مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

کاشت مو ارزان و روش های آن

تاریخ ارسال : ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاشت-مو

داشتن ظاهری جذاب و زیبا آرزوی هرشخصی اعم از زن و مرد است. یکی از معیارهای جذابیت موهای پرپشت و خوش‌حالت است. اما متاسفانه بسیاری از افراد با گذشت زمان همه یا بخشی از موهای خود را از دست می‌دهند و به دنبال راه‌حلی برای برگرداندن جذابیت سابق خود می‌گردند. انواع شامپوها و محلول‌های مختلف را در داروخانه‌ها می‌توانید ببینید با نام محصولات ضدریزش مو به فروش می‌رسند. اما حقیقت این است که هیچ‌کدام از آن‌ها تاثیر کافی و ماندگاری روی موهای سر ندارند. کاشت مو تنها راه‌حل موثر برای جلوگیری از ریزش مو و رشد مجدد موهاست. در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف کاشت مو و قیمت کاشت مو می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

قیمت کاشت مو به چه چیزی بستگی دارد؟

قیمت کاشت مو برای تمام افراد یکسان نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود. بنابراین اگر قصد انجام کاشت مو دارید و هزینه آن برایتان اهمیت دارد، حتما به پزشک مراجعه کنید. چراکه تعیین قیمت کاشت مو تنها توسط پزشک قابل تشخیص است. پزشک با توجه به موارد زیر، هزینه کاشت مو را برایتان محاسبه می‌کند:

تعداد گرافت ها

از مهمترین عوامل موثر در تعیین هزینه کاشت مو تعداد گرافت‌هایی است که روی سر کاشته می‌شوند. طبیعی است که هرچقدر ناحیه‌های خالی در سر بیشتر باشد یا هدف شما از کاشت مو پرپشت کردن موهایتان باشد، به گرافت‌های بیشتری هم برای کاشت احتیاج خواهید داشت. بالا بودن حجم گرافت‌ها باعث می‌شود که پزشک زمان و انرژی بیشتری صرف عمل شما کند و این موضوع روی هزینه کاشت مو تاثیر می‌گذارد.

تخصص پزشک

نکته مهم در انجام عمل کاشت مو رسیدن به نتیجه مورد انتظار است. این موضوع هم تا حد زیادی به تخصص پزشک جراح بستگی دارد. هرچقدر تخصص و مهارت پزشک در انجام کاشت مو بیشتر باشد، نتیجه عمل به هدف شما نزدیک‌تر خواهد بود. بنابراین مهم است که در انتخاب پزشک خود دقت کافی را داشته باشید. پزشک جراح یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه کاشت مو است. هرچقدر پزشک شما تجربه بیشتر و مهارت بالاتری داشته باشد، طبیعتا دستمزد او هم بیشتر خواهد بود.

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو

برای انجام کاشت مو باید قبل و بعد از عمل مراقبت‌های لازم را داشته باشید. انجام این مراقبت‌ها در بیشتر موارد مستلزم هزینه کردن است. قبل از کاشت مو شما باید آزمایش‌هایی انجام دهید تا پزشک مطمئن شود که آیا می‌توانید برای کاشت مو اقدام کنید یا خیر. همچنین در مواردی پزشک تشخیص می‌دهد که بدن شما به داروهایی نیاز دارد که قبل از عمل باید آن‌ها را مصرف کنید.

بعد از کاشت مو نیز پزشک داروها و مکمل‌هایی برایتان تجویز می‌کند که باید در دوران نقاهت مصرف کنید. هزینه انجام آزمایش‌ها و مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو جدای از هزینه خود عمل است که باید آن‌ها را هم در نظر بگیرید.

روش کاشت مو

کاشت مو به روش‌های مختلفی قابل انجام است. این روش‌ها در چگونگی انجام مراحل مختلف کاشت مو مانند برداشت، آماده‌سازی و کاشت فولیکول‌ها و استفاده از تجهیزات، تفاوت‌هایی دارند. این تفاوت‌ها مزیت‌ها و معایبی را برای هر روش به وجود می‌آورد و با توجه به شرایط جسمانی فرد، روش مناسب او توسط انتخاب می‌شود. هزینه کاشت مو در هرکدام از این روش‌ها تا حدودی با دیگری متفاوت است.

روش-کاش-مو

قیمت کاشت هر تار مو چقدر است؟

قیمت کاشت هر تار مو معمولا توسط وزارت بهداشت تعیین می‌شود. قیمت کاشت هر تار مو در کلینیک صدف طبق مقاله‌ای در سایت این کلینیک اینگونه تعیین می‌شود: «براساس تعرفه وزارت بهداشت، قیمت کاشت مو با توجه به گرافت‌های کاشته شده تعیین می‌شود. قیمت کاشت هر تار مو در تمام روش‌های کاشت مو ۱۰۰۰ تومان است. طبق این فرمول، هزینه کل کاشت مو از ۱۰ تا ۱۶ میلیون تومان متفاوت است. اما رقابت‌های موجود در بازار باعث کاهش هزینه تمام‌شده این عمل می‌شود که در کلینیک صدف این قیمت ۴ و نیم تا ۹ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.»

بررسی مراقبت های بعد از کاشت مو و هزینه آنها

بعد از کاشت مو پوست سر دچار تغییراتی می‌شود. برای بهبود سریع‌تر پوست سر باید به‌طور ویژه از آن مراقبت‌ کنید. استفاده از داروها، پمادها، مکمل‌های دارویی و محلول شستشوی مناسب از جمله مواردی است که در این دوران مهم بوده و هزینه‌هایی برای شما در بر خواهد داشت. ترک خوردن پوست سر بعد از کاشت مو یکی از رایج‌ترین اتفاقات است.

سایت همشهری آنلاین برای مراقبت از ترک خوردن پوست سر بعد از کاشت مو توصیه می‌کند: « ۲ تا ۳ روز بعد از عمل باید موهای خود را بشویید. بهتر است هر روز حمام کنید تا پوسته‌ها نرم شده و به راحتی جدا شوند. دقت کنید فشار آب زیاد نباشد، دمای آب معتدل باشد و از شامپوی مخصوصی که پزشک تجویز کرده یا شامپو بچه استفاده کنید.»

کلام آخر

اگرچه هزینه کاشت مو بیشتر از سایر روش‌های مقابله با ریزش مو است، اما باید به این نکته توجه کنید که کاشت مو یک روش دائمی بوده و نتیجه آن در تمام سال‌های زندگی‌تان قابل مشاهده است. بسیاری از افرادی که طاسی را تجربه می‌کنند، بیشتر از ریزش مو از کمبود اعتمادبه‌نفس رنج می‌برند.

درست است که روش‌های زیادی مانند کلاه‌گیس برای پوشاندن قسمت‌های طاس سر وجود دارد. اما این راه‌ها در بهبود اعتمادبه‌نفس نقشی ندارند. درحقیقت بسیاری از کسانی که طاسی سر خود را با کلاه‌گیس می‌پوشانند، همواره احساس می‌کنند رازی در دل خود دارند که باید برای پنهان کردن آن تلاش کنند. از طرفی هزینه‌های نگهداری و جایگزینی یا ترمیم موهای مصنوعی در طولانی‌مدت اصلا مقرون‌به‌صرفه نیست.

از طرفی هزینه سایر روش‌های رفع طاسی سر با گذشت زمان افزایش می‌یابد. علاوه بر این در این روش‌ها ممکن است با توقف روش درمانی، مشکلات بدتری برایتان به وجود بیاید. بنابراین هزینه کاشت مو به یک سرمایه‌گذاری برای کل عمر شباهت دارد و این عمل نتیجه مادام‌العمر دارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.