ردیاب واکسن کرونا | مجله سیب

+1 (949) 536-5799

The First Persian Medical Magazine by Healthcare Professionals In North America

Today Wednesday, 19 January , 2022
مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

ردیاب واکسن کرونا

فاز 1
51

52 واکسن

در تعداد کمی از افراد سالم و جوان برای ارزیابی میزان ایمنی و دوز صحیح آزمایش می شوند
فاز 2
36

37 واکسن

به یک گروه بزرگتر از افراد ، از جمله افرادی که در معرض خطر بیشتری از بیماری هستند، گسترش می یابد
فاز 3
30

23 واکسن

در حال آزمایش در هزاران نفر برای بررسی اثربخشی و ایمنی آنها هستند
استفاده محدود
14

13 واکسن

چین و روسیه واکسن ها را بدون انتظار برای نتایج آزمایشات فاز 3 تصویب کرده اند. کارشناسان می گویند این روند عجولانه خطرات جدی دارد.
تایید شده
4

4 واکسن

تعیین شده است که مزایایی بیشتر از خطرات شناخته شده و بالقوه ارائه دهد

در حال حاضر محققان در جهان بر روی بیش از 170 واکسن بر علیه ویروس کرونا ( کوید ۱۹ ) مشغول به کار می باشند که 29 واکسن از این واکسن ها در مرحله آزمایش بالینی بر روی انسان می باشد. لازم بذکر است که مراحل تحقیق و توسعه یک واکسن سالها بطول می انجامد ولی در مورد ویر‌س کرونا شرکت های داروسازی سراسر دنیا در حال رقابت گسترده ای هستند که یک‌ واکسن موثر با امنیت بالا رو در اختیار مردم قرار بدهند.

مجله پزشکی سلامت سیب همواره قصد داشته که اطلاعات دقیق پزشکی‌ و سلامتی رو معتبر رو در اختیار هموطنان عزیزمان قرار بدهد تا عزیزانمان بدور از شایعات و غرایز شخصی دانش خود را در مورد مسائل روز پزشکی و سلامتی روز افزایش بدهند.

در اینجا رسالت خود دیدیم که در این شرایط سخت در کنار شما دوستان عزیز باشیم و با استفاده از منابع علمی و‌خبری معتبر موجود در دنیا مراحل پیشرفت واکسن کوید ۱۹ توسط شرکت های مختلف را بصورت زنده دنبال کنیم و‌اطلاعات بروز و معتبری رو در اختیار شما هموطنان عزیز قرار دهیم. البته لازم بذکر است که این اطلاعات بر اساس گزارش شرکت های داروسازی در دنیا می باشد و مطالب و ویدیو های تکمیلی رو برای شما عزیزان در وبسایت مجله سیب و کانال های شبکه اجتماعی مجله سیب به اشتراک خواهیم گذاشت.

SARS-CoV-2

کار در ژانویه با رمزگشایی ژن SARS-CoV-2 آغاز شد. اولین آزمایشات ایمنی واکسن از ماه مارس بر روی انسان آغاز شد و اکنون 10 آزمایش به مراحل نهایی آزمایش رسیده اند. برخی از این آزمایشات با شکست روبرو می شوند و برخی دیگر ممکن است بدون نتیجه مشخص به پایان برسند. اما چند واکسن ممکن است در تحریک سیستم ایمنی بدن برای تولید آنتی بادی موثر علیه ویروس موفق شوند.

در اینجا وضعیت کلیه واکسنهایی که به آزمایش در انسان رسیده اند ، همراه با مجموعه واکسن های امیدوار کننده ای است که هنوز در حیوانات آزمایش می شوند. گرچه این واکسن ها به طور بالقوه ممکن است از عفونت جلوگیری کنند ، اما نمی توانند بیماری را درمان کنند.

آپدیت شده در 28 دی
منابع :
Sources: World Health Organization, National Institute of Allergy and Infectious Diseases, National Center for Biotechnology Information, New England Journal of Medicine.

فاز 1

gennova hdtbio

داروهای زیستی Gennova در هند و HDT Bio مستقر در سیاتل برای تولید واکسنی مبتنی بر RNA خود تقویت کننده همکاری کردند. این واکسن که به HGC019 معروف است ، توانست حیوانات را با ایجاد تحریک برای ایجاد آنتی بادی علیه ویروس کرونا تحریک کند و این باعث شد هند در دسامبر سال 2020 برای شروع آزمایشات مرحله 1/2 به این شرکتها مجوز بدهد. در 4 مه 2021 HDT اعلام کرد دادگاه در هند در حال انجام است.

Updated May 18
geneone

GeneOne Life Science ، یک شرکت بیوتکنولوژی کره جنوبی ، یک واکسن مبتنی بر DNA ایجاد کرد که دو پروتئین ویروس کرونا را کد می کند. در دسامبر 2020 ، آنها آزمایش فاز 1/2 را با 345 شرکت کننده آغاز کردند. پس از دریافت نتایج موقت مثبت از آزمایش ، GeneOne در 8 ژوئیه 2021 اعلام کرد که مرحله 2 را آغاز می کند.

Updated Aug. 4
genexine

شرکت کره جنوبی ژنکسین آزمایش ایمنی واکسن مبتنی بر DNA را در ژوئن 2020 آغاز کرد. در ماه دسامبر ، کره بیومدیکال ریویو گزارش داد که ژنکسین از فرمول اولیه آنها نتایج ناامیدکننده ای به دست آورد و تصمیم گرفت آزمایشات خود را با واکسن اصلاح شده دوباره آغاز کند. در 20 ژانویه 2021 ، شرکت آزمایشی مرحله 1/2 را ثبت کرد و در ماه ژوئن آزمایش فاز 1 را برای داوطلبان مسن ثبت کردند.

شرکت دارویی اندونزیایی Kalbe Farma در ماه آوریل متعهد شد که در صورت ایمن و م safeثر بودن 10 میلیون دوز واکسن ژنکسین را خریداری کند. در ماه جولای ، تنظیم کننده های اندونزی برای آزمایش بالینی مرحله 2/3 چراغ سبز نشان دادند.

Updated Aug. 4
chula chulavrc

محققان دانشگاه Chulalongkorn تایلند چندین واکسن احتمالی را برای ویروس کرونا تولید کرده اند. دورترین مرحله یک واکسن مبتنی بر mRNA است که به ChulaCov19 معروف است. در سپتامبر 2020 ، مرکز تحقیقات واکسن چولا آزمایش فاز 1 را برای آزمایش آن بر روی انسان ثبت کرد. تأخیر در تأمین منابع مالی و تولید ، روند مطالعه را تا ژوئن 2021 کاهش داد. در مصاحبه ای با بانکوک پست ، رهبر پروژه گفت که اگر ایمن بودن واکسن ممکن است تا 30 میلیون دوز برای تایلند و شش کشور دیگر آسیایی تولید شود.

Updated June 16
entos

شرکت کانادایی Entos Pharmaceuticals یک واکسن DNA برای ویروس کرونا ایجاد کرده است. بیشتر واکسن های ژنتیکی دیگر ژن پروتئین سنبله را در سطح ویروس حمل می کنند. در عوض Entos ژن را برای نوکلئو کپسید ، پروتئینی که درون غشا ویروس قرار دارد ، انتخاب کرد. آنها شرط می بندند که این می تواند مصونیت طولانی مدت داشته باشد. در اکتبر سال 2020 ، انتوس یک آزمایش فاز 1 را برای واکسن خود در کانادا آغاز کرد ، به نام Covigenix VAX-001. آنها دوز مصرف کنندگان را از 15 آوریل آغاز کردند.

Updated May 5
symvivo

در تاریخ 2 نوامبر ، شرکت کانادایی Symvivo اعلام کرد که آنها یک واکسن DNA را برای اولین داوطلب خود در یک آزمایش فاز 1 تزریق کرده اند. DNA درون باکتریهای بی ضرری قرار می گیرد که داوطلبان آن را در مایع منجمد می بلعند (شرکت در حال کار بر روی قرار دادن باکتری ها در یک قرص است). هنگامی که باکتری ها به روده می رسند ، DNA به درون سلول های روده لغزیده و سپس پروتئین های ویروسی را ایجاد می کند.

Updated Nov. 3
oncosec

ایمنی درمانی OncoSec مستقر در نیوجرسی ، درمان های آزمایشی سرطانی را تولید کرده است که ژن ها را به تومورها منتقل می کند. در آنجا ، ژن های تزریق شده یک مولکول سیگنالینگ طبیعی به نام IL-12 تولید می کنند که توجه سلول های ایمنی را که به سرطان حمله می کنند ، جلب می کند. در بهار ، OncoSec شروع به تطبیق فناوری خود برای ساخت واکسن برای ویروس کرونا کرد. این واکسن که CORVax12 نام دارد از یک حلقه DNA تشکیل شده است که هم پروتئین سنبله و هم IL-12 را کد می کند. ایجاد بدن برای تولید IL-12 اضافی می تواند به طور بالقوه توانایی سیستم ایمنی بدن را در ایجاد آنتی بادی های پروتئین سنبله افزایش دهد. در 27 ژانویه ، این شرکت برای آزمایش ایمنی CORVax12 ، دوزهای شرکت کنندگان در آزمایش فاز 1 خود را آغاز کرد.

Updated June 8

در حالی که بسیاری از واکسن ها به صورت تزریق تزریق می شوند ، برخی از واکسن ها را می توان به صورت قرص مصرف کرد. واکسن های خوراکی برای بیماری هایی از جمله فلج اطفال ، وبا و تب حصبه تأیید شده اند. شرکت کوچک سانفرانسیسکو Vaxart در زمینه تولید واکسن های خوراکی تخصص دارد. آنها قرص هایی را برای آنفلوانزا و سایر بیماری ها ایجاد و آزمایش کرده اند. بهار گذشته وکسارت کار بر روی واکسن خوراکی Covid-19 را آغاز کرد. این شامل یک آدنو ویروس به نام Ad5 (همان ناقل ویروسی در واکسن CanSinoBio و Sputnik V روسیه) است.

هنگامی که وکسارت این قرص را به موش ها داد ، آنها آنتی بادی علیه ویروس کرونا تولید کردند. با این حال موش ها از علائم Covid-19 رنج نمی برند ، بنابراین محققان به سمت همسترها روی می آورند که باعث می شود. در یک مطالعه منتشر نشده ، آنها دریافتند که قرص واکسن نه تنها میزان ویروس کرونا را در همسترهای بیمار به طرز چشمگیری کاهش می دهد ، بلکه آنها را از دو علامت مهم بیماری محافظت می کند: کاهش وزن و تورم ریه ها.

قیمت سهام این شرکت در نیمه اول سال 2020 3600 درصد افزایش یافت. در ماه ژوئن ، نیویورک تایمز گزارش داد ، صندوق تامینی که بخشی از آن را کنترل می کرد ، بیشتر سهام خود را فروخت و بیش از 200 میلیون دلار سود کسب کرد. در پی آن گزارش ، وزارت دادگستری تحقیق در مورد این شرکت را آغاز کرد ، در حالی که تعدادی از پرونده های حقوقی سهامداران علیه وکسارت ، مدیران و هیئت مدیره آن تشکیل شد.

در ماه اکتبر ، این شرکت دادن یک قرص به داوطلبان در یک آزمایش بالینی فاز 1 آغاز کرد. در 3 فوریه ، واکسارت اعلام کرد که دادگاه هیچ نگرانی جدی در زمینه ایمنی نشان نمی دهد. در حالی که این قرص پاسخی از سلولهای T ایجاد می کند ، اما آنتی بادی های خنثی کننده دلگرم کننده تولید نمی کند. اخبار قیمت سهام آن 60 درصد افت کرد. در 25 فوریه ، این شرکت اعلام کرد که به محاکمه فاز 2 در سه ماهه دوم سال 2021 صعود می کند.

Updated March 20
dzif

سه دهه پیش ، مرکز تحقیقات عفونی آلمان یک واکسن آبله را از ویروس بی ضرری به نام Modified Vaccinia Ankara یا به اختصار MVA تولید کرد. در سالهای اخیر ، آنها آن را برای ایجاد واکسن برای MERS ، بیماری ناشی از ویروس کرونا دیگر ، سازگار کردند. این بهار ، آنها یک واکسن مبتنی بر MVA برای SARS-CoV-2 ، ویروس کرونا که عامل همه گیری Covid-19 است ، ساختند. ژن پروتئین سنبله را که درون سلولهایی که به آنها حمله می کند ، تولید می کند. در تاریخ 29 سپتامبر ، مرکز و کنسرسیومی از دانشگاههای آلمان یک آزمایش فاز 1 را ثبت کردند. در ماه ژانویه ، این مرکز اعلام کرد که فرمول بندی اولیه آنها نتایج ناامیدکننده ای را ارائه می دهد و دادگاه را به روز می کنند تا آن را به روز کنند.

Updated Jan. 13
immunitybio

شرکت ImmunityBio مستقر در کالیفرنیا واکسنی را با استفاده از آدنوویروس Ad5 ایجاد کرد ، همان واکسنی که توسط CanSinoBio و موسسه گامالیا در روسیه مورد استفاده قرار گرفت. ImmunityBio مهندسی ویروس Ad5 را انجام داد تا ژن دو ژن ویروس کرونا را حمل کند. علاوه بر پروتئین سنبله ، ژن پروتئینی به نام نوکلئوکپسید را نیز حمل می کند. این شرکت امیدوار است که این ترکیب واکنش ایمنی قوی را برانگیزد.

این شرکت دریافت که این واکسن میمون ها را در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. ImmunityBio آزمایش فاز 1 واکسن Covid-19 را در اکتبر 2020 در ایالات متحده و دیگری در آفریقای جنوبی در ژانویه آغاز کرد. در فوریه 2021 ، این شرکت آزمایش فاز 1 نسخه شفاهی واکسن را ثبت کرد.

در 25 مه ، این شرکت اعلام کرد که مطالعه می کند که نامزد آنها چگونه برای افرادی که قبلاً واکسن های دیگر دریافت کرده اند به عنوان یک تقویت کننده عمل می کند. آنها همچنین در حال آزمایش نسخه اسپری بینی هستند. آنها در 14 ژوئیه گفتند که آزمایشات تقویت کننده شات در اواخر امسال در آفریقای جنوبی آغاز می شود.

رئیس و C.E.O. از ImmunityBio میلیاردر پاتریک سون شیونگ ، صاحب روزنامه لس آنجلس تایمز است.

Updated July 15
cityofhope

محققان City of Hope ، م institسسه تحقیقات زیست پزشکی کالیفرنیا ، واکسنی را بر اساس شکل تضعیف شده ویروس به نام Modified Vaccinia Ankara یا به اختصار MVA ایجاد کردند. آنها دو ژن کروناویروس را به ویروس اضافه کردند - یکی برای پروتئین سنبله و دیگری برای پروتئینی دیگر به نام نوکلئوکپسید. آنها امیدوارند این ترکیب واکسن را قادر به ایجاد ایمنی سریع و طولانی مدت کند. در 24 نوامبر 2020 ، آنها شروع آزمایش مرحله 1 را اعلام کردند. اما محققان با تأخیر در جذب افراد کافی برای مطالعه فاز 1 خود مواجه شده اند. تا 12 مارس 2021 ، آنها به کمتر از نیمی از هدف خود از 129 شرکت کننده رسیده بودند. در ژوئن 2021 ، شهر امید با ProBioGen برای استفاده از خطوط سلولی خود برای ایجاد مقادیر زیادی از واکسن خود توافق کرد.

Updated Aug. 4
cellid lgchem

در آوریل 2020 ، شرکت بیوتکنولوژی کره جنوبی Cellid شروع به تولید واکسنی برای کووید -19 کرد. این واکسن بر اساس ترکیبی از دو گونه آدنوویروس به نام Ad5 و Ad35 ساخته شده است. پس از آزمایش واکسن روی میمون ها ، Cellid با تولید کننده شیمیایی کره جنوبی LG Chem برای تولید واکسن همکاری کرد. در دسامبر 2020 ، آنها آزمایش فاز 1 را ثبت کردند. رسانه های کره ای گزارش دادند که Celid از دولت برای شروع آزمایش مرحله اول فرمول جدید واکسن در 23 ژوئیه 2021 تأیید کرد. آزمایش مرحله 2 واکسن اصلی در 18 ژوئن 2021 به پایان رسید و نتایج آن در آگوست انتظار می رود.

Updated Aug. 4
altimmune

نام واکسن: AdCOVID
کارایی: ناشناخته
دوز: 1 دوز
نوع: اسپری بینی
ذخیره سازی: در یخچال

Altimmune مستقر در مریلند یک شرکت زیست دارویی است که تمرکز خود را بر روی تولید واکسن هایی که توسط اسپری بینی انجام می شوند ، دارد. اخیراً ، آنها با استفاده از این فناوری با آنفلوانزا و سیاه زخم مقابله کرده اند. آنها اکنون از آن برای ساخت واکسن اسپری بینی برای Covid-19 استفاده کرده و آدنو ویروس Ad5 را به مجاری تنفسی می رسانند. این شرکت می گوید اسپری بینی آن ممکن است برای جلوگیری از انتقال ویروس موثرتر از واکسن های تزریقی باشد. در مطالعه ای روی موش ها ، محققان AltImmune دریافتند که تنها یک دوز واکسن از عفونت کشنده ویروس های کرونا محافظت کامل می کند. در 22 دسامبر ، این شرکت یک آزمایش بالینی فاز 1 از یک دوز واکسن را ثبت کرد ، که انتظار می رود نتایج آن در ژوئن 2021 ارائه شود.

Updated May 25

دانشمندان قزاقستانی در انستیتوی تحقیقات مشکلات ایمنی بیولوژیکی ، واکسن دوم علیه Covid-19 تولید کرده اند. برخلاف مورد اول که از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته می شود ، این پروتئین از ویروس برای تقویت ایمنی استفاده می کند. آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را با نام QazCoVac-P در 15 ژوئن آغاز کردند.

Updated June 15
sanofi-logo

شرکت دارویی فرانسه Sanofi با همکاری Translate Bio در حال تولید واکسن mRNA است. آنها دریافته اند که این یک پاسخ آنتی بادی قوی در موش و میمون ایجاد می کند و از همسترها در برابر عفونت ویروس کرونا محافظت می کند. در ماه مارس ، این شرکت ها یک آزمایش فاز 1/2 را آغاز کردند ، که پیش بینی می کنند نتایج را در سه ماهه سوم سال 2021 ارائه دهند. واکسن ، معروف به MRT5500 ، پس از واکسن مبتنی بر پروتئین ، دومین کاندید Covid-19 Sanofi در آزمایشات بالینی است.

Updated April 20
spybiotech

SpyBiotech ، شرکتی که از دانشگاه آکسفورد جدا شد ، واکسنی را از مخلوط پروتئین ها تولید کرد. برخی از پروتئین ها ، از ویروس های هپاتیت B ، پوسته های توخالی را تشکیل می دهند. محققان این پوسته ها را با بخشی از پروتئین سنبله کروناویروس تزئین کردند. ساخت واکسن نسبتاً آسان است زیرا پروتئین ها را می توان با تخمیر مخمر تولید کرد. پس از خالص شدن ، پروتئین ها خود را به صورت پوسته جمع می کنند.

واکسن تزریق شده به میمون ها سطح امیدوار کننده ای از پاسخ های ایمنی را ایجاد کرد. در سپتامبر 2020 ، SpyBiotech اعلام کرد که اولین داوطلبان در آزمایش مرحله 1/2 استرالیا واکسن Covid-19 خود را دریافت می کنند. موسسه سرم هند ، که مجوز این فناوری را از SpyBiotech صادر کرده است ، آزمایشات را اجرا می کند.

Updated July 20
shionogi niid kyushu

شیونوگی ، غول داروسازی ژاپنی ، آزمایش فاز 1/2 واکسن کرونا را در 16 دسامبر آغاز کرد. این شرکت آن را با همکاری موسسه ملی بیماریهای عفونی و دانشگاه کیوشو توسعه داد. این واکسن بر اساس پروتئین کروناویروس ساخته شده است که در سلول های حشرات توسط ویروس های تغییر یافته ژنتیکی تولید می شود. اما بر اساس گزارش ماه مارس از ژاپن تایمز ، شیونوگی برای جذب شرکت کنندگان کافی برای آزمایشات خود با مشکل روبرو شده است و بعید است که واکسن تا پایان سال 2021 آماده شود. با سرمایه گذاران ، شیونوگی گفت که پس از دریافت نتایج اولیه ناامیدکننده از آزمایش اولیه ، از یک مکمل جدید با واکسن خود استفاده می کند. آنها گفتند که آزمایش جدید مرحله 1/2 در ژوئیه 2021 آغاز شد.

Updated Aug. 4
kbp

دومین واکسن گیاهی در Kentucky BioProcessing ، یکی از شرکت های تابعه British American Tobacco ، سازنده Lucky Strike و سیگارهای دیگر در دست تولید است. مانند مدیگوگو ، مهندسین كنتاكی BioProcessing یكی از اقوام وحشی توتون به نام Nicotiana benthamiana برای ساخت پروتئین های ویروسی تولید كرد. این شرکت قبلاً از این روش برای ساخت دارویی به نام Zmapp برای ابولا استفاده می کرد. دادرسی فاز 1 در دسامبر آغاز شد.

Updated Dec. 17
adimmune

Adimmune سازنده واکسن مستقر در تایوان مجوز آزمایش فاز 1 را در 20 آگوست 2020 دریافت کرد. این واکسن حاوی بخش RBD پروتئین سنبله ویروس است. در ماه دسامبر ، مطبوعات تایوان گزارش دادند که Adimmune نتوانسته دوز مناسب واکسن خود را پیدا کند و نیاز به آزمایش فرمول جدید دارد. Adimmune در ماه فوریه اعلام کرد که تحقیقات واکسن را به سمت انواع جدید سوق می دهد.

Updated Aug. 4
tubingen

در بهار ، محققان دانشگاه توبینگن در آلمان واکسنی ساخته شده از هشت قسمت از دو پروتئین ویروسی ، همراه با یک کمکی تحریک کننده سیستم ایمنی ایجاد کردند. در ماه سپتامبر آنها یک آزمایش فاز 1 را آغاز کردند.

Updated June 1
vido

نام واکسن: COVAC
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله

سازمان واکسن و بیماری های عفونی در دانشگاه ساسکاچوان کاندیدای واکسن تولید کرده است که از قطعات پروتئین های ویروسی برای ایجاد ایمنی در برابر ویروس کرونا استفاده می کند. در اواخر سال 2020 توسط دولت کانادا برای آزمایش انسانی پاکسازی شد. VIDO یک آزمایش فاز 1/2 را در 8 ژانویه ثبت کرد. اگر آزمایشات مطابق انتظار پیش رود ، محققان پیش بینی می کنند حداقل یکی از نامزدهای آنها تا اواخر سال 2021 آماده شود. از دادگاه VIDO ، سی تی وی نیوز ساسکاتون گزارش داد.

Updated May 18
northkorea

در تاریخ 18 ژوئیه ، کمیسیون دولتی علوم و فناوری کره شمالی در وب سایت خود اعلام کرد که آنها آزمایشات بالینی واکسن مبتنی بر بخشی از پروتئین سنبله ویروس کرونا را آغاز کرده اند. ارزیابی مستقل ادعای دیکتاتوری منزوی دشوار است. این کمیسیون ادعا کرد که این واکسن را بر روی حیوانات آزمایش کرده است ، اما هیچ اطلاعاتی ارائه نکرد. چهار ماه پس از اعلامیه ، قانون گذاران کره جنوبی گفتند که تلاش کره شمالی برای هک شرکت های کره جنوبی که واکسن ویروس کرونا را تولید می کنند ، خنثی کرده اند. تاکنون کره شمالی هیچ اطلاعات بیشتری در مورد دادگاههایی که احتمالاً در حال اجرا هستند منتشر نکرده است.

Updated Dec. 2
ras

مرکز چوماکوف در آکادمی علوم روسیه یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال به نام CoviVac تولید کرد. در 14 اکتبر ، تاس گزارش داد که آزمایشات بالینی واکسن از 19 مهر در Kirov و سن پترزبورگ آغاز می شود. در 20 فوریه ، روسیه این واکسن را برای مصارف خانگی تصویب کرد ، علی رغم این واقعیت که مرکز چوماکوف بعداً شروع به کار کرد آزمایش فاز 3 در تاریخ 3 ژوئن ، مدیر مرکز چوماکوف گفت که آزمایش هنوز در جریان است و هنوز نمی توان در مورد اثر واکسن صحبت کرد.

استفاده زودهنگام در: روسیه.

Updated June 4
finlay

در تاریخ 18 آگوست ، رئیس اپیدمیولوژی وزارت بهداشت عمومی کوبا از اولین آزمایش آزمایش واکسن Covid-19 در این کشور خبر داد. موسسه واکسن Finlay در هاوانا آزمایش واکسنی به نام Soberana 1. را آغاز کرد. این ماده حاوی بخشی از پروتئین سنبله به نام RBD به همراه دو ماده اضافی است: پروتئین های باکتری و هیدروکسید آلومینیوم. این مواد ، که به عنوان کمکی شناخته می شوند ، پاسخ سیستم ایمنی بدن به ویروس کرونا را افزایش می دهند.

Updated Aug. 2
valneva dynavax

واکسن سازنده فرانسوی Valneva با استفاده از مواد کمکی از Dynavax واکسنی را از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال شیمیایی ایجاد کرد. این واکسن که VLA2001 نام دارد ، در حال حاضر تنها واکسن ویروس غیرفعال است که در اروپا تولید می شود. در 16 دسامبر ، والنووا یک مرحله آزمایشی مرحله 2/1 را در انگلستان آغاز کرد. در 7 آوریل ، این شرکت اعلام کرد که این آزمایش نتایج مثبتی داشته و در آستانه آزمایش آزمایشی فاز 3 خود در پایان ماه است. این شرکت امیدوار است که در نیمه دوم سال 2021 مجوز کسب دهد. دولت انگلیس در حال حاضر به توافق رسیده است که 100 میلیون دوز واکسن را در صورت ایمن و موثر بودن خریداری کند ، با گزینه ای برای خرید 90 میلیون بیشتر.

Updated April 11
codagenix

Codagenix مستقر در نیویورک واکسنهایی را براساس ویروسهای زنده ضعیف شده تولید می کند ، اما با یک پیچ و تاب: آنها ویروس ها را از ابتدا ایجاد می کنند. محققان با معرفی صدها جهش ، ژنوم ویروس ها را بازنویسی می کنند. سپس مولکول های RNA را رمزگذاری می کنند که ژن های بازنویسی شده را رمزگذاری می کنند. در سلولهای میزبان ویژه ، مولکولها می توانند ویروسهای کامل ایجاد کنند. اما به لطف جهش های بیشمار ، آنها بسیار ضعیف هستند و در هنگام تزریق واکسن نمی توانند باعث ایجاد Covid-19 شوند. پس از آزمایش های موفقیت آمیز روی حیوانات ، آزمایش فاز 1 در ژانویه در انگلستان آغاز شد. نتایج آزمایش در سه ماهه سوم سال 2021 پیش بینی می شود.

Updated July 1

Providence Therapeutics کانادا در واکسن های RNA پیام رسان برای درمان سرطان تخصص دارد. در واکنش به همه گیری ، آنها واکسن mRNA علیه کروناویروس تولید کردند. آنها مطالعه فاز 1 واکسن RNA را در اواخر ژانویه 2021 آغاز کردند و در ماه مه اعلام کردند که واکسن سالم به نظر می رسد و سطوح امیدوار کننده ای از آنتی بادی ها تولید می کند. در ماه ژوئن ، این شرکت با سازنده واکسن هندی Biological E برای انجام آزمایشات پیشرفته در هند به توافق رسید. Biological E با خرید حداکثر 30 میلیون دوز موافقت کرد و برنامه ریزی کرد تولید واکسن خود را به بیش از یک میلیارد دوز در سال 2022 برساند.

Updated Aug. 4

تولید کننده واکسن کره جنوبی EuBiologics آزمایش فاز 1/2 واکسن مبتنی بر پروتئین را در اواخر ژانویه آغاز کرد. این واکسن که با نام EuCorVac-19 شناخته می شود ، پروتئین سنبله را با یک ماده کمکی ترکیب می کند که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. EuBiologics در 10 ژوئن 2021 اعلام کرد که مرحله 1 را با موفقیت به پایان رسانده است و در حال حاضر برای بخش دوم مرحله آزمایشی در حال استخدام است.

Updated Aug. 4

Takis Biotech و Rottapharm Biotech ، دو شرکت واکسن سازی در ایتالیا ، واکسنی به نام COVID-eVax تولید کردند. یک دستگاه خاص از یک نبض الکتریکی کوچک برای انتقال DNA از طریق پوست استفاده می کند. DNA وارد سلول هایی می شود که از دستورالعمل های ژنتیکی برای ساختن پروتئین های سنبله ای استفاده می کنند. در ماه فوریه ، تاکیس و روتافرم یک محاکمه فاز 1/2 را آغاز کردند. COVID-eVax می تواند در دمای اتاق ثابت بماند.

Updated March 15

محققان BioNet-Asia و Technovalia مستقر در استرالیا با استفاده از یک سیستم زایمان از PharmaJet ، یک واکسن DNA به نام COVIGEN تولید کرده اند که می تواند بدون سوزن از طریق پوست تحت فشار قرار گیرد. در عوض ، دوز در دستگاه دستی بارگیری می شود و مستقیماً از طریق جت پاشش مایع به داخل بافت سلول شلیک می شود. واکسن های آنفولانزا از این دستگاه استفاده می کنند که به گفته فارماژت جایگزین ایمن تری برای تزریق سوزن است. محققان یک آزمایش فاز 1 را در 8 فوریه در استرالیا ثبت کردند.

Updated March 4

در 11 فوریه ، تنظیم کننده های هند به بهارات بیوتک اجازه دادند آزمایش فاز 1 واکسنی را که به عنوان اسپری بینی تحویل داده شده است ، راه اندازی کند. این اسپری که BBV154 نام دارد حاوی آدنو ویروس شامپانزه است که توسط محققان دانشگاه واشنگتن ساخته شده است. آنها دریافتند که می تواند آنتی بادی ویروس کرونا را فقط با یک دوز در موش تولید کند. BBV154 دومین اقدام Bharat Biotech در آزمایشات بالینی واکسن ویروس کرونا است. واکسن آنها کوواکسین ، ساخته شده از ویروس های غیرفعال ، در حال حاضر در هند مورد استفاده اضطراری قرار دارد.

Updated Feb. 16

در سال 2020 ، محققان دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا در نیویورک واکسن Covid-19 را مبتنی بر ویروسی به نام ویروس بیماری نیوکاسل یا به اختصار NDV تولید کردند. NDV یک بیماری زا برای پرندگان است و علائمی در انسان ایجاد نمی کند. محققان NDV را مهندسی کردند تا ژن نسخه اصلاح شده پروتئین سنبله ویروس کرونا را به نام HexaPro ، که در دانشگاه تگزاس ساخته شده است ، حمل کند. آنها سپس ویروس اصلاح شده را در تخم مرغ رشد دادند. محققان NDV ها را با مواد شیمیایی غیرفعال کرده و آنها را با مواد شیمیایی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن به نام مواد کمکی ترکیب کردند. محققان دریافتند که این واکسن میزان بالایی آنتی بادی ویروس کرونا در موش و همستر تولید می کند. آنها نتایج آزمایشات خود را در ماه نوامبر منتشر کردند.

در 22 فوریه ، دانشگاه ماهیدول در تایلند آزمایش واکسن فاز 1 را به نام NDV-HXP-S ثبت کرد. آنها این آزمایش را با همکاری سازمان دارویی دولت ، تولید كننده داروی دولتی تایلند ، در حال انجام هستند. Avi-Mex در مکزیک همچنین مجوز NDV-HXP-S را با نام Patria صادر کرد و آزمایش فاز 1 خود را راه اندازی کرد. موسسه واکسن ها و بیولوژیک های پزشکی در ویتنام نیز همین کار را انجام داده و واکسن Covivac را دوبله کرده است. در ماه ژوئن ، موسسه Butantan برزیل آزمایش واکسن فاز 1 را که در آنجا به عنوان Butanvac شناخته می شود ، آغاز کرد.

این واکسن به طور بالقوه می تواند به کشورهای با درآمد کم تا متوسط ​​کمک کند تا منابع واکسن Covid-19 خود را تأمین کنند. ویروس را می توان با خیال راحت در مقادیر زیادی در تخم مرغ پرورش داد ، به همان روشی که از دهه 1950 تاکنون واکسن آنفلوانزا تولید شده است. در نتیجه ، ساخت واکسن می تواند بسیار ارزان باشد.

Updated July 20

در سال 2020 ، محققان دانشکده پزشکی Icahn در Mount Sinai در نیویورک واکسن Covid-19 را بر اساس ویروسی به نام Newcastle Disease Virus یا به اختصار NDV ایجاد کردند. NDV یک بیماری زای پرندگان است و در انسان علامتی ایجاد نمی کند. محققان NDV را مهندسی کردند تا ژن نسخه اصلاح شده پروتئین سنبله ویروس کرونا به نام HexaPro را که در دانشگاه تگزاس توسعه یافته بود ، حمل کند. سپس آنها ویروس اصلاح شده را در تخم مرغ پرورش دادند. محققان NDV ها را با مواد شیمیایی غیرفعال کردند و آنها را با مواد شیمیایی تقویت کننده سیستم ایمنی به نام ادجوانت ترکیب کردند. محققان دریافتند که این واکسن سطح بالایی از آنتی بادی های کروناویروس را در موش و همستر تولید می کند. آنها نتایج آزمایشات خود را در ماه نوامبر منتشر کردند.

در 22 فوریه ، دانشگاه ماهیدول در تایلند آزمایش مرحله 1 واکسن را به نام NDV-HXP-S ثبت کرد. آنها این آزمایش را با همکاری سازمان داروسازی دولتی ، تولید کننده داروی دولتی تایلند ، انجام می دهند. Avi-Mex در مکزیک نیز مجوز NDV-HXP-S را با نام Patria صادر کرد و مرحله آزمایشی 1 خود را راه اندازی کرد. موسسه واکسن ها و بیولوژیک های پزشکی در ویتنام نیز همین کار را انجام داده و واکسن Covivac را لقب داده است. در ماه ژوئن ، موسسه Butantan برزیل آزمایش فاز 1 واکسن را که در آنجا با نام Butanvac شناخته می شود ، آغاز کرد ، به امید توزیع آن در برزیل تا پایان سال 2021.

این واکسن به طور بالقوه می تواند به کشورهای کم درآمد و متوسط ​​کمک کند تا بتوانند خود از واکسن Covid-19 خود اطمینان حاصل کنند. ویروس بیماری نیوکاسل را می توان با خیال راحت در مقادیر زیادی در تخم مرغ پرورش داد ، همانطور که واکسن آنفلوانزا از دهه 1950 تولید می شد. در نتیجه ، ساخت واکسن می تواند بسیار ارزان باشد.

Updated March 4

بهار سال گذشته ، محققان دانشگاه واشنگتن نانوذره ای تولید کردند که حاوی قطعاتی از پروتئین سنبله کروناویروس بود. آزمایش بر روی موش ها یک پاسخ ایمنی قوی نشان داد. شرکت واکسن کره جنوبی SK Bioscience مجوز واکسن را با نام GBP510 دریافت کرد. پس از همکاری با GSK ، آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را در ماه فوریه آغاز کردند. این دومین واکسنی است که SK Bioscience پس از شروع مطالعه بر روی واکسن دیگری بر اساس پروتئین به نام NBP2001 آزمایش می کند. SK Bioscience 210.1 میلیون دلار از ائتلاف برای نوآوری های آمادگی برای اپیدمی برای توسعه GBP510 دریافت کرده است. در 28 ژوئن ، SK Bioscience اعلام کرد که برای تأیید شروع آزمایشات فاز 3 درخواست داده است.

Updated Aug. 4

شرکت VBI Vaccines مستقر در ماساچوست واکسن ویروس کرونا تولید کرد که بر پایه پوسته های پروتئینی توخالی و ویروسی ساخته شده است. این شرکت قطعاتی از پروتئین های ویروس کرونا را به پوسته ها اضافه کرد که برای پتانسیل آنها هم برای تولید آنتی بادی و هم برای آموزش سلولهای T برای حمله به سلولهای آلوده انتخاب شده است. در فوریه 2021 ، VBI با مقایسه اثرات استفاده از یک یا دو دوز ، یک آزمایش فاز 1/2 کنترل شده با دارونما را در کانادا ثبت کرد. در این واکسن که VBI-2902a نام دارد ، از فسفات آلومینیوم به عنوان کمکی استفاده می شود. در 29 ژوئن ، VBI نتایج اولیه این آزمایش را منتشر کرد ، که نشان می دهد داوطلبان سطح بالایی از آنتی بادی ها را تولید می کنند بدون هیچ عارضه جانبی جدی.

واکسن های VBI همچنین در حال آزمایش واکسن هایی هستند که پروتئین های سه ویروس کرونا را ترکیب می کنند و باعث بیماری شدید در انسان می شوند: Covid-19 ، SARS و MERS. آنها در حال بررسی این احتمال هستند که چنین واکسنی روزی بتواند در برابر ویروس های کرونا ویروس محافظت کند ، از جمله آنهایی که هنوز از میزبان حیوانات نریخته اند.

Updated March 1

به عنوان بخشی از کنسرسیوم PREVENT-nCoV که توسط اتحادیه اروپا تأمین می شود ، تیمی از شرکت های بیوتکنولوژی و آزمایشگاه های تحقیقاتی واکسنی علیه Covid-19 تولید کردند. این ماده حاوی یک پروتئین ویروس کرونا است که نوکلئو کپسید نامیده می شود. این واکسن که ABNCoV2 نام دارد ، از فناوری اعضای کنسرسیوم AdaptVac و ExpreS2ion و غیره استفاده می کند. باواریای نوردیک پس از وعده نتایج پیش بالینی در پستانداران بزرگ ، اعلام کرد که آزمایش آزمایشی مرحله 2/1 واکسن را در هلند ادامه خواهد داد. اولین داوطلبان دوز واکسن را در 15 مارس دریافت کردند.

Updated March 20

SK Bioscience ، سازنده واکسن کره جنوبی ، در 23 نوامبر از وزارت بهداشت غذا و دارو در کشور برای واکسنی به نام NBP2001 تأیید کرد. این واکسن حاوی قطعاتی از پروتئین سنبله بود. در یک آزمایش فاز 1 ، محققان اکنون واکسن را روی 50 داوطلب آزمایش می کنند.

Updated Feb. 23

علاوه بر واکسن عبدالا ، مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کوبا در 26 نوامبر 2020 اعلام کرد که آزمایش مرحله دوم واکسن دوم را آغاز می کند ، این واکسن به عنوان اسپری بینی ارائه می شود. واکسن معروف به Mambisa ، حاوی قطعه ای از پروتئین سنبله کروناویروس به نام دامنه اتصال گیرنده ، همراه با پروتئینی از ویروس هپاتیت B است که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. این نام به زنانی اطلاق می شود که در جنگ های استقلال کوبا در قرن نوزدهم جنگیدند. مامبیسا یکی از دو واکسن کوبائی است که در آزمایش بالینی فاز 1/2 مورد آزمایش قرار گرفته است تا توانایی آنها در افزایش ایمنی در افرادی که قبلاً به کووید -19 مبتلا بوده اند مورد ارزیابی قرار گیرد.

Updated July 26

محققان مستقر در ژاپن در Daiichi Sankyo با همکاری دانشگاه توکیو واکسن mRNA علیه ویروس کرونا تولید کرده اند. آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را با نام DS-5670 در 22 مارس آغاز کردند.

Updated March 23

واکسن های Meissa واکسنی تولید کرده اند که می تواند به صورت اسپری یا قطره ای در بینی منتقل شود. برای ساخت واکسن ، محققان ویروس دیگری به نام ویروس متناوب تنفسی (به اختصار RSV) را شروع کردند. محققان جهش هایی را در ژن های ویروس RSV وارد کردند به گونه ای که برای ایجاد بیماری بسیار آهسته تکثیر می شود. سپس آنها ژنی را برای پروتئین سنبله ویروس کرونا اضافه کردند تا ویروسهای ضعیف RSV بتوانند آن را به سیستم ایمنی بدن ارائه دهند. در 15 مارس ، میسا آزمایش فاز 1 را برای واکسن ثبت کرد.

Updated March 20

Akston Biosciences مستقر در ماساچوست واکسنی تولید کرده است که بخشی از پروتئین سنبله کروناویروس به نام حوزه اتصال گیرنده را هدف قرار می دهد. محققان در Akston می گویند که تمرکز بر این بخش راهی کارآمد برای تقویت ایمنی در برابر انواع جدید است. آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن خود را که با نام AKS-452 شناخته می شود ، در 12 آوریل آغاز کردند. پس از نتایج مثبت آزمایش فاز 1 ، آکستون اعلام کرد که در فوریه 2 به فاز 2 منتقل شده است.

Updated July 26

دانشمندان Jiangsu Rec-Biotechnology واکسنی به نام ReCOV ساخته اند که از پروتئین های ویروسی ساخته شده در سلول های تخمدان همستر چینی ساخته می شود. آنها در 26 مارس یک آزمایش فاز 1 را در نیوزیلند ثبت کردند.

Updated March 30

دانشمندان در موسسه تحقیقات ارتش والتر رید واکسنی از نانوذره تزئین شده با پروتئین سنبله ویروس کرونا ساخته اند. آزمایشات روی میمون ها نشان داد که واکسن دو دوزه آنتی بادی های بسیار بالایی را تحویل می دهد. در 5 آوریل ، ارتش آزمایش فاز 1 را آغاز کرد. طراحان واکسن امیدوارند که بتوانند نسخه جدیدی از واکسن را با پروتئین های ویروس های مختلف کرونا ایجاد کنند تا از محافظتی فراتر از Covid-19 استفاده کنند.

Updated April 5

در 22 مارس ، KM Biologics ژاپن اعلام کرد که آزمایش فاز 1/2 از نامزد واکسن غیرفعال خود را با نام KD-414 آغاز کرده است. این شرکت همچنین در ساخت واکسن AstraZeneca نقش داشته است.

Updated May 7

در 16 مارس ، وزارت دفاع ایران واکسن دیگری را که از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته شده بود ، اعلام کرد. این واکسن که به فخراواچ معروف است به نام محسن فخری زاده ، برترین دانشمند هسته ای ایران که در ماه نوامبر کشته شد ، نامگذاری شده است. تهران تایمز در 5 مه گزارش داد ، این واکسن آزمایش فاز 1 را به پایان رسانده و مرحله دوم آن پس از ماه رمضان آغاز می شود.

Updated May 6

محققان ترک در Koçak Farma واکسنی ساخته شده از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته اند. آنها دادگاه فاز 1 را در 8 آوریل آغاز کردند.

Updated April 9

محققان Elixirgen Therapeutics مستقر در بالتیمور یک واکسن RNA به نام EXG-5003 ساخته اند که قسمت کوچکی از پروتئین سنبله ویروس کرونا را هدف قرار می دهد. در ماه مه ، آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را در ژاپن آغاز کردند.

Updated May 25

محققان موسسه محصولات بیولوژیکی لانژو ، فناوری دارویی پکن ژونگ شنگ هنگ یی و دانشگاه ژنگ ژو واکسنی را آزمایش می کنند که در سلول های تخمدان همستر چینی رشد می کند. آنها در 3 مه آزمایش فاز 1/2 را ثبت کردند.

Updated May 5

محققان چینی در Stemirna Therapeutics با همکاری بیمارستان شرق شانگهای واکسن mRNA تولید کرده اند. آنها دادگاه فاز 1 را در اول ماه مه ثبت کردند.

Updated May 20

در بهار 2021 ، محققان دانشگاه واشنگتن واکسن نانوذره برای Covid-19 تهیه کردند. هر نانوذره کپی های زیادی از یک قطعه پروتئین به نام RBD را از پروتئین سنبله ویروس کرونا حمل می کند. Icosavax مستقر در سیاتل مجوز آزمایش و بازاریابی واکسن را با نام IVX-411 از دانشگاه واشنگتن خریداری کرد. در 8 ژوئن ، این شرکت اعلام کرد که آزمایش فاز 1/2 را در استرالیا آغاز کرده است. در این محاکمه ، با حمایت مالی بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، برخی از داوطلبان واکسن را بهمراه یک ماده کمکی از Seqirus دریافت می کنند. دانشمندان همچنین در حال آزمایش پتانسیل واکسن خود به عنوان یک تقویت کننده هستند.

Updated June 8

محققان VaxForm مستقر در پنسیلوانیا واکسنی ایجاد کرده اند که می تواند از طریق دهان به عنوان مایعات مصرف شود. دانشمندان می گویند که کاندیدای آنها ، CoV2-OGEN1 ، نسبت به واکسن های تزریقی دارای برتری است زیرا در دمای اتاق پایدار است و برای تجویز آن نیازی به پزشک متخصص نیست. Syneos Health و Specialty فرمولاسیون ایالات متحده آزمایش فاز 1 را در نیوزلند در 19 مه ثبت کردند و امیدوارند که مطالعه در ماه ژوئن آغاز شود.

Updated May 25

محققان ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله یک واکسن مبتنی بر پروتئین علیه ویروس کرونا تولید کردند. در 27 ژوئن ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام كرد كه واكسنی به نام نورا وارد آزمایشات فاز 1 شده است.

Updated June 30

سه دهه پیش ، مرکز تحقیقات عفونی آلمان یک واکسن آبله را از یک ویروس بی خطر به نام Modified Vaccinia Ankara یا به اختصار MVA توسعه داد. در سال های اخیر ، آنها آن را برای ایجاد واکسن برای MERS ، بیماری ایجاد شده توسط ویروس کرونا دیگر ، سازگار کردند.

در بهار سال 2020 ، آنها یک واکسن مبتنی بر MVA برای SARS-CoV-2 ، ویروس کرونا که باعث همه گیری کووید 19 می شود ، ساختند. این ژن حاوی پروتئین سنبله است که در داخل سلولهایی که به آنها حمله می کند تولید می شود. در 29 سپتامبر ، مرکز و کنسرسیومی از دانشگاه های آلمان آزمایش فاز 1 را ثبت کردند. در ژانویه 2021 ، مرکز اعلام کرد که فرمول اولیه آنها نتایج ناامیدکننده ای را ارائه می دهد و محاکمه را به تعویق می اندازند تا آن را به روز کنند. آنها گفتند که آزمایش با نسخه به روز واکسن را در 16 ژوئیه 2021 از سر گرفتند.

Updated Aug. 4

محققان داروسازی Tetherex مستقر در اوکلاهما واکسنی را ایجاد کرده اند که از ویروس های مهندسی ژنتیک شده برای ایجاد ایمنی استفاده می کند. آنها آزمایش فاز 1 را در 9 آوریل 2021 در استرالیا ثبت کردند. کلینیک مایو از توسعه و عرضه فناوری واکسن در سراسر جهان در 6 ژوئیه خبر داد.

Updated July 6

دانشمندان دانشگاه جورجیا و دانشگاه آیووا واکسنی را بر اساس ویروس پاراآنفولانزای سگ تهیه کرده اند که هرگز مشخص نشده است که باعث ایجاد بیماری در انسان می شود. آنها آن را برای حمل پروتئین های ویروس کرونا طراحی کردند. واکسن CVXGA1 نامیده می شود و به عنوان اسپری بینی تزریق می شود. در ژوئیه 2021 ، محققان مطالعه ای را منتشر کردند که نشان می داد یک دوز واحد واکسن می تواند موش ها و موش ها را در برابر Covid-19 محافظت کند. یک شرکت جداگانه به نام CyanVac ، واکسن داخل بینی ، به نام CVXGA1 را در همان ماه به آزمایشات فاز 1 رساند.

Updated July 15

محققان روسی در م Instituteسسه تحقیقات علمی سنت پترزبورگ واکسن ها و سرا در آژانس بیولوژیکی پزشکی فدرال واکسن زیر واحد پروتئینی را در برابر ویروس کرونا تولید کردند. TASS گزارش داد که آنها آزمایش فاز 1/2 را در 19 ژوئیه 2021 آغاز کردند.

Updated July 7

دانشمندان استارتاپ تایلندی Baiya Phytopharm واکسنی ساخته اند که از فناوری گیاهی برای ایجاد ایمنی استفاده می کند. آنها آزمایش فاز 1 را در 7 ژوئیه 2021 ثبت کردند

Updated July 7

محققان چینی در بیوتکنولوژی Shanghai Zerun و Walvax Biotechnology ساختار پروتئین سنبله کروناویروس را برای تحریک بهتر واکنش ایمنی واکسن خود تغییر داده اند. آنها آزمایش فاز 1 را برای نمونه اولیه واکسن خود به نام 202-CoV در چین در 29 ژوئیه ثبت کردند. ZerunBio و Walvax در 21 ژوئیه اعلام کردند که همچنین با CEPI ، ائتلاف نوآوری های آمادگی برای همه گیری ، برای حمایت از توسعه 202 همکاری می کنند. -CoV و ایجاد یک نوع واکسن با استفاده از فناوری مشابه.

Updated Aug. 2

فاز 2

pfizer biontech

نام واکسن: Comirnaty (همچنین به عنوان tozinameran یا BNT162b2 نیز شناخته می شود)
کارایی: 95٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر فقط در –94 درجه فارنهایت (–70 درجه سانتیگراد)
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer مستقر در نیویورک و شرکت آلمانی BioNTech با اعلام اینکه میزان اثر بخشی واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد است ، بسیار فراتر از انتظار است ، تاریخ سازی کردند. این اولین باری بود که کسی چنین شواهدی را پیدا می کرد. بیش از یک ماه بعد ، در 11 دسامبر ، سازمان غذا و دارو اولین مجوز استفاده اضطراری را که ایالات متحده به واکسن ویروس کرونا داده است ، اعطا کرد. در 10 مه F.D.A. مجوز را برای کودکان 12 ساله گسترش داد.

کار بر روی واکسن در ژانویه سال 2020 آغاز شد ، زمانی که محققان BioNTech شروع به ساختن یک مولکول ژنتیکی به نام RNA پیام رسان (mRNA) کردند. آنها دستورالعمل های ژنتیکی ساخت پروتئین ویروس کرونا را ایجاد کردند ، معروف به سنبله. هنگامی که به سلول ها تزریق می شود ، واکسن باعث ایجاد پروتئین های سنبله ای می شود و سپس در بدن آزاد می شود و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. در ماه مارس ، BioNTech با همکاری Pfizer برای گسترش تحقیقات ، یک آزمایش بالینی را در ماه مه آغاز کرد. آنها به واکسن نام عمومی tozinameran و نام تجاری Comirnaty دادند

در آزمایشات فاز 1 ، محققان دریافتند که Comirnaty باعث تولید داوطلبان آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 و همچنین سلولهای ایمنی به نام سلولهای T می شود که به ویروس پاسخ می دهند. در تاریخ 27 ژوئیه ، شرکت ها از آغاز آزمایش فاز 2/3 با حضور 30،000 داوطلب خبر دادند. در 12 سپتامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال گسترش دادگاه برای 44000 شرکت کننده هستند.

در طول تابستان و پاییز ، جهان توجه خود را بیشتر به محاکمه Pfizer-BioNTech معطوف کرد. در ماه سپتامبر ، دکتر آلبرت بورلا ، مدیر اجرایی Pfizer ، گفت که به محض ماه اکتبر ، آزمایش فاز 3 نتایج کافی را به دست می دهد تا نشان دهد که آیا واکسن م workedثر است یا خیر. پرزیدنت ترامپ با اشاره به وجود واکسن قبل از انتخابات ، پیشرفت آنها را تبلیغ کرد. اما در تاریخ 27 اکتبر ، دکتر بورلا اعلام کرد که داوطلبان حاضر در این آزمایش هنوز موارد کافی Covid-19 را برای تعیین کارایی واکسن ها تجربه نکرده اند. سرانجام ، در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer و BioNTech تجزیه و تحلیل اولیه خود را در مورد 94 مورد اول منتشر کردند.

طی یک ماه آینده ، Pfizer و BioNTech اطلاعات بیشتری در مورد موارد بیشتر منتشر کردند. در 8 دسامبر ، FDA تجزیه و تحلیل مستقل خود را از آزمایشات بالینی منتشر کرد. آنها تشخیص دادند که میزان Comirnaty 95 درصد است. در حالی که Comirnaty هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد ، اما اغلب باعث خستگی کوتاه مدت ، تب و درد عضلانی می شود.

در تاریخ 2 دسامبر ، انگلستان مجوز اضطراری واکسن Pfizer و BioNTech را صادر کرد و در پی آن کشور های بیشتری به آن واگذار شدند. در تاریخ 31 دسامبر ، سازمان بهداشت جهانی واکسن را لیست استفاده اضطراری قرار داد ، که به سرعت مجوز آن در سراسر جهان سرعت می بخشد. در اسرائیل ، که پیشتاز واکسیناسیون دسته جمعی بود ، محققان دریافتند که این واکسن در دنیای واقعی همانطور که آزمایشات نشان داده است ، م wasثر است. مطالعه منتشر شده توسط مراکز کنترل بیماری در ماه مارس نشان داد که این واکسن بعد از دوز دوم 3/91٪ موثر است. در 7 مه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال F.D.A کامل هستند. تأیید واکسن آنها انتظار می رود روند این کار چند ماه طول بکشد.

با پیشرفت آزمایش ها ، Pfizer و BioNTech همچنین کارخانه های تولید Comirnaty را در مقادیر زیاد افزایش دادند. دولت ترامپ برای اطمینان از عرضه پیش از آن ، در ژوئیه 2020 به 100 میلیون دوز قرارداد 1.9 میلیارد دلاری به Pfizer و BioNTech اعطا کرد ، اما روزنامه نیویورک تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که دولت این فرصت را در تابستان برای تأمین 100 میلیون دوز دیگر به دست آورد. . از آن زمان به بعد ، دولت های ترامپ و بایدن توافقاتی را برای مجموع 300 میلیون دوز تا تابستان به دست آوردند. در آوریل 2021 ، اتحادیه اروپا برای معامله 1.8 میلیارد دوز مذاکره کرد ، که باید کمبود بزرگی را که در اوایل انتشار واکسن تجربه کردند ، کاهش دهد. در کل ، BioNTech و Pfizer انتظار دارند در سال 2021 نزدیک به 3 میلیارد دوز تولید کنند.

در حالی که Comirnaty بسیار م provenثر بوده است ، در ابتدا توزیع این واکسن چالش برانگیز بود زیرا باید در دمای 94- درجه فارنهایت (70- درجه سانتیگراد) منجمد نگه داشته می شد. در 19 فوریه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که می توانند واکسن را در دمای 25- تا 15- درجه سانتیگراد (-13 درجه فارنهایت تا 5 درجه فارنهایت) پایدار نگه دارند.

در ژانویه ، دانشمندان در مورد ظهور انواع سریع گسترش یافته که ممکن است قادر به فرار از آنتی بادی ها باشند ، نگران شدند. مطالعه ای که در ماه مه منتشر شد ، نشان داد كه Comirnaty در برابر برخی از انواع تا حدودی م effectiveثر است ، اما با این وجود محافظت شدیدی دارد. تحقیقات بعدی همچنین نشان داد که Pfizer از محافظت خوبی در برابر Delta ، گونه ای که برای اولین بار در هند شناسایی شد ، برخوردار است.
Comirnaty در حال حاضر در تعدادی آزمایش دیگر مورد آزمایش قرار گرفته است. در فوریه 2021 ، شرکت ها مطالعه ای را برای توسعه یک تقویت کننده خاص بتا اعلام کردند. آنها همچنین یک آزمایش به طور خاص برای زنان باردار و همچنین کودکان بین 5 تا 11 سال دارند. در 30 ژوئن ، پس از نتایج مثبت از محاکمه جوانان ، فایزر گفت که تصویب تصویب اضطراری برای استفاده در کودکان از همان اوایل سپتامبر. در ماه ژوئن ، محققان در آکسفورد نتایج اولیه را اعلام کردند که ترکیبی از واکسن AstraZeneca و به دنبال آن Comirnaty ، مقادیر زیادی آنتی بادی تولید می کند.

دکتر بورلا ، رئیس اجرایی ، گفت که افراد "احتمالاً" طی یک سال از دریافت دو دوز به یک واکسن اضافی نیاز دارند. Pfizer در ژوئن یک آزمایش برای ترکیب یک تقویت کننده با واکسن Prevnar ، برای بیماری پنوموکوک ، آغاز کرد.

مصوب برای استفاده در: بحرین ، برزیل ، نیوزیلند ، عربستان سعودی ، سوئیس.
استفاده اضطراری در: آرژانتین ، استرالیا ، بنگلادش ، برمودا ، بوتسوانا ، برونئی ، کابو ورد NEW ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، اکوادور ، اتحادیه اروپا ، گرینلند ، گواتمالا ، هنگ کنگ ، ایسلند ، عراق ، اسرائیل ، ژاپن ، اردن ، کویت ، لبنان ، لیبی NEW ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، موناکو ، مغولستان ، نروژ ، مقدونیه شمالی ، عمان ، پاکستان ، پاناما ، پرو ، فیلیپین ، قطر ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، صربستان ، سنگاپور ، سریلانکا ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سنت مارتن ، تونس ، ترکیه ، اوکراین ، امارات متحده عربی ، انگلستان ، ایالات متحده ، اروگوئه ، ویتنام NEW. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4
anges osaka-u takara

نام واکسن: AG0302-COVID19
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: بیش از یک سال در دمای اتاق

در تاریخ 30 ژوئن ، شرکت بیوتکنولوژی ژاپنی AnGes آزمایش فاز 1 را برای آزمایش واکسن مبتنی بر DNA آغاز کرد که با همکاری دانشگاه اوزاکا و تاکارا بیو ساخته شده است. این شرکت در ماه دسامبر به محاکمه فاز 2/3 منتقل شد.

Updated Dec. 8
iibr

در بهار سال 2020 ، موسسه تحقیقات بیولوژیکی اسرائیل کار بر روی واکسن ویروس کرونا را بر اساس ویروسهای استوماتیت وزیکولیک آغاز کرد. آنها ویروس ها را مهندسی کردند تا ژن پروتئین سنبله ویروس کرونا را حمل کنند. در 25 اکتبر ، دولت اسرائیل اعلام کرد که این واکسن ، به نام Brilife ، در مرحله آزمایش 1 قرار دارد. محاکمه فاز 2 ، که برای جذب 1000 داوطلب انجام می شود ، از 5 ژانویه آغاز شد. اکنون که اسرائیل به شدت شهروندان خود را با واکسن های مجاز توسط Pfizer واکسینه می کند ، مشخص نیست که دادگاه چگونه نتیجه خواهد گرفت. در 15 مارس ، جروزالم پست گزارش داد كه مركز پزشكی دانشگاه حدسا توافق نامه ای را برای گسترش دادگاه به برزیل امضا كرده است.

Updated July 9
inovio

نام واکسن: INO-4800
کارایی: ناشناخته
دوز: مشخص شود
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: بیش از یک سال در دمای اتاق

قبل از همه گیری ، شرکت پنسیلوانیا اینوویو واکسن های مبتنی بر DNA تولید کرد که از طریق یک دستگاه دستی با پالس های الکتریکی به پوست منتقل می شود. آنها در حال انجام آزمایشات بالینی برای واکسن علیه تعدادی از بیماری ها از جمله HIV ، Zika و انواع مختلف سرطان هستند. در ابتدای بیماری همه گیر ، اینوویو یک واکسن DNA علیه پروتئین سنبله در ویروس کرونا تولید کرد. یک آزمایش فاز 1 ، منتشر شده در دسامبر ، هیچ عوارض جانبی جدی را کشف نکرد ، و پاسخ ایمنی را در 38 داوطلب اندازه گیری کرد.

اینوویو درگیر چندین دادخواست با سهامداران و یک شریک شرکت شد. در 28 سپتامبر ، F.D.A. به دلیل س questionsال در مورد دستگاه زایمان ، واکسن را تا حدی نگه دارید. در 16 نوامبر ، اینوویو گفت که F.D.A. به آنها اجازه داده بود که جلو بروند.

اینوویو آزمایشات فاز 2 خود را در ایالات متحده و همچنین چین و کره جنوبی ادامه داد و نتایج مطالعات را در 7 مه 2021 به صورت آنلاین ارسال کرد. آنها همچنین آزمایش نسخه های واکسن خود را که متناسب با انواع جدید است ، آغاز کردند.

پس از از دست دادن بودجه دولت برای آزمایشات فاز 3 ، اینوویو گفت که آزمایش واکسن خود را در خارج از ایالات متحده ادامه خواهد داد. در 8 ژوئن ، این شرکت اعلام کرد که با مشارکت شرکت چینی Advaccine Biopharmaceuticals ، آزمایشات فاز 3 خود را در آمریکای لاتین و آسیا اجرا می کند.

Updated June 8
arcturus dukenus

شرکت کالیفرنیایی Arcturus Therapeutics و دانشکده پزشکی Duke-NUS در سنگاپور یک واکسن mRNA به نام ARCT-021 تولید کرده اند. دارای طراحی "خود تکرار کننده" است که منجر به تولید بیشتر پروتئین های ویروسی می شود. آزمایش روی حیوانات نشان داد که آنها را در برابر عفونت محافظت می کند. در آگوست ، Arcturus مرحله 1/2 آزمایش را در بیمارستان عمومی سنگاپور آغاز کرد. در 9 نوامبر ، این شرکت اعلام کرد که تجزیه و تحلیل موقت آزمایش نشان داد که واکسن یک پاسخ ایمنی ایجاد می کند که در طیف وسیعی از پاسخ هایی است که در افرادی که از کووید -19 بهبود یافته اند دیده می شود. در 6 ژانویه Arcturus اعلام کرد که آنها اجازه دارند مرحله دوم محاکمه را در سنگاپور و ایالات متحده آغاز کنند. سنگاپور با Arcturus به توافق رسید تا 175 میلیون دلار برای تهیه واکسن در زمان آماده شدن هزینه کند.

در 2 آگوست ، Arcturus گفت که برای آغاز آزمایشات واکسن mRNA نسل بعدی خود در ویتنام تأیید شده است. این واکسن به موازات ARCT-021 تولید می شود.

Updated Aug. 2
genexine

شرکت کره جنوبی ژنکسین آزمایش ایمنی واکسن مبتنی بر DNA را در ژوئن 2020 آغاز کرد. در ماه دسامبر ، کره بیومدیکال ریویو گزارش داد که ژنکسین از فرمول اولیه آنها نتایج ناامیدکننده ای به دست آورد و تصمیم گرفت آزمایشات خود را با واکسن اصلاح شده دوباره آغاز کند. در 20 ژانویه 2021 ، شرکت آزمایشی مرحله 1/2 را ثبت کرد و در ماه ژوئن آزمایش فاز 1 را برای داوطلبان مسن ثبت کردند.

شرکت دارویی اندونزیایی Kalbe Farma در ماه آوریل متعهد شد که در صورت ایمن و م safeثر بودن 10 میلیون دوز واکسن ژنکسین را خریداری کند. در ماه جولای ، تنظیم کننده های اندونزی برای آزمایش بالینی مرحله 2/3 چراغ سبز نشان دادند.

Updated Aug. 4
gennova hdtbio

داروهای زیستی Gennova در هند و HDT Bio مستقر در سیاتل برای تولید واکسنی مبتنی بر RNA خود تقویت کننده همکاری کردند. این واکسن که به HGC019 معروف است ، توانست حیوانات را با ایجاد تحریک برای ایجاد آنتی بادی علیه ویروس کرونا تحریک کند و این باعث شد هند در دسامبر سال 2020 برای شروع آزمایشات مرحله 1/2 به این شرکتها مجوز بدهد. در 4 مه 2021 HDT اعلام کرد دادگاه در هند در حال انجام است.

Updated May 18
geneone

GeneOne Life Science ، یک شرکت بیوتکنولوژی کره جنوبی ، یک واکسن مبتنی بر DNA ایجاد کرد که دو پروتئین ویروس کرونا را کد می کند. در دسامبر 2020 ، آنها آزمایش فاز 1/2 را با 345 شرکت کننده آغاز کردند. پس از دریافت نتایج موقت مثبت از آزمایش ، GeneOne در 8 ژوئیه 2021 اعلام کرد که مرحله 2 را آغاز می کند.

Updated Aug. 4
uoxford astrazeneca

نام واکسن: AZD1222 (در هند با نام Covishield نیز شناخته می شود)
کارایی: بسته به مقدار مصرف ، 62 تا 90 درصد است
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: حداقل 6 ماه در یخچال ثابت است
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

واکسنی که توسط دانشگاه آکسفورد طراحی شده و توسط شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca تولید شده است به عنوان یک عنصر اصلی در تلاش برای تأمین تقاضای جهانی واکسن Covid-19 ظاهر شده است. با کارآیی 76 درصدی ، واکسن - که اکنون با نام Vaxzevria شناخته می شود - در مقادیر گسترده و با قیمت پایین تولید می شود. از آنجا که فقط به جای یخ زدگی باید در یخچال نگهداری شود ، می توان بسیار گسترده تر از واکسن های mRNA استفاده کرد. اما سفر Vaxzevria ناآرام بوده است ، و پیام های گیج کننده AstraZeneca ، نگرانی های برجسته در مورد ایمنی و مشکلات تولید را به لرزه در آورده است.

در اوایل سال 2020 ، محققان آکسفورد این واکسن را با مهندسی ژنتیک یک آدنو ویروس که به طور معمول شامپانزه ها را آلوده می کند ، تولید کردند. هنگامی که آنها واکسن را به میمون ها دادند ، دریافتند که از حیوانات در برابر بیماری محافظت می کند.

آنها که با AstraZeneca سر و کار داشتند ، آنها با یک آزمایش فاز 1/2 پیگیری کردند. تولید کنندگان واکسن در آزمایش هیچ عارضه جانبی شدیدی را مشاهده نکردند ، در حالی که مشاهده کردند واکسن باعث افزایش آنتی بادی علیه ویروس کرونا و همچنین سایر سیستم های دفاعی ایمنی می شود. AstraZeneca و آکسفورد سپس در انگلستان ، آفریقای جنوبی و جاهای دیگر مراحل آزمایشی را آغاز کردند. اما محققان این آزمایشات را به طور مستقل انجام دادند ، بنابراین ترکیب نتایج آنها در یک تصویر واضح و واضح از چگونگی عملکرد واکسن دشوار است. بدتر از همه ، آنها مقادیر مختلفی از واکسن را به افراد مختلف دادند و همچنین چهار یا دوازده هفته منتظر ماندند تا دوز دوم را تحویل دهند.

در 8 دسامبر ، AstraZeneca و آکسفورد اولین مقاله علمی را در مورد آزمایش بالینی فاز 3 واکسن ویروس کرونا منتشر کردند. این آزمایش نشان داد که این واکسن می تواند از افراد در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما بسیاری از س questionsالات در مورد نتایج حل نشده باقی مانده است. با این وجود ، کم هزینه بودن و سهولت ذخیره سازی واکسن ، آن را برای کشورهایی که به دنبال راهی برای خروج از بیماری همه گیر هستند ، جذاب کرده است. انگلستان و آرژانتین اولین کشورهایی بودند که در 30 دسامبر مجوز واکسن را برای موارد اضطراری صادر کردند. در 3 ژانویه ، هند نسخه ای به نام Covishield را که توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته شده است ، تصویب کرد. در 16 فوریه سازمان بهداشت جهانی واکسن را برای استفاده اضطراری در بزرگسالان 18 سال یا بالاتر توصیه کرد. برزیل در 13 مارس این واکسن را تأیید کامل کرد. در همان ماه ، کوواکس تحویل میلیون ها دوز واکسن را به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​آغاز کرد. این شرکت انتظار می رود ظرفیت تولید سالانه دو میلیارد دوز باشد.

با این وجود حتی پس از اینکه میلیون ها نفر واکسن را دریافت کردند ، نگرانی های جدیدی ایجاد شد. در آفریقای جنوبی ، یک محاکمه کوچک نتوانست نشان دهد که مردم را در برابر نوع B.1.351 ، که در این کشور غالب شده است ، محافظت می کند. در 7 فوریه ، آفریقای جنوبی برنامه تولید 1 میلیون دوز واکسن AstraZeneca را متوقف کرد.

در مارس 2021 ، نگرانی دیگری پدیدار شد. تنظیم کننده های پزشکی اروپا نگران تعداد اندکی از موارد لخته شدن خون در افراد جوانی که واکسزوریا را دریافت کرده اند شدند. آژانس دارویی اروپا به این نتیجه رسید که این واکسن یک عارضه جانبی بسیار نادر دارد که در آن افراد دچار لخته شدن خون در رگهای بزرگ همراه با پلاکت کم می شوند. نهادهای نظارتی تأکید کردند که واکسن م effectiveثر است و فواید آن بیشتر از خطر ناچیز عوارض آن است. در پاسخ برخی از کشورها تصمیم گرفتند با محدود کردن واکسن به افراد مسن ، خطر را به حداقل برسانند. در ماه مه ، نروژ Vaxzevria را به طور دائم از برنامه واکسیناسیون خود حذف کرد.

با وجود حمایت جنجالی که از توسعه آن ارائه شده ، ایالات متحده هنوز مجوز واکسزوریا را نداده است. در سال 2020 ، دولت یک میلیارد دلار به AstraZeneca برای پرداخت تحقیقات ، آزمایشات بالینی و تولید کمک کرد. در آن تابستان ، این شرکت قول داد که به زودی در ماه اکتبر Vaxzevria را در ایالات متحده توزیع کند. اما نگرانی در مورد سلامت یک داوطلب در کارآزمایی بالینی ایالات متحده ، مطالعه را به مدت هفت هفته متوقف کرد. AstraZeneca نتایج دادگاه را تا مارس 2021 تحویل نداد - فقط توسط مشاوران متخصص خود برای داده های برداشت گیلاس سرزنش شد. دو روز بعد ، این شرکت اعلام کرد که بررسی کامل آزمایشات نشان داد که این واکسن 76 درصد در برابر Covid-19 و 100 درصد در برابر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان اثر دارد. AstraZeneca در حال آماده سازی برنامه خود برای F.D.A. برای مجوز کامل
AstraZeneca حتی در حالی که در حال انجام آزمایشات بالینی بود ، برای تولید میلیاردها دوز Vaxzevria با تعدادی از تولیدکنندگان به توافق رسید. اما در ژانویه 2021 ، آن اعتراف کرد که از تحویل واکسن های وعده داده شده به اتحادیه اروپا بازمانده است. کمبود آن در مارس زمانی بدتر شد که هند ، با انفجار موارد جدید ، مانع از صادرات واکسن از کارخانه های خود شد. در تاریخ 26 آوریل ، کمیسیون اروپا شکایتی علیه این شرکت به دلیل نقض قرارداد ارائه داد. دادگاه در 18 ژوئن به AstraZeneca دستور داد 50 میلیون دوز اضافی Vaxzevria تحویل دهد ، كه كمتر از 90 میلیون كمیسیون اروپا بود.

در بهار ، در حالی که سایر کشورها با موج های جدید ویرانگر Covid-19 دست و پنجه نرم می کردند ، ایالات متحده تحت انتقاد شدید برای جلوگیری از مواد اولیه هند مورد نیاز هند برای تهیه کوویشیلد خود قرار گرفت. در تاریخ 25 آوریل ، دولت بایدن اعلام کرد که ممنوعیت خود را تا حدی لغو خواهد کرد. اما منتقدان همچنین به انبار میلیون ها دوز واکسن AstraZeneca اشاره دارند که ایالات متحده سال گذشته شروع به ساخت آن کرده است. اکنون که ایالات متحده به اندازه کافی واکسن از شرکت های دیگر گرفته است تا بتواند از همه شهروندان خود محافظت کند ، تماس هایی برای ارسال واکسن AstraZeneca به هند و سایر کشورهایی که نیاز مبرم دارند وجود دارد. در تاریخ 25 آوریل ، دکتر آنتونی فاوسی گفت که دولت ایالات متحده در حال بررسی ارسال واکسن ها است. اما در اواخر ماه ژوئن ، واکسن ها هنوز آزاد نشده بودند.

در همین حال ، AstraZeneca و آکسفورد تحقیقات در مورد واکسن را ادامه می دهند. در 14 فوریه ، آنها اعلام کردند که آزمایشات مربوط به کودکان 6 ساله را آغاز می کنند. در ماه ژوئن ، محققان آکسفورد گزارش دادند که سومین تقویت کننده واکسن AstraZeneca پاسخ های ایمنی شدیدی را در داوطلبان ایجاد می کند. در یک مطالعه جداگانه ، تیم دیگری از

مصوب برای استفاده در: برزیل.
استفاده متوقف شده در: دانمارک ، نروژ.
استفاده اضطراری در: الجزایر ، آنگولا ، آنتیگوا ، آرژانتین ، استرالیا ، باهاما ، بحرین ، بنگلادش ، باربادوس ، برمودا ، بوتان ، بوتسوانا ، برزیل ، برونئی ، کابو ورد جدید ، کامبوج ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، قبرس ، دومنیکن جمهوری ، اکوادور ، مصر ، السالوادور ، اتیوپی ، اتحادیه اروپا ، فیجی ، جورجیا ، غنا ، گرینلند ، گواتمالا ، هائیتی ، هندوراس ، مجارستان ، ایسلند ، هند ، اندونزی ، ایران ، عراق ، جامائیکا ، ژاپن ، کنیا ، کویت ، لبنان ، لیبی جدید ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، مغولستان ، مراکش ، نامیبیا ، نپال ، نیجریه ، مقدونیه شمالی ، نروژ ، پاکستان ، پاناما ، پاپوآ گینه نو ، پرو ، فیلیپین ، رواندا ، عربستان سعودی ، صربستان ، سیشل ، سیرا لئون ، جزایر سلیمان ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سریلانکا ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سنت کیتس و نویس ، سودان ، تایوان ، تایلند ، تیمور لست ، اوگاندا ، اوکراین ، انگلستان ، وانواتو NEW ، ویتنام ، زامبیا . اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. تایید شده توسط گروه تنظیم مقررات آفریقا. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4
medicago gsk

نام واکسن: CoVLP
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: در یخچال ثابت است

Medicago مستقر در کانادا ، بخشی از بودجه آن توسط شرکت تولید کننده سیگار فیلیپ موریس تأمین می شود ، واکسن ها را در گیاهی به نام Nicotiana benthamiana ، گونه وحشی مرتبط با تنباکو ، پرورش می دهد. آنها ژنهای ویروسی را به داخل برگها منتقل می کنند و سپس سلولهای گیاه پوسته های پروتئینی ایجاد می کنند که از ویروس ها تقلید می کند.

در ماه جولای ، مدیکاگو آزمایشات فاز 1 را بر روی واکسن Covid-19 گیاهی در ترکیب با مواد کمکی برای تقویت پاسخ سیستم ایمنی بدن به پروتئین های ویروسی آغاز کرد. در آن مطالعه ، آنها دریافتند که یک ماده کمکی ساخته شده توسط GSK باعث تولید نویدبخش آنتی بادی در داوطلبان می شود. در 23 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که با دولت کانادا برای تهیه 76 میلیون دوز به توافق رسیده است. آزمایش فاز 2/3 واکسن در 12 نوامبر آغاز شد.

Updated Nov. 24
clover dynavax

Clover Biopharmaceuticals یک واکسن حاوی پروتئین سنبله از ویروس های کرونا تولید کرد. برای تحریک بیشتر سیستم ایمنی ، این شرکت به اصطلاح مواد کمکی ساخت داروخانه انگلیسی GSK و شرکت آمریکایی Dynavax را آزمایش می کند. سرمایه گذاری های ائتلاف برای آمادگی همه گیر از توسعه تولید حمایت می کند که می تواند به تولید یک میلیارد دوز در سال منجر شود. فرمول شبدر به خصوص با دوام است واکسن می تواند به مدت یک ماه در دمای اتاق بماند و زنده بماند.

شبدر در ژوئن 2020 آزمایش فاز 1 را آغاز کرد و در ماه دسامبر این شرکت اعلام کرد که این واکسن سطح بالایی از آنتی بادی ها را تحریک می کند. این یک آزمایش فاز 2/3 را با کمکی GSK ثبت کرد ، اما در فوریه 2021 این شرکت اعلام کرد که مطالعه را لغو می کند. درعوض ، با آزمایشی با کمکی Dynavax به جلو حرکت کرده است.

در 30 ژوئن 2021 ، شبدر توافق نامه ای را برای ارائه 400 میلیون دوز به COVAX ، ابتکار عمل برای واکسن زدن به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​اعلام کرد. این شرکت انتظار دارد نتایج آزمایشی فاز 2/3 خود را در اواسط سال 2021 بدست آورد.
در جولای 2021 ، Clover آزمایش مرحله دوم واکسن را که برای نوع بتا طراحی شده بود ، ثبت کرد.

Updated July 9
finlay

در ماه اکتبر ، موسسه واکسن فینلای کوبا آزمایشات بالینی را بر روی دومین واکسن آزمایشی خود برای ویروس کرونا آغاز کرد که به Soberana 2 معروف است. این ماده حاوی قسمت RBD پروتئین سنبله ویروس کرونا است که با یک واکسن استاندارد کزاز ترکیب شده و باعث پایداری آن می شود. همچنین از هیدروکسید آلومینیوم به عنوان کمکی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می کند.

در ماه دسامبر ، موسسه واکسن فینلای برای سنجش قدرت پاسخ ایمنی به آزمایش فاز 2 منتقل شد. در ژانویه ، کوبا با ایران به توافق رسید تا واکسن های خود را در یک آزمایش فاز 3 آزمایش کند. کوبا قصد دارد 100 میلیون دوز Soberana 2 برای واکسیناسیون کل جمعیت خود تولید کند.

Updated Aug. 2

شرکت دارویی فرانسه Sanofi با همکاری Translate Bio در حال تولید واکسن mRNA است. آنها دریافته اند که این یک پاسخ آنتی بادی قوی در موش و میمون ایجاد می کند و از همسترها در برابر عفونت ویروس کرونا محافظت می کند. در ماه مارس ، این شرکت ها یک آزمایش فاز 1/2 را آغاز کردند ، که پیش بینی می کنند نتایج را در سه ماهه سوم سال 2021 ارائه دهند. واکسن ، معروف به MRT5500 ، پس از واکسن مبتنی بر پروتئین ، دومین کاندید Covid-19 Sanofi در آزمایشات بالینی است.

Updated April 20
finlay

محققان کوبایی در موسسه واکسن فینلای نیز واکسن تک دوزی به نام Soberana Plus تولید کرده اند. Soberana Plus مانند سایر نامزدهای خود بخشی از ویروس کرونا را که RBD شناخته می شود هدف قرار داده و حاوی یک کمکی است. اما محققان Finlay به طور خاص این واکسن را برای افرادی که قبلاً Covid-19 داشته اند - برای اولین بار در نوع خود تنظیم می کنند. آنها می گویند که چنین استراتژی می تواند به جلوگیری از عفونت مجدد و محدود کردن گسترش انواع جدید کمک کند. پس از نتایج مثبت از آزمایش فاز 1 ، فینلای تاییدیه شروع آزمایش فاز 2 را در میان بازماندگان Covid-19 در 9 آوریل دریافت کرد.

Updated Aug. 2
spybiotech

SpyBiotech ، شرکتی که از دانشگاه آکسفورد جدا شد ، واکسنی را از مخلوط پروتئین ها تولید کرد. برخی از پروتئین ها ، از ویروس های هپاتیت B ، پوسته های توخالی را تشکیل می دهند. محققان این پوسته ها را با بخشی از پروتئین سنبله کروناویروس تزئین کردند. ساخت واکسن نسبتاً آسان است زیرا پروتئین ها را می توان با تخمیر مخمر تولید کرد. پس از خالص شدن ، پروتئین ها خود را به صورت پوسته جمع می کنند.

واکسن تزریق شده به میمون ها سطح امیدوار کننده ای از پاسخ های ایمنی را ایجاد کرد. در سپتامبر 2020 ، SpyBiotech اعلام کرد که اولین داوطلبان در آزمایش مرحله 1/2 استرالیا واکسن Covid-19 خود را دریافت می کنند. موسسه سرم هند ، که مجوز این فناوری را از SpyBiotech صادر کرده است ، آزمایشات را اجرا می کند.

Updated July 20
shionogi niid kyushu

شیونوگی ، غول داروسازی ژاپنی ، آزمایش فاز 1/2 واکسن کرونا را در 16 دسامبر آغاز کرد. این شرکت آن را با همکاری موسسه ملی بیماریهای عفونی و دانشگاه کیوشو توسعه داد. این واکسن بر اساس پروتئین کروناویروس ساخته شده است که در سلول های حشرات توسط ویروس های تغییر یافته ژنتیکی تولید می شود. اما بر اساس گزارش ماه مارس از ژاپن تایمز ، شیونوگی برای جذب شرکت کنندگان کافی برای آزمایشات خود با مشکل روبرو شده است و بعید است که واکسن تا پایان سال 2021 آماده شود. با سرمایه گذاران ، شیونوگی گفت که پس از دریافت نتایج اولیه ناامیدکننده از آزمایش اولیه ، از یک مکمل جدید با واکسن خود استفاده می کند. آنها گفتند که آزمایش جدید مرحله 1/2 در ژوئیه 2021 آغاز شد.

Updated Aug. 4
medigen dynavax

تولیدکننده واکسن مستقر در تایوان ، Medigen در حال ساخت واکسنی است که از ترکیبی از پروتئین های سنبله و یک افزودنی از Dynavax ساخته شده است. پس از یک سری آزمایش های امیدوار کننده بر روی حیوانات ، آنها تزریق داوطلبان را برای آزمایش فاز 1 در اوایل اکتبر آغاز کردند ، که نشان داد واکسن واکنش های ایمنی قوی را برانگیخته است. در 30 دسامبر ، Medigen اعلام کرد که مجوز آغاز مرحله آزمایشی مرحله 2 را دریافت کرده است. اولین داوطلبان در آزمایش در اواخر ژانویه 2021 تزریق شدند. در ژوئیه ، Medigen آزمایش دوم مرحله دوم را روی کودکان بین 12 تا 18 سال آغاز کرد. مدیگن در 20 ژوئیه اجازه آغاز محاکمه مرحله 3 در پاراگوئه را دریافت کرد.

تایوان در 19 ژوئیه مجوز استفاده اضطراری از واکسن را صادر کرد. در این بیانیه ، دولت گفت که داوطلبان در مرحله 2 آزمایش سطح بالایی از آنتی بادی ها را تولید می کنند. مدیگن انتظار دارد 10 میلیون دوز در سال 2021 تولید کند و اولین واکسن ها را برای استفاده در تایوان در ماه اوت تحویل می دهد.

استفاده فوری در: تایوان جدید.

Updated Aug. 4
ras

مرکز چوماکوف در آکادمی علوم روسیه یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال به نام CoviVac تولید کرد. در 14 اکتبر ، تاس گزارش داد که آزمایشات بالینی واکسن از 19 مهر در Kirov و سن پترزبورگ آغاز می شود. در 20 فوریه ، روسیه این واکسن را برای مصارف خانگی تصویب کرد ، علی رغم این واقعیت که مرکز چوماکوف بعداً شروع به کار کرد آزمایش فاز 3 در تاریخ 3 ژوئن ، مدیر مرکز چوماکوف گفت که آزمایش هنوز در جریان است و هنوز نمی توان در مورد اثر واکسن صحبت کرد.

استفاده زودهنگام در: روسیه.

Updated June 4

Vaxxinity مستقر در دالاس در حال آزمایش واکسنی است که شامل قسمتهایی از چندین پروتئین ویروسی است. (Vaxxinity در آوریل 2021 هنگامی که شرکت های COVAXX و United Neuroscience با هم ترکیب شدند ، شکل گرفت.)

در 11 سپتامبر ، COVAXX آزمایش فاز 1 را در تایوان ثبت کرد که منجر به تولید 100 درصد داوطلبان آنتی بادی بدون عوارض جانبی جدی شد. در فوریه ، COVAXX آزمایش فاز 2 را در تایوان آغاز کرد. مرحله آزمایشی مرحله 2/3 در برزیل ، هند و سایر کشورها آغاز شده است. در 25 نوامبر ، Covaxx توافقاتی را با کشورهایی از جمله برزیل ، اکوادور و پرو برای تحویل بیش از 140 میلیون دوز به مبلغ 2.8 میلیارد دلار اعلام کرد. در ماه ژانویه ، این شرکت اعلام کرد که آنها تحقیقات پیش بالینی را در مورد واکسنی که به طور خاص برای انواع جدید ویروس کرونا طراحی شده است که به طور بالقوه می تواند از واکسن های معمولی فرار کند ، آغاز کرده اند. در بیانیه مطبوعاتی 21 ژوئن ، Vaxxinity گفت که انتظار می رود واکسن را تا پایان تابستان تحویل دهد. محققان یک آزمایش فاز 1 را در 20 جولای ثبت کردند تا اثر دوز سوم واکسن آن را در افرادی که قبلاً دوبار دریافت کرده اند ارزیابی کنند.

Updated July 20

بهار سال گذشته ، محققان دانشگاه واشنگتن نانوذره ای تولید کردند که حاوی قطعاتی از پروتئین سنبله کروناویروس بود. آزمایش بر روی موش ها یک پاسخ ایمنی قوی نشان داد. شرکت واکسن کره جنوبی SK Bioscience مجوز واکسن را با نام GBP510 دریافت کرد. پس از همکاری با GSK ، آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را در ماه فوریه آغاز کردند. این دومین واکسنی است که SK Bioscience پس از شروع مطالعه بر روی واکسن دیگری بر اساس پروتئین به نام NBP2001 آزمایش می کند. SK Bioscience 210.1 میلیون دلار از ائتلاف برای نوآوری های آمادگی برای اپیدمی برای توسعه GBP510 دریافت کرده است. در 28 ژوئن ، SK Bioscience اعلام کرد که برای تأیید شروع آزمایشات فاز 3 درخواست داده است.

Updated Aug. 4

تولید کننده واکسن کره جنوبی EuBiologics آزمایش فاز 1/2 واکسن مبتنی بر پروتئین را در اواخر ژانویه آغاز کرد. این واکسن که با نام EuCorVac-19 شناخته می شود ، پروتئین سنبله را با یک ماده کمکی ترکیب می کند که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. EuBiologics در 10 ژوئن 2021 اعلام کرد که مرحله 1 را با موفقیت به پایان رسانده است و در حال حاضر برای بخش دوم مرحله آزمایشی در حال استخدام است.

Updated Aug. 4

شرکت VBI Vaccines مستقر در ماساچوست واکسن ویروس کرونا تولید کرد که بر پایه پوسته های پروتئینی توخالی و ویروسی ساخته شده است. این شرکت قطعاتی از پروتئین های ویروس کرونا را به پوسته ها اضافه کرد که برای پتانسیل آنها هم برای تولید آنتی بادی و هم برای آموزش سلولهای T برای حمله به سلولهای آلوده انتخاب شده است. در فوریه 2021 ، VBI با مقایسه اثرات استفاده از یک یا دو دوز ، یک آزمایش فاز 1/2 کنترل شده با دارونما را در کانادا ثبت کرد. در این واکسن که VBI-2902a نام دارد ، از فسفات آلومینیوم به عنوان کمکی استفاده می شود. در 29 ژوئن ، VBI نتایج اولیه این آزمایش را منتشر کرد ، که نشان می دهد داوطلبان سطح بالایی از آنتی بادی ها را تولید می کنند بدون هیچ عارضه جانبی جدی.

واکسن های VBI همچنین در حال آزمایش واکسن هایی هستند که پروتئین های سه ویروس کرونا را ترکیب می کنند و باعث بیماری شدید در انسان می شوند: Covid-19 ، SARS و MERS. آنها در حال بررسی این احتمال هستند که چنین واکسنی روزی بتواند در برابر ویروس های کرونا ویروس محافظت کند ، از جمله آنهایی که هنوز از میزبان حیوانات نریخته اند.

Updated June 30

به عنوان بخشی از کنسرسیوم PREVENT-nCoV که توسط اتحادیه اروپا تأمین می شود ، تیمی از شرکت های بیوتکنولوژی و آزمایشگاه های تحقیقاتی واکسنی علیه Covid-19 تولید کردند. این ماده حاوی یک پروتئین ویروس کرونا است که نوکلئو کپسید نامیده می شود. این واکسن که ABNCoV2 نام دارد ، از فناوری اعضای کنسرسیوم AdaptVac و ExpreS2ion و غیره استفاده می کند. باواریای نوردیک پس از وعده نتایج پیش بالینی در پستانداران بزرگ ، اعلام کرد که آزمایش آزمایشی مرحله 2/1 واکسن را در هلند ادامه خواهد داد. اولین داوطلبان دوز واکسن را در 15 مارس دریافت کردند.

Updated March 20
ams abogen walvax

در ماه ژوئن ، محققان چینی در آکادمی علوم پزشکی نظامی ، Suzhou Abogen Biosciences و Walvax Biotechnology اعلام کردند که اولین آزمایش های ایمنی کشور خود را بر روی واکسن مبتنی بر mRNA ، به نام ARCoV آغاز می کنند. گزارش شده است که مطالعات قبلی بر روی میمون ها اثرات محافظتی را نشان می داد ، و در آزمایش فاز 1 نشان داد که در افراد ایمن است. در 21 دسامبر ، شین هوا گزارش داد که چین در حال ساخت کارخانه ای برای تولید 120 میلیون دوز در سال است. گلوبال تایمز گزارش داد ، محققان آزمایش فاز 2 را برای واکسن در 8 ژانویه ثبت کردند. ARCoV می تواند در اوایل ماه مه وارد آزمایش فاز 3 در آمریکای لاتین شود.

Updated April 15

Takis Biotech و Rottapharm Biotech ، دو شرکت واکسن سازی در ایتالیا ، واکسنی به نام COVID-eVax تولید کردند. یک دستگاه خاص از یک نبض الکتریکی کوچک برای انتقال DNA از طریق پوست استفاده می کند. DNA وارد سلول هایی می شود که از دستورالعمل های ژنتیکی برای ساختن پروتئین های سنبله ای استفاده می کنند. در ماه فوریه ، تاکیس و روتافرم یک محاکمه فاز 1/2 را آغاز کردند. COVID-eVax می تواند در دمای اتاق ثابت بماند.

Updated March 15

محققان مستقر در ژاپن در Daiichi Sankyo با همکاری دانشگاه توکیو واکسن mRNA علیه ویروس کرونا تولید کرده اند. آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را با نام DS-5670 در 22 مارس آغاز کردند.

Updated March 23

Akston Biosciences مستقر در ماساچوست واکسنی تولید کرده است که بخشی از پروتئین سنبله کروناویروس به نام حوزه اتصال گیرنده را هدف قرار می دهد. محققان در Akston می گویند که تمرکز بر این بخش راهی کارآمد برای تقویت ایمنی در برابر انواع جدید است. آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن خود را که با نام AKS-452 شناخته می شود ، در 12 آوریل آغاز کردند. پس از نتایج مثبت آزمایش فاز 1 ، آکستون اعلام کرد که در فوریه 2 به فاز 2 منتقل شده است.

Updated July 26

در 22 مارس ، KM Biologics ژاپن اعلام کرد که آزمایش فاز 1/2 از نامزد واکسن غیرفعال خود را با نام KD-414 آغاز کرده است. این شرکت همچنین در ساخت واکسن AstraZeneca نقش داشته است.

Updated May 7

شرکت بیوتکنولوژی ایتالیایی ReiThera یک واکسن Covid-19 به نام GRAd-COV2 تولید کرده است که بر اساس ویروس آدنو ویروس آلوده به گوریل ها ساخته شده است. آنها که با همکاری م Instituteسسه ملی بیماریهای عفونی Lazzaro Spallanzani در رم کار می کردند ، دریافتند که این ماده مقادیر زیادی آنتی بادی در موش و میمون تولید می کند. در ژوئیه سال 2020 ، آنها یک آزمایش بالینی فاز 1 را آغاز کردند. در ماه نوامبر ، آنها اعلام کردند که واکسن به خوبی تحمل شده و آنتی بادی تولید می کند و گزارشی از آزمایش را منتشر کردند.

در مارس 2021 ، محققان آزمایش واکسن فاز 2 را آغاز کردند. اما در ماه مه ، رویترز گزارش داد ، دادگاهی در ایتالیا طرح دولت برای تأمین بودجه آزمایش فاز 3 را لغو کرد و تولید واکسن را به تردید انداخت. بعداً دولت گفت آماده بودجه واکسن است.

Updated July 12

محققان Zhongyianke Biotech ، Liaoning Maokangyuan Biotech و آکادمی علوم پزشکی نظامی از سلول های تخمدان همستر چینی برای کمک به ایجاد ایمنی در انسان استفاده می کنند. آنها نوامبر گذشته یک آزمایش فاز 1 را در چین ثبت کردند. در 24 مارس ، آنها واکسن را به مرحله 2 منتقل کردند.

Updated March 25

محققان Elixirgen Therapeutics مستقر در بالتیمور یک واکسن RNA به نام EXG-5003 ساخته اند که قسمت کوچکی از پروتئین سنبله ویروس کرونا را هدف قرار می دهد. در ماه مه ، آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را در ژاپن آغاز کردند.

Updated May 25

محققان موسسه محصولات بیولوژیکی لانژو ، فناوری دارویی پکن ژونگ شنگ هنگ یی و دانشگاه ژنگ ژو واکسنی را آزمایش می کنند که در سلول های تخمدان همستر چینی رشد می کند. آنها در 3 مه آزمایش فاز 1/2 را ثبت کردند.

Updated May 5

در بهار 2021 ، محققان دانشگاه واشنگتن واکسن نانوذره برای Covid-19 تهیه کردند. هر نانوذره کپی های زیادی از یک قطعه پروتئین به نام RBD را از پروتئین سنبله ویروس کرونا حمل می کند. Icosavax مستقر در سیاتل مجوز آزمایش و بازاریابی واکسن را با نام IVX-411 از دانشگاه واشنگتن خریداری کرد. در 8 ژوئن ، این شرکت اعلام کرد که آزمایش فاز 1/2 را در استرالیا آغاز کرده است. در این محاکمه ، با حمایت مالی بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، برخی از داوطلبان واکسن را بهمراه یک ماده کمکی از Seqirus دریافت می کنند. دانشمندان همچنین در حال آزمایش پتانسیل واکسن خود به عنوان یک تقویت کننده هستند.

Updated June 8

در 7 فوریه ، ایران اعلام کرد که در حال شروع آزمایش بالینی واکسن دوم است که با نام Cov-Pars Razi شناخته می شود و توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی تولید شده است. این واکسن حاوی قطعاتی از پروتئین های سنبله ای ویروس کرونا است و در سه دوز تجویز می شود: دو تزریق و یک اسپری بینی. محققان دوز مصرف کنندگان برای آزمایش فاز 2 خود را از 28 مه آغاز کردند.

Updated May 30

شرکت استرالیایی Vaxine واکسنی تولید کرد که پروتئین های ویروسی را با یک ماده کمکی ترکیب می کند و باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شود. یک آزمایش فاز 1 در ژوئن سال 2020 آغاز شد و این شرکت نتایج امیدوار کننده ای را در آوریل 2021 اعلام کرد. در ژوئن ، 2021 ، واکسین آزمایش فاز 2 را در ایران آغاز کرد. اگر آزمایش های بالینی موفقیت آمیز باشد ، واکسن توسط شرکت ایرانی سینا تولید می شود.

Updated June 8

دانشمندان قزاقستانی در انستیتوی تحقیقات مشکلات ایمنی بیولوژیکی ، واکسن دوم علیه Covid-19 تولید کرده اند. برخلاف مورد اول که از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته می شود ، این پروتئین از ویروس برای تقویت ایمنی استفاده می کند. آنها آزمایش فاز 1/2 واکسن را با نام QazCoVac-P در 15 ژوئن آغاز کردند.

Updated June 15

در سال 2019 ، محققان دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه Xiamen یک واکسن اسپری بینی برای آنفلوانزا بر اساس فرم ضعیف شده ژنتیکی ویروس آنفلوانزا ایجاد کردند. در اوایل سال 2020 ، آنها واکسن را مهندسی کردند تا بخشی از پروتئین سنبله ویروس کرونا را نیز تولید کند. در 9 سپتامبر ، آنها تصویب کردند که آزمایشات بالینی را با مشارکت داروخانه بیولوژیکی Beijing Wantai آغاز می کنند. آنها یک آزمایش فاز 1 را در 22 مارس 2021 ثبت کردند. در یک کنفرانس مطبوعاتی در 11 ژوئن ، یک محقق مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین گفت که این واکسن آزمایشات فاز 2 را به پایان رسانده است و انتظار می رود آزمایش فاز 3 را در خارج از کشور آغاز کند. محققان از CEPI ، ائتلاف برای نوآوری های آمادگی همه گیر ، 5.4 میلیون دلار پشتیبانی دریافت می كنند.

Updated June 14

محققان روسی در م Instituteسسه تحقیقات علمی سنت پترزبورگ واکسن ها و سرا در آژانس بیولوژیکی پزشکی فدرال واکسن زیر واحد پروتئینی را در برابر ویروس کرونا تولید کردند. TASS گزارش داد که آنها آزمایش فاز 1/2 را در 19 ژوئیه 2021 آغاز کردند.

Updated July 7

گروهی از محققان ترک در دانشگاه فنی خاورمیانه و دانشگاه بیلکنت واکسنی را ایجاد کرده اند که از ذرات شبیه ویروس تشکیل شده است. هر ذره حامل چهار پروتئین ویروس کرونا است. در 26 مارس ، آنها یک آزمایش فاز کوچک را با حمایت TUBITAK ، شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه ثبت کردند. محققان مرحله 15 آزمایش واکسن را در 15 جولای ثبت کردند.

Updated July 15

فاز 3

pfizer biontech

نام واکسن: Comirnaty (همچنین به عنوان tozinameran یا BNT162b2 نیز شناخته می شود)
کارایی: 95٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر فقط در –94 درجه فارنهایت (–70 درجه سانتیگراد)
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer مستقر در نیویورک و شرکت آلمانی BioNTech با اعلام اینکه میزان اثر بخشی واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد است ، بسیار فراتر از انتظار است ، تاریخ سازی کردند. این اولین باری بود که کسی چنین شواهدی را پیدا می کرد. بیش از یک ماه بعد ، در 11 دسامبر ، سازمان غذا و دارو اولین مجوز استفاده اضطراری را که ایالات متحده به واکسن ویروس کرونا داده است ، اعطا کرد. در 10 مه F.D.A. مجوز را برای کودکان 12 ساله گسترش داد.

کار بر روی واکسن در ژانویه سال 2020 آغاز شد ، زمانی که محققان BioNTech شروع به ساختن یک مولکول ژنتیکی به نام RNA پیام رسان (mRNA) کردند. آنها دستورالعمل های ژنتیکی ساخت پروتئین ویروس کرونا را ایجاد کردند ، معروف به سنبله. هنگامی که به سلول ها تزریق می شود ، واکسن باعث ایجاد پروتئین های سنبله ای می شود و سپس در بدن آزاد می شود و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. در ماه مارس ، BioNTech با همکاری Pfizer برای گسترش تحقیقات ، یک آزمایش بالینی را در ماه مه آغاز کرد. آنها به واکسن نام عمومی tozinameran و نام تجاری Comirnaty دادند

در آزمایشات فاز 1 ، محققان دریافتند که Comirnaty باعث تولید داوطلبان آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 و همچنین سلولهای ایمنی به نام سلولهای T می شود که به ویروس پاسخ می دهند. در تاریخ 27 ژوئیه ، شرکت ها از آغاز آزمایش فاز 2/3 با حضور 30،000 داوطلب خبر دادند. در 12 سپتامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال گسترش دادگاه برای 44000 شرکت کننده هستند.

در طول تابستان و پاییز ، جهان توجه خود را بیشتر به محاکمه Pfizer-BioNTech معطوف کرد. در ماه سپتامبر ، دکتر آلبرت بورلا ، مدیر اجرایی Pfizer ، گفت که به محض ماه اکتبر ، آزمایش فاز 3 نتایج کافی را به دست می دهد تا نشان دهد که آیا واکسن م workedثر است یا خیر. پرزیدنت ترامپ با اشاره به وجود واکسن قبل از انتخابات ، پیشرفت آنها را تبلیغ کرد. اما در تاریخ 27 اکتبر ، دکتر بورلا اعلام کرد که داوطلبان حاضر در این آزمایش هنوز موارد کافی Covid-19 را برای تعیین کارایی واکسن ها تجربه نکرده اند. سرانجام ، در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer و BioNTech تجزیه و تحلیل اولیه خود را در مورد 94 مورد اول منتشر کردند.

طی یک ماه آینده ، Pfizer و BioNTech اطلاعات بیشتری در مورد موارد بیشتر منتشر کردند. در 8 دسامبر ، FDA تجزیه و تحلیل مستقل خود را از آزمایشات بالینی منتشر کرد. آنها تشخیص دادند که میزان Comirnaty 95 درصد است. در حالی که Comirnaty هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد ، اما اغلب باعث خستگی کوتاه مدت ، تب و درد عضلانی می شود.

در تاریخ 2 دسامبر ، انگلستان مجوز اضطراری واکسن Pfizer و BioNTech را صادر کرد و در پی آن کشور های بیشتری به آن واگذار شدند. در تاریخ 31 دسامبر ، سازمان بهداشت جهانی واکسن را لیست استفاده اضطراری قرار داد ، که به سرعت مجوز آن در سراسر جهان سرعت می بخشد. در اسرائیل ، که پیشتاز واکسیناسیون دسته جمعی بود ، محققان دریافتند که این واکسن در دنیای واقعی همانطور که آزمایشات نشان داده است ، م wasثر است. مطالعه منتشر شده توسط مراکز کنترل بیماری در ماه مارس نشان داد که این واکسن بعد از دوز دوم 3/91٪ موثر است. در 7 مه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال F.D.A کامل هستند. تأیید واکسن آنها انتظار می رود روند این کار چند ماه طول بکشد.

با پیشرفت آزمایش ها ، Pfizer و BioNTech همچنین کارخانه های تولید Comirnaty را در مقادیر زیاد افزایش دادند. دولت ترامپ برای اطمینان از عرضه پیش از آن ، در ژوئیه 2020 به 100 میلیون دوز قرارداد 1.9 میلیارد دلاری به Pfizer و BioNTech اعطا کرد ، اما روزنامه نیویورک تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که دولت این فرصت را در تابستان برای تأمین 100 میلیون دوز دیگر به دست آورد. . از آن زمان به بعد ، دولت های ترامپ و بایدن توافقاتی را برای مجموع 300 میلیون دوز تا تابستان به دست آوردند. در آوریل 2021 ، اتحادیه اروپا برای معامله 1.8 میلیارد دوز مذاکره کرد ، که باید کمبود بزرگی را که در اوایل انتشار واکسن تجربه کردند ، کاهش دهد. در کل ، BioNTech و Pfizer انتظار دارند در سال 2021 نزدیک به 3 میلیارد دوز تولید کنند.

در حالی که Comirnaty بسیار م provenثر بوده است ، در ابتدا توزیع این واکسن چالش برانگیز بود زیرا باید در دمای 94- درجه فارنهایت (70- درجه سانتیگراد) منجمد نگه داشته می شد. در 19 فوریه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که می توانند واکسن را در دمای 25- تا 15- درجه سانتیگراد (-13 درجه فارنهایت تا 5 درجه فارنهایت) پایدار نگه دارند.

در ژانویه ، دانشمندان در مورد ظهور انواع سریع گسترش یافته که ممکن است قادر به فرار از آنتی بادی ها باشند ، نگران شدند. مطالعه ای که در ماه مه منتشر شد ، نشان داد كه Comirnaty در برابر برخی از انواع تا حدودی م effectiveثر است ، اما با این وجود محافظت شدیدی دارد. تحقیقات بعدی همچنین نشان داد که Pfizer از محافظت خوبی در برابر Delta ، گونه ای که برای اولین بار در هند شناسایی شد ، برخوردار است.
Comirnaty در حال حاضر در تعدادی آزمایش دیگر مورد آزمایش قرار گرفته است. در فوریه 2021 ، شرکت ها مطالعه ای را برای توسعه یک تقویت کننده خاص بتا اعلام کردند. آنها همچنین یک آزمایش به طور خاص برای زنان باردار و همچنین کودکان بین 5 تا 11 سال دارند. در 30 ژوئن ، پس از نتایج مثبت از محاکمه جوانان ، فایزر گفت که تصویب تصویب اضطراری برای استفاده در کودکان از همان اوایل سپتامبر. در ماه ژوئن ، محققان در آکسفورد نتایج اولیه را اعلام کردند که ترکیبی از واکسن AstraZeneca و به دنبال آن Comirnaty ، مقادیر زیادی آنتی بادی تولید می کند.

دکتر بورلا ، رئیس اجرایی ، گفت که افراد "احتمالاً" طی یک سال از دریافت دو دوز به یک واکسن اضافی نیاز دارند. Pfizer در ژوئن یک آزمایش برای ترکیب یک تقویت کننده با واکسن Prevnar ، برای بیماری پنوموکوک ، آغاز کرد.

مصوب برای استفاده در: بحرین ، برزیل ، نیوزیلند ، عربستان سعودی ، سوئیس.
استفاده اضطراری در: آرژانتین ، استرالیا ، بنگلادش ، برمودا ، بوتسوانا ، برونئی ، کابو ورد NEW ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، اکوادور ، اتحادیه اروپا ، گرینلند ، گواتمالا ، هنگ کنگ ، ایسلند ، عراق ، اسرائیل ، ژاپن ، اردن ، کویت ، لبنان ، لیبی NEW ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، موناکو ، مغولستان ، نروژ ، مقدونیه شمالی ، عمان ، پاکستان ، پاناما ، پرو ، فیلیپین ، قطر ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، صربستان ، سنگاپور ، سریلانکا ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سنت مارتن ، تونس ، ترکیه ، اوکراین ، امارات متحده عربی ، انگلستان ، ایالات متحده ، اروگوئه ، ویتنام NEW. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4
moderna nih

نام واکسن: mRNA-1273
کارایی: 94.5٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: 30 روز با یخچال ، 6 ماه در –4 درجه فارنهایت (–20 درجه سانتیگراد)
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

در 18 دسامبر ، F.D.A. مجوز استفاده اضطراری برای واکسن ساخته شده توسط شرکت مدرنا مستقر در بوستون را داد. واکسن Moderna دومین واکسن مجاز توسط F.D.A است که یک هفته پس از واکسن ساخته شده توسط Pfizer و BioNTech وارد می شود. در تاریخ 1 ژوئن 2021 ، مدرنا اعلام کرد که به دنبال مجوز کامل برای واکسن خود است.

مانند Pfizer و BioNTech ، Moderna واکسن خود را از mRNA تهیه می کند. در سال های اخیر ، این شرکت واکسن mRNA را برای تعدادی بیماری آزمایش کرده است ، اما هنوز واکسن های آن را به بازار عرضه نکرده اند. در ژانویه گذشته ، آنها شروع به تولید واکسن برای ویروس کرونا کردند.

دولت ایالات متحده تلاشهای Moderna را با پشتیبانی تقریباً 1 میلیارد دلاری با حساب مالی ارائه كرد. آنها با همکاری موسسه ملی بهداشت دریافتند که این واکسن از میمون ها در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. مارس گذشته ، دانشمندان اولین کسی بودند که واکسن Covid-19 را در آزمایشات انسانی قرار دادند. پس از آنکه نتایج این مطالعات امیدوار کننده بود ، آزمایش مرحله 3 روی 30،000 داوطلب از 27 جولای آغاز شد.

در 16 نوامبر ، Moderna اولین داده های مقدماتی آزمایش را اعلام کرد و به دنبال آن اطلاعات کامل در 30 نوامبر منتشر شد. محققان تخمین زدند که میزان واکسن 94.1 درصد است. گرچه مشخص نیست این اثر چقدر دوام خواهد داشت ، Moderna دریافت که بعد از سه ماه شرکت کنندگان در آزمایش همچنان از یک دفاع ایمنی قوی در برابر ویروس کرونا استفاده می کنند. در تاریخ 25 مه 2021 ، مدرنا اعلام کرد که این واکسن با اطمینان از کودکان 12 ساله محافظت قوی می کند. این شرکت در حال آزمایش واکسن در نوزادان و کودکان خردسال است.

در همین حال ، این شرکت برای تأمین واکسن تا زمان تأیید با چندین کشور وارد معاملات شد. در 11 آگوست سال گذشته ، در صورت اثبات ایمنی و موثر بودن واکسن ، دولت ایالات متحده 1.5 میلیارد دلار در ازای 100 میلیون دوز اضافی به این شرکت اعطا کرد. مذاکرات اضافی توافق را به 500 میلیون دوز افزایش داده است. کمیسیون اروپا 460 میلیون دوز را تأمین کرده است. Moderna معاملات مشابهی را با کشورهای دیگر از جمله کانادا ، ژاپن ، قطر و کره جنوبی انجام داده است. Moderna همچنین متعهد شده است 500 میلیون دوز به COVAX ، یک ابتکار جهانی واکسن ، برای تأمین واکسن به کشورهای کم درآمد بدهد. در 29 آوریل ، مدرنا اعلام کرد که 800 میلیون تا 1 میلیارد دوز در سال 2021 تولید می کند و قصد دارد 3 میلیارد دوز در سال 2022 تولید کند.

آزمایش های انجام شده بر روی واکسن Moderna نشان می دهد که این ماده محافظت شدیدی در برابر انواع غالب مانند بتا و دلتا ایجاد می کند. در ماه مارس ، Moderna آزمایش فاز 1 واکسن mRNA جدیدی را که به طور خاص برای نوع بتا ساخته شده بود ، آغاز کرد. یک نوع تقویت کننده خاص واکسن Moderna نتایج مثبتی را در انسان و موش به همراه داشته است. همچنین در حال انجام آزمایش فاز 1 واکسن جدید و پایدار در یخچال است. واکسن Moderna’s یکی از چندین واکسنی است که در مطالعه آکسفورد مورد آزمایش قرار گرفته و اندازه گیری می کند که دوزهای متناوب چگونه می توانند ایمنی بدن را تقویت کنند. N.I.H. یک آزمایش بالینی را برای ارزیابی واکسن Moderna's به عنوان یک تقویت کننده آغاز کرده است.

مصوب برای استفاده در: سوئیس.
استفاده اضطراری در: بوتسوانا ، کانادا ، اتحادیه اروپا ، گرینلند ، گواتمالا ، هندوراس ، ایسلند ، اسرائیل ، ژاپن ، کویت ، لیبی جدید ، مالدیو ، مولداوی ، مغولستان ، نروژ ، فیلیپین ، قطر ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سنگاپور ، جنوب کره ، تایوان ، تایلند ، انگلستان ، ایالات متحده ، ویتنام. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated Aug. 4
curevac

نام واکسن: CVnCoV
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله چهار هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: حداقل 3 ماه پایدار در دمای 36–46 درجه فارنهایت (2-8 درجه سانتیگراد)

مارس گذشته ، دولت ترامپ بدون موفقیت سعی در فریب CureVac داشت تا تحقیقات خود را در مورد واکسن mRNA خود از آلمان به ایالات متحده منتقل کند. این شرکت قبل از شروع آزمایشات بالینی در ماه ژوئیه ، با ادامه کار در آلمان شخم زد ، و پاسخ این واکسن را در موش و میمون مشاهده کرد. واکسن آنها از چند جنبه نویدبخش است: می تواند به جای یخچال در یخچال ثابت بماند و مطالعات اولیه نشان می دهد که در دوز پایین به خوبی کار می کند و هزینه آن را کاهش می دهد. در ماه دسامبر ، CureVac یک آزمایش فاز 3 را آغاز کرد و 36500 داوطلب را در آلمان استخدام کرد. اتحادیه اروپا در ماه فوریه یک بررسی گسترده را آغاز کرد ، در صورتی که نتایج آزمایش 3 فاز مثبت را تأیید کند ، سرعت آن را تأیید می کند.

در همین حال ، CureVac آماده تولید گسترده واکسن شد. این شرکت برای دستیابی به اتحادیه اروپا تا 400 میلیون دوز واکسن خود مذاکره کرد. آنها تولید 300 میلیون دوز در سال 2021 و حداکثر یک میلیارد دوز در سال بعد را پیش بینی کردند. از ژانویه 2021 ، CureVac با همکاری غول های دارویی Bayer ، Celonic ، GSK و Novartis همکاری های زیادی را برای حمایت از تولید واکسن آنها و تولید واکسن های جدید علیه ویروس کرونا انجام داد.

در ژوئن 2021 ، CureVac نتایج ناامیدکننده ای از دادگاه را گزارش داد. به طور کلی ، واکسن آنها فقط 48 درصد در برابر Covid-19 اثر داشت. این برای داوطلبان جوان تا حدودی بهتر است: برای افراد بین 18 تا 60 سال ، اثربخشی به 53 درصد افزایش یافت. در آن گروه ، محققان همچنین دریافتند که این واکسن 100 درصد در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ محافظت می کند. بعداً محققان به دوز واکسن همراه با افزایش انواع جدید به عنوان دلایل بالقوه کم اثر بودن اشاره کردند.

علی رغم نتایج ناامیدکننده ، شرکت اعلام کرد که به برنامه های خود برای درخواست مجوز ادامه خواهد داد. CureVac همچنین در حال کار بر روی واکسن های مختلف و همچنین نسخه نسل دوم است که از قدرت بیشتری نسبت به نسخه اول برخوردار است.

Updated July 1
anges osaka-u takara

نام واکسن: AG0302-COVID19
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: بیش از یک سال در دمای اتاق

در تاریخ 30 ژوئن ، شرکت بیوتکنولوژی ژاپنی AnGes آزمایش فاز 1 را برای آزمایش واکسن مبتنی بر DNA آغاز کرد که با همکاری دانشگاه اوزاکا و تاکارا بیو ساخته شده است. این شرکت در ماه دسامبر به محاکمه فاز 2/3 منتقل شد.

Updated Dec. 8
zydus

نام واکسن: ZyCoV-D
کارایی: ناشناخته
دوز: 3 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق پوست
ذخیره سازی: به مدت سه ماه در دمای اتاق پایدار است

در ژوئیه سال 2020 ، سازنده واکسن هندی Zydus Cadila آزمایش واکسن مبتنی بر DNA را که توسط وصله پوستی تحویل داده شده است ، آغاز کرد. آنها آزمایشی فاز 2 را در 6 آگوست در ZyCoV-D آغاز کردند و در پایان دسامبر اعلام کردند که این آزمایش کامل است. در تاریخ 3 ژانویه سال 2021 ، دولت هند به زیدوس کادیلا اجازه داد تا با 30،000 داوطلب به دادگاه فاز 3 راه یابد. این شرکت در تاریخ 1 ژوئیه اعلام کرد که اثر واکسن 66.6٪ است و هیچ یک از داوطلبان واکسینه شده در این آزمایش بیماری شدیدی نداشته و از دنیا نرفته اند و این باعث شده است ZyCoV-D اولین واکسن مبتنی بر DNA باشد که علیه Covid-19 کار می کند. زیدوس کادیلا در بیانیه خود گفت که در حال درخواست مجوز اضطراری به دولت هند است.

Updated July 2
russiahealth

نام واکسن: Sputnik V (معروف به Gam-Covid-Vac)
کارایی: 91.4٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر. در حال توسعه یک فرمولاسیون جایگزین که می تواند در یخچال نگهداری شود.

موسسه تحقیقاتی گامالیا ، بخشی از وزارت بهداشت روسیه ، واکسنی با میزان کارایی 91.6 درصد ایجاد کرده است. سازندگان واکسن نتایج آزمایش فاز 3 خود را در تاریخ 2 فوریه در Lancet منتشر کردند.

Gamaleya این واکسن را که در ابتدا Gam-Covid-Vac نامیده می شد ، از ترکیب دو ویروس آدنو ویروس به نام های Ad5 و Ad26 تولید کرد. چندین سال به عنوان واکسن آزمایش شده است. با ترکیب آنها ، محققان روسی امیدوار بودند که از شرایطی که در آن سیستم ایمنی بدن می تواند واکسن را به عنوان یک جسم خارجی که باید از بین برود ، استفاده کند ، جلوگیری کند. محققان آزمایش های بالینی را در ماه ژوئن آغاز کردند.

در پایان تابستان ، دادگاه درگیر جنجال شد. در 11 آگوست ، رئیس جمهور ولادیمیر ولادین پوتین اعلام کرد که یک تنظیم کننده مراقبت های بهداشتی روسیه واکسن را تأیید کرده است که به Sputnik V. تغییر نام داده است. با این حال آزمایشات فاز 3 حتی آغاز نشده است. متخصصان واکسن این اقدام را خطرناک دانستند و بعداً روسیه اعلامیه را پس گرفت و گفت که تصویب "گواهی ثبت نام مشروط" است ، که به نتایج مثبت آزمایشات فاز 3 بستگی دارد. علاوه بر روسیه ، داوطلبان این محاکمه در بلاروس ، امارات متحده عربی و ونزوئلا نیز استخدام شدند. در 17 اکتبر ، یک آزمایش فاز 2/3 در هند آغاز شد.

در 4 سپتامبر ، سه هفته پس از اعلام پوتین ، محققان گامالیا نتایج آزمایش 1/2 فاز خود را منتشر کردند. آنها دریافتند که Sputnik V آنتی بادی هایی را برای ویروس کرونا ایجاد می کند و عوارض جانبی خفیفی دارد. در 11 نوامبر ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اولین شواهد اولیه از آزمایش فاز 3 خود را مبنی بر موثر بودن واکسن اعلام کرد. دانشمندان روسی بر اساس 20 مورد Covid-19 در میان شرکت کنندگان در آزمایش ، تخمین زدند که این واکسن 92 درصد کارایی را نشان می دهد.

در ماه دسامبر ، دادگاه در مجموع 78 پرونده به پایان رسید. جزئیات کامل این آزمایش در ماه فوریه منتشر شد ، که نشان دهنده اثربخشی بالا پس از دو دوز است. این آزمایش عوارض جانبی جدی را کشف نکرد. هیچ کس که واکسن زده است مورد جدی Covid-19 را تجربه نکرده است. هنوز ، در 8 ژوئن ، معاون وزیر بهداشت روسیه اولگ گریدنف گفت که کسانی که با اسپوتنیک V واکسینه شده اند ممکن است در آینده نیاز به تزریق واکسن متفاوت داشته باشند.

این آزمایش نشان نداد که Sputnik V به خوبی می تواند انواع جدید ویروس کرونا را مسدود کند. در تحقیقی که در ماه آوریل به صورت آنلاین ارسال شد ، محققان آنتی بادی های افرادی را که این واکسن را دریافت کرده اند بررسی کردند. آنها دریافتند که آنتی بادی های Sputnik V اغلب قادر به خنثی سازی ویروس کرونا نیستند ، و به این ترتیب سلول ها را آلوده می کند.

در اقدامی بی سابقه در زمینه واکسن ویروس کرونا ، موسسه Gamaleya در دسامبر سال 2020 با داروساز AstraZeneca ، که واکسن را بر اساس آدنو ویروس شامپانزه تولید می کند ، پیوست. این دو تیم واکسن های خود را با هم ترکیب کردند تا ببینند آیا این مخلوط می تواند اثر واکسن AstraZeneca را افزایش دهد. دادگاه در فوریه آغاز شد.

در نوامبر سال 2020 ، دولت روسیه پیشنهاد اسپوتنیک V را در داخل روسیه در یک کمپین واکسیناسیون گسترده آغاز کرد. اما نگران بودن این که واکسن به سرعت تصویب شده است ، منجر به تردید گسترده ای شد. در 22 دسامبر ، بلاروس اولین کشوری در خارج از روسیه بود که Sputnik V را ثبت کرد و از آن زمان تعداد دیگری از کشورها نیز این الگو را دنبال کردند. در اروپا ، جایی که انتشار واکسن به شدت متزلزل شد ، ناظران نظارتی Sputnik V را از 4 مارس آغاز کردند. اگر آژانس دارویی اروپا آن را تأیید کند ، بسیاری از کشورهای اروپایی ممکن است این واکسن را استفاده کنند.

در ماه آوریل ، تنظیم کننده واکسن برزیل Sputnik V را رد کرد ، بر اساس تعدادی از نگرانی ها ، از جمله احتمال اینکه ویروس های آدنو موجود در واکسن ها به درستی غیرفعال نشده باشند. پس از هفته ها درگیری پر تنش ، برزیل در ماه ژوئن چراغ سبز به Sputnk V داد ، اما با برخی شرایط - از جمله محدود کردن آن فقط به بزرگسالان سالم. نگرانی در مورد اثر بخشی واکسن نیز هند را وادار کرده است تا مجوز انجام آزمایشات فاز 3 را در این کشور رد کند.
در ژانویه 2021 ، محققان Gamaleya آزمایشی را آغاز کردند که در آن فقط دوز اول آدنو ویروس های Ad26 ، همان آدنو ویروس موجود در واکسن تک دوز جانسون و جانسون ، را به مردم دادند. آنها این نسخه یک دوز را "Sputnik Light" لقب دادند. در 12 فوریه ، مدیر مرکز Gameleya در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که احتمالاً فقط چهار تا پنج ماه محافظت می کند. روسیه در تاریخ 6 مه اعلام کرد که اسپوتنیک لایت اثربخشی 79.4 درصدی را ارائه می دهد اما جزئیات مطالعه را منتشر نمی کند و نمی گوید که این دوام چه مدت طول می کشد. Sputnik Light در 6 ماه مه مجوز استفاده در روسیه را دریافت کرد. ماه بعد ، یک مطالعه در مورد یک فعالیت واکسیناسیون گسترده در آرژانتین نشان داد که اثربخشی آن بین 78.6 تا 83.7 درصد است.

استفاده اضطراری در: آلبانی ، الجزایر ، آنگولا ، آنتیگوا و باربودا ، آرژانتین ، ارمنستان ، آذربایجان ، بحرین ، بنگلادش ، بلاروس (از جمله Sputnik Light) ، بولیوی ، جمهوری صرب بوسنی ، کامرون ، جمهوری کنگو (از جمله Sputnik Light) ، جیبوتی ، اکوادور ، مصر ، هندوراس ، گابن ، غنا ، گواتمالا ، گینه ، گویان ، مجارستان ، هند ، ایران ، عراق ، اردن ، قزاقستان ، کنیا ، قرقیزستان ، لائوس ، لبنان ، مالدیو ، مالی ، موریس (از جمله Sputnik Light) ، مکزیک ، مولداوی ، مغولستان (شامل Sputnik Light) ، مونته نگرو ، مراکش ، میانمار ، نامیبیا ، نپال ، نیکاراگوئه (از جمله Sputnik Light) ، مقدونیه شمالی ، پاکستان ، تشکیلات خودگردان فلسطین (از جمله Sputnik Light) ، پاناما ، پاراگوئه ، فیلیپین ، روسیه (از جمله Sputnik Light) ، سان مارینو ، صربستان ، سیشل ، اسلواکی ، سریلانکا ، سنت وینسنت و گرنادین ها ، سوریه ، تونس ، ترکیه ، ترکمنستان ، امارات متحده عربی ، ازبکستان ، ونزوئلا (از جمله Sputnik Light) ، ویتنام ، زیمبابوه.

Updated Aug. 4
uoxford astrazeneca

نام واکسن: AZD1222 (در هند با نام Covishield نیز شناخته می شود)
کارایی: بسته به مقدار مصرف ، 62 تا 90 درصد است
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: حداقل 6 ماه در یخچال ثابت است
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

واکسنی که توسط دانشگاه آکسفورد طراحی شده و توسط شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca تولید شده است به عنوان یک عنصر اصلی در تلاش برای تأمین تقاضای جهانی واکسن Covid-19 ظاهر شده است. با کارآیی 76 درصدی ، واکسن - که اکنون با نام Vaxzevria شناخته می شود - در مقادیر گسترده و با قیمت پایین تولید می شود. از آنجا که فقط به جای یخ زدگی باید در یخچال نگهداری شود ، می توان بسیار گسترده تر از واکسن های mRNA استفاده کرد. اما سفر Vaxzevria ناآرام بوده است ، و پیام های گیج کننده AstraZeneca ، نگرانی های برجسته در مورد ایمنی و مشکلات تولید را به لرزه در آورده است.

در اوایل سال 2020 ، محققان آکسفورد این واکسن را با مهندسی ژنتیک یک آدنو ویروس که به طور معمول شامپانزه ها را آلوده می کند ، تولید کردند. هنگامی که آنها واکسن را به میمون ها دادند ، دریافتند که از حیوانات در برابر بیماری محافظت می کند.

آنها که با AstraZeneca سر و کار داشتند ، آنها با یک آزمایش فاز 1/2 پیگیری کردند. تولید کنندگان واکسن در آزمایش هیچ عارضه جانبی شدیدی را مشاهده نکردند ، در حالی که مشاهده کردند واکسن باعث افزایش آنتی بادی علیه ویروس کرونا و همچنین سایر سیستم های دفاعی ایمنی می شود. AstraZeneca و آکسفورد سپس در انگلستان ، آفریقای جنوبی و جاهای دیگر مراحل آزمایشی را آغاز کردند. اما محققان این آزمایشات را به طور مستقل انجام دادند ، بنابراین ترکیب نتایج آنها در یک تصویر واضح و واضح از چگونگی عملکرد واکسن دشوار است. بدتر از همه ، آنها مقادیر مختلفی از واکسن را به افراد مختلف دادند و همچنین چهار یا دوازده هفته منتظر ماندند تا دوز دوم را تحویل دهند.

در 8 دسامبر ، AstraZeneca و آکسفورد اولین مقاله علمی را در مورد آزمایش بالینی فاز 3 واکسن ویروس کرونا منتشر کردند. این آزمایش نشان داد که این واکسن می تواند از افراد در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما بسیاری از س questionsالات در مورد نتایج حل نشده باقی مانده است. با این وجود ، کم هزینه بودن و سهولت ذخیره سازی واکسن ، آن را برای کشورهایی که به دنبال راهی برای خروج از بیماری همه گیر هستند ، جذاب کرده است. انگلستان و آرژانتین اولین کشورهایی بودند که در 30 دسامبر مجوز واکسن را برای موارد اضطراری صادر کردند. در 3 ژانویه ، هند نسخه ای به نام Covishield را که توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته شده است ، تصویب کرد. در 16 فوریه سازمان بهداشت جهانی واکسن را برای استفاده اضطراری در بزرگسالان 18 سال یا بالاتر توصیه کرد. برزیل در 13 مارس این واکسن را تأیید کامل کرد. در همان ماه ، کوواکس تحویل میلیون ها دوز واکسن را به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​آغاز کرد. این شرکت انتظار می رود ظرفیت تولید سالانه دو میلیارد دوز باشد.

با این وجود حتی پس از اینکه میلیون ها نفر واکسن را دریافت کردند ، نگرانی های جدیدی ایجاد شد. در آفریقای جنوبی ، یک محاکمه کوچک نتوانست نشان دهد که مردم را در برابر نوع B.1.351 ، که در این کشور غالب شده است ، محافظت می کند. در 7 فوریه ، آفریقای جنوبی برنامه تولید 1 میلیون دوز واکسن AstraZeneca را متوقف کرد.

در مارس 2021 ، نگرانی دیگری پدیدار شد. تنظیم کننده های پزشکی اروپا نگران تعداد اندکی از موارد لخته شدن خون در افراد جوانی که واکسزوریا را دریافت کرده اند شدند. آژانس دارویی اروپا به این نتیجه رسید که این واکسن یک عارضه جانبی بسیار نادر دارد که در آن افراد دچار لخته شدن خون در رگهای بزرگ همراه با پلاکت کم می شوند. نهادهای نظارتی تأکید کردند که واکسن م effectiveثر است و فواید آن بیشتر از خطر ناچیز عوارض آن است. در پاسخ برخی از کشورها تصمیم گرفتند با محدود کردن واکسن به افراد مسن ، خطر را به حداقل برسانند. در ماه مه ، نروژ Vaxzevria را به طور دائم از برنامه واکسیناسیون خود حذف کرد.

با وجود حمایت جنجالی که از توسعه آن ارائه شده ، ایالات متحده هنوز مجوز واکسزوریا را نداده است. در سال 2020 ، دولت یک میلیارد دلار به AstraZeneca برای پرداخت تحقیقات ، آزمایشات بالینی و تولید کمک کرد. در آن تابستان ، این شرکت قول داد که به زودی در ماه اکتبر Vaxzevria را در ایالات متحده توزیع کند. اما نگرانی در مورد سلامت یک داوطلب در کارآزمایی بالینی ایالات متحده ، مطالعه را به مدت هفت هفته متوقف کرد. AstraZeneca نتایج دادگاه را تا مارس 2021 تحویل نداد - فقط توسط مشاوران متخصص خود برای داده های برداشت گیلاس سرزنش شد. دو روز بعد ، این شرکت اعلام کرد که بررسی کامل آزمایشات نشان داد که این واکسن 76 درصد در برابر Covid-19 و 100 درصد در برابر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان اثر دارد. AstraZeneca در حال آماده سازی برنامه خود برای F.D.A. برای مجوز کامل
AstraZeneca حتی در حالی که در حال انجام آزمایشات بالینی بود ، برای تولید میلیاردها دوز Vaxzevria با تعدادی از تولیدکنندگان به توافق رسید. اما در ژانویه 2021 ، آن اعتراف کرد که از تحویل واکسن های وعده داده شده به اتحادیه اروپا بازمانده است. کمبود آن در مارس زمانی بدتر شد که هند ، با انفجار موارد جدید ، مانع از صادرات واکسن از کارخانه های خود شد. در تاریخ 26 آوریل ، کمیسیون اروپا شکایتی علیه این شرکت به دلیل نقض قرارداد ارائه داد. دادگاه در 18 ژوئن به AstraZeneca دستور داد 50 میلیون دوز اضافی Vaxzevria تحویل دهد ، كه كمتر از 90 میلیون كمیسیون اروپا بود.

در بهار ، در حالی که سایر کشورها با موج های جدید ویرانگر Covid-19 دست و پنجه نرم می کردند ، ایالات متحده تحت انتقاد شدید برای جلوگیری از مواد اولیه هند مورد نیاز هند برای تهیه کوویشیلد خود قرار گرفت. در تاریخ 25 آوریل ، دولت بایدن اعلام کرد که ممنوعیت خود را تا حدی لغو خواهد کرد. اما منتقدان همچنین به انبار میلیون ها دوز واکسن AstraZeneca اشاره دارند که ایالات متحده سال گذشته شروع به ساخت آن کرده است. اکنون که ایالات متحده به اندازه کافی واکسن از شرکت های دیگر گرفته است تا بتواند از همه شهروندان خود محافظت کند ، تماس هایی برای ارسال واکسن AstraZeneca به هند و سایر کشورهایی که نیاز مبرم دارند وجود دارد. در تاریخ 25 آوریل ، دکتر آنتونی فاوسی گفت که دولت ایالات متحده در حال بررسی ارسال واکسن ها است. اما در اواخر ماه ژوئن ، واکسن ها هنوز آزاد نشده بودند.

در همین حال ، AstraZeneca و آکسفورد تحقیقات در مورد واکسن را ادامه می دهند. در 14 فوریه ، آنها اعلام کردند که آزمایشات مربوط به کودکان 6 ساله را آغاز می کنند. در ماه ژوئن ، محققان آکسفورد گزارش دادند که سومین تقویت کننده واکسن AstraZeneca پاسخ های ایمنی شدیدی را در داوطلبان ایجاد می کند. در یک مطالعه جداگانه ، تیم دیگری از

مصوب برای استفاده در: برزیل.
استفاده متوقف شده در: دانمارک ، نروژ.
استفاده اضطراری در: الجزایر ، آنگولا ، آنتیگوا ، آرژانتین ، استرالیا ، باهاما ، بحرین ، بنگلادش ، باربادوس ، برمودا ، بوتان ، بوتسوانا ، برزیل ، برونئی ، کابو ورد جدید ، کامبوج ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، قبرس ، دومنیکن جمهوری ، اکوادور ، مصر ، السالوادور ، اتیوپی ، اتحادیه اروپا ، فیجی ، جورجیا ، غنا ، گرینلند ، گواتمالا ، هائیتی ، هندوراس ، مجارستان ، ایسلند ، هند ، اندونزی ، ایران ، عراق ، جامائیکا ، ژاپن ، کنیا ، کویت ، لبنان ، لیبی جدید ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، مغولستان ، مراکش ، نامیبیا ، نپال ، نیجریه ، مقدونیه شمالی ، نروژ ، پاکستان ، پاناما ، پاپوآ گینه نو ، پرو ، فیلیپین ، رواندا ، عربستان سعودی ، صربستان ، سیشل ، سیرا لئون ، جزایر سلیمان ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سریلانکا ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سنت کیتس و نویس ، سودان ، تایوان ، تایلند ، تیمور لست ، اوگاندا ، اوکراین ، انگلستان ، وانواتو NEW ، ویتنام ، زامبیا . اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. تایید شده توسط گروه تنظیم مقررات آفریقا. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4
cansino ams

نام واکسن: Convidecia (همچنین به عنوان Ad5-nCoV شناخته می شود)
کارایی: ناشناخته
دوز: تک دوز
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال

شرکت چینی CanSino Biologics با مشارکت موسسه زیست شناسی در آکادمی علوم پزشکی نظامی کشور ، Convidecia را توسعه داد. واکسن یکبار مصرف مبتنی بر ویروس آدنو ویروس به نام Ad5 است. در ماه مه گذشته ، محققان نتایج امیدوار کننده ای از آزمایش ایمنی فاز 1 را در Convidecia منتشر کردند و در ماه جولای گزارش دادند که آزمایشات فاز 2 آنها نشان داد که واکسن پاسخ ایمنی قوی دارد. در اقدامی بی سابقه ، ارتش چین این واکسن را در 25 ژوئن به مدت یک سال به عنوان "داروی مورد نیاز ویژه" تأیید کرد. در 28 نوامبر ، مدیر اجرایی CanSino Biologics در مصاحبه ای گفت كه حدود 40 تا 50 هزار نفر Convidecia را دریافت كرده اند.

از آگوست سال 2020 ، CanSino اجرای آزمایشات فاز 3 را در تعدادی از کشورها از جمله پاکستان ، روسیه ، مکزیک و شیلی آغاز کرد. در تاریخ 25 فوریه ، چین تصویب واکسن CanSino را برای استفاده عمومی اعلام کرد. این شرکت اعلام کرد که واکسن یکبار مصرف آن دارای اثربخشی 65.28 درصدی در پیشگیری از تمام موارد علامت دار Covid-19 است. جزئیات دادگاه هنوز منتشر نشده است. اما در اول آوریل ، مدیر ارشد علمی CanSino گفت که اثر واکسن آن ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. وی همچنین ایده استفاده از بوستر شات را شش ماه پس از اولین دوز ارائه داد ، اگرچه داده های آزمایش بالینی بیشتری مورد نیاز است.

در تاریخ 23 مارس ، CanSino اعلام کرد که برای آزمایش بالینی نسخه استنشاقی واکسن تأیید کرده است. رئیس اجرایی Yu Xuefeng در تاریخ 2 ژوئن گفت که این نسخه اکنون در مرحله آزمایشات 2 است. محققان همچنین شروع به بررسی این موضوع کرده اند که آیا دادن دوزهای متناوب واکسن از CanSino و Anhui Zhifei Longcom می تواند اثربخشی آنها را افزایش دهد. در 9 ژوئن ، رویترز گزارش داد که واکسن CanSino در حال آزمایش به عنوان یک آزمایش تقویت کننده است.

مصوب برای استفاده در: چین.
استفاده اضطراری در: آرژانتین ، شیلی ، اکوادور جدید ، مجارستان ، مالزی ، مکزیک ، مولداوی ، پاکستان.

Updated July 28
jnj bidmc

نام واکسن: Ad26.COV2.S
کارایی: ناشناخته
دوز: 1 دوز
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: حداکثر دو سال در دمای 4- درجه فارنهایت (20- درجه سانتیگراد) منجمد می شود و تا سه ماه در 36-46 درجه فارنهایت (2-8 درجه سانتیگراد) در یخچال نگهداری می شود.

در 27 فوریه ، F.D.A. مجوز استفاده اضطراری برای واکسن Johnson & Johnson’s را صادر کرد ، و آن را به سومین واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده تبدیل کرد. همچنین اولین بار بود که فقط با یک دوز به جای دو نوبت ، ایمن و موثر بود.

کاری که منجر به واکسن شد یک دهه پیش در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون آغاز شد ، جایی که محققان روشی را برای ساخت واکسن از ویروسی به نام Adenovirus 26 یا به اختصار Ad26 ایجاد کردند. جانسون و جانسون از Ad26 برای تولید واکسن های ابولا و سایر بیماری ها با Ad26 استفاده کردند. در ژانویه گذشته ، این شرکت و محققان بت اسرائیل برای ایجاد واکسن ویروس کرونا همکاری کردند. مارس گذشته آنها 456 میلیون دلار از دولت ایالات متحده دریافت كردند تا از روند خود به سمت تولید حمایت كنند. پس از اینکه واکسن در آزمایشات روی میمون ها محافظت کرد ، جانسون و جانسون آزمایشات فاز 1/2 را در ماه جولای آغاز کردند.

براساس نتایج امیدوار کننده در این مطالعات ، جانسون و جانسون یک آزمایش فاز 3 را در ماه سپتامبر با استفاده از فقط یک دوز به جای دو مورد آغاز کردند. اگرچه جانسون و جانسون در ابتدا قصد داشتند 60،000 داوطلب را به خدمت بگیرند ، اما با افزایش پرونده ها ، دادگاه در 45،000 در ماه دسامبر پایان داد.

در تاریخ 29 ژانویه ، جانسون و جانسون اعلام کردند که آزمایش ثابت کرده است که واکسن ایمن و م effectiveثر است. در 24 فوریه ، F.D.A. تجزیه و تحلیل خود را از این آزمایش منتشر کردند و نتیجه گرفتند که این واکسن در ایالات متحده 72 درصد ، در آفریقای جنوبی 64 درصد و در آمریکای لاتین 61 درصد کارایی دارد. روز بعد ، بحرین اولین کشوری بود که واکسن را برای استفاده اضطراری مجاز اعلام کرد. دو روز بعد ، ایالات متحده نیز این کار را انجام داد.

بحرین اولین کشوری بود که واکسن را برای استفاده اضطراری در 25 فوریه مجاز کرد. دو روز بعد ، ایالات متحده این کار را دنبال کرد. آفریقای جنوبی بعد از اینکه یک آزمایش کوچک نشان نداد که این ماده در برابر نوع Beta که در سراسر کشور مسلط شده بود ، از استفاده از واکسن AstraZeneca برای کارکنان مراقبت های بهداشتی خود چشم پوشی کرد. آنها به جای آن از Johnson & Johnson استفاده کردند.

در آگوست سال 2020 ، دولت فدرال موافقت كرد كه در صورت تأييد واكسن ، 1 ميليارد دلار به جانسون و جانسون براي 100 ميليون دوز بپردازد. قرار بود بیشتر عرضه ایالات متحده توسط شرکت های راه حل Emergent مستقر در بالتیمور انجام شود. اما این شرکت برای راه اندازی و تولید پیچیده واکسن تلاش کرد. در آوریل 2021 ، F.D.A. یک گزارش تند درباره استانداردهای ملایم شرکت صادر کرد. حداقل 15 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون در کارخانه آلوده شده است. در نتیجه ، این شرکت پس از مجوز فقط 4 میلیون دوز به ایالات متحده تحویل داد و آنها را از کارخانه خود در هلند حمل کرد.

در 13 آوریل ، دولت ایالات متحده در هنگام بررسی گزارشات لخته شدن خون نادر ، مکث در استفاده از واکسن را توصیه کرد. ده روز بعد ، C.D.C. محققان 15 مورد از لخته های غیرمعمول را در نزدیک به 8 میلیون نفر از واکسن دریافت کردند. دولت تصمیم گرفت مکث را برداشته و به واکسن اخطار دهد که زنان جوان ممکن است کمی خطر عوارض جانبی جدی را داشته باشند. در جلسه 12 ماه مه ، C.D.C. محققان در مجموع 28 مورد لخته شدن خون را در بیش از 9 میلیون واکسیناسیون گزارش کردند. در میان زنان بین 30 تا 39 سال ، این میزان 12.4 مورد در هر میلیون دوز است. در زنان بین 40 تا 49 سال ، این میزان 9.4 مورد در هر میلیون دوز است. در میان زنان مسن و مردان در هر سنی ، کمتر از 3 مورد در هر میلیون دوز وجود دارد.

قرارداد جانسون و جانسون خواستار آن بود که 100 میلیون دوز را تا ژوئن 2021 تحویل دهد ، اما مشکلات مداوم آن در تاسیسات بالتیمور احتمال رسیدن آنها به هدف را بعید کرد. در 11 ژوئن ، نیویورک تایمز گزارش داد که F.D.A. به این شرکت گفت که 60 میلیون دوز را بیرون بیندازد. در تاریخ 2 مارس ، مرک اعلام کرد که در ساخت واکسن به جانسون و جانسون کمک خواهد کرد ، اما تولید سریع آن چند ماه طول خواهد کشید.

اتحادیه اروپا در 8 اکتبر 2020 برای 200 میلیون دوز به توافق مشابهی دست یافت. اما پس از ظهور نگرانی در مورد لخته شدن خون نادر ، گزارش هایی منتشر شد که E.U. ممکن است قرارداد خود را با شرکت تمدید نکند. در همین حال ، در تاریخ 29 مارس ، ائتلافی از کشورهای آفریقایی اعلام کرد که تا 40020 دوز واکسن جانسون و جانسون را تا سال 2022 ایمن کرده است. حمل و نقل می تواند به محض سه ماهه سوم سال 2021 آغاز شود. COVAX ، یک همکاری بین المللی برای تحویل واکسن به طور عادلانه در سراسر جهان ، 500 میلیون دوز را تأمین می کند. هدف این شرکت تولید یک میلیارد دوز در سال 2021 است.

در 16 نوامبر سال 2020 ، جانسون و جانسون اعلام کردند که آنها در حال شروع آزمایش دوم فاز 3 برای مشاهده اثرات دو دوز واکسن خود ، به جای فقط یک مورد هستند. نتایج در سه ماهه سوم سال 2021 پیش بینی می شود. در ماه فوریه ، این شرکت یک آزمایش برای زنان باردار نیز آغاز کرد و در ماه مارس اعلام کرد به زودی آزمایشات مربوط به کودکان را آغاز می کند. مدیر اجرایی جانسون و جانسون در مصاحبه ای در تاریخ 4 مارس گفت که این واکسن می تواند تا سپتامبر برای کودکان در دسترس باشد.

با ظهور نوع دلتا در تابستان 2021 ، جانسون و جانسون نتایج آزمایشاتی را منتشر کردند که نشان می داد واکسن آنها از دوام قابل توجهی در برابر آن محافظت می کند.

استفاده متوقف شده در: دانمارک ، فنلاند جدید.
استفاده اضطراری در: بحرین ، بنگلادش ، بوتسوانا ، برزیل ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، اتحادیه اروپا ، غنا ، گرینلند ، ایسلند ، کویت ، لیبی جدید ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، نیجریه ، نروژ ، فیلیپین ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سوئیس ، تایلند ، تونس ، انگلستان ، ایالات متحده ، زامبیا. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. تایید شده توسط گروه تنظیم مقررات آفریقا.

Updated Aug. 4
vector

نام واکسن: EpiVacCorona
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: تا دو سال در یخچال ثابت است

در تاریخ 26 آگوست ، موسسه وکتور ، یک مرکز تحقیقات بیولوژیکی روسیه ، آزمایش فاز 1/2 را برای یک واکسن ویروس کرونا که آنها EpiVacCorona می نامند ، ثبت کرد. این واکسن حاوی بخشهای کوچکی از پروتئینهای ویروسی است که به عنوان پپتید شناخته می شوند. کمتر از دو ماه بعد ، در 14 اکتبر ، ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه از نظر قانونی واکسن را تصویب کرده است ، و این دومین واکسن پس از واکسن Sputnik V موسسه Gamaleya است.

یک آزمایش فاز 3 در ماه نوامبر آغاز شد و از 15 دسامبر ، خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد که 1438 داوطلب این واکسن را دریافت کرده اند.

در ژانویه ، روسیه یک کمپین واکسیناسیون گسترده را که شامل EpiVacCorona بود آغاز کرد. در ماه فوریه ، تاس گزارش داد که پاسخ ایمنی از EpiVacCorona "تقریباً یک سال" طول کشید. در تاریخ 3 مارس ، موسسه وکتور آزمایشات خود را در یک رجیستری بین المللی ثبت کرد ، نشان می دهد که انتظار می رود نتایج اولیه را در آگوست 2021 ارائه دهند. Tass در اوایل ماه مه گزارش داد که بیش از 90٪ از افرادی که واکسن دریافت کرده اند ، آنتی بادی تولید کرده اند.

نتایج حاصل از آزمایش EpiVacCorona's Phase 1/2 در اواخر ماه مارس در یک ژورنال مبهم روسیه منتشر شد ، اما این اطلاعات مربوط به متخصصان خارجی است که به نقایص جدی در این مطالعه اشاره کرده اند.

در تاریخ 5 ژوئیه ، Tass گزارش داد که موسسه Vector در حال ثبت واکسن با نام Aurora-CoV است.

مصوب برای استفاده در: ترکمنستان.
استفاده زودهنگام در: روسیه.

Updated July 5
novavax

نام واکسن: NVX-CoV2373
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: در یخچال ثابت است

Novavax مستقر در مریلند با چسباندن پروتئین ها به ذرات میکروسکوپی واکسن می سازد. آنها اولین شرکتی بودند که آزمایشات فاز 3 را منتشر کردند که نشان می دهد یک واکسن مبتنی بر پروتئین از محافظت قوی در برابر Covid-19 محافظت می کند. در مطالعه ای که روی تقریباً 30،000 داوطلب در ایالات متحده در مکزیک انجام شد ، آنها اثر واکسن را 90.4 درصد تخمین زدند. هنگامی که نواواکس اولین نتایج دادگاه را در 14 ژوئن منتشر کرد ، آنها گفتند که در حال برنامه ریزی برای ارسال درخواست مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده در سه ماهه سوم سال 2021 هستند.

قبل از همه گیری ، نواواکس تعداد زیادی واکسن برای بیماری ها براساس فناوری نانوذرات آنها تولید کرد. در سال 2019 ، واکسن آنفلوانزا در آنها آزمایشات بالینی مرحله 3 را به پایان رساند ، اما آنها هنوز مجبور نبودند یک واکسن واحد به بازار تحویل دهند. در ماه مه سال 2020 ، این شرکت آزمایشات مربوط به واکسن Covid-19 را در ماه مه سال 2020 آغاز کرد و ائتلاف برای نوآوری های آماده سازی اپیدمیک 384 میلیون دلار برای حمایت از تحقیقات در مورد واکسن سرمایه گذاری کرد. در ماه ژوئیه دولت ایالات متحده 1.6 میلیارد دلار دیگر به Novavax اعطا کرد تا از آزمایشات بالینی و ساخت واکسن پشتیبانی کند.

نواواکس پس از گرفتن نتایج امیدوار کننده از مطالعات مقدماتی بر روی میمون ها و انسان ها ، آزمایش فاز 2 را بر روی 2،900 نفر در آفریقای جنوبی در آگوست سال 2020 آغاز کرد و ماه بعد یک آزمایش فاز 3 را با حداکثر 15000 داوطلب در انگلستان آغاز کرد. آزمایش فاز 3 در ایالات متحده به دلیل مشکلات تولید دوزهای مورد نیاز برای مطالعه به تأخیر افتاد. سرانجام در 28 دسامبر آغاز به کار کرد.

در 11 مارس 2021 ، نواواکس گزارش داد که آزمایش آنها در انگلستان میزان اثربخشی 96 درصد در برابر ویروس کرونا و اثربخشی 86 درصد در برابر آلفا را تعیین کرده است. اما در آفریقای جنوبی ، که داوطلبان در معرض نوع بتا قرار گرفتند ، اثر تنها 49 درصد بود. این شرکت نسخه جدیدی از واکسن را تهیه می کند که متناسب با آن نوع است.

نواواکس در سپتامبر سال 2020 با انستیتوی سرم هند ، تولید کننده اصلی واکسن ، به توافق رسید که بتواند آنها را قادر به تولید حدود 2 میلیارد دوز در سال کند. آنها با کشورهای دیگر از جمله انگلستان ، کانادا ، استرالیا و کره جنوبی توافق دارند. در 18 فوریه سال 2021 ، نواواکس اعلام کرد که 1.1 میلیارد دوز به COVAX ، کنسرسیومی که تلاش می کند واکسن ها را به تمام کشورهای جهان توزیع کند ، عرضه خواهد کرد.

با این وجود تاخیر در تولید و آزمایش کیفیت واکسن های آنها نواواکس بوده است. این شرکت اعلام کرد که حداقل تا ماه ژوئیه مجاز به ایالات متحده یا انگلیس نخواهد بود و تا پایان سال به اوج تولید نخواهد رسید.

در همین حال ، Novavax به گسترش آزمایشات واکسن خود ادامه داده است. در ماه مه 2021 ، این شرکت آزمایش فاز 3 ایالات متحده را گسترش داد و داوطلبان را از 12 سالگی در بر گرفت. واکسن Novavax یکی از چندین مورد آزمایش شده در یک مطالعه آکسفورد است که اندازه گیری می کند که دوزهای متناوب می توانند ایمنی بدن را افزایش دهند. این همچنین بخشی از یک آزمایش دیگر در انگلستان برای ارزیابی اثر بخشی واکسن ها به عنوان تقویت کننده است. نواواکس همچنین دریافت که واکسن آن می تواند در ترکیب با تزریق آنفولانزای فصلی موثر باشد.

Updated July 1
zfsw icmr

نام واکسن: ZF2001
کارایی: ناشناخته
دوز: 3 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله

شرکت چینی Anhui Zhifei Longcom و انستیتوی زیست پزشکی در آکادمی علوم پزشکی چین برای ساخت واکسن همکاری کردند. نامزد آنها از یک کمکی همراه با بخشی از پروتئین سنبله به نام حوزه اتصال گیرنده تشکیل شده است. آنها آزمایشات فاز 2 را در ماه ژوئیه آغاز کردند و پس از آن آزمایش فاز 3 با 29000 داوطلب در ماه دسامبر انجام شد. چین واکسن را برای استفاده اضطراری در 15 مارس مجاز دانست.

استفاده اضطراری در: چین ، ازبکستان.

Updated July 15
medicago gsk

نام واکسن: CoVLP
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: در یخچال ثابت است

Medicago مستقر در کانادا ، بخشی از بودجه آن توسط تولید کننده سیگار فیلیپ موریس تأمین می شود ، واکسن ها را در گیاهی به نام Nicotiana benthamiana ، گونه وحشی مربوط به تنباکو ، پرورش می دهد. آنها ژن های ویروسی را به داخل برگ ها منتقل می کنند و سپس سلول های گیاهی پوسته های پروتئینی ایجاد می کنند که از ویروس ها تقلید می کند.

در ماه جولای ، مدیکاگو آزمایشات فاز 1 را بر روی واکسن Covid-19 گیاهی در ترکیب با مواد کمکی برای تقویت پاسخ سیستم ایمنی بدن به پروتئین های ویروسی آغاز کرد. در آن مطالعه ، آنها دریافتند که یک ماده کمکی ساخته شده توسط GSK باعث تولید نویدبخش آنتی بادی در داوطلبان می شود. در 23 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که با دولت کانادا برای تهیه 76 میلیون دوز به توافق رسیده است. آزمایش فاز 2/3 واکسن در 12 نوامبر آغاز شد. Medicago و GSK آزمایش فاز 3 را در 16 مارس آغاز کردند.

Updated May 18
clover dynavax

Clover Biopharmaceuticals یک واکسن حاوی پروتئین سنبله از ویروس های کرونا تولید کرد. برای تحریک بیشتر سیستم ایمنی ، این شرکت به اصطلاح مواد کمکی ساخت داروخانه انگلیسی GSK و شرکت آمریکایی Dynavax را آزمایش می کند. سرمایه گذاری های ائتلاف برای آمادگی همه گیر از توسعه تولید حمایت می کند که می تواند به تولید یک میلیارد دوز در سال منجر شود. فرمول شبدر به خصوص با دوام است واکسن می تواند به مدت یک ماه در دمای اتاق بماند و زنده بماند.

شبدر در ژوئن 2020 آزمایش فاز 1 را آغاز کرد و در ماه دسامبر این شرکت اعلام کرد که این واکسن سطح بالایی از آنتی بادی ها را تحریک می کند. این یک آزمایش فاز 2/3 را با کمکی GSK ثبت کرد ، اما در فوریه 2021 این شرکت اعلام کرد که مطالعه را لغو می کند. درعوض ، با آزمایشی با کمکی Dynavax به جلو حرکت کرده است.

در 30 ژوئن 2021 ، شبدر توافق نامه ای را برای ارائه 400 میلیون دوز به COVAX ، ابتکار عمل برای واکسن زدن به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​اعلام کرد. این شرکت انتظار دارد نتایج آزمایشی فاز 2/3 خود را در اواسط سال 2021 بدست آورد.
در جولای 2021 ، Clover آزمایش مرحله دوم واکسن را که برای نوع بتا طراحی شده بود ، ثبت کرد.

Updated July 9
sinopharm

نام واکسن: BBIBP-CorV
کارایی: 79.34٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

موسسه محصولات بیولوژیکی پکن یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ایجاد کرد که توسط شرکت دولتی چینی Sinopharm در آزمایشات بالینی قرار گرفت. در تاریخ 30 دسامبر ، سینوفرم اعلام کرد که این واکسن دارای اثر 79.34 درصدی است و این باعث می شود دولت چین آن را تأیید کند. در 7 ماه مه ، سازمان بهداشت جهانی تخمین کارآیی مشابه 78.1 درصد را ارائه داد و مجوز استفاده اضطراری از واکسن را صادر کرد. جزئیات دادگاه فاز 3 هنوز در یک مجله علمی منتشر نشده است.

در ماه ژوئن گذشته ، محققان موسسه پکن گزارش دادند که این واکسن نتایج امیدوار کننده ای در میمون ها به وجود آورد. یک آزمایش فاز 1/2 سپس نشان داد که واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده و افراد را قادر به ساخت آنتی بادی علیه ویروس کرونا می کند. در ماه جولای ، دادگاه فاز 3 در امارات متحده عربی در ماه ژوئیه و در مراکش و پرو در ماه بعد آغاز شد.

در 14 سپتامبر ، U.A.E. تصویب اضطراری واکسن Sinopharm برای استفاده در مراقبت های بهداشتی را انجام داد و به زودی مقامات دولتی و دیگران نیز آن را دریافت کردند. کمتر از دو ماه بعد ، در 9 دسامبر ، U.A.E. تایید کامل BBIBP-CorV ، اعلام کرد که میزان کارایی آن 86 درصد است. از آن زمان تاکنون تعدادی از کشورهای خاور نزدیک آن را مجاز دانسته اند. در تاریخ 29 ژانویه ، مجارستان BBIBp-CorV را مجاز دانست و این کشور را به عنوان اولین کشور اروپایی استفاده کرد که از واکسن چینی استفاده می کند.

در همین حال ، در چین ، دولت تصویب اضطراری Sinopharm را در تابستان 0 تا 2020 صادر کرد. مقامات دولتی ، کارکنان بهداشت و سایر گروه های منتخب شروع به دریافت BBIIP-CorV کردند. در ماه مه ، چین ادعا کرد که می تواند تا پایان سال 2021 تا 5 میلیارد دوز تولید کند ، اما مقامات چینی هشدار دادند که این کشور در تلاش است تا دوزهای کافی برای جمعیت خود تولید کند.

در فوریه 2021 ، همزمان با افزایش نگرانی در مورد جهش های جدید در ویروس کرونا ، محققان چینی BBIBP-CorV را در برابر نوعی به نام B.1.351 آزمایش کردند که اولین بار در آفریقای جنوبی یافت شد. آنها گزارش دادند که پاسخ آنتی بادی ایجاد شده توسط واکسن در برابر B.1.351 فقط نسبتاً ضعیف است. این مطالعه هنوز در یک مجله پزشکی منتشر نشده است. U.A.E. خلیج امروز در 10 ژوئن گزارش داد که اکنون واکسن را در کودکان آزمایش می کند.

در تاریخ 18 مه ، در میان نگرانی در مورد اثربخشی واکسن ، U.A.E. اعلام کرد که عکسهای تقویت کننده ای را برای کسانی که دو دوز BBIBP-CorV دریافت کرده اند فراهم می کند. بحرین با اعلامیه مشابهی در تاریخ 3 ژوئن دنبال کرد.

مصوب برای استفاده در: بحرین ، چین ، امارات متحده عربی.
استفاده اضطراری در: آنگولا ، آرژانتین ، بنگلادش ، برونئی ، کامبوج ، مصر ، گابن ، گامبیا جدید ، گویان ، مجارستان ، اندونزی ، ایران ، عراق ، اردن ، لبنان ، مالدیو ، مولداوی ، مغولستان ، مراکش ، نامیبیا ، نپال ، مقدونیه شمالی ، پاکستان ، پرو ، فیلیپین ، سیرالئون ، جزایر سلیمان NEW ، سریلانکا ، تایلند ، ویتنام ، ونزوئلا ، زیمبابوه. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated June 21
sinovac

نام واکسن: CoronaVac (PiCoVacc سابق)
کارآیی: 50.38٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال نگهداری می شود

Sinovac Biotech ، یک شرکت خصوصی چینی ، واکسنی غیرفعال به نام CoronaVac را در اوایل سال 2020 تولید کرد. در اوایل سال 2021 ، آزمایشات در برزیل و ترکیه نشان داد که می تواند در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما نتایج بسیار متفاوت - به دلیل طراحی آنها آزمایشات متفاوت است. در برزیل ، اثر در برابر Covid-19 با یا بدون علائم 50 درصد بود. در ترکیه ، اثر در برابر Covid-19 با حداقل یک علامت 25/91 درصد بود. Sinovac برخی از اطلاعات خود را در تاریخ 3 آوریل منتشر کرد ، اما هنوز جزئیات آزمایشات را به عنوان پیش چاپ یا در یک مجله پزشکی منتشر نکرده است. با این وجود ، سینوواک در 6 فوریه اعلام کرد که چین تصویب مشروط CoronaVac را داده است. چین مجوز خود را برای ورود کودکان و نوجوانان در 4 ژوئن گسترش داد. سازمان بهداشت جهانی مجوز اضطراری واکسن را در 1 ژوئن 2021 صادر کرد.

Sinovac پس از ایجاد واکسن خود در بهار گذشته ، آزمایش فاز 1/2 را روی 743 داوطلب انجام داد که هیچ عوارض جانبی جدی را نشان نداد. سینوواک جزئیات دادگاه را در ماه نوامبر در یک ژورنال پزشکی منتشر کرد که تولید نسبتاً کم آنتی بادی را نشان می دهد. در ماه جولای ، سینوواک یک آزمایش فاز 3 را در برزیل و سپس دادگاه های دیگر در اندونزی و ترکیه آغاز کرد.

در همان ماه ، دولت چین برای استفاده محدود ، تصویب اضطراری به CoronaVac داد. در ماه اکتبر ، مقامات در شهر جیاکسینگ در شرق چین اعلام کردند که CoronaVac را به افرادی در مشاغل نسبتاً پرخطر اعم از کارگران پزشکی ، بازرسان بندر و پرسنل خدمات عمومی می دهند.

دانشمندان آزمایشی فاز 3 اعلام نتایج اولیه در پایان دسامبر را آغاز کردند و با بروز موارد جدید Covid-19 آنها را به روز کردند. در حالی که کارآیی کلی واکسن در آزمایش برزیل کمتر بود ، اما محافظت قوی تری در برابر اشکال شدید بیماری نشان داد. هیچ کس در دادگاه برزیل که Sinovac را دریافت کرده مجبور به بستری شدن در بیمارستان نیست. در تاریخ 30 مه 2021 ، محققان برزیلی اعلام کردند هنگامی که این واکسن را به کل شهر می دهند ، میزان بیماری ، بستری شدن و مرگ و میر به طور چشمگیری کاهش یافته است.

Sinovac حداقل 11 کشور و منطقه را برای تهیه SinoVac برای آنها معامله کرده است. اندونزی مجوز واکسن اضطراری را در 11 ژانویه داد و دو روز بعد رئیس جمهور اندونزی از طریق تلویزیون زنده CoronaVac را تزریق کرد. ترکیه این واکسن را در 13 ژانویه مجاز دانست و رئیس جمهور آن روز بعد واکسن زد. برزیل در 17 ژانویه مجوز CoronaVac را صادر کرد. در تاریخ 4 مه ، آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که در حال شروع یک بررسی گسترده از CoronaVac است ، که اگر شرکت تصمیم به درخواست یک مجوز بخشد ، سرعت فروش Sinovac را تسریع می کند.

در اول آوریل ، سینووک اعلام کرد که پس از تکمیل خط تولید سوم ، ظرفیت آن به 2 میلیارد دوز افزایش یافته است.

Sinovac در 13 مه آزمایش فاز 2 واکسن را در کودکان و نوجوانان ثبت کرد.

مصوب برای استفاده در: چین.
استفاده اضطراری در: آذربایجان ، بنگلادش ، بوتسوانا ، برزیل ، کامبوج ، شیلی ، کلمبیا ، جمهوری دومنیکن ، اکوادور ، مصر ، هنگ کنگ ، اندونزی ، لائوس ، مالزی ، مکزیک ، مولداوی ، پاکستان ، پاناما ، فیلیپین ، تایلند ، تیمور-لستte جدید ، تونس ، ترکیه ، اوکراین ، اروگوئه ، زیمبابوه. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated Aug. 4
sinopharm wuhan

Sinopharm همراه با واکسن انستیتوی پکن خود یک واکسن ویروس غیرفعال را که توسط م Instituteسسه محصولات بیولوژیکی ووهان ساخته شده آزمایش کرد. آزمایش فاز 1/2 نشان داد که این واکسن در افراد داوطلب آنتی بادی تولید می کند ، برخی از آنها تب و سایر عوارض جانبی را تجربه می کنند. Sinopharm گفت: اثر واکسن 72.51 درصد است. نسخه واکسن ووهان در چندین مرحله در حال آزمایش فاز 3 است. در ماه دسامبر ، پرو آزمایش سینوفرم خود را برای بررسی مشکلات عصبی که یک داوطلب تجربه کرده بود ، به طور مختصر متوقف کرد ، اما تشخیص داد که هیچ ارتباطی با واکسن ها ندارد. در تاریخ 25 فوریه ، چین تصویب واکسن ووهان برای استفاده عمومی را اعلام کرد. اثر تعیین شده از آزمایشات فاز 3 هنوز منتشر نشده است.

مصوب برای استفاده در: چین.
استفاده محدود در: امارات متحده عربی..

Updated May 29
bharat icmr niv

نام واکسن: کوواکسین (همچنین به عنوان BBV152 A ، B ، C شناخته می شود)
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
ذخیره سازی: حداقل یک هفته در دمای اتاق

با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند و انستیتوی ملی ویروس شناسی ، شرکت هندی Bharat Biotech واکسن کوواکسین را طراحی کرد که بر اساس نوع غیرفعال ویروس کرونا ساخته شده است. در آوریل 2021 ، این اولین واکسنی بود که در هند مجوز اضطراری گرفت.

ژوئن گذشته ، پس از مطالعات روی میمون ها و همسترها ، مشخص شد که این واکسن از ایمنی در برابر عفونت محافظت می کند ، Covaxin به آزمایشات بالینی پرداخت. آزمایش فاز 1/2 نشان داد که واکسن هنگام تولید آنتی بادی برای ویروس کرونا هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده است. یک مطالعه پیگیری این نتایج را تأیید کرد. در 23 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که آنها در حال آغاز یک آزمایش فاز 3 هستند و در نهایت بیش از 25800 داوطلب را جذب می کنند.

در تاریخ 3 ژانویه ، دولت هند مجوز اضطراری Covaxin را صادر کرد. دو ماه بعد ، این شرکت شروع به انتشار یک سری گزارش ها در مورد آزمایش کرد ، و نتایج نهایی را در تاریخ 2 ژوئیه ارسال کرد. این واکسن دارای اثر 77.8 درصدی در برابر Covid-19 علامت دار بود و اثر آن در برابر Covid-19 شدید 93.4 درصد بود . برای بیماری بدون علامت ، این واکسن 6/63 درصد کارایی داشته است ، که نشان می دهد می تواند انتقال را نیز کند کند. محققان بهارات همچنین نحوه عملکرد واکسن علیه دلتا را مطالعه کردند ، نوعی که در بهار 2021 بر هند غلبه کرد. آزمایش نشان داد که اثر آن در برابر دلتا 65.2 درصد است.

گزارش های قبلی نشان می داد که به طور خاص برای Covid-19 شدید ، Covaxin 100 درصد اثر دارد. این شرکت همچنین دریافت كه واكسن 70 درصد در برابر Covid-19 بدون علائم اثر دارد ، كه نشان می دهد كواكسین می تواند از گسترش ویروس جلوگیری كند. این محاکمه فقط داوطلبان بزرگسال را مورد بررسی قرار داد. در ماه ژوئن ، این شرکت آزمایشی را در مورد کودکان 2 ماهه در ماه ژوئن ثبت کرد.

بهارات انتظار دارد پس از گسترش ظرفیت تولید خود ، سالانه یک میلیارد دوز تولید کند. این شرکت با همکاری Ocugen مستقر در پنسیلوانیا برای توسعه Covaxin برای بازار ایالات متحده همکاری کرد. در ژوئن 2021 ، Ocugen اعلام کرد که به جای مجوز استفاده اضطراری ، به دنبال مجوز کامل برای واکسن هستند.

استفاده اضطراری در: بوتسوانا ، برزیل ، گواتمالا ، گویان ، هند ، ایران ، موریس ، مکزیک ، نپال ، نیکاراگوئه ، پاراگوئه ، فیلیپین ، زیمبابوه.

Updated Aug. 4
icmr

محققان موسسه زیست پزشکی در آکادمی علوم پزشکی چین که واکسن فلج اطفال و هپاتیت A را اختراع کرده است ، یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ایجاد کردند. در ماه مه سال 2020 ، آنها یک آزمایش فاز 1 را روی 192 داوطلب آغاز کردند که نشان می داد واکسن ایمن است و پاسخ ایمنی ایجاد می کند. یک آزمایش فاز 2 روی 750 داوطلب دنبال شد ، که محققان را به انتخاب فاصله دو هفته ای بین دو دوز واکسن سوق داد. در ماه دسامبر محققان یک آزمایش فاز 3 را در مورد 34،020 داوطلب در برزیل و مالزی آغاز کردند. در تاریخ 9 ژوئن ، روزنامه دولت چین Science and Technology Daily گزارش داد که واکسن مجوز استفاده اضطراری را دریافت کرده است.

Updated June 10
ribsp

قزاقستان در آسیای مرکزی تحقیقات خود را در مورد واکسنی که از کروناویروس های غیر فعال تهیه شده است ، در تابستان آغاز کرد. در 28 آگوست 2020 ، م Instituteسسه تحقیقاتی آنها در زمینه مشکلات ایمنی زیستی آزمایش فاز 1 این واکسن را ثبت کرد. در 19 دسامبر ، Kazinform گزارش داد که محققان مرحله دوم آزمایش را تکمیل کرده و دریافتند که واکسن بی خطر است و پاسخ ایمنی امیدوار کننده ای ایجاد می کند. محققان آزمایش فاز 3 را در ماه مارس آغاز کردند ، معاون وزیر آموزش و علوم قزاقستان اعلام کرد که با وجود عدم انتشار نتایج آزمایش فاز 3 ، انتظار می رود واکسن معروف به QazVac در آوریل مجاز شود.

قزاقستان از واکسن خود برای مردم در اواخر آوریل شروع کرد. در 29 ژوئیه ، مقامات دولتی اعلام کردند که 25000 دوز واکسن را به کشور همسایه قرقیزستان تحویل می دهند.

استفاده زود هنگام: قزاقستان.

Updated Aug. 2
finlay

نام واکسن: Soberana 2 یا Pasteur (در ایران)
کارآیی: 62 with با دو دوز ، 91.2 with با Soberana Plus

م Instituteسسه واکسن Finlay کوبا واکسنی را تولید کرد که به نام Soberana 2 شناخته می شود. حاوی بخشی از پروتئین سنبله کروناویروس است که با یک واکسن استاندارد کزاز ترکیب شده و پایدار می شود. Soberana 2 همچنین حاوی هیدروکسید آلومینیوم به عنوان کمکی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است.

پس از آزمایش Soberana 2 بر روی حیوانات ، محققان Finlay آزمایش فاز 1 را در اکتبر 2020 آغاز کردند و پس از آن آزمایش فاز 2 در دسامبر انجام شد. در 3 مارس 2021 ، موسسه واکسن فینلی مرحله 3 آزمایشی را برای Soberana 2 ثبت کرد ، با برنامه ریزی برای جذب 44،010 شرکت کننده در هاوانا. محققان دوز مصرف کننده در آزمایش را در ایران در 26 آوریل آغاز کردند. در 19 ژوئن ، مقامات کوبا گفتند که Soberana 2 تنها با دو دوز 62 e اثر دارد.

با این حال ، قبل از اینکه آزمایش فاز 3 نتایج خود را ارائه دهد ، دولت کوبا شروع به راه اندازی Soberana 2 در 12 مه در کمپین واکسیناسیون دسته جمعی کرد. دولت در نظر دارد 100 میلیون دوز Soberana 2 را برای واکسیناسیون کل جمعیت خود تولید کند و امیدوار است که این واکسن به عنوان منبع سود اقتصادی جزیره باشد.

دانشمندان کوبا همچنین در حال آزمایش ترکیبی از Soberana 2 و تقویت یک واکسن دیگر ساخت کوبا به نام Soberana Plus هستند. در 9 ژوئیه ، مقامات کوبا گفتند که این ترکیب 91.2 اثر دارد. موسسه واکسن فینلی در 10 ژوئن اعلام کرد که برای شروع آزمایش واکسن های ترکیبی در کودکان تأیید شده است.

در 29 ژوئن ، وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که Soberana 2 تأییدیه استفاده اضطراری را دریافت کرده است. موسسه واکسن فینلی اعلام کرد که موسسه پاستور ایران واکسن را با نام پاستور به بازار عرضه می کند.

استفاده فوری در: ایران جدید.

Updated July 9

شرکت بیوتکنولوژی ایتالیایی ReiThera یک واکسن Covid-19 به نام GRAd-COV2 تولید کرده است که بر اساس ویروس آدنو ویروس آلوده به گوریل ها ساخته شده است. آنها که با همکاری م Instituteسسه ملی بیماریهای عفونی Lazzaro Spallanzani در رم کار می کردند ، دریافتند که این ماده مقادیر زیادی آنتی بادی در موش و میمون تولید می کند. در ژوئیه سال 2020 ، آنها یک آزمایش بالینی فاز 1 را آغاز کردند. در ماه نوامبر ، آنها اعلام کردند که واکسن به خوبی تحمل شده و آنتی بادی تولید می کند و گزارشی از آزمایش را منتشر کردند.

در مارس 2021 ، محققان آزمایش واکسن فاز 2 را آغاز کردند. اما در ماه مه ، رویترز گزارش داد ، دادگاهی در ایتالیا طرح دولت برای تأمین بودجه آزمایش فاز 3 را لغو کرد و تولید واکسن را به تردید انداخت. بعداً دولت گفت آماده بودجه واکسن است.

Updated July 12

نام واکسن: عبدالا
کارآیی: 92.28

در نوامبر 2020 ، مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کوبا آزمایش واکسن کرونا به نام عبدالا را آغاز کرد. این نام از شعری از شاعر قرن نوزدهم خوزه مارتی گرفته شده است. واکسن عبدالا شامل یک قطعه از پروتئین سنبله کروناویروس به نام دامنه اتصال گیرنده است و در سه دوز تحویل داده می شود. در 1 فوریه ، این مرکز یک کنفرانس مطبوعاتی را برای اعلام شروع آزمایش مرحله 2 برگزار کرد. مرحله آزمایشی مرحله 3 با حضور 48000 شرکت کننده در 18 مارس آغاز شد. در 12 مه ، در حالی که محاکمه مرحله 3 هنوز در حال انجام بود ، دولت کوبا شروع به استفاده از عبدالا در کمپین واکسیناسیون دسته جمعی کرد ، به امید مهار موج شدید موارد ونزوئلا استفاده از واکسن را در اواخر ژوئن آغاز کرد. در 21 ژوئن ، مقامات کوبا گزارش دادند که اثر ابدالا 92.28 درصد است. مقامات کوبا در 1 ژوئیه محاکمه ابدالا در جوانان را تأیید کردند. در 9 ژوئیه ، دولت کوبا مجوز استفاده اضطراری از واکسن را صادر کرد. عبدالا یکی از دو واکسن کوبائی است که در مرحله 1/2 کارآزمایی بالینی مورد آزمایش قرار گرفته است تا توانایی آنها در افزایش ایمنی در افرادی که قبلاً به کووید -19 مبتلا بوده اند مورد ارزیابی قرار گیرد.

استفاده اضطراری در: کوبا ، ونزوئلا جدید.

Updated Aug. 4

پس از شیوع سارس در سال 2002 ، محققان کالج پزشکی بیلور شروع به تولید واکسنی کردند که می تواند از شیوع جدید جلوگیری کند. با وجود نتایج امیدوار کننده اولیه ، حمایت از تحقیقات از بین رفت. از آنجا که ویروس های کرونا ویروس های ایجاد کننده SARS و Covid-19 بسیار شبیه به هم هستند ، محققان با همکاری بیمارستان کودکان تگزاس این پروژه را احیا کردند.

شرکت هندی Biological E در ماه آگوست مجوز آن را صادر کرد و یک آزمایش آزمایشی فاز 1/2 را در ماه نوامبر با ترکیب پروتئین های ویروسی و مواد کمکی ساخت Dynavax آغاز کرد. در تاریخ 29 دسامبر ، Biological E و ائتلاف برای ابتکارات آمادگی اپیدمیک همکاری برای پیشبرد تولید و ساخت واکسن ، معروف به BECOV2 را اعلام کردند ، که CEPI در ابتدا 5 میلیون دلار به این تلاش کمک کرد.

در 24 آوریل ، Biological E اعلام كرد كه در حال شروع آزمایش فاز 3 واكسن به نام Corbevax است. دو روز بعد ، دولت بایدن گفت که بودجه توسعه قابل توجهی از توانایی تولید Biological E را تأمین می کند. هدف این شرکت 300 میلیون دوز آماده برای استقرار فوری واکسن است و قصد دارد 1.2 میلیارد دوز در سال 2022 تولید کند.

Updated July 26

علاوه بر واکسن mRNA ، Sanofi در اوایل سال 2020 یک واکسن Covid-19 مبتنی بر پروتئین های ویروسی تولید کرد. آنها پروتئین ها را با ویروس های مهندسی تولید شده در سلول های حشرات تولید کردند. GSK این پروتئین ها را با مواد کمکی تقویت می کند که باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شوند. این واکسن بر اساس همان طرحی است که سانوفی برای ایجاد Flublok ، یک واکسن تایید شده برای آنفلوانزا استفاده کرده است. این شرکت ها یک آزمایش بالینی فاز 1/2 را در سپتامبر 2020 آغاز کردند.

انتظار می رود که واکسن Sanofi نقش عمده ای در مقابله با بیماری همه گیر داشته باشد. در ایالات متحده ، Operation Warp Speed ​​آن را به عنوان یکی از شش واکسن برای تأمین مقدار زیاد انتخاب کرد و به توافق 2.1 میلیارد دلاری برای 100 میلیون دوز رسید. در 18 سپتامبر ، سانوفی قرارداد دیگری با 300 میلیون دوز برای یک مقدار نامشخص با اتحادیه اروپا بسته و بعداً تا 72 میلیون دوز با کانادا به توافق رسید. علاوه بر این ، سانوفی موافقت کرد که 200 میلیون دوز به COVAX ، یک همکاری بین المللی برای رساندن عادلانه واکسن در سراسر جهان ، ارائه دهد. این شرکت انتظار داشت در ماه دسامبر به یک آزمایش فاز 3 منتقل شود و به طور بالقوه تا بهار به دنبال مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده باشد. سانوفی اعلام کرد که قصد دارد در سال 2021 حداکثر یک میلیارد دوز تهیه کند.

اما در 11 دسامبر ، Sanofi و GSK اعلام کردند که واکسن آنها ناامیدکننده است. در حالی که سطح امیدوار کننده ای از آنتی بادی ها را در افراد زیر 50 سال فراهم می کند ، افراد مسن به همان شدت که انتظار داشتند پاسخ نمی دادند. این شرکت دادگاه را متوقف کرد. در ژانویه Sanofi تصمیم گرفت که به Pfizer و BioNTech کمک کند تا 100 میلیون دوز واکسن خود را بسازند ، و آنها در ماه فوریه به توافق مشابهی با Johnson & Johnson رسیدند.

در همین حال ، Sanofi فرمولاسیون قوی تری از واکسن خود را ایجاد کرد. در 22 فوریه ، این شرکت آزمایش جدید فاز 2 را آغاز کرد ، که نشان داد نسخه جدید پاسخ های ایمنی شدیدی ایجاد می کند. آنها ثبت نام شرکت کنندگان در آزمایش فاز 3 خود را از 27 مه آغاز کردند ، با این امید که مجوز واکسن خود را تا پایان سال 2021 تأیید کنند.

Updated Aug. 2

در ماه جولای گذشته ، محققان در بیمارستان West China University of Sichuan مطالعه ای در Nature منتشر کردند که در آن واکسنی از منطقه RBD پروتئین سنبله ساخته شده است که می تواند موش ها و میمون ها را از ویروس کرونا محافظت کند. برای ساخت واکسن ، محققان ناحیه RBD را در یک ژن رمزگذاری کردند که آن را وارد ویروس کردند. آنها سپس سلول های حشرات را به ویروس آلوده کردند و باعث شدند مولکول به مقدار زیاد ساخته شود. در 24 آگوست ، آنها آزمایش فاز 1 را آغاز کردند و در 16 نوامبر با مطالعه روی 960 داوطلب به فاز 2 نقل مکان کردند. در 22 ژانویه ، 20201 ، محققان آزمایش فاز 2 دیگر را با 4000 داوطلب ثبت کردند. دادگاه فاز 3 از اول ژوئن آغاز شد.

Updated June 1

Shenzhen Kangtai Biological Products یک شرکت چینی است که برای بیماری هایی مانند هپاتیت B و سرخک واکسن می سازد. در ماه اوت ، AstraZeneca با وجود شنیده ها مبنی بر فساد و رسوایی هایی که باعث آزار این شرکت شده است ، با Shenzhen به توافق رسید تا واکسن آدنوویروس خود را به چین عرضه کند. در اکتبر شنژن کانگتای آزمایش فاز 1 را بر روی 180 داوطلب واکسن خود ، بر اساس ویروس های غیرفعال ، آغاز کرد. در فوریه 2021 این شرکت یک آزمایش فاز 2 را دنبال کرد و یک آزمایش فاز 3 را نیز در ماه مه آغاز کرد. در همان ماه ، این شرکت اعلام کرد که دولت چین به آن اجازه استفاده اضطراری را داده است. اولین داوطلبان در 21 ژوئن در مالزی آمپول زدند.

استفاده اضطراری در: چین.

Updated June 21

واکسن سازنده فرانسوی Valneva با استفاده از کمکی از Dynavax واکسنی را از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال شیمیایی ایجاد کرد. این واکسن که VLA2001 نام دارد ، در حال حاضر تنها واکسن ویروس غیرفعال است که در اروپا تولید می شود. در 16 دسامبر ، والنووا یک آزمایش آزمایشی فاز 1/2 را در انگلستان آغاز کرد و در آوریل این شرکت اعلام کرد که این آزمایش نتایج مثبتی را ارائه داده است. در 22 آوریل ، والنووا یک آزمایش آزمایشی مرحله 3 را روی 4000 داوطلب در انگلستان آغاز کرد. این آزمایش با موج اول مطالعات مربوط به واکسن Covid-19 ، که در آن برخی از داوطلبان واکسن می زدند و بقیه دارونما متفاوت بودند. با افزایش تعداد واکسن های مجاز برای استفاده در انگلیس ، چنین آزمایشات بالینی تصادفی دیگر اخلاقی نبود. در عوض ، والنووا VLA2001 را به نیمی از داوطلبان خود داد ، در حالی که دیگران واکسه واریا ، واکسن ساخته شده توسط AstraZeneca را دریافت کردند. محققان سپس مشاهده کردند که آیا VLA2001 سطح مشابهی از آنتی بادی های Vaxzevria تولید می کند یا خیر. در ماه ژوئن ، این شرکت اعلام کرد که آزمایش کامل است و آنها انتظار دارند نتایج خود را تا ماه سپتامبر منتشر کنند.

دولت انگلیس در حال حاضر به توافق رسیده است که 100 میلیون دوز واکسن را در صورت اثبات ایمن و م effectiveثر خریداری کند ، با گزینه ای برای دستیابی به 90 میلیون دوز دیگر.

Updated June 7

در تاریخ 10 دسامبر ، نانوژن Biopharmaceutical در ویتنام شروع به استخدام 60 داوطلب برای آزمایش فاز 1 واکسن مبتنی بر پروتئین Nanocovax کرد. آژانس های خبری ویتنام اعلام کردند که Nanocovax در فوریه وارد دادرسی فاز 2 شد. در ماه ژوئن ، نانوژن یک آزمایش فاز 3 را آغاز کرد.

Updated June 14

شفا فارمد پارس ، یک شرکت دارویی ایرانی ، واکسنی ساخته شده از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته است. نتایج حاصل از آزمایشات بالینی نشان داد که واکسن در حیوانات ایمن و م effectiveثر است. این واکسن که به عنوان COVIran Baretat شناخته می شود ، در اواخر ماه دسامبر وارد آزمایش فاز 1 شد و به اولین واکسن تولید شده در ایران برای آزمایش بالینی تبدیل شد. COVIran Baretat آزمایش فاز 3 را در 25 آوریل آغاز کرد و در 14 ژوئن ، دولت ایران اعلام کرد که واکسن را مجاز کرده است ، با وجود این واقعیت که بسیاری از داوطلبان در آزمایش فاز 3 هنوز دوز دوم خود را دریافت نکرده اند. در 25 ژوئن ، آیت الله خامنه ای واکسن COVIran Baretat را از تلویزیون دریافت کرد.

استفاده اضطراری در: ایران.

Updated June 30

در تاریخ 5 نوامبر ، دانشگاه Erciyes ترکیه اعلام کرد که تزریق واکسن ویروس کرونا غیرفعال به نام ERUCOV-VAC را به داوطلبان آغاز کرده اند. این اولین آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا در ترکیه بود. در 14 دسامبر ، رئیس دانشگاه گفت که آزمایش مرحله 1 کامل است. صبح امروز ماه بعد گزارش داد که آزمایش های فاز 2 آغاز شده است. در 23 ژوئن ، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که این واکسن ، به نام Turkovac تغییر نام داده است ، وارد آزمایش فاز 3 شده است.

Updated June 30
murdoch

واکسن Bacillus Calmette-Guerin در اوایل دهه 1900 به عنوان محافظ در برابر سل ساخته شد. موسسه تحقیقات کودکان مورداک در استرالیا در حال انجام آزمایش فاز 3 به نام BRACE است تا ببیند آیا این واکسن تا حدی از ویروس کرونا محافظت می کند یا خیر.

به روز شده

استفاده محدود

نام واکسن: Comirnaty (همچنین به عنوان tozinameran یا BNT162b2 نیز شناخته می شود)
کارایی: 95٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر فقط در –94 درجه فارنهایت (–70 درجه سانتیگراد)
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer مستقر در نیویورک و شرکت آلمانی BioNTech با اعلام اینکه میزان اثر بخشی واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد است ، بسیار فراتر از انتظار است ، تاریخ سازی کردند. این اولین باری بود که کسی چنین شواهدی را پیدا می کرد. بیش از یک ماه بعد ، در 11 دسامبر ، سازمان غذا و دارو اولین مجوز استفاده اضطراری را که ایالات متحده به واکسن ویروس کرونا داده است ، اعطا کرد. در 10 مه F.D.A. مجوز را برای کودکان 12 ساله گسترش داد.

کار بر روی واکسن در ژانویه سال 2020 آغاز شد ، زمانی که محققان BioNTech شروع به ساختن یک مولکول ژنتیکی به نام RNA پیام رسان (mRNA) کردند. آنها دستورالعمل های ژنتیکی ساخت پروتئین ویروس کرونا را ایجاد کردند ، معروف به سنبله. هنگامی که به سلول ها تزریق می شود ، واکسن باعث ایجاد پروتئین های سنبله ای می شود و سپس در بدن آزاد می شود و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. در ماه مارس ، BioNTech با همکاری Pfizer برای گسترش تحقیقات ، یک آزمایش بالینی را در ماه مه آغاز کرد. آنها به واکسن نام عمومی tozinameran و نام تجاری Comirnaty دادند

در آزمایشات فاز 1 ، محققان دریافتند که Comirnaty باعث تولید داوطلبان آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 و همچنین سلولهای ایمنی به نام سلولهای T می شود که به ویروس پاسخ می دهند. در تاریخ 27 ژوئیه ، شرکت ها از آغاز آزمایش فاز 2/3 با حضور 30،000 داوطلب خبر دادند. در 12 سپتامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال گسترش دادگاه برای 44000 شرکت کننده هستند.

در طول تابستان و پاییز ، جهان توجه خود را بیشتر به محاکمه Pfizer-BioNTech معطوف کرد. در ماه سپتامبر ، دکتر آلبرت بورلا ، مدیر اجرایی Pfizer ، گفت که به محض ماه اکتبر ، آزمایش فاز 3 نتایج کافی را به دست می دهد تا نشان دهد که آیا واکسن م workedثر است یا خیر. پرزیدنت ترامپ با اشاره به وجود واکسن قبل از انتخابات ، پیشرفت آنها را تبلیغ کرد. اما در تاریخ 27 اکتبر ، دکتر بورلا اعلام کرد که داوطلبان حاضر در این آزمایش هنوز موارد کافی Covid-19 را برای تعیین کارایی واکسن ها تجربه نکرده اند. سرانجام ، در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer و BioNTech تجزیه و تحلیل اولیه خود را در مورد 94 مورد اول منتشر کردند.

طی یک ماه آینده ، Pfizer و BioNTech اطلاعات بیشتری در مورد موارد بیشتر منتشر کردند. در 8 دسامبر ، FDA تجزیه و تحلیل مستقل خود را از آزمایشات بالینی منتشر کرد. آنها تشخیص دادند که میزان Comirnaty 95 درصد است. در حالی که Comirnaty هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد ، اما اغلب باعث خستگی کوتاه مدت ، تب و درد عضلانی می شود.

در تاریخ 2 دسامبر ، انگلستان مجوز اضطراری واکسن Pfizer و BioNTech را صادر کرد و در پی آن کشور های بیشتری به آن واگذار شدند. در تاریخ 31 دسامبر ، سازمان بهداشت جهانی واکسن را لیست استفاده اضطراری قرار داد ، که به سرعت مجوز آن در سراسر جهان سرعت می بخشد. در اسرائیل ، که پیشتاز واکسیناسیون دسته جمعی بود ، محققان دریافتند که این واکسن در دنیای واقعی همانطور که آزمایشات نشان داده است ، م wasثر است. مطالعه منتشر شده توسط مراکز کنترل بیماری در ماه مارس نشان داد که این واکسن بعد از دوز دوم 3/91٪ موثر است. در 7 مه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال F.D.A کامل هستند. تأیید واکسن آنها انتظار می رود روند این کار چند ماه طول بکشد.

با پیشرفت آزمایش ها ، Pfizer و BioNTech همچنین کارخانه های تولید Comirnaty را در مقادیر زیاد افزایش دادند. دولت ترامپ برای اطمینان از عرضه پیش از آن ، در ژوئیه 2020 به 100 میلیون دوز قرارداد 1.9 میلیارد دلاری به Pfizer و BioNTech اعطا کرد ، اما روزنامه نیویورک تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که دولت این فرصت را در تابستان برای تأمین 100 میلیون دوز دیگر به دست آورد. . از آن زمان به بعد ، دولت های ترامپ و بایدن توافقاتی را برای مجموع 300 میلیون دوز تا تابستان به دست آوردند. در آوریل 2021 ، اتحادیه اروپا برای معامله 1.8 میلیارد دوز مذاکره کرد ، که باید کمبود بزرگی را که در اوایل انتشار واکسن تجربه کردند ، کاهش دهد. در کل ، BioNTech و Pfizer انتظار دارند در سال 2021 نزدیک به 3 میلیارد دوز تولید کنند.

در حالی که Comirnaty بسیار م provenثر بوده است ، در ابتدا توزیع این واکسن چالش برانگیز بود زیرا باید در دمای 94- درجه فارنهایت (70- درجه سانتیگراد) منجمد نگه داشته می شد. در 19 فوریه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که می توانند واکسن را در دمای 25- تا 15- درجه سانتیگراد (-13 درجه فارنهایت تا 5 درجه فارنهایت) پایدار نگه دارند.

در ژانویه ، دانشمندان در مورد ظهور انواع سریع گسترش یافته که ممکن است قادر به فرار از آنتی بادی ها باشند ، نگران شدند. مطالعه ای که در ماه مه منتشر شد ، نشان داد كه Comirnaty در برابر برخی از انواع تا حدودی م effectiveثر است ، اما با این وجود محافظت شدیدی دارد. تحقیقات بعدی همچنین نشان داد که Pfizer از محافظت خوبی در برابر Delta ، گونه ای که برای اولین بار در هند شناسایی شد ، برخوردار است.
Comirnaty در حال حاضر در تعدادی آزمایش دیگر مورد آزمایش قرار گرفته است. در فوریه 2021 ، شرکت ها مطالعه ای را برای توسعه یک تقویت کننده خاص بتا اعلام کردند. آنها همچنین یک آزمایش به طور خاص برای زنان باردار و همچنین کودکان بین 5 تا 11 سال دارند. در 30 ژوئن ، پس از نتایج مثبت از محاکمه جوانان ، فایزر گفت که تصویب تصویب اضطراری برای استفاده در کودکان از همان اوایل سپتامبر. در ماه ژوئن ، محققان در آکسفورد نتایج اولیه را اعلام کردند که ترکیبی از واکسن AstraZeneca و به دنبال آن Comirnaty ، مقادیر زیادی آنتی بادی تولید می کند.

دکتر بورلا ، رئیس اجرایی ، گفت که افراد "احتمالاً" طی یک سال از دریافت دو دوز به یک واکسن اضافی نیاز دارند. Pfizer در ژوئن یک آزمایش برای ترکیب یک تقویت کننده با واکسن Prevnar ، برای بیماری پنوموکوک ، آغاز کرد.

مصوب برای استفاده در: بحرین ، برزیل ، نیوزیلند ، عربستان سعودی ، سوئیس.
استفاده اضطراری در: آرژانتین ، استرالیا ، بنگلادش ، برمودا ، بوتسوانا ، برونئی ، کابو ورد NEW ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، اکوادور ، اتحادیه اروپا ، گرینلند ، گواتمالا ، هنگ کنگ ، ایسلند ، عراق ، اسرائیل ، ژاپن ، اردن ، کویت ، لبنان ، لیبی NEW ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، موناکو ، مغولستان ، نروژ ، مقدونیه شمالی ، عمان ، پاکستان ، پاناما ، پرو ، فیلیپین ، قطر ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، صربستان ، سنگاپور ، سریلانکا ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سنت مارتن ، تونس ، ترکیه ، اوکراین ، امارات متحده عربی ، انگلستان ، ایالات متحده ، اروگوئه ، ویتنام NEW. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4
cansino ams

استفاده محدود در چین
نام واکسن: Convidecia (همچنین به عنوان Ad5-nCoV شناخته می شود)
کارایی: ناشناخته
دوز: تک دوز
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال

شرکت چینی CanSino Biologics با مشارکت موسسه زیست شناسی در آکادمی علوم پزشکی نظامی کشور ، Convidecia را توسعه داد. واکسن یکبار مصرف مبتنی بر ویروس آدنو ویروس به نام Ad5 است. در ماه مه گذشته ، محققان نتایج امیدوار کننده ای از آزمایش ایمنی فاز 1 را در Convidecia منتشر کردند و در ماه جولای گزارش دادند که آزمایشات فاز 2 آنها نشان داد که واکسن پاسخ ایمنی قوی دارد. در اقدامی بی سابقه ، ارتش چین این واکسن را در 25 ژوئن به مدت یک سال به عنوان "داروی مورد نیاز ویژه" تأیید کرد. در 28 نوامبر ، مدیر اجرایی CanSino Biologics در مصاحبه ای گفت كه حدود 40 تا 50 هزار نفر Convidecia را دریافت كرده اند.

از آگوست سال 2020 ، CanSino اجرای آزمایشات فاز 3 را در تعدادی از کشورها از جمله پاکستان ، روسیه ، مکزیک و شیلی آغاز کرد. در تاریخ 25 فوریه ، چین تصویب واکسن CanSino را برای استفاده عمومی اعلام کرد. این شرکت اعلام کرد که واکسن یکبار مصرف آن دارای اثربخشی 65.28 درصدی در پیشگیری از تمام موارد علامت دار Covid-19 است. جزئیات دادگاه هنوز منتشر نشده است. اما در اول آوریل ، مدیر ارشد علمی CanSino گفت که اثر واکسن آن ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. وی همچنین ایده استفاده از بوستر شات را شش ماه پس از اولین دوز ارائه داد ، اگرچه داده های آزمایش بالینی بیشتری مورد نیاز است.

در تاریخ 23 مارس ، CanSino اعلام کرد که برای آزمایش بالینی نسخه استنشاقی واکسن تأیید کرده است. رئیس اجرایی Yu Xuefeng در تاریخ 2 ژوئن گفت که این نسخه اکنون در مرحله آزمایشات 2 است. محققان همچنین شروع به بررسی این موضوع کرده اند که آیا دادن دوزهای متناوب واکسن از CanSino و Anhui Zhifei Longcom می تواند اثربخشی آنها را افزایش دهد. در 9 ژوئن ، رویترز گزارش داد که واکسن CanSino در حال آزمایش به عنوان یک آزمایش تقویت کننده است.

مصوب برای استفاده در: چین.
استفاده اضطراری در: آرژانتین ، شیلی ، اکوادور جدید ، مجارستان ، مالزی ، مکزیک ، مولداوی ، پاکستان.

Updated July 28
sinovac

نام واکسن: CoronaVac (PiCoVacc سابق)
کارآیی: 50.38٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 2 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: در یخچال نگهداری می شود

Sinovac Biotech ، یک شرکت خصوصی چینی ، واکسنی غیرفعال به نام CoronaVac را در اوایل سال 2020 تولید کرد. در اوایل سال 2021 ، آزمایشات در برزیل و ترکیه نشان داد که می تواند در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما نتایج بسیار متفاوت - به دلیل طراحی آنها آزمایشات متفاوت است. در برزیل ، اثر در برابر Covid-19 با یا بدون علائم 50 درصد بود. در ترکیه ، اثر در برابر Covid-19 با حداقل یک علامت 25/91 درصد بود. Sinovac برخی از اطلاعات خود را در تاریخ 3 آوریل منتشر کرد ، اما هنوز جزئیات آزمایشات را به عنوان پیش چاپ یا در یک مجله پزشکی منتشر نکرده است. با این وجود ، سینوواک در 6 فوریه اعلام کرد که چین تصویب مشروط CoronaVac را داده است. چین مجوز خود را برای ورود کودکان و نوجوانان در 4 ژوئن گسترش داد. سازمان بهداشت جهانی مجوز اضطراری واکسن را در 1 ژوئن 2021 صادر کرد.

Sinovac پس از ایجاد واکسن خود در بهار گذشته ، آزمایش فاز 1/2 را روی 743 داوطلب انجام داد که هیچ عوارض جانبی جدی را نشان نداد. سینوواک جزئیات دادگاه را در ماه نوامبر در یک ژورنال پزشکی منتشر کرد که تولید نسبتاً کم آنتی بادی را نشان می دهد. در ماه جولای ، سینوواک یک آزمایش فاز 3 را در برزیل و سپس دادگاه های دیگر در اندونزی و ترکیه آغاز کرد.

در همان ماه ، دولت چین برای استفاده محدود ، تصویب اضطراری به CoronaVac داد. در ماه اکتبر ، مقامات در شهر جیاکسینگ در شرق چین اعلام کردند که CoronaVac را به افرادی در مشاغل نسبتاً پرخطر اعم از کارگران پزشکی ، بازرسان بندر و پرسنل خدمات عمومی می دهند.

دانشمندان آزمایشی فاز 3 اعلام نتایج اولیه در پایان دسامبر را آغاز کردند و با بروز موارد جدید Covid-19 آنها را به روز کردند. در حالی که کارآیی کلی واکسن در آزمایش برزیل کمتر بود ، اما محافظت قوی تری در برابر اشکال شدید بیماری نشان داد. هیچ کس در دادگاه برزیل که Sinovac را دریافت کرده مجبور به بستری شدن در بیمارستان نیست. در تاریخ 30 مه 2021 ، محققان برزیلی اعلام کردند هنگامی که این واکسن را به کل شهر می دهند ، میزان بیماری ، بستری شدن و مرگ و میر به طور چشمگیری کاهش یافته است.

Sinovac حداقل 11 کشور و منطقه را برای تهیه SinoVac برای آنها معامله کرده است. اندونزی مجوز واکسن اضطراری را در 11 ژانویه داد و دو روز بعد رئیس جمهور اندونزی از طریق تلویزیون زنده CoronaVac را تزریق کرد. ترکیه این واکسن را در 13 ژانویه مجاز دانست و رئیس جمهور آن روز بعد واکسن زد. برزیل در 17 ژانویه مجوز CoronaVac را صادر کرد. در تاریخ 4 مه ، آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که در حال شروع یک بررسی گسترده از CoronaVac است ، که اگر شرکت تصمیم به درخواست یک مجوز بخشد ، سرعت فروش Sinovac را تسریع می کند.

در اول آوریل ، سینووک اعلام کرد که پس از تکمیل خط تولید سوم ، ظرفیت آن به 2 میلیارد دوز افزایش یافته است.

Sinovac در 13 مه آزمایش فاز 2 واکسن را در کودکان و نوجوانان ثبت کرد.

مصوب برای استفاده در: چین.
استفاده اضطراری در: آذربایجان ، بنگلادش ، بوتسوانا ، برزیل ، کامبوج ، شیلی ، کلمبیا ، جمهوری دومنیکن ، اکوادور ، مصر ، هنگ کنگ ، اندونزی ، لائوس ، مالزی ، مکزیک ، مولداوی ، پاکستان ، پاناما ، فیلیپین ، تایلند ، تیمور-لستte جدید ، تونس ، ترکیه ، اوکراین ، اروگوئه ، زیمبابوه. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated Aug. 4
sinopharm

نام واکسن: BBIBP-CorV
کارایی: 79.34٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

موسسه محصولات بیولوژیکی پکن یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ایجاد کرد که توسط شرکت دولتی چینی Sinopharm در آزمایشات بالینی قرار گرفت. در تاریخ 30 دسامبر ، سینوفرم اعلام کرد که این واکسن دارای اثر 79.34 درصدی است و این باعث می شود دولت چین آن را تأیید کند. در 7 ماه مه ، سازمان بهداشت جهانی تخمین کارآیی مشابه 78.1 درصد را ارائه داد و مجوز استفاده اضطراری از واکسن را صادر کرد. جزئیات دادگاه فاز 3 هنوز در یک مجله علمی منتشر نشده است.

در ماه ژوئن گذشته ، محققان موسسه پکن گزارش دادند که این واکسن نتایج امیدوار کننده ای در میمون ها به وجود آورد. یک آزمایش فاز 1/2 سپس نشان داد که واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده و افراد را قادر به ساخت آنتی بادی علیه ویروس کرونا می کند. در ماه جولای ، دادگاه فاز 3 در امارات متحده عربی در ماه ژوئیه و در مراکش و پرو در ماه بعد آغاز شد.

در 14 سپتامبر ، U.A.E. تصویب اضطراری واکسن Sinopharm برای استفاده در مراقبت های بهداشتی را انجام داد و به زودی مقامات دولتی و دیگران نیز آن را دریافت کردند. کمتر از دو ماه بعد ، در 9 دسامبر ، U.A.E. تایید کامل BBIBP-CorV ، اعلام کرد که میزان کارایی آن 86 درصد است. از آن زمان تاکنون تعدادی از کشورهای خاور نزدیک آن را مجاز دانسته اند. در تاریخ 29 ژانویه ، مجارستان BBIBp-CorV را مجاز دانست و این کشور را به عنوان اولین کشور اروپایی استفاده کرد که از واکسن چینی استفاده می کند.

در همین حال ، در چین ، دولت تصویب اضطراری Sinopharm را در تابستان 0 تا 2020 صادر کرد. مقامات دولتی ، کارکنان بهداشت و سایر گروه های منتخب شروع به دریافت BBIIP-CorV کردند. در ماه مه ، چین ادعا کرد که می تواند تا پایان سال 2021 تا 5 میلیارد دوز تولید کند ، اما مقامات چینی هشدار دادند که این کشور در تلاش است تا دوزهای کافی برای جمعیت خود تولید کند.

در فوریه 2021 ، همزمان با افزایش نگرانی در مورد جهش های جدید در ویروس کرونا ، محققان چینی BBIBP-CorV را در برابر نوعی به نام B.1.351 آزمایش کردند که اولین بار در آفریقای جنوبی یافت شد. آنها گزارش دادند که پاسخ آنتی بادی ایجاد شده توسط واکسن در برابر B.1.351 فقط نسبتاً ضعیف است. این مطالعه هنوز در یک مجله پزشکی منتشر نشده است. U.A.E. خلیج امروز در 10 ژوئن گزارش داد که اکنون واکسن را در کودکان آزمایش می کند.

در تاریخ 18 مه ، در میان نگرانی در مورد اثربخشی واکسن ، U.A.E. اعلام کرد که عکسهای تقویت کننده ای را برای کسانی که دو دوز BBIBP-CorV دریافت کرده اند فراهم می کند. بحرین با اعلامیه مشابهی در تاریخ 3 ژوئن دنبال کرد.

مصوب برای استفاده در: بحرین ، چین ، امارات متحده عربی.
استفاده اضطراری در: آنگولا ، آرژانتین ، بنگلادش ، برونئی ، کامبوج ، مصر ، گابن ، گامبیا جدید ، گویان ، مجارستان ، اندونزی ، ایران ، عراق ، اردن ، لبنان ، مالدیو ، مولداوی ، مغولستان ، مراکش ، نامیبیا ، نپال ، مقدونیه شمالی ، پاکستان ، پرو ، فیلیپین ، سیرالئون ، جزایر سلیمان NEW ، سریلانکا ، تایلند ، ویتنام ، ونزوئلا ، زیمبابوه. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated Aug. 4
sinopharm wuhan

استفاده محدود در چین، امارات محتده عربی
Sinopharm همراه با واکسن انستیتوی پکن خود یک واکسن ویروس غیرفعال را که توسط م Instituteسسه محصولات بیولوژیکی ووهان ساخته شده آزمایش کرد. آزمایش فاز 1/2 نشان داد که این واکسن در افراد داوطلب آنتی بادی تولید می کند ، برخی از آنها تب و سایر عوارض جانبی را تجربه می کنند. Sinopharm گفت: اثر واکسن 72.51 درصد است. نسخه واکسن ووهان در چندین مرحله در حال آزمایش فاز 3 است. در ماه دسامبر ، پرو آزمایش سینوفرم خود را برای بررسی مشکلات عصبی که یک داوطلب تجربه کرده بود ، به طور مختصر متوقف کرد ، اما تشخیص داد که هیچ ارتباطی با واکسن ها ندارد. در تاریخ 25 فوریه ، چین تصویب واکسن ووهان برای استفاده عمومی را اعلام کرد. اثر تعیین شده از آزمایشات فاز 3 هنوز منتشر نشده است.

مصوب برای استفاده در: چین.
استفاده محدود در: امارات متحده عربی.

Updated May 29
bharat icmr niv

نام واکسن: کوواکسین (همچنین به عنوان BBV152 A ، B ، C شناخته می شود)
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
ذخیره سازی: حداقل یک هفته در دمای اتاق

با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند و انستیتوی ملی ویروس شناسی ، شرکت هندی Bharat Biotech واکسن کوواکسین را طراحی کرد که بر اساس نوع غیرفعال ویروس کرونا ساخته شده است. در آوریل 2021 ، این اولین واکسنی بود که در هند مجوز اضطراری گرفت.

ژوئن گذشته ، پس از مطالعات روی میمون ها و همسترها ، مشخص شد که این واکسن از ایمنی در برابر عفونت محافظت می کند ، Covaxin به آزمایشات بالینی پرداخت. آزمایش فاز 1/2 نشان داد که واکسن هنگام تولید آنتی بادی برای ویروس کرونا هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده است. یک مطالعه پیگیری این نتایج را تأیید کرد. در 23 اکتبر ، این شرکت اعلام کرد که آنها در حال آغاز یک آزمایش فاز 3 هستند و در نهایت بیش از 25800 داوطلب را جذب می کنند.

در تاریخ 3 ژانویه ، دولت هند مجوز اضطراری Covaxin را صادر کرد. دو ماه بعد ، این شرکت شروع به انتشار یک سری گزارش ها در مورد آزمایش کرد ، و نتایج نهایی را در تاریخ 2 ژوئیه ارسال کرد. این واکسن دارای اثر 77.8 درصدی در برابر Covid-19 علامت دار بود و اثر آن در برابر Covid-19 شدید 93.4 درصد بود . برای بیماری بدون علامت ، این واکسن 6/63 درصد کارایی داشته است ، که نشان می دهد می تواند انتقال را نیز کند کند. محققان بهارات همچنین نحوه عملکرد واکسن علیه دلتا را مطالعه کردند ، نوعی که در بهار 2021 بر هند غلبه کرد. آزمایش نشان داد که اثر آن در برابر دلتا 65.2 درصد است.

گزارش های قبلی نشان می داد که به طور خاص برای Covid-19 شدید ، Covaxin 100 درصد اثر دارد. این شرکت همچنین دریافت كه واكسن 70 درصد در برابر Covid-19 بدون علائم اثر دارد ، كه نشان می دهد كواكسین می تواند از گسترش ویروس جلوگیری كند. این محاکمه فقط داوطلبان بزرگسال را مورد بررسی قرار داد. در ماه ژوئن ، این شرکت آزمایشی را در مورد کودکان 2 ماهه در ماه ژوئن ثبت کرد.

بهارات انتظار دارد پس از گسترش ظرفیت تولید خود ، سالانه یک میلیارد دوز تولید کند. این شرکت با همکاری Ocugen مستقر در پنسیلوانیا برای توسعه Covaxin برای بازار ایالات متحده همکاری کرد. در ژوئن 2021 ، Ocugen اعلام کرد که به جای مجوز استفاده اضطراری ، به دنبال مجوز کامل برای واکسن هستند.

استفاده اضطراری در: بوتسوانا ، برزیل ، گواتمالا ، گویان ، هند ، ایران ، موریس ، مکزیک ، نپال ، نیکاراگوئه ، پاراگوئه ، فیلیپین ، زیمبابوه.

Updated Aug. 4
moderna nih

نام واکسن: mRNA-1273
کارایی: 94.5٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: 30 روز با یخچال ، 6 ماه در –4 درجه فارنهایت (–20 درجه سانتیگراد)
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

در 18 دسامبر ، F.D.A. مجوز استفاده اضطراری برای واکسن ساخته شده توسط شرکت مدرنا مستقر در بوستون را داد. واکسن Moderna دومین واکسن مجاز توسط F.D.A است که یک هفته پس از واکسن ساخته شده توسط Pfizer و BioNTech وارد می شود. در تاریخ 1 ژوئن 2021 ، مدرنا اعلام کرد که به دنبال مجوز کامل برای واکسن خود است.

مانند Pfizer و BioNTech ، Moderna واکسن خود را از mRNA تهیه می کند. در سال های اخیر ، این شرکت واکسن mRNA را برای تعدادی بیماری آزمایش کرده است ، اما هنوز واکسن های آن را به بازار عرضه نکرده اند. در ژانویه گذشته ، آنها شروع به تولید واکسن برای ویروس کرونا کردند.

دولت ایالات متحده تلاشهای Moderna را با پشتیبانی تقریباً 1 میلیارد دلاری با حساب مالی ارائه كرد. آنها با همکاری موسسه ملی بهداشت دریافتند که این واکسن از میمون ها در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. مارس گذشته ، دانشمندان اولین کسی بودند که واکسن Covid-19 را در آزمایشات انسانی قرار دادند. پس از آنکه نتایج این مطالعات امیدوار کننده بود ، آزمایش مرحله 3 روی 30،000 داوطلب از 27 جولای آغاز شد.

در 16 نوامبر ، Moderna اولین داده های مقدماتی آزمایش را اعلام کرد و به دنبال آن اطلاعات کامل در 30 نوامبر منتشر شد. محققان تخمین زدند که میزان واکسن 94.1 درصد است. گرچه مشخص نیست این اثر چقدر دوام خواهد داشت ، Moderna دریافت که بعد از سه ماه شرکت کنندگان در آزمایش همچنان از یک دفاع ایمنی قوی در برابر ویروس کرونا استفاده می کنند. در تاریخ 25 مه 2021 ، مدرنا اعلام کرد که این واکسن با اطمینان از کودکان 12 ساله محافظت قوی می کند. این شرکت در حال آزمایش واکسن در نوزادان و کودکان خردسال است.

در همین حال ، این شرکت برای تأمین واکسن تا زمان تأیید با چندین کشور وارد معاملات شد. در 11 آگوست سال گذشته ، در صورت اثبات ایمنی و موثر بودن واکسن ، دولت ایالات متحده 1.5 میلیارد دلار در ازای 100 میلیون دوز اضافی به این شرکت اعطا کرد. مذاکرات اضافی توافق را به 500 میلیون دوز افزایش داده است. کمیسیون اروپا 460 میلیون دوز را تأمین کرده است. Moderna معاملات مشابهی را با کشورهای دیگر از جمله کانادا ، ژاپن ، قطر و کره جنوبی انجام داده است. Moderna همچنین متعهد شده است 500 میلیون دوز به COVAX ، یک ابتکار جهانی واکسن ، برای تأمین واکسن به کشورهای کم درآمد بدهد. در 29 آوریل ، مدرنا اعلام کرد که 800 میلیون تا 1 میلیارد دوز در سال 2021 تولید می کند و قصد دارد 3 میلیارد دوز در سال 2022 تولید کند.

آزمایش های انجام شده بر روی واکسن Moderna نشان می دهد که این ماده محافظت شدیدی در برابر انواع غالب مانند بتا و دلتا ایجاد می کند. در ماه مارس ، Moderna آزمایش فاز 1 واکسن mRNA جدیدی را که به طور خاص برای نوع بتا ساخته شده بود ، آغاز کرد. یک نوع تقویت کننده خاص واکسن Moderna نتایج مثبتی را در انسان و موش به همراه داشته است. همچنین در حال انجام آزمایش فاز 1 واکسن جدید و پایدار در یخچال است. واکسن Moderna’s یکی از چندین واکسنی است که در مطالعه آکسفورد مورد آزمایش قرار گرفته و اندازه گیری می کند که دوزهای متناوب چگونه می توانند ایمنی بدن را تقویت کنند. N.I.H. یک آزمایش بالینی را برای ارزیابی واکسن Moderna's به عنوان یک تقویت کننده آغاز کرده است.

مصوب برای استفاده در: سوئیس.
استفاده اضطراری در: بوتسوانا ، کانادا ، اتحادیه اروپا ، گرینلند ، گواتمالا ، هندوراس ، ایسلند ، اسرائیل ، ژاپن ، کویت ، لیبی جدید ، مالدیو ، مولداوی ، مغولستان ، نروژ ، فیلیپین ، قطر ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سنگاپور ، جنوب کره ، تایوان ، تایلند ، انگلستان ، ایالات متحده ، ویتنام. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated Aug. 4
ras

مرکز چوماکوف در آکادمی علوم روسیه یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال به نام CoviVac تولید کرد. در 14 اکتبر ، تاس گزارش داد که آزمایشات بالینی واکسن از 19 مهر در Kirov و سن پترزبورگ آغاز می شود. در 20 فوریه ، روسیه این واکسن را برای مصارف خانگی تصویب کرد ، علی رغم این واقعیت که مرکز چوماکوف بعداً شروع به کار کرد آزمایش فاز 3 در تاریخ 3 ژوئن ، مدیر مرکز چوماکوف گفت که آزمایش هنوز در جریان است و هنوز نمی توان در مورد اثر واکسن صحبت کرد.

استفاده زودهنگام در: روسیه.

Updated June 4
astrazeneca uoxford

نام واکسن: AZD1222 (در هند با نام Covishield نیز شناخته می شود)
کارایی: بسته به مقدار مصرف ، 62 تا 90 درصد است
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: حداقل 6 ماه در یخچال ثابت است
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

واکسنی که توسط دانشگاه آکسفورد طراحی شده و توسط شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca تولید شده است به عنوان یک عنصر اصلی در تلاش برای تأمین تقاضای جهانی واکسن Covid-19 ظاهر شده است. با کارآیی 76 درصدی ، واکسن - که اکنون با نام Vaxzevria شناخته می شود - در مقادیر گسترده و با قیمت پایین تولید می شود. از آنجا که فقط به جای یخ زدگی باید در یخچال نگهداری شود ، می توان بسیار گسترده تر از واکسن های mRNA استفاده کرد. اما سفر Vaxzevria ناآرام بوده است ، و پیام های گیج کننده AstraZeneca ، نگرانی های برجسته در مورد ایمنی و مشکلات تولید را به لرزه در آورده است.

در اوایل سال 2020 ، محققان آکسفورد این واکسن را با مهندسی ژنتیک یک آدنو ویروس که به طور معمول شامپانزه ها را آلوده می کند ، تولید کردند. هنگامی که آنها واکسن را به میمون ها دادند ، دریافتند که از حیوانات در برابر بیماری محافظت می کند.

آنها که با AstraZeneca سر و کار داشتند ، آنها با یک آزمایش فاز 1/2 پیگیری کردند. تولید کنندگان واکسن در آزمایش هیچ عارضه جانبی شدیدی را مشاهده نکردند ، در حالی که مشاهده کردند واکسن باعث افزایش آنتی بادی علیه ویروس کرونا و همچنین سایر سیستم های دفاعی ایمنی می شود. AstraZeneca و آکسفورد سپس در انگلستان ، آفریقای جنوبی و جاهای دیگر مراحل آزمایشی را آغاز کردند. اما محققان این آزمایشات را به طور مستقل انجام دادند ، بنابراین ترکیب نتایج آنها در یک تصویر واضح و واضح از چگونگی عملکرد واکسن دشوار است. بدتر از همه ، آنها مقادیر مختلفی از واکسن را به افراد مختلف دادند و همچنین چهار یا دوازده هفته منتظر ماندند تا دوز دوم را تحویل دهند.

در 8 دسامبر ، AstraZeneca و آکسفورد اولین مقاله علمی را در مورد آزمایش بالینی فاز 3 واکسن ویروس کرونا منتشر کردند. این آزمایش نشان داد که این واکسن می تواند از افراد در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما بسیاری از س questionsالات در مورد نتایج حل نشده باقی مانده است. با این وجود ، کم هزینه بودن و سهولت ذخیره سازی واکسن ، آن را برای کشورهایی که به دنبال راهی برای خروج از بیماری همه گیر هستند ، جذاب کرده است. انگلستان و آرژانتین اولین کشورهایی بودند که در 30 دسامبر مجوز واکسن را برای موارد اضطراری صادر کردند. در 3 ژانویه ، هند نسخه ای به نام Covishield را که توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته شده است ، تصویب کرد. در 16 فوریه سازمان بهداشت جهانی واکسن را برای استفاده اضطراری در بزرگسالان 18 سال یا بالاتر توصیه کرد. برزیل در 13 مارس این واکسن را تأیید کامل کرد. در همان ماه ، کوواکس تحویل میلیون ها دوز واکسن را به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​آغاز کرد. این شرکت انتظار می رود ظرفیت تولید سالانه دو میلیارد دوز باشد.

با این وجود حتی پس از اینکه میلیون ها نفر واکسن را دریافت کردند ، نگرانی های جدیدی ایجاد شد. در آفریقای جنوبی ، یک محاکمه کوچک نتوانست نشان دهد که مردم را در برابر نوع B.1.351 ، که در این کشور غالب شده است ، محافظت می کند. در 7 فوریه ، آفریقای جنوبی برنامه تولید 1 میلیون دوز واکسن AstraZeneca را متوقف کرد.

در مارس 2021 ، نگرانی دیگری پدیدار شد. تنظیم کننده های پزشکی اروپا نگران تعداد اندکی از موارد لخته شدن خون در افراد جوانی که واکسزوریا را دریافت کرده اند شدند. آژانس دارویی اروپا به این نتیجه رسید که این واکسن یک عارضه جانبی بسیار نادر دارد که در آن افراد دچار لخته شدن خون در رگهای بزرگ همراه با پلاکت کم می شوند. نهادهای نظارتی تأکید کردند که واکسن م effectiveثر است و فواید آن بیشتر از خطر ناچیز عوارض آن است. در پاسخ برخی از کشورها تصمیم گرفتند با محدود کردن واکسن به افراد مسن ، خطر را به حداقل برسانند. در ماه مه ، نروژ Vaxzevria را به طور دائم از برنامه واکسیناسیون خود حذف کرد.

با وجود حمایت جنجالی که از توسعه آن ارائه شده ، ایالات متحده هنوز مجوز واکسزوریا را نداده است. در سال 2020 ، دولت یک میلیارد دلار به AstraZeneca برای پرداخت تحقیقات ، آزمایشات بالینی و تولید کمک کرد. در آن تابستان ، این شرکت قول داد که به زودی در ماه اکتبر Vaxzevria را در ایالات متحده توزیع کند. اما نگرانی در مورد سلامت یک داوطلب در کارآزمایی بالینی ایالات متحده ، مطالعه را به مدت هفت هفته متوقف کرد. AstraZeneca نتایج دادگاه را تا مارس 2021 تحویل نداد - فقط توسط مشاوران متخصص خود برای داده های برداشت گیلاس سرزنش شد. دو روز بعد ، این شرکت اعلام کرد که بررسی کامل آزمایشات نشان داد که این واکسن 76 درصد در برابر Covid-19 و 100 درصد در برابر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان اثر دارد. AstraZeneca در حال آماده سازی برنامه خود برای F.D.A. برای مجوز کامل
AstraZeneca حتی در حالی که در حال انجام آزمایشات بالینی بود ، برای تولید میلیاردها دوز Vaxzevria با تعدادی از تولیدکنندگان به توافق رسید. اما در ژانویه 2021 ، آن اعتراف کرد که از تحویل واکسن های وعده داده شده به اتحادیه اروپا بازمانده است. کمبود آن در مارس زمانی بدتر شد که هند ، با انفجار موارد جدید ، مانع از صادرات واکسن از کارخانه های خود شد. در تاریخ 26 آوریل ، کمیسیون اروپا شکایتی علیه این شرکت به دلیل نقض قرارداد ارائه داد. دادگاه در 18 ژوئن به AstraZeneca دستور داد 50 میلیون دوز اضافی Vaxzevria تحویل دهد ، كه كمتر از 90 میلیون كمیسیون اروپا بود.

در بهار ، در حالی که سایر کشورها با موج های جدید ویرانگر Covid-19 دست و پنجه نرم می کردند ، ایالات متحده تحت انتقاد شدید برای جلوگیری از مواد اولیه هند مورد نیاز هند برای تهیه کوویشیلد خود قرار گرفت. در تاریخ 25 آوریل ، دولت بایدن اعلام کرد که ممنوعیت خود را تا حدی لغو خواهد کرد. اما منتقدان همچنین به انبار میلیون ها دوز واکسن AstraZeneca اشاره دارند که ایالات متحده سال گذشته شروع به ساخت آن کرده است. اکنون که ایالات متحده به اندازه کافی واکسن از شرکت های دیگر گرفته است تا بتواند از همه شهروندان خود محافظت کند ، تماس هایی برای ارسال واکسن AstraZeneca به هند و سایر کشورهایی که نیاز مبرم دارند وجود دارد. در تاریخ 25 آوریل ، دکتر آنتونی فاوسی گفت که دولت ایالات متحده در حال بررسی ارسال واکسن ها است. اما در اواخر ماه ژوئن ، واکسن ها هنوز آزاد نشده بودند.

در همین حال ، AstraZeneca و آکسفورد تحقیقات در مورد واکسن را ادامه می دهند. در 14 فوریه ، آنها اعلام کردند که آزمایشات مربوط به کودکان 6 ساله را آغاز می کنند. در ماه ژوئن ، محققان آکسفورد گزارش دادند که سومین تقویت کننده واکسن AstraZeneca پاسخ های ایمنی شدیدی را در داوطلبان ایجاد می کند. در یک مطالعه جداگانه ، تیم دیگری از

مصوب برای استفاده در: برزیل.
استفاده متوقف شده در: دانمارک ، نروژ.
استفاده اضطراری در: الجزایر ، آنگولا ، آنتیگوا ، آرژانتین ، استرالیا ، باهاما ، بحرین ، بنگلادش ، باربادوس ، برمودا ، بوتان ، بوتسوانا ، برزیل ، برونئی ، کابو ورد جدید ، کامبوج ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، قبرس ، دومنیکن جمهوری ، اکوادور ، مصر ، السالوادور ، اتیوپی ، اتحادیه اروپا ، فیجی ، جورجیا ، غنا ، گرینلند ، گواتمالا ، هائیتی ، هندوراس ، مجارستان ، ایسلند ، هند ، اندونزی ، ایران ، عراق ، جامائیکا ، ژاپن ، کنیا ، کویت ، لبنان ، لیبی جدید ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، مغولستان ، مراکش ، نامیبیا ، نپال ، نیجریه ، مقدونیه شمالی ، نروژ ، پاکستان ، پاناما ، پاپوآ گینه نو ، پرو ، فیلیپین ، رواندا ، عربستان سعودی ، صربستان ، سیشل ، سیرا لئون ، جزایر سلیمان ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سریلانکا ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سنت کیتس و نویس ، سودان ، تایوان ، تایلند ، تیمور لست ، اوگاندا ، اوکراین ، انگلستان ، وانواتو NEW ، ویتنام ، زامبیا . اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. تایید شده توسط گروه تنظیم مقررات آفریقا. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4
russiahealth

نام واکسن: Sputnik V (معروف به Gam-Covid-Vac)
کارایی: 91.4٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر. در حال توسعه یک فرمولاسیون جایگزین که می تواند در یخچال نگهداری شود.

موسسه تحقیقاتی گامالیا ، بخشی از وزارت بهداشت روسیه ، واکسنی با میزان کارایی 91.6 درصد ایجاد کرده است. سازندگان واکسن نتایج آزمایش فاز 3 خود را در تاریخ 2 فوریه در Lancet منتشر کردند.

Gamaleya این واکسن را که در ابتدا Gam-Covid-Vac نامیده می شد ، از ترکیب دو ویروس آدنو ویروس به نام های Ad5 و Ad26 تولید کرد. چندین سال به عنوان واکسن آزمایش شده است. با ترکیب آنها ، محققان روسی امیدوار بودند که از شرایطی که در آن سیستم ایمنی بدن می تواند واکسن را به عنوان یک جسم خارجی که باید از بین برود ، استفاده کند ، جلوگیری کند. محققان آزمایش های بالینی را در ماه ژوئن آغاز کردند.

در پایان تابستان ، دادگاه درگیر جنجال شد. در 11 آگوست ، رئیس جمهور ولادیمیر ولادین پوتین اعلام کرد که یک تنظیم کننده مراقبت های بهداشتی روسیه واکسن را تأیید کرده است که به Sputnik V. تغییر نام داده است. با این حال آزمایشات فاز 3 حتی آغاز نشده است. متخصصان واکسن این اقدام را خطرناک دانستند و بعداً روسیه اعلامیه را پس گرفت و گفت که تصویب "گواهی ثبت نام مشروط" است ، که به نتایج مثبت آزمایشات فاز 3 بستگی دارد. علاوه بر روسیه ، داوطلبان این محاکمه در بلاروس ، امارات متحده عربی و ونزوئلا نیز استخدام شدند. در 17 اکتبر ، یک آزمایش فاز 2/3 در هند آغاز شد.

در 4 سپتامبر ، سه هفته پس از اعلام پوتین ، محققان گامالیا نتایج آزمایش 1/2 فاز خود را منتشر کردند. آنها دریافتند که Sputnik V آنتی بادی هایی را برای ویروس کرونا ایجاد می کند و عوارض جانبی خفیفی دارد. در 11 نوامبر ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اولین شواهد اولیه از آزمایش فاز 3 خود را مبنی بر موثر بودن واکسن اعلام کرد. دانشمندان روسی بر اساس 20 مورد Covid-19 در میان شرکت کنندگان در آزمایش ، تخمین زدند که این واکسن 92 درصد کارایی را نشان می دهد.

در ماه دسامبر ، دادگاه در مجموع 78 پرونده به پایان رسید. جزئیات کامل این آزمایش در ماه فوریه منتشر شد ، که نشان دهنده اثربخشی بالا پس از دو دوز است. این آزمایش عوارض جانبی جدی را کشف نکرد. هیچ کس که واکسن زده است مورد جدی Covid-19 را تجربه نکرده است. هنوز ، در 8 ژوئن ، معاون وزیر بهداشت روسیه اولگ گریدنف گفت که کسانی که با اسپوتنیک V واکسینه شده اند ممکن است در آینده نیاز به تزریق واکسن متفاوت داشته باشند.

این آزمایش نشان نداد که Sputnik V به خوبی می تواند انواع جدید ویروس کرونا را مسدود کند. در تحقیقی که در ماه آوریل به صورت آنلاین ارسال شد ، محققان آنتی بادی های افرادی را که این واکسن را دریافت کرده اند بررسی کردند. آنها دریافتند که آنتی بادی های Sputnik V اغلب قادر به خنثی سازی ویروس کرونا نیستند ، و به این ترتیب سلول ها را آلوده می کند.

در اقدامی بی سابقه در زمینه واکسن ویروس کرونا ، موسسه Gamaleya در دسامبر سال 2020 با داروساز AstraZeneca ، که واکسن را بر اساس آدنو ویروس شامپانزه تولید می کند ، پیوست. این دو تیم واکسن های خود را با هم ترکیب کردند تا ببینند آیا این مخلوط می تواند اثر واکسن AstraZeneca را افزایش دهد. دادگاه در فوریه آغاز شد.

در نوامبر سال 2020 ، دولت روسیه پیشنهاد اسپوتنیک V را در داخل روسیه در یک کمپین واکسیناسیون گسترده آغاز کرد. اما نگران بودن این که واکسن به سرعت تصویب شده است ، منجر به تردید گسترده ای شد. در 22 دسامبر ، بلاروس اولین کشوری در خارج از روسیه بود که Sputnik V را ثبت کرد و از آن زمان تعداد دیگری از کشورها نیز این الگو را دنبال کردند. در اروپا ، جایی که انتشار واکسن به شدت متزلزل شد ، ناظران نظارتی Sputnik V را از 4 مارس آغاز کردند. اگر آژانس دارویی اروپا آن را تأیید کند ، بسیاری از کشورهای اروپایی ممکن است این واکسن را استفاده کنند.

در ماه آوریل ، تنظیم کننده واکسن برزیل Sputnik V را رد کرد ، بر اساس تعدادی از نگرانی ها ، از جمله احتمال اینکه ویروس های آدنو موجود در واکسن ها به درستی غیرفعال نشده باشند. پس از هفته ها درگیری پر تنش ، برزیل در ماه ژوئن چراغ سبز به Sputnk V داد ، اما با برخی شرایط - از جمله محدود کردن آن فقط به بزرگسالان سالم. نگرانی در مورد اثر بخشی واکسن نیز هند را وادار کرده است تا مجوز انجام آزمایشات فاز 3 را در این کشور رد کند.
در ژانویه 2021 ، محققان Gamaleya آزمایشی را آغاز کردند که در آن فقط دوز اول آدنو ویروس های Ad26 ، همان آدنو ویروس موجود در واکسن تک دوز جانسون و جانسون ، را به مردم دادند. آنها این نسخه یک دوز را "Sputnik Light" لقب دادند. در 12 فوریه ، مدیر مرکز Gameleya در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که احتمالاً فقط چهار تا پنج ماه محافظت می کند. روسیه در تاریخ 6 مه اعلام کرد که اسپوتنیک لایت اثربخشی 79.4 درصدی را ارائه می دهد اما جزئیات مطالعه را منتشر نمی کند و نمی گوید که این دوام چه مدت طول می کشد. Sputnik Light در 6 ماه مه مجوز استفاده در روسیه را دریافت کرد. ماه بعد ، یک مطالعه در مورد یک فعالیت واکسیناسیون گسترده در آرژانتین نشان داد که اثربخشی آن بین 78.6 تا 83.7 درصد است.

استفاده اضطراری در: آلبانی ، الجزایر ، آنگولا ، آنتیگوا و باربودا ، آرژانتین ، ارمنستان ، آذربایجان ، بحرین ، بنگلادش ، بلاروس (از جمله Sputnik Light) ، بولیوی ، جمهوری صرب بوسنی ، کامرون ، جمهوری کنگو (از جمله Sputnik Light) ، جیبوتی ، اکوادور ، مصر ، هندوراس ، گابن ، غنا ، گواتمالا ، گینه ، گویان ، مجارستان ، هند ، ایران ، عراق ، اردن ، قزاقستان ، کنیا ، قرقیزستان ، لائوس ، لبنان ، مالدیو ، مالی ، موریس (از جمله Sputnik Light) ، مکزیک ، مولداوی ، مغولستان (شامل Sputnik Light) ، مونته نگرو ، مراکش ، میانمار ، نامیبیا ، نپال ، نیکاراگوئه (از جمله Sputnik Light) ، مقدونیه شمالی ، پاکستان ، تشکیلات خودگردان فلسطین (از جمله Sputnik Light) ، پاناما ، پاراگوئه ، فیلیپین ، روسیه (از جمله Sputnik Light) ، سان مارینو ، صربستان ، سیشل ، اسلواکی ، سریلانکا ، سنت وینسنت و گرنادین ها ، سوریه ، تونس ، ترکیه ، ترکمنستان ، امارات متحده عربی ، ازبکستان ، ونزوئلا (از جمله Sputnik Light) ، ویتنام ، زیمبابوه.

Updated Aug. 4
jnj bidmc

نام واکسن: Ad26.COV2.S
کارایی: ناشناخته
دوز: 1 دوز
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: حداکثر دو سال در دمای 4- درجه فارنهایت (20- درجه سانتیگراد) منجمد می شود و تا سه ماه در 36-46 درجه فارنهایت (2-8 درجه سانتیگراد) در یخچال نگهداری می شود.

در 27 فوریه ، F.D.A. مجوز استفاده اضطراری برای واکسن Johnson & Johnson’s را صادر کرد ، و آن را به سومین واکسن ویروس کرونا در ایالات متحده تبدیل کرد. همچنین اولین بار بود که فقط با یک دوز به جای دو نوبت ، ایمن و موثر بود.

کاری که منجر به واکسن شد یک دهه پیش در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون آغاز شد ، جایی که محققان روشی را برای ساخت واکسن از ویروسی به نام Adenovirus 26 یا به اختصار Ad26 ایجاد کردند. جانسون و جانسون از Ad26 برای تولید واکسن های ابولا و سایر بیماری ها با Ad26 استفاده کردند. در ژانویه گذشته ، این شرکت و محققان بت اسرائیل برای ایجاد واکسن ویروس کرونا همکاری کردند. مارس گذشته آنها 456 میلیون دلار از دولت ایالات متحده دریافت كردند تا از روند خود به سمت تولید حمایت كنند. پس از اینکه واکسن در آزمایشات روی میمون ها محافظت کرد ، جانسون و جانسون آزمایشات فاز 1/2 را در ماه جولای آغاز کردند.

براساس نتایج امیدوار کننده در این مطالعات ، جانسون و جانسون یک آزمایش فاز 3 را در ماه سپتامبر با استفاده از فقط یک دوز به جای دو مورد آغاز کردند. اگرچه جانسون و جانسون در ابتدا قصد داشتند 60،000 داوطلب را به خدمت بگیرند ، اما با افزایش پرونده ها ، دادگاه در 45،000 در ماه دسامبر پایان داد.

در تاریخ 29 ژانویه ، جانسون و جانسون اعلام کردند که آزمایش ثابت کرده است که واکسن ایمن و م effectiveثر است. در 24 فوریه ، F.D.A. تجزیه و تحلیل خود را از این آزمایش منتشر کردند و نتیجه گرفتند که این واکسن در ایالات متحده 72 درصد ، در آفریقای جنوبی 64 درصد و در آمریکای لاتین 61 درصد کارایی دارد. روز بعد ، بحرین اولین کشوری بود که واکسن را برای استفاده اضطراری مجاز اعلام کرد. دو روز بعد ، ایالات متحده نیز این کار را انجام داد.

بحرین اولین کشوری بود که واکسن را برای استفاده اضطراری در 25 فوریه مجاز کرد. دو روز بعد ، ایالات متحده این کار را دنبال کرد. آفریقای جنوبی بعد از اینکه یک آزمایش کوچک نشان نداد که این ماده در برابر نوع Beta که در سراسر کشور مسلط شده بود ، از استفاده از واکسن AstraZeneca برای کارکنان مراقبت های بهداشتی خود چشم پوشی کرد. آنها به جای آن از Johnson & Johnson استفاده کردند.

در آگوست سال 2020 ، دولت فدرال موافقت كرد كه در صورت تأييد واكسن ، 1 ميليارد دلار به جانسون و جانسون براي 100 ميليون دوز بپردازد. قرار بود بیشتر عرضه ایالات متحده توسط شرکت های راه حل Emergent مستقر در بالتیمور انجام شود. اما این شرکت برای راه اندازی و تولید پیچیده واکسن تلاش کرد. در آوریل 2021 ، F.D.A. یک گزارش تند درباره استانداردهای ملایم شرکت صادر کرد. حداقل 15 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون در کارخانه آلوده شده است. در نتیجه ، این شرکت پس از مجوز فقط 4 میلیون دوز به ایالات متحده تحویل داد و آنها را از کارخانه خود در هلند حمل کرد.

در 13 آوریل ، دولت ایالات متحده در هنگام بررسی گزارشات لخته شدن خون نادر ، مکث در استفاده از واکسن را توصیه کرد. ده روز بعد ، C.D.C. محققان 15 مورد از لخته های غیرمعمول را در نزدیک به 8 میلیون نفر از واکسن دریافت کردند. دولت تصمیم گرفت مکث را برداشته و به واکسن اخطار دهد که زنان جوان ممکن است کمی خطر عوارض جانبی جدی را داشته باشند. در جلسه 12 ماه مه ، C.D.C. محققان در مجموع 28 مورد لخته شدن خون را در بیش از 9 میلیون واکسیناسیون گزارش کردند. در میان زنان بین 30 تا 39 سال ، این میزان 12.4 مورد در هر میلیون دوز است. در زنان بین 40 تا 49 سال ، این میزان 9.4 مورد در هر میلیون دوز است. در میان زنان مسن و مردان در هر سنی ، کمتر از 3 مورد در هر میلیون دوز وجود دارد.

قرارداد جانسون و جانسون خواستار آن بود که 100 میلیون دوز را تا ژوئن 2021 تحویل دهد ، اما مشکلات مداوم آن در تاسیسات بالتیمور احتمال رسیدن آنها به هدف را بعید کرد. در 11 ژوئن ، نیویورک تایمز گزارش داد که F.D.A. به این شرکت گفت که 60 میلیون دوز را بیرون بیندازد. در تاریخ 2 مارس ، مرک اعلام کرد که در ساخت واکسن به جانسون و جانسون کمک خواهد کرد ، اما تولید سریع آن چند ماه طول خواهد کشید.

اتحادیه اروپا در 8 اکتبر 2020 برای 200 میلیون دوز به توافق مشابهی دست یافت. اما پس از ظهور نگرانی در مورد لخته شدن خون نادر ، گزارش هایی منتشر شد که E.U. ممکن است قرارداد خود را با شرکت تمدید نکند. در همین حال ، در تاریخ 29 مارس ، ائتلافی از کشورهای آفریقایی اعلام کرد که تا 40020 دوز واکسن جانسون و جانسون را تا سال 2022 ایمن کرده است. حمل و نقل می تواند به محض سه ماهه سوم سال 2021 آغاز شود. COVAX ، یک همکاری بین المللی برای تحویل واکسن به طور عادلانه در سراسر جهان ، 500 میلیون دوز را تأمین می کند. هدف این شرکت تولید یک میلیارد دوز در سال 2021 است.

در 16 نوامبر سال 2020 ، جانسون و جانسون اعلام کردند که آنها در حال شروع آزمایش دوم فاز 3 برای مشاهده اثرات دو دوز واکسن خود ، به جای فقط یک مورد هستند. نتایج در سه ماهه سوم سال 2021 پیش بینی می شود. در ماه فوریه ، این شرکت یک آزمایش برای زنان باردار نیز آغاز کرد و در ماه مارس اعلام کرد به زودی آزمایشات مربوط به کودکان را آغاز می کند. مدیر اجرایی جانسون و جانسون در مصاحبه ای در تاریخ 4 مارس گفت که این واکسن می تواند تا سپتامبر برای کودکان در دسترس باشد.

با ظهور نوع دلتا در تابستان 2021 ، جانسون و جانسون نتایج آزمایشاتی را منتشر کردند که نشان می داد واکسن آنها از دوام قابل توجهی در برابر آن محافظت می کند.

استفاده متوقف شده در: دانمارک ، فنلاند جدید.
استفاده اضطراری در: بحرین ، بنگلادش ، بوتسوانا ، برزیل ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، اتحادیه اروپا ، غنا ، گرینلند ، ایسلند ، کویت ، لیبی جدید ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، نیجریه ، نروژ ، فیلیپین ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سوئیس ، تایلند ، تونس ، انگلستان ، ایالات متحده ، زامبیا. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. تایید شده توسط گروه تنظیم مقررات آفریقا.

Updated Aug. 4
vector

نام واکسن: EpiVacCorona
کارایی: ناشناخته
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: تا دو سال در یخچال ثابت است
در تاریخ 26 آگوست ، موسسه وکتور ، یک مرکز تحقیقات بیولوژیکی روسیه ، آزمایش فاز 1/2 را برای یک واکسن ویروس کرونا که آنها EpiVacCorona می نامند ، ثبت کرد. این واکسن حاوی بخشهای کوچکی از پروتئینهای ویروسی است که به عنوان پپتید شناخته می شوند. کمتر از دو ماه بعد ، در 14 اکتبر ، ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه از نظر قانونی واکسن را تصویب کرده است ، و این دومین واکسن پس از واکسن Sputnik V موسسه Gamaleya است.

یک آزمایش فاز 3 در ماه نوامبر آغاز شد و از 15 دسامبر ، خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد که 1438 داوطلب این واکسن را دریافت کرده اند.

در ژانویه ، روسیه یک کمپین واکسیناسیون گسترده را که شامل EpiVacCorona بود آغاز کرد. در ماه فوریه ، تاس گزارش داد که پاسخ ایمنی از EpiVacCorona "تقریباً یک سال" طول کشید. در تاریخ 3 مارس ، موسسه وکتور آزمایشات خود را در یک رجیستری بین المللی ثبت کرد ، نشان می دهد که انتظار می رود نتایج اولیه را در آگوست 2021 ارائه دهند. Tass در اوایل ماه مه گزارش داد که بیش از 90٪ از افرادی که واکسن دریافت کرده اند ، آنتی بادی تولید کرده اند.

نتایج حاصل از آزمایش EpiVacCorona's Phase 1/2 در اواخر ماه مارس در یک ژورنال مبهم روسیه منتشر شد ، اما این اطلاعات مربوط به متخصصان خارجی است که به نقایص جدی در این مطالعه اشاره کرده اند.

در تاریخ 5 ژوئیه ، Tass گزارش داد که موسسه Vector در حال ثبت واکسن با نام Aurora-CoV است.

مصوب برای استفاده در: ترکمنستان.
استفاده زودهنگام در: روسیه.

Updated July 5

نام واکسن: ZF2001
کارایی: ناشناخته
دوز: 3 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله

شرکت چینی Anhui Zhifei Longcom و انستیتوی زیست پزشکی در آکادمی علوم پزشکی چین برای ساخت واکسن همکاری کردند. نامزد آنها از یک کمکی همراه با بخشی از پروتئین سنبله به نام حوزه اتصال گیرنده تشکیل شده است. آنها آزمایشات فاز 2 را در ماه ژوئیه آغاز کردند و پس از آن آزمایش فاز 3 با 29000 داوطلب در ماه دسامبر انجام شد. چین واکسن را برای استفاده اضطراری در 15 مارس مجاز دانست.

استفاده اضطراری در: چین ، ازبکستان.

Updated July 15

Shenzhen Kangtai Biological Products یک شرکت چینی است که برای بیماری هایی مانند هپاتیت B و سرخک واکسن می سازد. در ماه اوت ، AstraZeneca با وجود شنیده ها مبنی بر فساد و رسوایی هایی که باعث آزار این شرکت شده است ، با Shenzhen به توافق رسید تا واکسن آدنوویروس خود را به چین عرضه کند. در اکتبر شنژن کانگتای آزمایش فاز 1 را بر روی 180 داوطلب واکسن خود ، بر اساس ویروس های غیرفعال ، آغاز کرد. در فوریه 2021 این شرکت یک آزمایش فاز 2 را دنبال کرد و یک آزمایش فاز 3 را نیز در ماه مه آغاز کرد. در همان ماه ، این شرکت اعلام کرد که دولت چین به آن اجازه استفاده اضطراری را داده است. اولین داوطلبان در 21 ژوئن در مالزی آمپول زدند.

استفاده اضطراری در: چین.

Updated June 21

شفا فارمد پارس ، یک شرکت دارویی ایرانی ، واکسنی ساخته شده از ویروس های کرونا ویروس غیرفعال ساخته است. نتایج حاصل از آزمایشات بالینی نشان داد که واکسن در حیوانات ایمن و م effectiveثر است. این واکسن که به عنوان COVIran Baretat شناخته می شود ، در اواخر ماه دسامبر وارد آزمایش فاز 1 شد و به اولین واکسن تولید شده در ایران برای آزمایش بالینی تبدیل شد. COVIran Baretat آزمایش فاز 3 را در 25 آوریل آغاز کرد و در 14 ژوئن ، دولت ایران اعلام کرد که واکسن را مجاز کرده است ، با وجود این واقعیت که بسیاری از داوطلبان در آزمایش فاز 3 هنوز دوز دوم خود را دریافت نکرده اند. در 25 ژوئن ، آیت الله خامنه ای واکسن COVIran Baretat را از تلویزیون دریافت کرد.

استفاده اضطراری در: ایران.

Updated June 30

تولیدکننده واکسن مستقر در تایوان ، Medigen در حال ساخت واکسنی است که از ترکیبی از پروتئین های سنبله و یک افزودنی از Dynavax ساخته شده است. پس از یک سری آزمایش های امیدوار کننده بر روی حیوانات ، آنها تزریق داوطلبان را برای آزمایش فاز 1 در اوایل اکتبر آغاز کردند ، که نشان داد واکسن واکنش های ایمنی قوی را برانگیخته است. در 30 دسامبر ، Medigen اعلام کرد که مجوز آغاز مرحله آزمایشی مرحله 2 را دریافت کرده است. اولین داوطلبان در آزمایش در اواخر ژانویه 2021 تزریق شدند. در ژوئیه ، Medigen آزمایش دوم مرحله دوم را روی کودکان بین 12 تا 18 سال آغاز کرد. مدیگن در 20 ژوئیه اجازه آغاز محاکمه مرحله 3 در پاراگوئه را دریافت کرد.

تایوان در 19 ژوئیه مجوز استفاده اضطراری از واکسن را صادر کرد. در این بیانیه ، دولت گفت که داوطلبان در مرحله 2 آزمایش سطح بالایی از آنتی بادی ها را تولید می کنند. مدیگن انتظار دارد 10 میلیون دوز در سال 2021 تولید کند و اولین واکسن ها را برای استفاده در تایوان در ماه اوت تحویل می دهد.

استفاده فوری در: تایوان جدید.

Updated Aug. 4

نام واکسن: Soberana 2 یا Pasteur (در ایران)
کارآیی: 62 with با دو دوز ، 91.2 with با Soberana Plus

م Instituteسسه واکسن Finlay کوبا واکسنی را تولید کرد که به نام Soberana 2 شناخته می شود. حاوی بخشی از پروتئین سنبله کروناویروس است که با یک واکسن استاندارد کزاز ترکیب شده و پایدار می شود. Soberana 2 همچنین حاوی هیدروکسید آلومینیوم به عنوان کمکی برای تقویت سیستم ایمنی بدن است.

پس از آزمایش Soberana 2 بر روی حیوانات ، محققان Finlay آزمایش فاز 1 را در اکتبر 2020 آغاز کردند و پس از آن آزمایش فاز 2 در دسامبر انجام شد. در 3 مارس 2021 ، موسسه واکسن فینلی مرحله 3 آزمایشی را برای Soberana 2 ثبت کرد ، با برنامه ریزی برای جذب 44،010 شرکت کننده در هاوانا. محققان دوز مصرف کننده در آزمایش را در ایران در 26 آوریل آغاز کردند. در 19 ژوئن ، مقامات کوبا گفتند که Soberana 2 تنها با دو دوز 62 e اثر دارد.

با این حال ، قبل از اینکه آزمایش فاز 3 نتایج خود را ارائه دهد ، دولت کوبا شروع به راه اندازی Soberana 2 در 12 مه در کمپین واکسیناسیون دسته جمعی کرد. دولت در نظر دارد 100 میلیون دوز Soberana 2 را برای واکسیناسیون کل جمعیت خود تولید کند و امیدوار است که این واکسن به عنوان منبع سود اقتصادی جزیره باشد.

دانشمندان کوبا همچنین در حال آزمایش ترکیبی از Soberana 2 و تقویت یک واکسن دیگر ساخت کوبا به نام Soberana Plus هستند. در 9 ژوئیه ، مقامات کوبا گفتند که این ترکیب 91.2 اثر دارد. موسسه واکسن فینلی در 10 ژوئن اعلام کرد که برای شروع آزمایش واکسن های ترکیبی در کودکان تأیید شده است.

در 29 ژوئن ، وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که Soberana 2 تأییدیه استفاده اضطراری را دریافت کرده است. موسسه واکسن فینلی اعلام کرد که موسسه پاستور ایران واکسن را با نام پاستور به بازار عرضه می کند.

استفاده فوری در: ایران جدید.

Updated July 9

نام واکسن: عبدالا
کارآیی: 92.28

در نوامبر 2020 ، مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کوبا آزمایش واکسن کرونا به نام عبدالا را آغاز کرد. این نام از شعری از شاعر قرن نوزدهم خوزه مارتی گرفته شده است. واکسن عبدالا شامل یک قطعه از پروتئین سنبله کروناویروس به نام دامنه اتصال گیرنده است و در سه دوز تحویل داده می شود. در 1 فوریه ، این مرکز یک کنفرانس مطبوعاتی را برای اعلام شروع آزمایش مرحله 2 برگزار کرد. مرحله آزمایشی مرحله 3 با حضور 48000 شرکت کننده در 18 مارس آغاز شد. در 12 مه ، در حالی که محاکمه مرحله 3 هنوز در حال انجام بود ، دولت کوبا شروع به استفاده از عبدالا در کمپین واکسیناسیون دسته جمعی کرد ، به امید مهار موج شدید موارد ونزوئلا استفاده از واکسن را در اواخر ژوئن آغاز کرد. در 21 ژوئن ، مقامات کوبا گزارش دادند که اثر ابدالا 92.28 درصد است. مقامات کوبا در 1 ژوئیه محاکمه ابدالا در جوانان را تأیید کردند. در 9 ژوئیه ، دولت کوبا مجوز استفاده اضطراری از واکسن را صادر کرد. عبدالا یکی از دو واکسن کوبائی است که در مرحله 1/2 کارآزمایی بالینی مورد آزمایش قرار گرفته است تا توانایی آنها در افزایش ایمنی در افرادی که قبلاً به کووید -19 مبتلا بوده اند مورد ارزیابی قرار گیرد.

استفاده اضطراری در: کوبا ، ونزوئلا جدید.

Updated Aug. 4

قزاقستان در آسیای مرکزی تحقیقات خود را در مورد واکسنی که از کروناویروس های غیر فعال تهیه شده است ، در تابستان آغاز کرد. در 28 آگوست 2020 ، م Instituteسسه تحقیقاتی آنها در زمینه مشکلات ایمنی زیستی آزمایش فاز 1 این واکسن را ثبت کرد. در 19 دسامبر ، Kazinform گزارش داد که محققان مرحله دوم آزمایش را تکمیل کرده و دریافتند که واکسن بی خطر است و پاسخ ایمنی امیدوار کننده ای ایجاد می کند. محققان آزمایش فاز 3 را در ماه مارس آغاز کردند ، معاون وزیر آموزش و علوم قزاقستان اعلام کرد که با وجود عدم انتشار نتایج آزمایش فاز 3 ، انتظار می رود واکسن معروف به QazVac در آوریل مجاز شود.

قزاقستان از واکسن خود برای مردم در اواخر آوریل شروع کرد. در 29 ژوئیه ، مقامات دولتی اعلام کردند که 25000 دوز واکسن را به کشور همسایه قرقیزستان تحویل می دهند.

استفاده زود هنگام: قزاقستان.

Updated Aug. 2

تایید شده

pfizer biontech

نام واکسن: Comirnaty (همچنین به عنوان tozinameran یا BNT162b2 نیز شناخته می شود)
کارایی: 95٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: ذخیره سازی فریزر فقط در –94 درجه فارنهایت (–70 درجه سانتیگراد)
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer مستقر در نیویورک و شرکت آلمانی BioNTech با اعلام اینکه میزان اثر بخشی واکسن ویروس کرونا بیش از 90 درصد است ، بسیار فراتر از انتظار است ، تاریخ سازی کردند. این اولین باری بود که کسی چنین شواهدی را پیدا می کرد. بیش از یک ماه بعد ، در 11 دسامبر ، سازمان غذا و دارو اولین مجوز استفاده اضطراری را که ایالات متحده به واکسن ویروس کرونا داده است ، اعطا کرد. در 10 مه F.D.A. مجوز را برای کودکان 12 ساله گسترش داد.

کار بر روی واکسن در ژانویه سال 2020 آغاز شد ، زمانی که محققان BioNTech شروع به ساختن یک مولکول ژنتیکی به نام RNA پیام رسان (mRNA) کردند. آنها دستورالعمل های ژنتیکی ساخت پروتئین ویروس کرونا را ایجاد کردند ، معروف به سنبله. هنگامی که به سلول ها تزریق می شود ، واکسن باعث ایجاد پروتئین های سنبله ای می شود و سپس در بدن آزاد می شود و پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند. در ماه مارس ، BioNTech با همکاری Pfizer برای گسترش تحقیقات ، یک آزمایش بالینی را در ماه مه آغاز کرد. آنها به واکسن نام عمومی tozinameran و نام تجاری Comirnaty دادند

در آزمایشات فاز 1 ، محققان دریافتند که Comirnaty باعث تولید داوطلبان آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 و همچنین سلولهای ایمنی به نام سلولهای T می شود که به ویروس پاسخ می دهند. در تاریخ 27 ژوئیه ، شرکت ها از آغاز آزمایش فاز 2/3 با حضور 30،000 داوطلب خبر دادند. در 12 سپتامبر ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال گسترش دادگاه برای 44000 شرکت کننده هستند.

در طول تابستان و پاییز ، جهان توجه خود را بیشتر به محاکمه Pfizer-BioNTech معطوف کرد. در ماه سپتامبر ، دکتر آلبرت بورلا ، مدیر اجرایی Pfizer ، گفت که به محض ماه اکتبر ، آزمایش فاز 3 نتایج کافی را به دست می دهد تا نشان دهد که آیا واکسن م workedثر است یا خیر. پرزیدنت ترامپ با اشاره به وجود واکسن قبل از انتخابات ، پیشرفت آنها را تبلیغ کرد. اما در تاریخ 27 اکتبر ، دکتر بورلا اعلام کرد که داوطلبان حاضر در این آزمایش هنوز موارد کافی Covid-19 را برای تعیین کارایی واکسن ها تجربه نکرده اند. سرانجام ، در تاریخ 9 نوامبر ، Pfizer و BioNTech تجزیه و تحلیل اولیه خود را در مورد 94 مورد اول منتشر کردند.

طی یک ماه آینده ، Pfizer و BioNTech اطلاعات بیشتری در مورد موارد بیشتر منتشر کردند. در 8 دسامبر ، FDA تجزیه و تحلیل مستقل خود را از آزمایشات بالینی منتشر کرد. آنها تشخیص دادند که میزان Comirnaty 95 درصد است. در حالی که Comirnaty هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد ، اما اغلب باعث خستگی کوتاه مدت ، تب و درد عضلانی می شود.

در تاریخ 2 دسامبر ، انگلستان مجوز اضطراری واکسن Pfizer و BioNTech را صادر کرد و در پی آن کشور های بیشتری به آن واگذار شدند. در تاریخ 31 دسامبر ، سازمان بهداشت جهانی واکسن را لیست استفاده اضطراری قرار داد ، که به سرعت مجوز آن در سراسر جهان سرعت می بخشد. در اسرائیل ، که پیشتاز واکسیناسیون دسته جمعی بود ، محققان دریافتند که این واکسن در دنیای واقعی همانطور که آزمایشات نشان داده است ، م wasثر است. مطالعه منتشر شده توسط مراکز کنترل بیماری در ماه مارس نشان داد که این واکسن بعد از دوز دوم 3/91٪ موثر است. در 7 مه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که به دنبال F.D.A کامل هستند. تأیید واکسن آنها انتظار می رود روند این کار چند ماه طول بکشد.

با پیشرفت آزمایش ها ، Pfizer و BioNTech همچنین کارخانه های تولید Comirnaty را در مقادیر زیاد افزایش دادند. دولت ترامپ برای اطمینان از عرضه پیش از آن ، در ژوئیه 2020 به 100 میلیون دوز قرارداد 1.9 میلیارد دلاری به Pfizer و BioNTech اعطا کرد ، اما روزنامه نیویورک تایمز در ماه دسامبر گزارش داد که دولت این فرصت را در تابستان برای تأمین 100 میلیون دوز دیگر به دست آورد. . از آن زمان به بعد ، دولت های ترامپ و بایدن توافقاتی را برای مجموع 300 میلیون دوز تا تابستان به دست آوردند. در آوریل 2021 ، اتحادیه اروپا برای معامله 1.8 میلیارد دوز مذاکره کرد ، که باید کمبود بزرگی را که در اوایل انتشار واکسن تجربه کردند ، کاهش دهد. در کل ، BioNTech و Pfizer انتظار دارند در سال 2021 نزدیک به 3 میلیارد دوز تولید کنند.

در حالی که Comirnaty بسیار م provenثر بوده است ، در ابتدا توزیع این واکسن چالش برانگیز بود زیرا باید در دمای 94- درجه فارنهایت (70- درجه سانتیگراد) منجمد نگه داشته می شد. در 19 فوریه ، Pfizer و BioNTech اعلام کردند که می توانند واکسن را در دمای 25- تا 15- درجه سانتیگراد (-13 درجه فارنهایت تا 5 درجه فارنهایت) پایدار نگه دارند.

در ژانویه ، دانشمندان در مورد ظهور انواع سریع گسترش یافته که ممکن است قادر به فرار از آنتی بادی ها باشند ، نگران شدند. مطالعه ای که در ماه مه منتشر شد ، نشان داد كه Comirnaty در برابر برخی از انواع تا حدودی م effectiveثر است ، اما با این وجود محافظت شدیدی دارد. تحقیقات بعدی همچنین نشان داد که Pfizer از محافظت خوبی در برابر Delta ، گونه ای که برای اولین بار در هند شناسایی شد ، برخوردار است.
Comirnaty در حال حاضر در تعدادی آزمایش دیگر مورد آزمایش قرار گرفته است. در فوریه 2021 ، شرکت ها مطالعه ای را برای توسعه یک تقویت کننده خاص بتا اعلام کردند. آنها همچنین یک آزمایش به طور خاص برای زنان باردار و همچنین کودکان بین 5 تا 11 سال دارند. در 30 ژوئن ، پس از نتایج مثبت از محاکمه جوانان ، فایزر گفت که تصویب تصویب اضطراری برای استفاده در کودکان از همان اوایل سپتامبر. در ماه ژوئن ، محققان در آکسفورد نتایج اولیه را اعلام کردند که ترکیبی از واکسن AstraZeneca و به دنبال آن Comirnaty ، مقادیر زیادی آنتی بادی تولید می کند.

دکتر بورلا ، رئیس اجرایی ، گفت که افراد "احتمالاً" طی یک سال از دریافت دو دوز به یک واکسن اضافی نیاز دارند. Pfizer در ژوئن یک آزمایش برای ترکیب یک تقویت کننده با واکسن Prevnar ، برای بیماری پنوموکوک ، آغاز کرد.

مصوب برای استفاده در: بحرین ، برزیل ، نیوزیلند ، عربستان سعودی ، سوئیس.
استفاده اضطراری در: آرژانتین ، استرالیا ، بنگلادش ، برمودا ، بوتسوانا ، برونئی ، کابو ورد NEW ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، اکوادور ، اتحادیه اروپا ، گرینلند ، گواتمالا ، هنگ کنگ ، ایسلند ، عراق ، اسرائیل ، ژاپن ، اردن ، کویت ، لبنان ، لیبی NEW ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، موناکو ، مغولستان ، نروژ ، مقدونیه شمالی ، عمان ، پاکستان ، پاناما ، پرو ، فیلیپین ، قطر ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، صربستان ، سنگاپور ، سریلانکا ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سنت مارتن ، تونس ، ترکیه ، اوکراین ، امارات متحده عربی ، انگلستان ، ایالات متحده ، اروگوئه ، ویتنام NEW. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4
sinopharm

تایید شده در چین
نام واکسن: BBIBP-CorV
کارایی: 79.34٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 3 هفته
نوع: تزریق عضله
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

موسسه محصولات بیولوژیکی پکن یک واکسن ویروس کرونا ویروس غیرفعال ایجاد کرد که توسط شرکت دولتی چینی Sinopharm در آزمایشات بالینی قرار گرفت. در تاریخ 30 دسامبر ، سینوفرم اعلام کرد که این واکسن دارای اثر 79.34 درصدی است و این باعث می شود دولت چین آن را تأیید کند. در 7 ماه مه ، سازمان بهداشت جهانی تخمین کارآیی مشابه 78.1 درصد را ارائه داد و مجوز استفاده اضطراری از واکسن را صادر کرد. جزئیات دادگاه فاز 3 هنوز در یک مجله علمی منتشر نشده است.

در ماه ژوئن گذشته ، محققان موسسه پکن گزارش دادند که این واکسن نتایج امیدوار کننده ای در میمون ها به وجود آورد. یک آزمایش فاز 1/2 سپس نشان داد که واکسن هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرده و افراد را قادر به ساخت آنتی بادی علیه ویروس کرونا می کند. در ماه جولای ، دادگاه فاز 3 در امارات متحده عربی در ماه ژوئیه و در مراکش و پرو در ماه بعد آغاز شد.

در 14 سپتامبر ، U.A.E. تصویب اضطراری واکسن Sinopharm برای استفاده در مراقبت های بهداشتی را انجام داد و به زودی مقامات دولتی و دیگران نیز آن را دریافت کردند. کمتر از دو ماه بعد ، در 9 دسامبر ، U.A.E. تایید کامل BBIBP-CorV ، اعلام کرد که میزان کارایی آن 86 درصد است. از آن زمان تاکنون تعدادی از کشورهای خاور نزدیک آن را مجاز دانسته اند. در تاریخ 29 ژانویه ، مجارستان BBIBp-CorV را مجاز دانست و این کشور را به عنوان اولین کشور اروپایی استفاده کرد که از واکسن چینی استفاده می کند.

در همین حال ، در چین ، دولت تصویب اضطراری Sinopharm را در تابستان 0 تا 2020 صادر کرد. مقامات دولتی ، کارکنان بهداشت و سایر گروه های منتخب شروع به دریافت BBIIP-CorV کردند. در ماه مه ، چین ادعا کرد که می تواند تا پایان سال 2021 تا 5 میلیارد دوز تولید کند ، اما مقامات چینی هشدار دادند که این کشور در تلاش است تا دوزهای کافی برای جمعیت خود تولید کند.

در فوریه 2021 ، همزمان با افزایش نگرانی در مورد جهش های جدید در ویروس کرونا ، محققان چینی BBIBP-CorV را در برابر نوعی به نام B.1.351 آزمایش کردند که اولین بار در آفریقای جنوبی یافت شد. آنها گزارش دادند که پاسخ آنتی بادی ایجاد شده توسط واکسن در برابر B.1.351 فقط نسبتاً ضعیف است. این مطالعه هنوز در یک مجله پزشکی منتشر نشده است. U.A.E. خلیج امروز در 10 ژوئن گزارش داد که اکنون واکسن را در کودکان آزمایش می کند.

در تاریخ 18 مه ، در میان نگرانی در مورد اثربخشی واکسن ، U.A.E. اعلام کرد که عکسهای تقویت کننده ای را برای کسانی که دو دوز BBIBP-CorV دریافت کرده اند فراهم می کند. بحرین با اعلامیه مشابهی در تاریخ 3 ژوئن دنبال کرد.

مصوب برای استفاده در: بحرین ، چین ، امارات متحده عربی.
استفاده اضطراری در: آنگولا ، آرژانتین ، بنگلادش ، برونئی ، کامبوج ، مصر ، گابن ، گامبیا جدید ، گویان ، مجارستان ، اندونزی ، ایران ، عراق ، اردن ، لبنان ، مالدیو ، مولداوی ، مغولستان ، مراکش ، نامیبیا ، نپال ، مقدونیه شمالی ، پاکستان ، پرو ، فیلیپین ، سیرالئون ، جزایر سلیمان NEW ، سریلانکا ، تایلند ، ویتنام ، ونزوئلا ، زیمبابوه. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated Aug. 4
moderna nih

نام واکسن: mRNA-1273
کارایی: 94.5٪
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
ذخیره سازی: 30 روز با یخچال ، 6 ماه در –4 درجه فارنهایت (–20 درجه سانتیگراد)
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

در 18 دسامبر ، F.D.A. مجوز استفاده اضطراری برای واکسن ساخته شده توسط شرکت مدرنا مستقر در بوستون را داد. واکسن Moderna دومین واکسن مجاز توسط F.D.A است که یک هفته پس از واکسن ساخته شده توسط Pfizer و BioNTech وارد می شود. در تاریخ 1 ژوئن 2021 ، مدرنا اعلام کرد که به دنبال مجوز کامل برای واکسن خود است.

مانند Pfizer و BioNTech ، Moderna واکسن خود را از mRNA تهیه می کند. در سال های اخیر ، این شرکت واکسن mRNA را برای تعدادی بیماری آزمایش کرده است ، اما هنوز واکسن های آن را به بازار عرضه نکرده اند. در ژانویه گذشته ، آنها شروع به تولید واکسن برای ویروس کرونا کردند.

دولت ایالات متحده تلاشهای Moderna را با پشتیبانی تقریباً 1 میلیارد دلاری با حساب مالی ارائه كرد. آنها با همکاری موسسه ملی بهداشت دریافتند که این واکسن از میمون ها در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. مارس گذشته ، دانشمندان اولین کسی بودند که واکسن Covid-19 را در آزمایشات انسانی قرار دادند. پس از آنکه نتایج این مطالعات امیدوار کننده بود ، آزمایش مرحله 3 روی 30،000 داوطلب از 27 جولای آغاز شد.

در 16 نوامبر ، Moderna اولین داده های مقدماتی آزمایش را اعلام کرد و به دنبال آن اطلاعات کامل در 30 نوامبر منتشر شد. محققان تخمین زدند که میزان واکسن 94.1 درصد است. گرچه مشخص نیست این اثر چقدر دوام خواهد داشت ، Moderna دریافت که بعد از سه ماه شرکت کنندگان در آزمایش همچنان از یک دفاع ایمنی قوی در برابر ویروس کرونا استفاده می کنند. در تاریخ 25 مه 2021 ، مدرنا اعلام کرد که این واکسن با اطمینان از کودکان 12 ساله محافظت قوی می کند. این شرکت در حال آزمایش واکسن در نوزادان و کودکان خردسال است.

در همین حال ، این شرکت برای تأمین واکسن تا زمان تأیید با چندین کشور وارد معاملات شد. در 11 آگوست سال گذشته ، در صورت اثبات ایمنی و موثر بودن واکسن ، دولت ایالات متحده 1.5 میلیارد دلار در ازای 100 میلیون دوز اضافی به این شرکت اعطا کرد. مذاکرات اضافی توافق را به 500 میلیون دوز افزایش داده است. کمیسیون اروپا 460 میلیون دوز را تأمین کرده است. Moderna معاملات مشابهی را با کشورهای دیگر از جمله کانادا ، ژاپن ، قطر و کره جنوبی انجام داده است. Moderna همچنین متعهد شده است 500 میلیون دوز به COVAX ، یک ابتکار جهانی واکسن ، برای تأمین واکسن به کشورهای کم درآمد بدهد. در 29 آوریل ، مدرنا اعلام کرد که 800 میلیون تا 1 میلیارد دوز در سال 2021 تولید می کند و قصد دارد 3 میلیارد دوز در سال 2022 تولید کند.

آزمایش های انجام شده بر روی واکسن Moderna نشان می دهد که این ماده محافظت شدیدی در برابر انواع غالب مانند بتا و دلتا ایجاد می کند. در ماه مارس ، Moderna آزمایش فاز 1 واکسن mRNA جدیدی را که به طور خاص برای نوع بتا ساخته شده بود ، آغاز کرد. یک نوع تقویت کننده خاص واکسن Moderna نتایج مثبتی را در انسان و موش به همراه داشته است. همچنین در حال انجام آزمایش فاز 1 واکسن جدید و پایدار در یخچال است. واکسن Moderna’s یکی از چندین واکسنی است که در مطالعه آکسفورد مورد آزمایش قرار گرفته و اندازه گیری می کند که دوزهای متناوب چگونه می توانند ایمنی بدن را تقویت کنند. N.I.H. یک آزمایش بالینی را برای ارزیابی واکسن Moderna's به عنوان یک تقویت کننده آغاز کرده است.

مصوب برای استفاده در: سوئیس.
استفاده اضطراری در: بوتسوانا ، کانادا ، اتحادیه اروپا ، گرینلند ، گواتمالا ، هندوراس ، ایسلند ، اسرائیل ، ژاپن ، کویت ، لیبی جدید ، مالدیو ، مولداوی ، مغولستان ، نروژ ، فیلیپین ، قطر ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سنگاپور ، جنوب کره ، تایوان ، تایلند ، انگلستان ، ایالات متحده ، ویتنام. اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی.

Updated Aug. 4
uoxford astrazeneca

نام واکسن: AZD1222 (در هند با نام Covishield نیز شناخته می شود)
کارایی: بسته به مقدار مصرف ، 62 تا 90 درصد است
دوز: 2 دوز ، با فاصله 4 هفته
نوع: تزریق عضله
محل نگهداری: حداقل 6 ماه در یخچال ثابت است
سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید کرده است.

واکسنی که توسط دانشگاه آکسفورد طراحی شده و توسط شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca تولید شده است به عنوان یک عنصر اصلی در تلاش برای تأمین تقاضای جهانی واکسن Covid-19 ظاهر شده است. با کارآیی 76 درصدی ، واکسن - که اکنون با نام Vaxzevria شناخته می شود - در مقادیر گسترده و با قیمت پایین تولید می شود. از آنجا که فقط به جای یخ زدگی باید در یخچال نگهداری شود ، می توان بسیار گسترده تر از واکسن های mRNA استفاده کرد. اما سفر Vaxzevria ناآرام بوده است ، و پیام های گیج کننده AstraZeneca ، نگرانی های برجسته در مورد ایمنی و مشکلات تولید را به لرزه در آورده است.

در اوایل سال 2020 ، محققان آکسفورد این واکسن را با مهندسی ژنتیک یک آدنو ویروس که به طور معمول شامپانزه ها را آلوده می کند ، تولید کردند. هنگامی که آنها واکسن را به میمون ها دادند ، دریافتند که از حیوانات در برابر بیماری محافظت می کند.

آنها که با AstraZeneca سر و کار داشتند ، آنها با یک آزمایش فاز 1/2 پیگیری کردند. تولید کنندگان واکسن در آزمایش هیچ عارضه جانبی شدیدی را مشاهده نکردند ، در حالی که مشاهده کردند واکسن باعث افزایش آنتی بادی علیه ویروس کرونا و همچنین سایر سیستم های دفاعی ایمنی می شود. AstraZeneca و آکسفورد سپس در انگلستان ، آفریقای جنوبی و جاهای دیگر مراحل آزمایشی را آغاز کردند. اما محققان این آزمایشات را به طور مستقل انجام دادند ، بنابراین ترکیب نتایج آنها در یک تصویر واضح و واضح از چگونگی عملکرد واکسن دشوار است. بدتر از همه ، آنها مقادیر مختلفی از واکسن را به افراد مختلف دادند و همچنین چهار یا دوازده هفته منتظر ماندند تا دوز دوم را تحویل دهند.

در 8 دسامبر ، AstraZeneca و آکسفورد اولین مقاله علمی را در مورد آزمایش بالینی فاز 3 واکسن ویروس کرونا منتشر کردند. این آزمایش نشان داد که این واکسن می تواند از افراد در برابر Covid-19 محافظت کند ، اما بسیاری از س questionsالات در مورد نتایج حل نشده باقی مانده است. با این وجود ، کم هزینه بودن و سهولت ذخیره سازی واکسن ، آن را برای کشورهایی که به دنبال راهی برای خروج از بیماری همه گیر هستند ، جذاب کرده است. انگلستان و آرژانتین اولین کشورهایی بودند که در 30 دسامبر مجوز واکسن را برای موارد اضطراری صادر کردند. در 3 ژانویه ، هند نسخه ای به نام Covishield را که توسط م Instituteسسه سرم هند ساخته شده است ، تصویب کرد. در 16 فوریه سازمان بهداشت جهانی واکسن را برای استفاده اضطراری در بزرگسالان 18 سال یا بالاتر توصیه کرد. برزیل در 13 مارس این واکسن را تأیید کامل کرد. در همان ماه ، کوواکس تحویل میلیون ها دوز واکسن را به کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​آغاز کرد. این شرکت انتظار می رود ظرفیت تولید سالانه دو میلیارد دوز باشد.

با این وجود حتی پس از اینکه میلیون ها نفر واکسن را دریافت کردند ، نگرانی های جدیدی ایجاد شد. در آفریقای جنوبی ، یک محاکمه کوچک نتوانست نشان دهد که مردم را در برابر نوع B.1.351 ، که در این کشور غالب شده است ، محافظت می کند. در 7 فوریه ، آفریقای جنوبی برنامه تولید 1 میلیون دوز واکسن AstraZeneca را متوقف کرد.

در مارس 2021 ، نگرانی دیگری پدیدار شد. تنظیم کننده های پزشکی اروپا نگران تعداد اندکی از موارد لخته شدن خون در افراد جوانی که واکسزوریا را دریافت کرده اند شدند. آژانس دارویی اروپا به این نتیجه رسید که این واکسن یک عارضه جانبی بسیار نادر دارد که در آن افراد دچار لخته شدن خون در رگهای بزرگ همراه با پلاکت کم می شوند. نهادهای نظارتی تأکید کردند که واکسن م effectiveثر است و فواید آن بیشتر از خطر ناچیز عوارض آن است. در پاسخ برخی از کشورها تصمیم گرفتند با محدود کردن واکسن به افراد مسن ، خطر را به حداقل برسانند. در ماه مه ، نروژ Vaxzevria را به طور دائم از برنامه واکسیناسیون خود حذف کرد.

با وجود حمایت جنجالی که از توسعه آن ارائه شده ، ایالات متحده هنوز مجوز واکسزوریا را نداده است. در سال 2020 ، دولت یک میلیارد دلار به AstraZeneca برای پرداخت تحقیقات ، آزمایشات بالینی و تولید کمک کرد. در آن تابستان ، این شرکت قول داد که به زودی در ماه اکتبر Vaxzevria را در ایالات متحده توزیع کند. اما نگرانی در مورد سلامت یک داوطلب در کارآزمایی بالینی ایالات متحده ، مطالعه را به مدت هفت هفته متوقف کرد. AstraZeneca نتایج دادگاه را تا مارس 2021 تحویل نداد - فقط توسط مشاوران متخصص خود برای داده های برداشت گیلاس سرزنش شد. دو روز بعد ، این شرکت اعلام کرد که بررسی کامل آزمایشات نشان داد که این واکسن 76 درصد در برابر Covid-19 و 100 درصد در برابر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان اثر دارد. AstraZeneca در حال آماده سازی برنامه خود برای F.D.A. برای مجوز کامل
AstraZeneca حتی در حالی که در حال انجام آزمایشات بالینی بود ، برای تولید میلیاردها دوز Vaxzevria با تعدادی از تولیدکنندگان به توافق رسید. اما در ژانویه 2021 ، آن اعتراف کرد که از تحویل واکسن های وعده داده شده به اتحادیه اروپا بازمانده است. کمبود آن در مارس زمانی بدتر شد که هند ، با انفجار موارد جدید ، مانع از صادرات واکسن از کارخانه های خود شد. در تاریخ 26 آوریل ، کمیسیون اروپا شکایتی علیه این شرکت به دلیل نقض قرارداد ارائه داد. دادگاه در 18 ژوئن به AstraZeneca دستور داد 50 میلیون دوز اضافی Vaxzevria تحویل دهد ، كه كمتر از 90 میلیون كمیسیون اروپا بود.

در بهار ، در حالی که سایر کشورها با موج های جدید ویرانگر Covid-19 دست و پنجه نرم می کردند ، ایالات متحده تحت انتقاد شدید برای جلوگیری از مواد اولیه هند مورد نیاز هند برای تهیه کوویشیلد خود قرار گرفت. در تاریخ 25 آوریل ، دولت بایدن اعلام کرد که ممنوعیت خود را تا حدی لغو خواهد کرد. اما منتقدان همچنین به انبار میلیون ها دوز واکسن AstraZeneca اشاره دارند که ایالات متحده سال گذشته شروع به ساخت آن کرده است. اکنون که ایالات متحده به اندازه کافی واکسن از شرکت های دیگر گرفته است تا بتواند از همه شهروندان خود محافظت کند ، تماس هایی برای ارسال واکسن AstraZeneca به هند و سایر کشورهایی که نیاز مبرم دارند وجود دارد. در تاریخ 25 آوریل ، دکتر آنتونی فاوسی گفت که دولت ایالات متحده در حال بررسی ارسال واکسن ها است. اما در اواخر ماه ژوئن ، واکسن ها هنوز آزاد نشده بودند.

در همین حال ، AstraZeneca و آکسفورد تحقیقات در مورد واکسن را ادامه می دهند. در 14 فوریه ، آنها اعلام کردند که آزمایشات مربوط به کودکان 6 ساله را آغاز می کنند. در ماه ژوئن ، محققان آکسفورد گزارش دادند که سومین تقویت کننده واکسن AstraZeneca پاسخ های ایمنی شدیدی را در داوطلبان ایجاد می کند. در یک مطالعه جداگانه ، تیم دیگری از

مصوب برای استفاده در: برزیل.
استفاده متوقف شده در: دانمارک ، نروژ.
استفاده اضطراری در: الجزایر ، آنگولا ، آنتیگوا ، آرژانتین ، استرالیا ، باهاما ، بحرین ، بنگلادش ، باربادوس ، برمودا ، بوتان ، بوتسوانا ، برزیل ، برونئی ، کابو ورد جدید ، کامبوج ، کانادا ، شیلی ، کلمبیا ، کاستاریکا ، قبرس ، دومنیکن جمهوری ، اکوادور ، مصر ، السالوادور ، اتیوپی ، اتحادیه اروپا ، فیجی ، جورجیا ، غنا ، گرینلند ، گواتمالا ، هائیتی ، هندوراس ، مجارستان ، ایسلند ، هند ، اندونزی ، ایران ، عراق ، جامائیکا ، ژاپن ، کنیا ، کویت ، لبنان ، لیبی جدید ، لیختن اشتاین ، مالزی ، مالدیو ، مکزیک ، مولداوی ، مغولستان ، مراکش ، نامیبیا ، نپال ، نیجریه ، مقدونیه شمالی ، نروژ ، پاکستان ، پاناما ، پاپوآ گینه نو ، پرو ، فیلیپین ، رواندا ، عربستان سعودی ، صربستان ، سیشل ، سیرا لئون ، جزایر سلیمان ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، سریلانکا ، سنت وینسنت و گرنادین های جدید ، سنت کیتس و نویس ، سودان ، تایوان ، تایلند ، تیمور لست ، اوگاندا ، اوکراین ، انگلستان ، وانواتو NEW ، ویتنام ، زامبیا . اعتبار سنجی استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی. تایید شده توسط گروه تنظیم مقررات آفریقا. برای استفاده اضطراری توسط سیستم تنظیم مقررات کارائیب توصیه می شود.

Updated Aug. 4

رها شده

uqueensland csl

در 10 دسامبر ، واکسنی از دانشگاه کوئینزلند استرالیا اولین واکسنی بود که پس از ورود به یک آزمایش بالینی رها شد. لغو واکسن به معنای سقوط قرارداد یک میلیارد دلاری با دولت استرالیا برای 51 میلیون دوز بود.

مطالعات واکسن در ابتدا نویدبخش بود. آزمایش بر روی همستر نشان داد که واکسن از آنها در برابر ویروس کرونا محافظت می کند. این دانشگاه آزمایش های فاز 1 را در ژوئیه با ترکیب پروتئین های سنبله ویروس کرونا با مواد کمکی ساخته شده توسط CSL راه اندازی کرد. آنها هنگامی که کشف ناخواسته ای را انجام دادند در مسیر انتقال به آزمایشات مرحله آخر بودند: برخی از داوطلبان آزمایشات مثبتی را برای HIV انجام می دادند ، حتی اگر در واقع به آن ویروس آلوده نشده بودند.

طبق گزارشات اولیه ، به نظر می رسد مشکل در نحوه طراحی واکسن توسط محققان باشد. اگر پروتئین های سنبله در ویروس کرونا متصل نباشند ، می توانند آشکار شوند. آنتی بادی های پروتئین سنبله باز نشده ممکن است در برابر پروتئین های تا شده روی ویروس های واقعی کار نکنند. بنابراین محققان با ایجاد تغییر کوچکی در پروتئین ، در انتهای آن کمی گیره ایجاد کردند تا مولکول در شکل مناسب خود نگه داشته شود. متأسفانه گیره مشابه پروتئین موجود در HIV است که می تواند سیستم ایمنی بدن را به سمت تولید آنتی بادی های مشابه HIV سوق دهد. افرادی که داوطلب آزمایش واکسن شده اند ، حتی اگر کاملاً سالم بودند ، در آزمایش آنتی بادی HIV مثبت عمل کردند. این کشف کافی بود تا دولت استرالیا محاکمه را منتفی کند. نخست وزیر اسکات موریسون در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام لغو گفت: "این برنامه دیگر در طرح واکسن استرالیا نخواهد بود."

Updated Dec. 10

در 1 آوریل 2021 ، محققان فرانسوی OSE Immunotherapeutics اعلام کردند که تأیید شده اند تا مرحله اول آزمایش واکسن ، به نام CoVepiT ، را در بلژیک آغاز کنند. واکسن آنها می تواند به بدن آموزش دهد تا در برابر 11 پروتئین مختلف ویروس کرونا واکنش ایمنی ایجاد کند. محققان این پروتئین ها را انتخاب کردند زیرا احتمال جهش آنها کم است-آنها می گویند این ویژگی باعث می شود واکسن "مقاوم در برابر انواع" باشد. آنها دوز مصرف کنندگان را در 26 مه آغاز کردند. اما در 19 ژوئیه ، OSE اعلام کرد که پس از دریافت اخبار اولیه از واکنشهای نامطلوب به واکسن ، داوطلبانه آزمایش خود را متوقف می کند.

Updated July 20

محققان امپریال کالج لندن یک واکسن RNA "خود تقویت کننده" تولید کرده اند که تولید پروتئین ویروسی را برای تحریک سیستم ایمنی بدن افزایش می دهد. آنها آزمایش 15/1 فاز را از 15 ژوئن با مشارکت Morningside Ventures برای تولید و توزیع واکسن از طریق یک شرکت جدید به نام VacEquity Global Health آغاز کردند. در تاریخ 18 دسامبر ، محققان از همکاری با Enesi Pharma برای تهیه نسخه ای جامد از واکسن که می تواند بدون سوزن در پوست کاشته شود ، خبر دادند.

در تاریخ 27 ژانویه ، رابین شاتاک ، رهبر این پروژه ، اعلام کرد که "زمان مناسبی برای شروع یک آزمایش کارآیی جدید برای یک واکسن بیشتر در انگلیس نیست." آنها به جای رقابت با واکسن های مجاز ، تلاش خود را برای ایجاد کاندیداهایی معطوف می کنند که از انواع ویروس کرونا استفاده کنند.

Updated Jan. 28

شرکت آمریکایی مرک در ماه ژوئن شرکت اتریشی Themis Bioscience را برای تولید واکسن خود که در اصل در انستیتو پاستور تولید شده بود ، خریداری کرد. در این واکسن از ویروس سرخک ضعیف شده استفاده شده است که حامل ژنی برای پروتئین سنبله ویروس کرونا است. محققان یک آزمایش فاز 1 را در ماه آگوست آغاز کردند. در 25 ژانویه ، مرک اعلام کرد که این تلاش را رها می کند ، زیرا واکسن پاسخی ضعیف تر از یک عفونت طبیعی ایجاد کرد.

Updated Jan. 25

مرک علاوه بر پروژه خود با تمیس ، با IAVI در مورد واکسن ناقل ویروس دوم نیز همکاری کرد. این ویروس بر اساس ویروسهای استوماتیت وزیکولار بود ، همان روشی که مرک با موفقیت در تولید اولین واکسن تایید شده برای ابولا به کار برد. آنها واکسن ویروس کرونا را به صورت قرص طراحی کردند ، که توزیع آن را نسبت به سرنگ های تزریقی آسان می کرد. مرک و IAVI 38 میلیون دلار از دولت ایالات متحده برای حمایت از تحقیقات خود دریافت کردند و در 30 سپتامبر آنها یک آزمایش فاز 1 را ثبت کردند. اما در تاریخ 25 ژانویه ، آنها اعلام کردند که تلاش خود را کنار می گذارند زیرا این واکسن نتوانست سیستم ایمنی قابل مقایسه ای با آنچه در عفونت طبیعی Covid-19 اتفاق می افتد را تحریک کند.

Updated Jan. 25