال 2021 مجوز کسب کند. دولت انگلیس قبلاً توافق کرده است که 60 میلیون دوز واکسن را خریداری کند ، در صورت اثبات ایمنی و موثر ، با گزینه ای برای به دست آوردن 130 میلیون بیشتر.

Updated Jan. 12

فاز 3

pfizer biontech

نام واکسن: Comirnaty (همچنین به عنوان tozinameran یا BNT162b2 نیز شناخته می شود)
کارایی: 95٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر فقط در –94 درجه فارنهایت (–70 درجه سانتیگراد)

در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer مستقر در نیویورک و شرکت آلمانی BioNTech با ارائه داده های اولیه نشان دادند که واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد موثر است ، تاریخ سازی کردند. این اولین باری بود که کسی چنین شواهدی را پیدا می کرد. بیش از یک ماه بعد ، در 11 دسامبر ، سازمان غذا و دارو اولین مجوز استفاده اضطراری را که ایالات متحده به واکسن ویروس کرونا داده است ، اعطا کرد.

محققان BioNTech از ژانویه شروع به طراحی واکسن کردند که اکنون نام عمومی tozinameran و نام تجاری Comirnaty دارد. آنها آن را بر اساس یک مولکول ژنتیکی به نام RNA پیام رسان (mRNA) بنا نهادند. این واکسن شامل دستورالعمل های ژنتیکی برای ساخت پروتئین ویروس کرونا است که به نام سنبله شناخته می شود. وقتی Comirnaty به سلول ها تزریق می شود ، باعث ایجاد پروتئین های سنبله ای می شود و سپس در بدن آزاد می شود و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند.

BioNTech در مارس با Pfizer همکاری کرد تا تحقیقات را گسترده تر کند و یک آزمایش بالینی را در ماه مه آغاز کرد. آنها دریافتند که Comirnaty باعث تولید داوطلبان آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 و همچنین سلولهای ایمنی به نام سلولهای T می شود که به ویروس پاسخ می دهند. در تاریخ 27 ژوئیه ، شرکت ها از آغاز آزمایش فاز 2/3 با حضور 30،000 داوطلب در ایالات متحده و سایر کشورها از جمله آرژانتین ، برزیل و آلمان خبر دادند. در 12 سپتامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال گسترش دادگاه خود در ایالات متحده به 44000 شرکت کننده هستند.

از طریق تابستان و تا پاییز ، جهان توجه خود را بیشتر به آزمایش Pfizer-BioNTech معطوف کرد. در ماه سپتامبر ، دکتر آلبرت بورلا ، مدیر اجرایی Pfizer ، گفت که آزمایش فاز 3 به محض ماه اکتبر به اندازه کافی نتیجه می دهد تا نشان دهد که آیا واکسن م workedثر است یا خیر. پرزیدنت ترامپ با اشاره به وجود واکسن قبل از انتخابات ، پیشرفت آنها را تبلیغ کرد. اما در تاریخ 27 اکتبر ، دکتر بورلا اعلام کرد که داوطلبان در این آزمایش هنوز موارد کافی Covid-19 را برای تعیین کارایی واکسن ها تجربه نکرده اند. سرانجام ، در 8 نوامبر ، Pfizer و BioNTech تجزیه و تحلیل اولیه 94 مورد اول را منتشر کردند.

طی یک ماه آینده ، Pfizer و BioNTech اطلاعات بیشتری در مورد موارد بیشتر منتشر کردند. در 8 دسامبر ، FDA تجزیه و تحلیل مستقل خود را از آزمایشات بالینی منتشر کرد. آنها تشخیص دادند که میزان Comirnaty 95 درصد است. کمتر از دو هفته پس از اولین دوز ، توزینران شروع به محافظت از داوطلبان کرد و دوز دوم سه هفته بعد پاسخ ایمنی آنها را افزایش داد. این واکسن تفاوت کمی در محافظت از داوطلبان سیاه پوست ، لاتین و سفید نشان داد. به همین ترتیب ، افرادی که به بیماری هایی مانند چاقی یا دیابت مبتلا هستند از همان سطح محافظت برخوردارند. افراد مسن همچنین میزان کارآیی مشابه افراد زیر 65 سال را نشان دادند. در حالی که Comirnaty هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد ، اما اغلب باعث خستگی کوتاه مدت ، تب و درد عضلانی می شود.

این نتایج چشمگیر به سرعت منجر به مجوز در سراسر جهان شد. در تاریخ 2 دسامبر ، انگلستان به واکسن Pfizer و BioNTech مجوز اضطراری داد و اولین کشور غربی شد که چنین واکسن ویروس کرونا را تأیید کرد. تزریقات در 8 دسامبر آغاز شد ، ویلیام شکسپیر ، 81 ساله ، در میان اولین کسانی بود که دوز دریافت کرد. در 13 دسامبر ، کارگران یک کارخانه فایزر در کالازامو ، میشیون ، واکسن ها را برای اولین بار در سراسر ایالات متحده بر روی کامیون ها بارگذاری کردند. اولین واکسیناسیون برای روز بعد برنامه ریزی شده بود. Pfizer و BioNTech محموله اولیه 2.9 میلیون دوزی را در هفته اول پس از مجوز Comirnaty به ایالات متحده تحویل می دهند.

تعداد فزاینده ای از کشورها نیز مجوز اضطراری را برای Comirnaty صادر کرده اند ، از جمله آرژانتین ، کانادا ، شیلی ، کاستاریکا ، اکوادور ، اردن ، کویت ، مکزیک ، پاناما و سنگاپور. اتحادیه اروپا واکسن را در 21 دسامبر امضا کرد در همین حال ، بحرین ، عربستان سعودی و سوئیس این واکسن را تأیید کامل کردند. در 31 دسامبر ، سازمان بهداشت جهانی لیست استفاده اضطراری را به Comirnaty داد ، که مجوز آن را در بسیاری از کشورهای دیگر تسریع می کند.

توزیع شرکت Comirnaty در سراسر جهان تا حدی با معامله هایی تعیین می شود که شرکت ها از تابستان با کشورهای جهان انجام داده اند. دولت ترامپ در ماه جولای برای 100 میلیون دوز قرارداد 1.9 میلیارد دلاری اعطا کرد. نیویورک تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که دولت فرصت تأمین 100 میلیون دوز دیگر را در تابستان از دست داد. در اواخر همان ماه ، Pfizer و BioNTech توافق کردند که 100 میلیون دوز را تا ژوئیه 2021 تأمین کنند. در همین حال ، ژاپن برای 120 میلیون دوز معامله ای انجام داد ، به عنوان مثال ، در حالی که اتحادیه اروپا ترتیب خرید 300 میلیون دوز را داد. در 16 دسامبر ، BioNTech از توافق برای تهیه 100 میلیون دوز چین خبر داد. این توافق نامه باعث می شود Comirnaty اولین واکسن غربی باشد که در چین به فروش می رسد.

Pfizer و BioNTech انتظار دارند بیش از 1.3 میلیارد دوز تولید کنند

Updated Jan. 11
moderna nih

نام واکسن: mRNA-1273
کارایی: 94.5٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: 30 روز با یخچال ، 6 ماه در –4 درجه فارنهایت (–20 درجه سانتیگراد)

در 18 دسامبر ، F.D.A. مجوز استفاده اضطراری برای واکسنی را که توسط شرکت Moderna مستقر در بوستون ساخته شده است ، داد. واکسن Moderna دومین واکسن مجاز توسط F.D.A است که یک هفته پس از واکسن ساخته شده توسط Pfizer و BioNTech وارد می شود. کانادا این واکسن را در 23 دسامبر مجاز اعلام کرد. در ژانویه ، اتحادیه اروپا ، اسرائیل ، سوئیس و انگلیس همه به آن مجوز اضطراری دادند.

مانند Pfizer و BioNTech ، Moderna واکسن خود را از mRNA تهیه می کند. در سال های اخیر ، این شرکت واکسن mRNA را برای تعدادی بیماری آزمایش کرده است ، اما هنوز واکسن های آن را به بازار عرضه نکرده اند. در ژانویه ، آنها شروع به تولید واکسن برای ویروس کرونا کردند.

دولت ایالات متحده تلاشهای Moderna را با پشتیبانی تقریباً 1 میلیارد دلاری با حساب مالی ارائه كرد. آنها با مشارکت با انستیتوهای ملی بهداشت دریافتند که این واکسن از میمون ها در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. در ماه مارس ، دانشمندان اولین کسی بودند که واکسن Covid-19 را در آزمایشات انسانی قرار دادند. پس از آنکه نتایج این مطالعات امیدوار کننده بود ، آزمایش مرحله 3 روی 30،000 داوطلب از 27 جولای آغاز شد.

در 16 نوامبر ، مدرنا اولین داده های مقدماتی آزمایش را اعلام کرد و سپس داده های کامل را در تاریخ 30 نوامبر اعلام کرد. از 196 مورد Covid-19 در میان داوطلبان آزمایش ، 185 مورد در افرادی بود که دارونما دریافت کرده بودند. و از 11 داوطلب واکسینه شده که به Covid-19 مبتلا شدند ، هیچ یک از آنها به بیماری شدید مبتلا نبودند. محققان تخمین زدند که میزان اثر واکسن 94.1 درصد است ، که بسیار بیشتر از حد انتظار کارشناسان از زمان آزمایش واکسن بود. گرچه مشخص نیست که این اثر چقدر دوام خواهد داشت ، Moderna دریافت که بعد از سه ماه شرکت کنندگان در آزمایش همچنان از یک دفاع ایمنی قوی در برابر ویروس کرونا برخوردارند. در تاریخ 2 دسامبر ، Moderna یک آزمایش برای آزمایش واکسن در نوجوانان 12 تا 18 ساله ثبت کرد.

در همین حال ، این شرکت با تأمین معاملات چندین کشور برای تأمین واکسن تا زمان تأیید آن وارد معاملات شد. در 11 اوت ، دولت ایالات متحده در صورت اثبات ایمن و موثر بودن واکسن ، 1.5 میلیارد دلار در ازای 100 میلیون دوز اضافی به این شرکت اعطا کرد ، در ماه دسامبر با معامله 100 میلیون دوز دیگر در سه ماهه دوم سال 2021 ، این کار را انجام داد. از 4 ژانویه ، مدرنا 18 میلیون دوز را به ایالات متحده عرضه كرده است. در تاریخ 25 نوامبر ، این شرکت با کمیسیون اروپا به توافق رسید تا حداکثر 160 میلیون دوز را تأمین کند. Moderna معاملات مشابهی را با کشورهای دیگر از جمله کانادا ، ژاپن ، قطر و کره جنوبی انجام داده است.

Updated Jan. 12
curevac

نام واکسن: CVnCoV
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله چهار هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: حداقل 3 ماه پایدار در دمای 36–46 درجه فارنهایت (2-8 درجه سانتیگراد)

در ماه مارس ، دولت ترامپ بدون موفقیت سعی در فریب CureVac برای انتقال تحقیقات خود در مورد واکسن mRNA از آلمان به ایالات متحده داشت. این شرکت پیش از آغاز آزمایشات بالینی در ماه ژوئیه ، با ادامه کار در آلمان ، با دیدن پاسخ های این واکسن در موش ها و میمون ها ، پیش رفت. در ماه دسامبر ، CureVac یک آزمایش فاز 3 را آغاز کرد و 36500 داوطلب را در آلمان استخدام کرد.

در ماه نوامبر ، CureVac برای دستیابی به اتحادیه اروپا تا 225 میلیون دوز واکسن خود مذاکره کرد. آنها تولید 300 میلیون دوز در سال 2021 و حداکثر 600 میلیون دوز در سال بعد را پیش بینی می کنند. CureVac با شرکت Tesla الون ماسک در ایجاد "کارخانه های خرد" mRNA همکاری کرده است ، که به طور بالقوه می تواند در سراسر جهان مستقر شود و میلیاردها دوز واکسن تولید کند. در تاریخ 12 نوامبر ، این شرکت اعلام کرد که می توان واکسن خود را در یخچال و در دمای 41 درجه نگهداری کرد. سایر واکسن های RNA ساخته شده توسط Pfizer و Moderna باید در دمای سردتر منجمد نگه داشته شوند. در 8 ژانویه ، CureVac اعلام كرد كه با غول داروسازی Bayer مشاركت كرده است كه از تولید و تولید واكسن پشتیبانی می كند.

Updated Jan. 12
anges osaka-u takara

نام واکسن: AG0302-COVID19
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: بیش از یک سال در دمای اتاق

در تاریخ 30 ژوئن ، شرکت بیوتکنولوژی ژاپنی AnGes آزمایش فاز 1 را برای آزمایش واکسن مبتنی بر DNA آغاز کرد که با همکاری دانشگاه اوزاکا و تاکارا بیو ساخته شده است. این شرکت در ماه دسامبر به محاکمه فاز 2/3 منتقل شد.

Updated Dec. 8
zydus

نام واکسن: ZyCoV-D
کارایی: ناشناخته
دوز: 3 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: به مدت سه ماه در دمای اتاق پایدار است

در ماه جولای ، تولیدکننده واکسن هندی ، زیدوس کادیلا ، آزمایش واکسن مبتنی بر DNA را که توسط وصله پوستی تحویل شده ، آغاز کرد. آنها آزمایشی فاز 2 را در 6 آگوست در ZyCoV-D آغاز کردند و در پایان دسامبر اعلام کردند که این آزمایش کامل است. در 3 ژانویه ، دولت هند به زیدوس کادیلا اجازه داد تا با 30،000 داوطلب به دادگاه فاز 3 راه یابد. در مصاحبه 11 دسامبر ، رئیس شرکت Pankaj Patel ، رئیس شرکت ، گفت که این شرکت انتظار دارد تا مارس 2021 واکسن خود را برای توزیع آماده کند.

Updated Jan. 3
russiahealth

نام واکسن: Sputnik V (معروف به Gam-Covid-Vac)
کارایی: 91.4٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر. در حال توسعه یک فرمولاسیون جایگزین که می تواند در یخچال نگهداری شود.

بر اساس اعلامیه 14 دسامبر ، موسسه تحقیقات گامالیا ، بخشی از وزارت بهداشت روسیه ، واکسنی با میزان کارایی 91.4 درصد ایجاد کرده است.

Gamaleya این واکسن را که در ابتدا Gam-Covid-Vac نامیده می شد ، از ترکیب دو ویروس آدنو ویروس به نام های Ad5 و Ad26 تولید کرد. طی چندین سال هر دو نوع به عنوان واکسن آزمایش شده اند. با ترکیب آنها ، محققان روسی امیدوار بودند که از شرایطی که در آن سیستم ایمنی بدن می تواند واکسن را به عنوان یک جسم خارجی که باید از بین برود ، استفاده کند ، جلوگیری کند.

محققان آزمایش های بالینی را در ماه ژوئن آغاز کردند. در 11 آگوست ، رئیس جمهور ولادیمیر ولادین پوتین اعلام کرد که یک تنظیم کننده مراقبت های بهداشتی روسیه واکسن را که به Sputnik V تغییر نام داده است ، قبل از شروع آزمایشات فاز 3 ، تأیید کرده است. متخصصان واکسن این اقدام را خطرناک دانستند و بعداً روسیه اعلامیه را پس گرفت و گفت که تأیید "گواهی ثبت مشروط" است ، که به نتایج مثبت آزمایشات فاز 3 بستگی دارد. علاوه بر روسیه ، داوطلبان این محاکمه در بلاروس ، امارات متحده عربی و ونزوئلا نیز استخدام شدند. در 17 اکتبر ، یک آزمایش فاز 2/3 در هند آغاز شد.

در 4 سپتامبر ، سه هفته پس از اعلام پوتین ، محققان گامالیا نتایج آزمایش 1/2 فاز خود را منتشر کردند. در یک مطالعه کوچک ، آنها دریافتند که Sputnik V آنتی بادی برای ویروس کرونا و عوارض جانبی خفیف ایجاد می کند.

در 11 نوامبر ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اولین شواهد اولیه از آزمایش فاز 3 خود را مبنی بر موثر بودن واکسن اعلام کرد. دانشمندان روسی بر اساس 20 مورد Covid-19 در میان شرکت کنندگان در آزمایش ، تخمین زدند که این واکسن 92 درصد کارایی را نشان می دهد. در ماه دسامبر ، دادگاه در مجموع 78 پرونده به پایان رسید. میزان اثربخشی به طور م uncثر بدون تغییر 91.4 درصد بود. از 78 مورد Covid-19 در آزمایش ، 20 مورد شدید بود - و همه 20 مورد در داوطلبانی بودند که دارونما دریافت کرده بودند. علاوه بر این ، محققان اعلام کردند که هیچ عارضه جانبی جدی از این واکسن پیدا نکردند. در تاریخ 26 دسامبر ، سازندگان Sputnik V با انتشار توئیتی اعلام کردند که دریافتند این واکسن در افراد بالای 60 سال بیش از 90 درصد اثر دارد.

در ماه نوامبر ، دولت روسیه پیشنهاد اسپوتنیک V را در داخل روسیه در یک کمپین واکسیناسیون گسترده آغاز کرد. اما نگراني از اينكه واكسن به تاييد برسد منجر به تزلزل گسترده در كشور شد. در همین حال ، دادگاه به جمع آوری داده ها ادامه داده است. اما در 24 دسامبر ، آسوشیتدپرس گزارش داد كه داوطلبانی كه گمان می كردند دارونما دریافت كرده اند ، در حال حاضر برای دریافت واكسن كه به طور گسترده در دسترس است ، ترك تحصیل می كنند. محققانی که این آزمایش را انجام دادند ، اندازه برنامه ریزی شده آن را از 40،000 به 31،000 شرکت کننده کاهش دادند ، و باعث نگرانی کارشناسان از این شد که قدرت آماری کافی برای نتیجه گیری قوی درباره ایمنی و اثر بخشی واکسن را ندارد. جزئیات کامل دادگاه هنوز در یک مجله علمی منتشر نشده است.

در اقدامی بی سابقه در زمینه واکسن ویروس کرونا ، موسسه Gamaleya در ماه دسامبر با داروسازی AstraZeneca ، که واکسن را با آدنو ویروسهای انسانی تولید می کند ، پیوست. این دو تیم واکسن های خود را با هم ترکیب می کنند تا ببینند آیا این مخلوط می تواند اثر واکسن AstraZeneca را افزایش دهد یا خیر. AstraZeneca در 24 دسامبر یک آزمایش فاز 1 را برای این ترکیب ثبت کرد.

از تابستان ، روسیه برای تهیه واکسن Sputnik V برای کشورهای دیگر از جمله برزیل ، هند ، مکزیک و ونزوئلا چندین معامله را انجام داده است. در 22 دسامبر ، بلاروس اولین کشور خارج از روسیه بود که Sputnik V. را ثبت کرد. روز بعد ، آرژانتین واکسن را برای استفاده اضطراری مجاز دانست. الجزایر ، بولیوی ، تشکیلات خودگردان فلسطین و صربستان این واکسن را در ژانویه مجاز اعلام کردند.

Updated Jan. 12
uoxford astrazeneca

نام واکسن: AZD1222 (در هند با نام Covishield نیز شناخته می شود)
کارایی: بسته به مقدار مصرف ، 62 تا 90 درصد است
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: حداقل 6 ماه در یخچال ثابت است

در 8 دسامبر ، محققان دانشگاه آکسفورد و شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca اولین مقاله علمی را در مورد آزمایش بالینی فاز 3 واکسن ویروس کرونا منتشر کردند. این آزمایش نشان داد که این واکسن می تواند از افراد در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما بسیاری از س questionsالات در مورد نتایج حل نشده باقی مانده است.

در اوایل بیماری همه گیر ، محققان آکسفورد با مهندسی ژنتیکی یک آدنو ویروس که به طور معمول شامپانزه ها را آلوده می کند ، این واکسن را تولید کردند. هنگامی که آنها واکسن را به میمون ها دادند ، دریافتند که این ماده حیوانات را از این بیماری محافظت می کند. در ماه آوریل ، آنها با یک آزمایش فاز 1/2 پیگیری کردند. سازندگان واکسن در آزمایش هیچ عارضه جانبی شدیدی را مشاهده نکردند ، در حالی که مشاهده کردند واکسن باعث افزایش آنتی بادی علیه ویروس کرونا و همچنین سایر سیستم های دفاعی ایمنی می شود. این واکسن آزمایشات فاز 2/3 را در انگلستان و هند و (جایی که به آن Covishield معروف است) آغاز کرد. علاوه بر این ، AstraZeneca بعداً آزمایشات فاز 3 را در برزیل ، آفریقای جنوبی و ایالات متحده آغاز کرد.

در 6 سپتامبر ، AstraZeneca آزمایشات جهانی واکسن را متوقف کرد تا یکی از داوطلبان را که نوعی التهاب به نام میلیت عرضی ایجاد کرده بود ، تحقیق کند. در عرض یک هفته ، آزمایشات در همه کشورها به جز ایالات متحده آغاز شد. در همین حال ، روزنامه ای در برزیل در 21 اکتبر گزارش داد که یک داوطلب در دادگاه در آنجا به علت Covid-19 درگذشت. در حالی که AstraZeneca توضیحی نداد ، اما دادگاه برزیل مکث نکرد و پیشنهاد کرد که داوطلب دارونما دریافت کرده است. در 23 اکتبر ، F.D.A. مجاز به شروع مجدد دادگاه ایالات متحده است.

در 19 نوامبر ، محققان اولین یافته های آزمایشات فاز 2/3 را در انگلستان منتشر کردند. آنها به ویژه نحوه پاسخ افراد در سنین مختلف به واکسن را بررسی کردند ، در این تحقیق 160 نفر از افراد 18 تا 55 سال ، 160 نفر از 56 تا 69 سال و 240 نفر 70 سال یا بیشتر مطالعه کردند. آنها هیچ عارضه جانبی جدی را در هر سنی مشاهده نکردند. دلگرم کننده ، داوطلبان مسن به اندازه آنتی بادی های ضد ویروس کرونا تولید کردند.

در 23 نوامبر ، AstraZeneca و آکسفورد اعلام کردند که این واکسن اثر خوبی دارد ، براساس مطالعه ای در مورد 131 مورد اول Covid-19 در آزمایشات در انگلستان و برزیل. داوطلبان همه دو دوز دریافت کردند ، اما در بعضی موارد دوز اول فقط نیمی از قدرت بود. با کمال تعجب ، دوز اولیه نیمه قدرت منجر به 90 درصد کارایی شد ، در حالی که دو عکس با دوز استاندارد فقط به 62 درصد اثر منجر شد. محققان حدس زدند که اولین دوز پایین تر ، تقلید از تجربه عفونت ، باعث ایجاد پاسخ ایمنی قوی تر می شود. اما تنها پس از اعلام اولیه مشخص شد که نسخه دوز پایین نتیجه اشتباهی در اندازه گیری واکسن ها است ، که بخشی از برنامه اولیه آزمایش نیست. همچنین مشخص شد که دوز کم فقط در داوطلبان زیر 55 سال آزمایش شده است ، و س moreالات بیشتری در مورد قدرتمند بودن نتایج اولیه ایجاد می کند.

با وجود این س questionsالات ، انگلستان و آرژانتین در 30 دسامبر مجوز واکسن اضطراری را صادر کردند. در 3 ژانویه ، هند نیز با پیروی از این نسخه ، نسخه ای به نام Covishield را تأیید کرد که توسط موسسه سرم هند ساخته شده است. روز بعد مکزیک این روند را دنبال کرد.

در اقدامی بی سابقه در زمینه واکسن ویروس کرونا ، AstraZeneca در 11 دسامبر اعلام کرد که با سازندگان روسی واکسن Sputnik V که از آدنو ویروس ها نیز ساخته شده است همکاری خواهد کرد تا ببیند آیا ترکیبی با Sputnik V ممکن است باعث افزایش اثر واکسن Oxford-AstraZeneca. قرار است دادگاه در اوایل سال 2021 در اوکراین برگزار شود.

از ماه مه ، AstraZeneca یک سری توافق نامه ها را برای ارائه واکسن به دولتها در صورت اثبات موثر تأمین کرد. ایالات متحده به این پروژه 1.2 میلیارد دلار حمایت برای 300 میلیون دوز اعطا كرد. در ماه اوت ، اتحادیه اروپا به توافق رسید که AstraZeneca در صورت نتیجه مثبت آزمایشات ، 400 میلیون دوز را تحویل دهد. COVAX ، یک همکاری بین المللی برای انتقال واکسن به طور عادلانه در سراسر جهان ، 170 میلیون دوز را تأمین کرد. این شرکت گفته است که کل ظرفیت تولید سالانه آنها برای واکسن ، در صورت تأیید ، دو میلیارد دوز است.

Updated Jan. 8
cansino ams

نام واکسن: Convidecia (همچنین به عنوان Ad5-nCoV شناخته می شود)
کارایی: ناشناخته
دوز: تک دوز
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال

شرکت چینی CanSino Biologics با مشارکت موسسه زیست شناسی در آکادمی علوم پزشکی نظامی کشور ، Convidecia را توسعه داد. این واکسن بر اساس ویروس آدنو ویروس به نام Ad5 ساخته شده است. در ماه مه ، محققان نتایج امیدوارکننده ای از آزمایش ایمنی فاز 1 را در Convidecia منتشر کردند و در ماه جولای گزارش دادند که آزمایشات فاز 2 آنها نشان داد که واکسن پاسخ ایمنی قوی دارد. در اقدامی بی سابقه ، ارتش چین این واکسن را در 25 ژوئن به مدت یک سال به عنوان "داروی مورد نیاز ویژه" تأیید کرد. در 28 نوامبر ، مدیر اجرایی CanSino Biologics در مصاحبه ای گفت كه حدود 40 تا 50 هزار نفر Convidecia را دریافت كرده اند. از ماه آگوست ، CanSino اجرای آزمایشات فاز 3 را در تعدادی از کشورها ، از جمله پاکستان ، روسیه ، مکزیک و شیلی آغاز کرد.

Updated Dec. 22
jnj bidmc

نام واکسن: Ad26.COV2.S
کارایی: ناشناخته
دوز: 1 دوز
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: حداکثر دو سال در دمای 4- درجه فارنهایت (20- درجه سانتیگراد) منجمد می شود و تا سه ماه در 36-46 درجه فارنهایت (2-8 درجه سانتیگراد) در یخچال نگهداری می شود.

یک دهه پیش ، محققان در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون روشی برای ساخت واکسن از ویروسی به نام Adenovirus 26 یا به اختصار Ad26 ایجاد کردند. جانسون و جانسون با Ad26 واکسن هایی برای ابولا و سایر بیماری ها تولید کردند و اکنون نیز یک ویروس برای کرونا ویروس ساخته اند. در ماه مارس آنها 456 میلیون دلار از دولت ایالات متحده دریافت كردند تا از روند خود به سمت تولید حمایت كنند. این واکسن در آزمایشات روی میمون ها محافظت می کند. جانسون و جانسون آزمایشات فاز 1/2 را در ماه جولای آغاز کردند. برخلاف سایر واکسن های پیشرو در آزمایشات بالینی ، این شرکت یک دوز داده است ، نه دو بار.

جانسون و جانسون محاکمه فاز 3 را در ماه سپتامبر آغاز کردند. در تاریخ 12 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که دادگاه را متوقف می کند تا واکنش نامطلوب یک داوطلب را بررسی کند. دادگاه یازده روز بعد از سر گرفته شد. اگرچه جانسون و جانسون در ابتدا تصمیم گرفتند 60،000 داوطلب را جذب کنند ، اما دادگاه در 45،000،000 در ماه دسامبر پایان داد. انتظار می رود نتایج در ژانویه برگزار شود.

در ماه آگوست ، دولت فدرال موافقت كرد كه در صورت تأييد واكسن ، 1 ميليارد دلار براي جانسون و جانسون به مبلغ 100 ميليون دوز بپردازد. اتحادیه اروپا در 8 اکتبر برای 200 میلیون دوز به توافق مشابهی دست یافت و COVAX ، یک همکاری بین المللی برای تحویل واکسن به طور عادلانه در سراسر جهان ، 500 میلیون دوز را تأمین کرد. هدف این شرکت تولید حداقل یک میلیارد دوز در سال 2021 است.

در 16 نوامبر ، جانسون و جانسون اعلام كردند كه آنها در حال شروع آزمایشی فاز 3 برای مشاهده اثرات دو دوز واكسن خود ، به جای فقط یك مورد هستند.

Updated Dec. 18
vector

نام واکسن: EpiVacCorona
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: تا دو سال در یخچال ثابت است

در تاریخ 26 آگوست ، موسسه وکتور ، یک مرکز تحقیقات بیولوژیکی روسیه ، آزمایش فاز 1/2 را برای واکسن ویروس کرونا که آنها EpiVacCorona می نامند ، ثبت کرد. این واکسن حاوی بخشهای کوچکی از پروتئینهای ویروسی است که به عنوان پپتید شناخته می شوند. طبق گزارش روزنامه ها ، آزمایشات EpiVacCorona تا آن زمان آغاز شده بود. در 14 اکتبر ، ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه از نظر قانونی واکسن را تصویب کرده است ، و این دومین واکسن پس از واکسن Sputnik V موسسه Gamaleya است. آزمایش فاز 3 در ماه نوامبر آغاز شد و از 15 دسامبر ، خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد که 1438 داوطلب این واکسن را دریافت کرده اند.

Updated Dec. 18
novavax

نام واکسن: NVX-CoV2373
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: در یخچال ثابت است

Novavax مستقر در مریلند با چسباندن پروتئین ها به ذرات میکروسکوپی واکسن می سازد. آنها از این طریق چندین بیماری مختلف را به خود گرفته اند. واکسن آنفلوانزا آزمایشات بالینی مرحله 3 را در ماه مارس به پایان رساند. این شرکت آزمایشات مربوط به واکسن Covid-19 را در ماه مه آغاز کرد و ائتلاف برای ابتکارات آمادگی اپیدمیک 384 میلیون دلار برای واکسن سرمایه گذاری کرده است. در ماه جولای دولت ایالات متحده 1.6 میلیارد دلار دیگر به Novavax اعطا کرد تا از آزمایشات بالینی و ساخت واکسن پشتیبانی کند.

نواواکس پس از گرفتن نتایج امیدوار کننده از مطالعات مقدماتی بر روی میمون ها و انسان ها ، آزمایش فاز 2 را در ماه آگوست بر روی 2،900 نفر در آفریقای جنوبی آغاز کرد و ماه بعد یک آزمایش فاز 3 را با حداکثر 15000 داوطلب در انگلستان آغاز کرد. انتظار می رود دادگاه انگلیس در اوایل سال 2021 نتیجه دهد. دادگاه فاز 3 در ایالات متحده با 30000 نفر به دلیل مشکلات تولید دوزهای مورد نیاز برای مطالعه به تأخیر افتاد. سرانجام در 28 دسامبر آغاز به کار کرد.

در ماه سپتامبر ، نواواکس با انستیتوی سرم هند ، تولید کننده عمده واکسن ، به توافقاتی دست یافت که بتواند آنها را قادر به تولید حدود 2 میلیارد دوز در سال کند. در صورت موفقیت در آزمایشات بالینی ، نواواکس پیش بینی می کند 100 میلیون دوز را برای استفاده در ایالات متحده در سال 2021 تحویل دهد. آنها همچنین با دیگر کشورها توافق دارند ، از جمله یکی برای 60 میلیون دوز به انگلستان و دیگری برای 51 میلیون دوز با استرالیا.

Updated Jan. 9
zfsw icmr

نام واکسن: ZF2001
کارایی: ناشناخته
دوز: 3 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله

شرکت چینی Anhui Zhifei Longcom و آکادمی علوم پزشکی چین برای ساخت واکسن با یکدیگر همکاری کردند. نامزد آنها از یک کمکی همراه با بخشی از پروتئین سنبله به نام حوزه اتصال گیرنده تشکیل شده است. آنها آزمایشات فاز 2 را در ماه ژوئیه آغاز کردند و پس از آن آزمایش فاز 3 با 29000 داوطلب در ماه دسامبر انجام شد.

Updated Dec. 2
medicago gsk

نام واکسن: CoVLP
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: در یخچال ثابت است

Medicago مستقر در کانادا ، بخشی از بودجه آن توسط شرکت تولید کننده سیگار فیلیپ موریس تأمین می شود ، واکسن ها را در گیاهی به نام Nicotiana benthamiana ، گونه وحشی مرتبط با تنباکو ، پرورش می دهد. آنها ژن های ویروسی را به داخل برگ ها منتقل می کنند و سپس سلول های گیاهی پوسته های پروتئینی ایجاد می کنند که از ویروس ها تقلید می کند.

در ماه جولای ، مدیکاگو آزمایشات فاز 1 را بر روی واکسن Covid-19 گیاهی در ترکیب با مواد کمکی برای تقویت پاسخ سیستم ایمنی بدن به پروتئین های ویروسی آغاز کرد. در آن مطالعه ، آنها دریافتند که یک ماده کمکی ساخته شده توسط GSK باعث تولید نویدبخش آنتی بادی در داوطلبان می شود. در 23 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که با دولت کانادا برای تهیه 76 میلیون دوز به توافق رسیده است. آزمایش فاز 2/3 واکسن در 12 نوامبر آغاز شد.

Updated Nov. 24
clover gsk dynavax

Clover Biopharmaceuticals یک واکسن حاوی پروتئین سنبله از ویروس های کرونا تولید کرده است. برای تحریک بیشتر سیستم ایمنی ، این شرکت به اصطلاح مواد کمکی ساخت داروخانه انگلیسی GSK و شرکت آمریکایی Dynavax را آزمایش می کند. سرمایه گذاری های ائتلاف برای آمادگی همه گیر از توسعه تولید حمایت می کند که می تواند به تولید یک میلیارد دوز در سال منجر شود. فرمول شبدر به خصوص با دوام است. واکسن می تواند به مدت یک ماه در دمای اتاق بماند و زنده بماند.

شبدر آزمایش فاز 1 را در ماه ژوئن آغاز کرد و در ماه دسامبر آنها اعلام کردند که این واکسن سطح بالایی از آنتی بادی ها را تحریک می کند. پس از این اعلامیه ، دادرسی فاز 2/3 با کمکی GSK انجام شد.

Updated Jan. 2
sinopharm

نام واکسن: BBIBP-CorV
کارایی: 79.34٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله

انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ایجاد کرد که توسط شرکت دولتی چینی Sinopharm در آزمایشات بالینی قرار گرفت. در تاریخ 30 دسامبر ، Sinopharm اعلام کرد که این واکسن دارای اثر 79.34 درصدی است که منجر به تأیید آن توسط دولت چین می شود. این شرکت هنوز نتایج دقیق آزمایش 3 فاز خود را منتشر نکرده است.

در ماه ژوئن ، محققان موسسه پکن گزارش دادند که این واکسن نتایج امیدوار کننده ای در میمون ها به وجود آورد. سپس یک آزمایش فاز 1/2 نشان داد که واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده و افراد را قادر به ساخت آنتی بادی علیه ویروس کرونا می کند. در ماه جولای ، دادگاه فاز 3 در امارات متحده عربی در ماه ژوئیه و در مراکش و پرو در ماه بعد آغاز شد.

در 14 سپتامبر ، U.A.E. تصویب اضطراری واکسن Sinopharm برای استفاده در مراقبت های بهداشتی را داد و به زودی مقامات دولتی و دیگران نیز آن را دریافت کردند. کمتر از دو ماه بعد ، در 9 دسامبر ، U.A.E. تایید کامل BBIBP-CorV ، اعلام کرد که میزان کارآیی آن 86 درصد است. دولت به سرعت کلینیک هایی را در سراسر کشور ایجاد کرد که در آن هر کسی می تواند واکسن دریافت کند. کشور همسایه بحرین ، که در آزمایشات سینوفرم نیز شرکت داشت ، در 13 دسامبر واکسن را کاملاً تأیید کرد. مصر و اردن در ژانویه مجوز اضطراری را صادر کردند.

در همین حال ، در چین ، دولت تصویب اضطراری سینوفرم را در تابستان برای تزریق نامزدهای واکسن خود به مقامات دولتی ، کارکنان مراقبت های بهداشتی و سایر گروه های منتخب داد. رئیس Sinopharm گفت ، تا ماه نوامبر ، تقریباً یک میلیون نفر در چین واکسن دریافت کرده اند.

Sinopharm در ابتدا در مورد اعلامیه U.A.E مبنی بر میزان BBIBP-CorV 86 درصد اظهار نظری نکرد. هنگامی که بعداً از یک مدیر اجرایی شرکت درباره تفاوت بین U.A.E پرسیده شد. برآورد و تجزیه و تحلیل خود Sinopharm ، او گفت که هر دو "واقعی و معتبر" بودند. این تفاوت نتیجه اختلاف در نحوه اجرای آزمایشات بود. با تصویب چین ، به نظر می رسد BBIBP-CorV نقش اصلی را در برنامه ریزی های این کشور برای واکسیناسیون 50 میلیون نفر تا اواسط ماه فوریه بازی کند.

Updated Jan. 11
sinovac

نام واکسن: CoronaVac (PiCoVacc سابق)
کارایی: 50.38٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال

Sinovac Biotech ، یک شرکت خصوصی چینی ، واکسنی غیرفعال به نام CoronaVac را در اوایل سال 2020 تولید کرد. در ژانویه ، محققان در برزیل اعلام کردند که اثر کلی آن کمی بیش از 50 درصد است ، حداقل آستانه تعیین شده توسط بسیاری از آژانس های نظارتی برای اجازه دادن به واکسن ویروس کرونا. . علیرغم کارآیی نسبتاً متوسط ​​، CoronaVac در تعدادی از کشورها در حال پخش است. اندونزی در 11 ژانویه مجوز اضطراری CoronaVac را صادر کرد و دو روز بعد رئیس جمهور اندونزی CoronaVac را از طریق تلویزیون زنده تزریق کرد. ترکیه واکسن را در 13 ژانویه مجاز کرد.

Sinovac پس از ایجاد واکسن خود در بهار ، آزمایش فاز 1/2 را روی 743 داوطلب انجام داد که هیچ عوارض جانبی جدی را نشان نداد. سینوواک جزئیات دادگاه را در ماه نوامبر در یک ژورنال پزشکی منتشر کرد و تولید نسبتاً کم آنتی بادی را نشان داد. در ماه ژوئیه ، سینوواک یک آزمایش فاز 3 را در برزیل و سپس دادگاه های دیگر در اندونزی و ترکیه آغاز کرد.

در همان ماه ، دولت چین برای استفاده محدود ، تصویب اضطراری به CoronaVac داد. در ماه اکتبر ، مقامات در شهر جیاکسینگ در شرق چین اعلام کردند که CoronaVac را به افرادی در مشاغل نسبتاً پرخطر اعم از کارگران پزشکی ، بازرسان بندر و پرسنل خدمات عمومی می دهند.

کارایی CoronaVac از ماه دسامبر موضوع عدم اطمینان است. محققان برزیلی در ابتدا اعلام کردند که این رقم بالاتر از پنجاه درصد است ، اما ارائه جزئیات بیشتر را متوقف کردند. در تاریخ 25 دسامبر ، دانشمندان در حال اجرای آزمایش CoronaVac در ترکیه با برگزاری كنفرانس مطبوعاتی اعلام كردند كه این واكسن 91 درصد كارایی دارد. اگرچه در مجموع 7371 داوطلب در این آزمایش شرکت داشتند ، اما داده های مربوط به کارآیی فقط 752 داوطلب بود که واکسن واقعی دریافت کردند و 570 داوطلب نیز دارونما دریافت کردند. چنین تعداد کمی از داوطلبان ممکن است باعث کاهش دقت در میزان کارایی شوند. دانشمندان ترک نتایج را به صورت کتبی به اشتراک نگذاشتند.

دو هفته بعد ، محققان در برزیل اعلام کردند که اثر CoronaVac 78 درصد است. هیچ یک از داوطلبان واکسینه شده در آزمایش فاز 3 خود ، موارد شدید یا متوسط ​​Covid-19 را ایجاد نکردند. با این حال ، اندکی بعد یکی از دانشمندان روشن کرد که برآورد کارآیی فقط بر اساس عملکرد واکسن فقط در یک زیر گروه داوطلب است. کارآیی کلی پایین تر بود. نتایج حاصل از مطالعه ای بر روی 12476 داوطلب بود که بیش از ده برابر تعداد شرکت کنندگان بود که محققان ترک تخمین زده بودند. هیچ یک از نتایج آزمایش فاز 3 هنوز در یک مجله پزشکی ظاهر نشده است.

در همین حال ، سینوواک در حال آماده سازی تولید واکسن برای توزیع جهانی است. در ماه آگوست آنها به توافق رسیدند که اندونزی را حداقل 40 میلیون دوز تأمین كنند و بعداً با اوكراین برای 1.8 میلیون دوز معامله كردند. در ماه سپتامبر ، یین ویدونگ ، مدیر عامل شرکت Sinovac ، گفت این شرکت قصد دارد در اوایل سال 2021 - از جمله ایالات متحده - این واکسن را در سراسر جهان توزیع کند. Sinovac در دسامبر گفت که انتظار دارد 300 میلیون دوز در سال 2020 تولید کند و ظرفیت آنها را به تولید سالانه 600 میلیون دوز افزایش دهد.

Updated Jan. 13
sinopharm wuhan

علاوه بر واکسن انستیتوی پکن ، Sinopharm همچنین آزمایش واکسن ویروس غیرفعال را که توسط موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان ساخته شده آغاز کرد. آزمایش فاز 1/2 نشان داد که این واکسن در افراد داوطلب آنتی بادی تولید می کند ، برخی از آنها تب و سایر عوارض جانبی را تجربه می کنند. نسخه واکسن ووهان در چندین مرحله در حال آزمایش فاز 3 است. در ماه دسامبر ، پرو آزمایش سینوفرم خود را برای بررسی مشکلات عصبی که یک داوطلب تجربه کرده بود ، به طور مختصر متوقف کرد ، اما تشخیص داد که هیچ ارتباطی با واکسن ها ندارد. با موفقیت واکسن Sinopharm’s BBIBP-CorV که توسط موسسه پکن ایجاد شد ، سرنوشت نامزد ووهان مشخص نبود.

Updated Dec. 30
bharat icmr niv

نام واکسن: کوواکسین (همچنین به عنوان BBV152 A ، B ، C شناخته می شود)
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
ذخیره سازی: حداقل یک هفته در دمای اتاق

با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند و انستیتوی ملی ویروس شناسی ، شرکت هندی Bharat Biotech واکسن کوواکسین را طراحی کرد که بر اساس نوع غیرفعال کرونا ویروس ساخته شده است. مطالعات انجام شده روی میمون ها و همسترها نشان داد که این ماده در برابر عفونت محافظت می کند. در ماه ژوئن ، Covaxin اولین واکسن ویروس کرونا بود که در هند برای آزمایش های بالینی ایجاد شد.

آزمایش فاز 1/2 نشان داد که واکسن هنگام تولید آنتی بادی به ویروس کرونا ، هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده است. در 23 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که در حال آغاز آزمایش فاز 3 هستند. در 22 دسامبر ، این شرکت با همکاری Ocugen مستقر در پنسیلوانیا برای توسعه Covaxin برای بازار ایالات متحده اعلام همکاری کرد.

در تاریخ 3 ژانویه ، دولت هند مجوز اضطراری Covaxin را صادر کرد. این مجوز علیرغم عدم انتشار داده های فاز 3 ، مبنی بر ایمن و موثر بودن واکسن ، صادر شد.

Updated Jan. 4
icmr

محققان موسسه زیست پزشکی در آکادمی علوم پزشکی چین که واکسن فلج اطفال و هپاتیت A را اختراع کرده است ، یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ایجاد کردند. در ماه مه ، آنها آزمایش فاز 1 را روی 192 داوطلب آغاز کردند که نشان می داد واکسن ایمن است و پاسخ ایمنی ایجاد می کند. یک آزمایش فاز 2 روی 750 داوطلب دنبال شد ، که محققان را به انتخاب فاصله دو هفته ای بین دو دوز واکسن سوق داد. در ماه دسامبر محققان یک آزمایش فاز 3 را در مورد 34،020 داوطلب در برزیل و مالزی آغاز کردند.

Updated June 23
ribsp

ملت قزاقستان در آسیای میانه تحقیقات مربوط به واکسنی را که از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته شده در تابستان آغاز کرد. در تاریخ 28 آگوست ، موسسه تحقیقاتی آنها برای مشکلات ایمنی بیولوژیکی آزمایش فاز 1 را روی واکسن ثبت کرد که به آن QazCovid معروف است. در 19 دسامبر ، Kazinform گزارش داد كه فاز 2 به پایان رسیده است ، كه نشان می دهد واكسن ایمن است و پاسخ ایمنی امیدواركننده ای ایجاد می كند. محققان با پیش بینی تصویب تا مارس ، یک آزمایش فاز 3 را آغاز کردند.

Updated Dec. 27
murdoch

واکسن Bacillus Calmette-Guerin در اوایل دهه 1900 به عنوان محافظ در برابر سل ساخته شد. موسسه تحقیقات کودکان مورداک در استرالیا در حال انجام آزمایش فاز 3 به نام BRACE است تا ببیند آیا این واکسن تا حدی از ویروس کرونا محافظت می کند یا خیر.


استفاده محدود

cansino ams

استفاده محدود در چین
نام واکسن: Convidecia (همچنین به عنوان Ad5-nCoV شناخته می شود)
کارایی: ناشناخته
دوز: تک دوز
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال

شرکت چینی CanSino Biologics با مشارکت موسسه زیست شناسی در آکادمی علوم پزشکی نظامی کشور ، Convidecia را توسعه داد. این واکسن بر اساس ویروس آدنو ویروس به نام Ad5 ساخته شده است. در ماه مه ، محققان نتایج امیدوار کننده ای از آزمایش ایمنی فاز 1 را در Convidecia منتشر کردند و در ماه ژوئیه آنها گزارش دادند که آزمایشات فاز 2 آنها نشان داد که واکسن پاسخ ایمنی قوی دارد. در اقدامی بی سابقه ، ارتش چین این واکسن را در 25 ژوئن به مدت یک سال به عنوان "داروی مورد نیاز ویژه" تأیید کرد. در 28 نوامبر ، مدیر اجرایی CanSino Biologics در مصاحبه ای گفت كه حدود 40 تا 50 هزار نفر Convidecia را دریافت كرده اند. از ماه آگوست ، CanSino اجرای آزمایشات فاز 3 را در تعدادی از کشورها از جمله پاکستان ، روسیه ، مکزیک و شیلی آغاز کرد.

Updated Dec. 22
sinovac

استفاده محدود در چین، اندونزی
نام واکسن: CoronaVac (PiCoVacc سابق)
کارایی: 50.38٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال

Sinovac Biotech ، یک شرکت خصوصی چینی ، واکسنی غیرفعال به نام CoronaVac را در اوایل سال 2020 تولید کرد. در ژانویه ، محققان در برزیل اعلام کردند که اثر کلی آن کمی بیش از 50 درصد است ، حداقل آستانه تعیین شده توسط بسیاری از آژانس های نظارتی برای اجازه دادن به واکسن ویروس کرونا. . علیرغم کارآیی نسبتاً متوسط ​​، CoronaVac در تعدادی از کشورها در حال پخش است. اندونزی در 11 ژانویه مجوز اضطراری CoronaVac را صادر کرد و دو روز بعد رئیس جمهور اندونزی CoronaVac را از طریق تلویزیون زنده تزریق کرد. ترکیه واکسن را در 13 ژانویه مجاز کرد.

Sinovac پس از ایجاد واکسن خود در بهار ، آزمایش فاز 1/2 را روی 743 داوطلب انجام داد که هیچ عوارض جانبی جدی را نشان نداد. سینوواک جزئیات دادگاه را در ماه نوامبر در یک ژورنال پزشکی منتشر کرد و تولید نسبتاً کم آنتی بادی را نشان داد. در ماه ژوئیه ، سینوواک یک آزمایش فاز 3 را در برزیل و سپس دادگاه های دیگر در اندونزی و ترکیه آغاز کرد.

در همان ماه ، دولت چین برای استفاده محدود ، تصویب اضطراری به CoronaVac داد. در ماه اکتبر ، مقامات در شهر جیاکسینگ در شرق چین اعلام کردند که CoronaVac را به افرادی در مشاغل نسبتاً پرخطر اعم از کارگران پزشکی ، بازرسان بندر و پرسنل خدمات عمومی می دهند.

کارایی CoronaVac از ماه دسامبر موضوع عدم اطمینان است. محققان برزیلی در ابتدا اعلام کردند که این رقم بالاتر از پنجاه درصد است ، اما ارائه جزئیات بیشتر را متوقف کردند. در تاریخ 25 دسامبر ، دانشمندان در حال اجرای آزمایش CoronaVac در ترکیه با برگزاری كنفرانس مطبوعاتی اعلام كردند كه این واكسن 91 درصد كارایی دارد. اگرچه در مجموع 7371 داوطلب در این آزمایش شرکت داشتند ، اما داده های مربوط به کارآیی فقط 752 داوطلب بود که واکسن واقعی دریافت کردند و 570 داوطلب نیز دارونما دریافت کردند. چنین تعداد کمی از داوطلبان ممکن است باعث کاهش دقت در میزان کارایی شوند. دانشمندان ترک نتایج را به صورت کتبی به اشتراک نگذاشتند.

دو هفته بعد ، محققان در برزیل اعلام کردند که اثر CoronaVac 78 درصد است. هیچ یک از داوطلبان واکسینه شده در آزمایش فاز 3 خود ، موارد شدید یا متوسط ​​Covid-19 را ایجاد نکردند. با این حال ، اندکی بعد یکی از دانشمندان روشن کرد که برآورد کارآیی فقط بر اساس عملکرد واکسن فقط در یک زیر گروه داوطلب است. کارآیی کلی پایین تر بود. نتایج حاصل از مطالعه ای بر روی 12476 داوطلب بود که بیش از ده برابر تعداد شرکت کنندگان بود که محققان ترک تخمین زده بودند. هیچ یک از نتایج آزمایش فاز 3 هنوز در یک مجله پزشکی ظاهر نشده است.

در همین حال ، سینوواک در حال آماده سازی تولید واکسن برای توزیع جهانی است. در ماه آگوست آنها به توافق رسیدند که اندونزی را حداقل 40 میلیون دوز تأمین كنند و بعداً با اوكراین برای 1.8 میلیون دوز معامله كردند. در ماه سپتامبر ، یین ویدونگ ، مدیر عامل شرکت Sinovac ، گفت این شرکت قصد دارد در اوایل سال 2021 - از جمله ایالات متحده - این واکسن را در سراسر جهان توزیع کند. Sinovac در دسامبر گفت که انتظار دارد 300 میلیون دوز در سال 2020 تولید کند و ظرفیت آنها را به تولید سالانه 600 میلیون دوز افزایش دهد.

Updated Jan. 13
sinopharm wuhan

استفاده محدود در چین، امارات محتده عربی
Sinopharm علاوه بر واکسن انستیتوی پکن ، آزمایش واکسن ویروس غیرفعال را که توسط موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان ساخته شده است نیز آغاز کرد. آزمایش فاز 1/2 نشان داد که این واکسن در افراد داوطلب آنتی بادی تولید می کند ، برخی از آنها تب و سایر عوارض جانبی را تجربه می کنند. نسخه واکسن ووهان در چندین مرحله در فاز 3 آزمایش می شود. در ماه دسامبر ، پرو آزمایش سینوفرم خود را برای بررسی مشکلات عصبی که یک داوطلب تجربه کرده بود ، به طور مختصر متوقف کرد ، اما تشخیص داد که هیچ ارتباطی با واکسن ها ندارد. با موفقیت واکسن Sinopharm’s BBIBP-CorV که توسط موسسه پکن ایجاد شد ، سرنوشت نامزد ووهان مشخص نبود.

Updated Dec. 30

تایید شده

pfizer biontech

تایید شده در چند کشور
نام واکسن: Comirnaty (همچنین به عنوان tozinameran یا BNT162b2 نیز شناخته می شود)
کارایی: 95٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر فقط در –94 درجه فارنهایت (–70 درجه سانتیگراد)

در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer مستقر در نیویورک و شرکت آلمانی BioNTech با ارائه داده های اولیه نشان دادند که واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد موثر است ، تاریخ سازی کردند. این اولین باری بود که کسی چنین شواهدی را پیدا می کرد. بیش از یک ماه بعد ، در 11 دسامبر ، سازمان غذا و دارو اولین مجوز استفاده اضطراری را که ایالات متحده به واکسن ویروس کرونا داده است ، اعطا کرد.

محققان BioNTech از ژانویه شروع به طراحی واکسن کردند که اکنون نام عمومی tozinameran و نام تجاری Comirnaty دارد. آنها آن را بر اساس یک مولکول ژنتیکی به نام RNA پیام رسان (mRNA) بنا نهادند. این واکسن شامل دستورالعمل های ژنتیکی برای ساخت پروتئین ویروس کرونا است که به نام سنبله شناخته می شود. وقتی Comirnaty به سلول ها تزریق می شود ، باعث ایجاد پروتئین های سنبله ای می شود و سپس در بدن آزاد می شود و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند.

BioNTech در مارس با Pfizer همکاری کرد تا تحقیقات را گسترده تر کند و یک آزمایش بالینی را در ماه مه آغاز کرد. آنها دریافتند که Comirnaty باعث تولید داوطلبان آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 و همچنین سلولهای ایمنی به نام سلولهای T می شود که به ویروس پاسخ می دهند. در تاریخ 27 ژوئیه ، شرکت ها از آغاز آزمایش فاز 2/3 با حضور 30،000 داوطلب در ایالات متحده و سایر کشورها از جمله آرژانتین ، برزیل و آلمان خبر دادند. در 12 سپتامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال گسترش دادگاه خود در ایالات متحده به 44000 شرکت کننده هستند.

از طریق تابستان و تا پاییز ، جهان توجه خود را بیشتر به آزمایش Pfizer-BioNTech معطوف کرد. در ماه سپتامبر ، دکتر آلبرت بورلا ، مدیر اجرایی Pfizer ، گفت که آزمایش فاز 3 به محض ماه اکتبر به اندازه کافی نتیجه می دهد تا نشان دهد که آیا واکسن م workedثر است یا خیر. پرزیدنت ترامپ با اشاره به وجود واکسن قبل از انتخابات ، پیشرفت آنها را تبلیغ کرد. اما در تاریخ 27 اکتبر ، دکتر بورلا اعلام کرد که داوطلبان در این آزمایش هنوز موارد کافی Covid-19 را برای تعیین کارایی واکسن ها تجربه نکرده اند. سرانجام ، در 8 نوامبر ، Pfizer و BioNTech تجزیه و تحلیل اولیه 94 مورد اول را منتشر کردند.

طی یک ماه آینده ، Pfizer و BioNTech اطلاعات بیشتری در مورد موارد بیشتر منتشر کردند. در 8 دسامبر ، FDA تجزیه و تحلیل مستقل خود را از آزمایشات بالینی منتشر کرد. آنها تشخیص دادند که میزان Comirnaty 95 درصد است. کمتر از دو هفته پس از اولین دوز ، توزینران شروع به محافظت از داوطلبان کرد و دوز دوم سه هفته بعد پاسخ ایمنی آنها را افزایش داد. این واکسن تفاوت کمی در محافظت از داوطلبان سیاه پوست ، لاتین و سفید نشان داد. به همین ترتیب ، افرادی که به بیماری هایی مانند چاقی یا دیابت مبتلا هستند از همان سطح محافظت برخوردارند. افراد مسن همچنین میزان کارآیی مشابه افراد زیر 65 سال را نشان دادند. در حالی که Comirnaty هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد ، اما اغلب باعث خستگی کوتاه مدت ، تب و درد عضلانی می شود.

این نتایج چشمگیر به سرعت منجر به مجوز در سراسر جهان شد. در تاریخ 2 دسامبر ، انگلستان به واکسن Pfizer و BioNTech مجوز اضطراری داد و اولین کشور غربی شد که چنین واکسن ویروس کرونا را تأیید کرد. تزریقات در 8 دسامبر آغاز شد ، ویلیام شکسپیر ، 81 ساله ، در میان اولین کسانی بود که دوز دریافت کرد. در 13 دسامبر ، کارگران یک کارخانه فایزر در کالازامو ، میشیون ، واکسن ها را برای اولین بار در سراسر ایالات متحده بر روی کامیون ها بارگذاری کردند. اولین واکسیناسیون برای روز بعد برنامه ریزی شده بود. Pfizer و BioNTech محموله اولیه 2.9 میلیون دوزی را در هفته اول پس از مجوز Comirnaty به ایالات متحده تحویل می دهند.

تعداد فزاینده ای از کشورها نیز مجوز اضطراری را برای Comirnaty صادر کرده اند ، از جمله آرژانتین ، کانادا ، شیلی ، کاستاریکا ، اکوادور ، اردن ، کویت ، مکزیک ، پاناما و سنگاپور. اتحادیه اروپا واکسن را در 21 دسامبر امضا کرد در همین حال ، بحرین ، عربستان سعودی و سوئیس این واکسن را تأیید کامل کردند. در 31 دسامبر ، سازمان بهداشت جهانی لیست استفاده اضطراری را به Comirnaty داد ، که مجوز آن را در بسیاری از کشورهای دیگر تسریع می کند.

توزیع شرکت Comirnaty در سراسر جهان تا حدی با معامله هایی تعیین می شود که شرکت ها از تابستان با کشورهای جهان انجام داده اند. دولت ترامپ در ماه جولای برای 100 میلیون دوز قرارداد 1.9 میلیارد دلاری اعطا کرد. نیویورک تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که دولت فرصت تأمین 100 میلیون دوز دیگر را در تابستان از دست داد. در اواخر همان ماه ، Pfizer و BioNTech توافق کردند که 100 میلیون دوز را تا ژوئیه 2021 تأمین کنند. در همین حال ، ژاپن برای 120 میلیون دوز معامله ای انجام داد ، به عنوان مثال ، در حالی که اتحادیه اروپا ترتیب خرید 300 میلیون دوز را داد. در 16 دسامبر ، BioNTech از توافق برای تهیه 100 میلیون دوز چین خبر داد. این توافق نامه باعث می شود Comirnaty اولین واکسن غربی باشد که در چین به فروش می رسد.

Pfizer و BioNTech انتظار دارند بیش از 1.3 میلیارد دوز جهانی تولید کنند

Updated Jan. 11
sinopharm

تایید شده در چین
نام واکسن: BBIBP-CorV
کارایی: 79.34٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله

انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ایجاد کرد که توسط شرکت دولتی چینی Sinopharm در آزمایشات بالینی قرار گرفت. در تاریخ 30 دسامبر ، Sinopharm اعلام کرد که این واکسن دارای اثر 79.34 درصدی است که منجر به تأیید آن توسط دولت چین می شود. این شرکت هنوز نتایج دقیق آزمایش 3 فاز خود را منتشر نکرده است.

در ماه ژوئن ، محققان موسسه پکن گزارش دادند که این واکسن نتایج امیدوار کننده ای در میمون ها به وجود آورد. سپس یک آزمایش فاز 1/2 نشان داد که واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده و افراد را قادر به ساخت آنتی بادی علیه ویروس کرونا می کند. در ماه جولای ، دادگاه فاز 3 در امارات متحده عربی در ماه ژوئیه و در مراکش و پرو در ماه بعد آغاز شد.

در 14 سپتامبر ، U.A.E. تصویب اضطراری واکسن Sinopharm برای استفاده در مراقبت های بهداشتی را داد و به زودی مقامات دولتی و دیگران نیز آن را دریافت کردند. کمتر از دو ماه بعد ، در 9 دسامبر ، U.A.E. تایید کامل BBIBP-CorV ، اعلام کرد که میزان کارآیی آن 86 درصد است. دولت به سرعت کلینیک هایی را در سراسر کشور ایجاد کرد که در آن هر کسی می تواند واکسن دریافت کند. کشور همسایه بحرین ، که در آزمایشات سینوفرم نیز شرکت داشت ، در 13 دسامبر واکسن را کاملاً تأیید کرد. مصر و اردن مجوز اضطراری آن را در ژانویه صادر کردند. در 14 ژانویه ، مجارستان اعلام کرد که برای خرید BBIBP-CorV به توافق رسیده اند ، در انتظار مجوز. این امر باعث می شود این کشور اولین کشور اروپایی باشد که از واکسن چینی استفاده می کند.

در همین حال ، در چین ، دولت تصویب اضطراری سینوفرم را در تابستان برای تزریق نامزدهای واکسن خود به مقامات دولتی ، کارکنان مراقبت های بهداشتی و سایر گروه های منتخب داد. رئیس Sinopharm گفت ، تا ماه نوامبر ، تقریباً یک میلیون نفر در چین واکسن دریافت کرده اند.

Sinopharm در ابتدا در مورد اعلامیه U.A.E مبنی بر میزان BBIBP-CorV 86 درصد اظهار نظری نکرد. هنگامی که بعداً از یک مدیر اجرایی شرکت درباره تفاوت بین U.A.E پرسیده شد. برآورد و تجزیه و تحلیل خود Sinopharm ، او گفت که هر دو "واقعی و معتبر" بودند. این تفاوت نتیجه اختلاف در نحوه اجرای آزمایشات بود. با تصویب چین ، به نظر می رسد BBIBP-CorV نقش اصلی را در برنامه ریزی های این کشور برای واکسیناسیون 50 میلیون نفر تا اواسط ماه فوریه بازی کند.

Updated Jan. 11

رها شده

uqueensland csl

در 10 دسامبر ، واکسنی از دانشگاه کوئینزلند استرالیا اولین واکسنی بود که پس از ورود به یک آزمایش بالینی رها شد. لغو واکسن به معنای سقوط قرارداد یک میلیارد دلاری با دولت استرالیا برای 51 میلیون دوز بود.

مطالعات واکسن در ابتدا نویدبخش بود. آزمایش بر روی همستر نشان داد که واکسن از آنها در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. این دانشگاه آزمایش های فاز 1 را در ژوئیه با ترکیب پروتئین های سنبله ویروس کرونا با مواد کمکی ساخته شده توسط CSL راه اندازی کرد. آنها هنگامی که کشف ناخواسته ای را انجام دادند در مسیر انتقال به آزمایشات مرحله آخر بودند: برخی از داوطلبان آزمایشات مثبتی را برای HIV انجام می دادند ، حتی اگر در واقع به آن ویروس آلوده نشده بودند.

طبق گزارشات اولیه ، به نظر می رسد مشکل در نحوه طراحی واکسن توسط محققان باشد. اگر پروتئین های سنبله در ویروس کرونا متصل نباشند ، می توانند آشکار شوند. آنتی بادی های پروتئین سنبله باز نشده ممکن است در برابر پروتئین های تا شده روی ویروس های واقعی کار نکنند. بنابراین محققان با ایجاد تغییر کوچکی در پروتئین ، در انتهای آن کمی گیره ایجاد کردند تا مولکول در شکل مناسب خود نگه داشته شود. متأسفانه گیره مشابه پروتئین موجود در HIV است که می تواند سیستم ایمنی بدن را به سمت تولید آنتی بادی های مشابه HIV سوق دهد. افرادی که داوطلب آزمایش واکسن شده اند ، حتی اگر کاملاً سالم بودند ، در آزمایش آنتی بادی HIV مثبت عمل کردند. این کشف کافی بود تا دولت استرالیا محاکمه را منتفی کند. نخست وزیر اسکات موریسون در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام لغو گفت: "این برنامه دیگر در طرح واکسن استرالیا نخواهد بود."

Updated Dec. 10