مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

آیا HPV در آزمایش خون مشخص می شود؟

تاریخ ارسال : ۱۶ تیر ۱۴۰۱

سوالی که شاید خیلی از افراد موقع آزمایش خون برایشان پیش می آید این است که آیا HPV در آزمایش خون مشخص می شود؟ در ادامه به این سوال پاسخ داده و توضیحات اضافی را خدمت شما ارائه داده ایم.

خیر، آزمایش خون برای HPV وجود ندارد. اگرچه در آزمایش HPV می توان آنتی بادی  ضد  HPV را ردیابی کند ولی وجود آنتی بادی HPV در آزمایش خونی که برای تشخیص HPV با آزمایش خون نشان داده می شود، فقط می تواند بگوید که فرد در دوره ای از زندگی در معرض ویروس HPV قرار گرفته است و نمی تواند مشخص کند که در حال حاضر به این ویروس مبتلا هست یا خیر؟

 

آزمایش HPV چیست؟

ویروس HPV ( یا ویروس پاپیلومای انسانی Human papillomavirus )، عضوی از خانواده ویروس پاپیلوما و یک ویروس DNA دو رشته است که اثر سیتوپاتیک در اپیتلیوم ایجاد می کند.

بیش از 100 نوع ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) وجود دارد که برخی از انها باعث ایجاد زگیل روی پوست یا غشای مخاطی می شوند و برخی دیگر نیز باعث سرطان مقعد، آلت تناسلی، واژن ، فرج و پشت گلو (دهان و حلق)  و سرطان گردن رحم می شوند.

عفونت های ناشی از HPV از طریق تماس جنسی یا از طریق تماس پوست به پوست دیگر منتقل می شوند.

آزمایش HPV چگونه است؟

  • آزمایش کولپوسکوپی
  • آزمایش اسید استیک
  • روش های مولکولی
  • نمونه برداری( بیوپسی) از بافت تغییر یافته
  • تست پاپ اسمیر یا نمونه برداری از دهانه رحم

جواب آزمایش HPV چند روز طول می کشد؟

برای کسب اطلاعات لازم در مورد نحوه نمونه گیری، هزینه و زمان جواب دهی آزمایش HPV، می توانید به شرکت لیما طب (limateb.com) مراجعه کنید و یا با شماره تلفن های 02144443148 و 02144612712 تماس بگیرید.

 

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.