مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

تاریخ ارسال : ۱۷ دی ۱۴۰۱

بیمه ها دارای انواع متفاوتی هستند از طرفی متاسفانه ایمپلنت دندان درمانی برای زیبایی در جامعه شناخته شده است و در برخی از بیمه ها تحت پوشش قرار نمی گیرد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی ایمپلنت دندان با بیمه بپردازیم.

بیمه ها دارای انواع متفاوتی هستند از طرفی متاسفانه ایمپلنت دندان درمانی برای زیبایی در جامعه شناخته شده است و در برخی از بیمه ها تحت پوشش قرار نمی گیرد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی ایمپلنت دندان با بیمه بپردازیم.

ایمپلنت دندان با بیمه پایه

بیمه های پایه مانند: بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی می باشد که شما با مراجعه به مراکز تحت قرار داد مبلغی از درمان را پرداخت می کنید. باید گفت در بیمه های پایه هزینه های درمان تا حد مشخصی پرداخت می شود. اما سوال اصلی اینجاست که می توان با بیمه های پایه ایمپلنت دندان را انجام داد؟

باید گفت با بیمه های پایه شما می توانید خدمات دندان پزشکی ساده ای مانند: کشیدن دندان یا پر کردن آن را انجام دهید. اما به دلیل اینکه ایمپلنت دندان به عنوان درمانی برای زیبایی شناخته می شود هزینه های آن را بیمه های پایه تحت پوشش قرار نمی دهند و پرداخت نمی کنند.

ایمپلنت دندان با بیمه های تکمیلی

همانطور که در بالا گفته شد بیمه های پایه مقدار مشخصی از هزینه های درمان را پرداخت می کنند اگر هزینه های درمان شما از این مقدار مشخص بیشتر شود مابقی هزینه درمان را بیمه های تکمیلی می پردازند.

از طرفی بیمه های تکمیلی نیز به دو صورت گروهی و انفرادی ارائه می شوند که باید گفت به صورت معمول فقط بیه های تکمیلی گروهی هزینه های ایمپلنت دندان را تحت پوشش قرار می دهند. البته به یاد داشته باشید بیمه های تکلمیلی فقط به اندازه سقف تعهدات خود هزینه های ایمپلنت را پرداخت می کنند.

اگر بیمه نداشتیم چگونه از ایمپلنت دندان استفاده کنیم؟

بر اساس گفته های بالا شاید بسیار از افراد تصور کنند که بدون کمک بیمه نمی توان از ایمپلنت دندان استفاده کرد در جواب باید گفت اینگونه نمی باشد و همه افراد می توانند از ایمپلنت دندان استفاده نمایند و هزینه های آن را پرداخت نمایند. شاید با خود بگویید چگونه؟

شما می توانید در مرکز تخصصی ایمپلنت، ایمپلنت دندان خود را به صورت اقساطی پرداخت نماید و از مزایای بسیار زیادی این درمان بهرمند شوید. با طرح ایمپلنت اقساطی افراد بیشتری می توانند در مرکز ایمپلنت تخصصی از این درمان بهرمند شوند.

در مرکز ایمپلنت ، تمامی برند های ایمپلنت به تفکیک کشور سازنده ، برند و مقدار ضمانت آن ها دسته بندی شده و تمامی آن ها توسط متخصصین مجرب و تکنولوژی های روز و مدرن برای شما انجام می شود . همچنین مرکز ایمپلنت برای رضایت بیشتر شما عزیزان در کلینیک هایی در نقاط مختلف تهران آماده به خدمت رسانی می باشد تا دسترسی راحت تری داشته باشید و می توانید به لینک قیمت کاشت دندان فرمایید.

آیا بیمه من هزینه های ایمپلنت را پرداخت می کند؟

همانطور که می دانید بیمه های متفاوتی در  ایران وجود و برای برخی از افراد سوال می شود که آیا بیمه ما هزینه های ایمپلنت دندان را پرداخت می کند؟ باید گفت هر بیمه دارای فهرست تعرفه های مربوط به خود می باشد که اگر در این لیست نام درمان ایمپلنت وجود داشته باشید به این معنی است که بیمه شما هزینه های ایمپلنت دندان را قبول دارد.

برای اطمینان بیشتر می توانید با بیمه خود تماس بر قرار کنید و سوالات خود را از آنها بپرسید.

محدودیت بیمه های تکلمیلی

به یاد داشته باشید که ایمپلنت با بیمه دارای محدودیت های مخصوص به خود می باشد. مهم ترین محدودیت در ایمپلنت با بیمه تکمیلی، مراجعه به کلینیک های تحت پوشش بیمه شما می باشد. یعنی شما برای انجام ایمپلنت که هزینه آن را بیمه شما بپردازد باید به کلینیک هایی مراجعه نمائید که طرف قرار داد با بیمه شما باشند.

اگر کلینیک انتخابی طرف قرارداد بیمه نبود چی کار کنیم؟

در برخی از موارد شما قصد دارید ایمپلنت دندان خود را در کلینیک خاصی انجام دهید که این مرکز طرف قرار داد بیمه شما نیست. در این شرایط شما باید هزینه های درمان خود بپردازید و سپس با ارائه مدارک درمان به بیمه تکمیلی، هزینه های آن را تا سقف تهدات بیمه دریافت نمائید.

چرا ایمپلنت دندان با بیمه

استفاده از بیمه در ایمپلنت دندان دارای اهمیت زیادی است. زیرا ایمپلنت دندان به نسبت دیگر درمان هایی که برای بی دندانی ارائه شده است قیمت بیشتری دارد. ممکن است در شرایط کنونی اقتصاد، هزینه های این درمان برای برخی از افراد زیاد باشد.

چه مواردی را باید در ایمپلنت دندان با بیمه رعایت کنیم؟

به یاد داشته باشید برای کاهش قیمت ایمپلنت دندان نباید از برخی از موارد صرفه نظر کرد. شما باید در ایمپلنت دندان با بیمه به این موارد دقت کنید تا درمان شما با شکست مواجه نشود و سلامتی شما در خطر نیوفتد. این موارد به شرح زیر می باشد:

  • از پزشک متخصص با تجربه بالا استفاده نمائید.
  • از برند های ایمپلنت سازی با کیفیت استفاده کنید.
  • درمان خود را در کلینیک های دندان پزشکی معتبر انجام دهید.

ایمپلنت دندان با بیمه حوادث

همانطور که در بالا نیز گفته شد انواع متفاوتی از بیمه وجود دارد که یکی از آنها بیمه حوادث می باشد. شاید برای شما جالب باشد تا بدانید اگر دندان های خود را طی حادثه ای از دست داده اید و تحت پوشش بیمه حوادث می باشد می توانید هزینه ایمپلنت دندان خود را از بیمه حوادث دریافت نمائید.

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه به چه مواردی بستگی دارد؟

همانطور که می دانید قیمت ایمپلنت دندان به موارد متفاوتی بستگی دارد. از طرفی میزان پرداختی بیمه به سقف تعهدات آن بیمه وابسته است. پس نمی توان قیمت دقیقی را برای ایمپلنت دندان با بیمه مشخص کرد. اما در حالت کلی قیمت ایمپلنت دندان به موارد زیر وابسته است که بخشی از آن را بیمه تکمیلی پرداخت می کند:

  • نوع ایمپلنت
  • کیفیت برند انتخابی
  • میزان تخصص پزشک
  • تعداد پایه ایمپلنت مورد نیاز
  • تعداد روکش ایمپلنت مورد نیاز

مزایا و معایب ایمپلنت دندان با بیمه

شاید شما تصور کنید که ایمپلنت دندان با بیمه فقط دارای مزایا می باشد اما باید گفت اینطور نیست و ایمپلنت دندان با بیمه معایب خاص خودش را دارد. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع درمان این موارد را بدانید.

مزایای ایمپلنت با بیمه

اصلی ترین مزیت ایمپلنت با بیمه کمک در هزینه این درمان می باشد. باید گفت هزینه ایمپلنت دندان می تواند تا حدی بالا باشد اما با کمک بیمه های تکمیلی این هزینه کاهش میابد و بیماران باید هزینه های کمتری را پرداخت نمایند.

معایب ایمپلنت با بیمه

مزایای ایمپلنت با بیمه بسیار بیشتر از معایب آن است. اما شما در برخی موارد برای انجام ایمپلنت با بیمه نمی توانید به کلینیک دلخواه خود مراجعه نمائید زیرا حتما باید کلینیک دندان پزشکی طرف قرار داد شما باشد.

در صورتی که شما برای انجام ایمپلنت دندان به کلینیک هایی غیر از کلینیک های طرف قرار داد مراجعه نمائید باید هزینه درمان را به صورت کامل پرداخت نمائید و پس از آن مدارک خود را به بیمه ارائه نمائید تا بخشی از این هزینه ها را به شما پرداخت نمایند. در کل می توان گفت ایمپلنت دندان با بیمه تا حدی شما را محدود می کند و این تنها عیب آن است.

 

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.