مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

خیانت در رابطه

تاریخ ارسال : ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

خیانت در رابطه

چکیده : خیانت برای زندگی زناشویی یک موضوع مخرب محسوب می شود که اثرات تلخ آن به راحتی می تواند سبب بهم خوردن یک رابطه عاشقانه شود. خیانت در رابطه، می تواند تا مدت ها فرد را پرخاشگر و آسیب پذیر کند.

 

خیانت در رابطه

خیانت برای زندگی زناشویی یک موضوع مخرب محسوب می شود که اثرات تلخ آن به راحتی می تواند سبب بهم خوردن یک رابطه عاشقانه شود. خیانت در رابطه، می تواند تا مدت ها فرد را پرخاشگر و آسیب پذیر کند. برای این که بتوانید از این موضوع در زندگی خود جلوگیری نمایید و رابطه خود را بر اساس محافظت در مقابل خیانت شکل دهید بهتر است علت خیانت را بدانید.

علت خیانت

خیانت دلایل بسیاری دارد و ما در این بخش به دلایل اصلی آن می پردازیم:

عدم رضایت جنسی در رابطه

یکی از دلایل مهم و اصلی خیانت در رابطه، نداشتن رضایت جنسی و یا نداشتن رابطه جنسی است. این یک نیاز طبیعی در همه افراد است و هیچ کس انتظار ندارد که در زندگی، با این موضوع برخورد کند. اما در صورت به وجود آمدن، فردی که مشکل از اوست باید تلاش کند تا رابطه عاطفی را شکل دهد. در غیر این صورت خود شخص دلیل اصلی خیانت شریک زندگیش می شود.

چنانچه با این نوع از خیانت روبرو شده اید، می توانید از طریق مراجعه یا تماس با بهترین موسسه روانشناسی و مشاوره در غرب تهران و دریافت مشاوره های تخصصی از این بحران عبور کنید.

عدم رضایت عاطفی در رابطه

یکی از پایه های اصلی ازدواج، توجه عاطفی می باشد که افراد باید از این موضوع نسبت به طرف مقابلشان اطمینان داشته باشند. در غیر این صورت شریک شما برای دریافت محبت، به دنبال رابطه های خارج از خانه خواهد بود.

کشف تجربه های تازه

یکی دیگر از علت های خیانت مرد به زن، کشف تجربه های جدید است. برخی از افراد تنوع طلب هستند و همیشه دلشان می خواهد چیزهای جدیدی را تجربه کنند. در اصل آن ها به دنبال رابطه ای هیجان انگیز می گردند.

کاهش علاقه و اشتیاق به همسر

یکی دیگر از دلایل خیانت، از بین رفتن علاقه و اشتیاق به همسر است که خود عامل کاهش میل جنسی می شود و فرد را مجبور به برقرار کردن رابطه با شخص دیگر می کند.

موسسه مشاوره و روانشناسی داناک مشاور در خدمت شما عزیزان می باشد تا با مشاوره حضوری و تلفنی، کلیه دغدغه ها و نگرانی های شما را حل نماید و با راهکارهایی فوق العاده تا پایان مسیر شما را همراهی کند.

اختلافات مهم زناشویی

افراد در زمان انتخاب باید به فاکتورهای مختلفی توجه کنند تا دچار جدایی و اختلاف زناشویی بعد از ازدواج نشوند. اختلافات عقیدتی، طبقاتی، سنی، سلیقه ای و تحصیلات جزو مهم ترین اختلافاتی هستند که می توانند در زندگی زناشویی خود را به نمایش بگذارند. اگر می خواهید زندگی پایدار و زیبایی را تجربه کنید، می توانید با رزرو مشاوره از خانم دکتر مارال حقیقی کرمانشاهی، راه کارهای فوق العاده ای را دریافت کنید که مسیر انتخابتان را بسیار هموار می کند.

بررسی انواع خیانت

برای تجربه کردن یک رابطه عاطفی باید انواع خیانت را بشناسید تا دچار انجام آن نشوید. به همین دلیل در ادامه چند مورد از انواع خیانت را ذکر کرده ایم:

خیانت فیزیکی

یکی از بدترین خیانتها، خیانت فیزیکی است که فرد با فردی غیر از شریک زندگی خود رابطه جنسی برقرار می کند.

خیانت عاطفی

در برخی شرایط، خیانت با یک دوستی ساده آغاز می شود که به مرور زمان باعث اعتماد بیش از اندازه به طرف مقابل می شود. تا اینجای کار فرد به شریک زندگیش خیانت عاطفی کرده است، اما اگر رابطه جنسی بین آن ها پیش بیاید این خیانت به خیانت جنسی تبدیل می گردد.

خیانت اینترنتی

امروزه اکثر افراد به اینترنت دسترسی دارند و به راحتی می توانند دست به خیانت اینترنتی بزنند. این خیانت از طریق سکس چت، ارسال عکس و فیلم های جنسی و…. اتفاق می افتد.

خیانت انتقامی

خیانت انتقامی زمانی رخ می دهد که فرد متوجه خیانت طرف مقابلش می شود و برای انتقام گرفتن دست به خیانت می زند.

نشانه های خیانت در رابطه

نشانه های خیانت در رابطه بسیار متنوع و متفاوت است و در برخی موارد می تواند تحت تأثیر عواملی مانند: دین، فرهنگ و آداب و رسوم قرار گیرد.  خیانت می تواند به وضوح باعث اختلاف در رابطه زناشویی شود. در ادامه این نشانه ها را ذکر می کنیم:

نشانه های خیانت

تغییرات ظاهری

فردی که در حال خیانت کردن است، تیپ و ظاهر برایش اهمیت پیدا می کند. او در رابطه به دنبال سلایق طرف مقابلش می رود و ممکن است تغییرات ظاهری بسیاری را در زندگیش داشته باشد.

سخت شدن دسترسی به او

افراد در این شرایط بیشتر به دور بودن از شریک زندگیشان علاقه دارند، آن ها دوست دارند تایم بیشتری را با فرد جدید سپری کنند. به طور مثال می توانند با دروغی مانند امروز بیشتر سرکار می مانم یا خاموش کردن تلفن همراه به بهانه اینکه شارژ آن تمام شده است این تایم را به فرد دلخواهشان اختصاص دهند.

کمتر ارتباط گرفتن با شما

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده اید، زمانی که شریک زندگیتان در کنار شماست چگونه رفتار می کند؟ اگر می بینید با شما کم صحبت می کند یا بیشتر خود را به دیدن موبایل سرگرم می کند و یا حتی بی تفاوت ساعت ها جلوی تلویزیون می نشیند، می توان گفت احتمال خیانت کردن وجود دارد.

حساس شدن روی وسایل شخصی

اگر فرد به وسایل شخصی خود مانند موبایل و لپ تاپ بیش از اندازه توجه کند و به طور مثال با هر نوتیفیکیشنی تلفن همراه خود را چک کند یا مدام پیام هایش را پاک کند نشانه هایی از خیانت را دارد.

بهترین کاری که شما در این شرایط می توانید انجام دهید رزرو مشاوره خیانت است. در این مشاوره کارشناسان بر اساس علم و دانشی که دارند شما را برای گرفتن بهترین تصمیم زندگیتان یاری خواهند کرد.

حالات مرد بعد از خیانت

یکی از اصلی ترین حالات مرد بعد از خیانت، عدم تمایل به خانه ماندن است. در این شرایط، مرد به جهت فعالیت در بیرون از منزل و به بهانه های مختلفی از طرف مقابلش فراری است و شما می توانید با یک تعقیب کردن ساده از ماجرا باخبر شوید.

حالات زن بعد از خیانت

یکی از مهم ترین حالات زن بعد از خیانت، بیان کردن زندگی دیگران و حق دادن به فردی است که در حال خیانت کردن است. در این حالت او می خواهد رفتار خود را توجیه کند تا احساس گناه نداشته باشد.

تاوان خیانت

افرادی که در رابطه زناشویی مرتکب خیانت می شوند، دیگر نمی توانند مثل قبل به زندگی خود ادامه دهند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه تاوان خیانت را ذکر کنیم می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

از دست دادن آرامش در زندگی

قرار گرفتن زندگی مشترک در لبه پرتگاه

به خطر افتادن موقعیت شغلی

خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی

شما می توانید حتی از طریق مشاوره با موبایل، روش هایی را برای روبرو شدن با این خیانت ها یاد بگیرید که در نهایت می تواند آرامش را به زندگی شما بازگرداند.

نتیجه گیری

امروزه خیانت یکی از مسائل پررنگ جامعه می باشد که تجربه آن، برای هیچ کس خوشایند نیست. بهترین راه برای مقابله با خیانت، دریافت مشاوره تخصصی خیانت و رابطه می باشد. در این شرایط کارشناسان می توانند با ارائه راه کارهایی شما را در این مسیر همراهی کنند تا این شما از این مشکل عبور کنید.

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.