مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

افزایش گردش خون در پاها با راهکارهای کاربردی

تاریخ ارسال : ۰۸ آبان ۱۴۰۲

گردش خون پایین در پا باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های وریدی مثل واریس می‌شود. افزایش گردش خون در پاها علاوه‌بر کاهش احتمال ابتلا به عارضه‌های وریدی، باعث پمپاژ بهتر خون و تغذیه سریع‌تر سلول‌ها خواهد شد. خوشبختانه افزایش گردش خون در پا نیازی به انجام کارهای پزشکی ندارد؛ فقط چند راهکار ساده و تغییر الگوی زندگی باعث بهبود خونرسانی به قسمت‌های پایینی بدن می‌شود. در این مطلب به بررسی چند راهکار برای افزایش گردش خون در پا می‌پردازیم. اگر نگران وضعیت خونرسانی خود و احتمال ابتلا به بیماری‌های وریدی هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

ماساژ درمانی؛ اولین راهکار برای افزایش گردش خون در پاها

اگر به‌دنبال راهکاری برای افزایش گردش خون در پاها و قسمت‌های مختلف بدن هستید، اولین راهکار پیشنهادی ما ماساژ درمانی است. ماساژ با اعمال فشار سطحی و ضربه‌های متناوب در بافت ماهیچه‌ای باعث افزایش گردش خون می‌شود. افزایش گردش خون نیز تغذیه سلول‌ها را افزایش می‌دهد؛ ازاین‌رو بدن بعد از چند دقیقه ماساژ درمانی عملکرد بهتری خواهید داشت. اگر ماساژ با تکنیک‌های مختلف شیاتشو، سو‌ئدی و بافت عمیق در قسمت‌های پایینی بدن انجام شود، افزایش خون به‌ویژه در پاها بیشتر خواهد شد.

برای بهبود گردش خون در پاها فقط کافی است چند جلسه به ماساژ درمانی در ماه اختصاص دهید. البته اگر مشکل خاصی مثل رگ‌های وریدی و یا آسیب اسکلتی-عضلانی دارید، حتما با پزشک مشورت کنید. چراکه ماساژ درمانی برای بعضی از بیماری‌ها با محدودیت شدیدی همراه است؛ بنابراین بدون مشورت پزشک به ماساژ درمانی اقدام نکنید. علاوه‌بر این، حتما برای ماساژ درمانی به مراکز اسپا و کلینیک‌های تخصصی مراجعه کنید. البته خرید دستگاه ماساژور برقی نیز ایده مناسبی است. این دستگاه‌ها منطبق بر اصول بهترین روش‌های ماساژ درمانی برای افراد کاربرد دارند. علاوه‌بر این صندلی ماساژور قیمت اقتصادی‌تری در مقایسه با مراجعه مکرر و هفتگی به سالن‌های اسپا دارد.

ورزش منظم را در برنامه خود بگنجانید

سیستم گردش خون از ماهیچه‌های پا به عنوان پمپ برای بازگرداندن خون و مایعات به قلب استفاده می‌کند. ازاین‌رو افزایش گردش خون در پاها نقش موثری بر تغذیه سلول‌های بدن دارد. ورزش باعث افزایش انقباضات عضلانی و جریان خون می‌شود. ورزش از بیماری وریدی و لخته شدن خون مانند ترومبوز ورید عمقی نیز جلوگیری می‌کند. به‌این‌ترتیب انجام حرکات ورزشی سبک نقش موثری در بهبود خونرسانی به قسمت‌های مختلف بدن دارند.

اگر بعد از ورزش احساس خستگی کردید، از راهکارهای مختلفی برای ریکاوری استفاده کنید. کمپرس سرد، افزایش مصرف آب و پروتئین و ماساژ درمانی از راهکارهای ریکاوری سریع عضلات به شمار می‌روند. ماساژ درمانی میان این روش‌ها از اهمیت بالاتری برخوردار است؛ چرا که ماساژ درمانی به‌تنهایی نیز باعث افزایش گردش خون در پاها می‌شود و وضعیت سلامت فیزیکی را ارتقا می‌دهد. ابزارهای ماساژور با عملکردهایی منطبق بر استاندارد‌ترین روش‌های ماساژ، راهکار مناسبی هستند. برای خرید این ماساژورها نیازی به صرف وقت، انرژی و هزینه بالایی برای مرجعه حضوری به فروشگاه‌ها نیست؛ بلکه خرید اینترنتی صندلی ماساژ از نمایندگی برند روتای و آیرست انتخاب ایده‌آل‌تری به شمار می‌رود.

پیاده‌روی؛ فعالیتی موثر برای بهبود خونرسانی به پاها

پیاده‌روی سلامت عروقی را بهبود می‌بخشد و به پیشگیری از نارسایی مزمن وریدی کمک می‌کند. برای پیاده‌روی نیازی به نگرانی در مورد اختصاص دادن زمان بالا نیست. بلکه می‌توانید فاصله ماشین تا محل کار، مترو تا دانشگاه و خانه تا سوپرمارکت را پیاده‌روی کنید. بااین‌حال حتما مدتی را برای پیاده‌روی اختصاص دهید تا گردش خون در پاها افزایش یابد.

علاوه‌بر پیاده‌روی، استفاده از دستگاه ماساژور پا نیز نیازی به زمان اختصاصی ندارد. بلکه در هنگام چک کردن ایمیل‌ها، مطالعه کتاب، تماشای تلویزیون و صرف غذا نیز قابل استفاده است. ماساژور پا نقش بسیار موثری برای افزایش گردش خون در پاها دارد. به‌این‌ترتیب با چند دقیقه استفاده روزانه از این دستگاه، احتمال ابتلا به بیماری‌های وریدی را کاهش دهید.

پوشیدن جوراب واریس؛ راه‌حلی برای افزایش گردش خون در پاها

اگر شغلی دارید که باید کل روز را بنشیند یا بایستد، پوشیدن جوراب مناسب، ضروری است. فشار بیش از حد روی پاها و حرکت کم بر سلامت کلی و گردش خون شما تاثیر منفی می‌گذارد. جوراب‌های واریس، تاثیری مانند راه رفتن را بر عضلات و رگ‌ها می‌گذارند؛ این جوراب‌ها باعث انقباض و انبساط مداوم در پاها می‌شوند. درنهایت استفاده از جوراب‌های واریس باعث بهبود گردش خون خواهد شد.

از انجام حرکات ورزشی در حالت نشسته برای افزایش گردش خون غافل نشوید

زمانی که در سالن انتظار مطب دکتر نشسته‌اید، روی صندلی‌های مترو یا در محل کار در حال صرف چایی پشت میزتان هستید، چند حرکت ساده برای افزایش گردش خون در پا اجرا کنید. برای مثال یک حرکت ساده برای پمپاژ مچ پا انجام دهید. پاهای خود را بکشید و از قسمت مچ به سمت جلو و عقب خم کنید. این حرکت را چند بار اجرا کنید؛ دقت داشته باشید که در این حرکت باید در عضلات پشتی پا احساس کشیدگی کنید؛ این کار را با هر دو پا انجام دهید.

علاوه بر اجرای حرکات ورزشی برای مچ، به پشت دراز بکشید و پاهای خود را مستقیماً به جلو ببرید، یک زانو را به سمت قفسه سینه به سمت بالا حرکت دهید و به سمت پایین برگردید. این حرکت را ده بار تکرار کنید. خم شدن زانو را حداقل هر ساعت یک بار تکرار کنید.

ماساژورهای برقی فروشگاه مبل ماساژ؛ بهترین وسیله برای افزایش گردش خون در پا

در این مقاله به بررسی راهکارهای افزایش گردش خون در پاها پرداختیم. افزایش گردش خون در قسمت‌های پایینی بدن باعث کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های وریدی می‌شود. استفاده از ماساژ درمانی، پیاده‌روی، ورزش، پوشیدن جوراب و ورزش کردن از راهکارهای مفید برای بهبود گردش خون در پاها به شمار می‌روند. ماساژ درمانی یکی از بهترین راه‌حل‌های بهبود خونرسانی به پاها است؛ این راهکار به دو شکل استفاده از ماساژور های برقی و مراجعه به سالن‌های اسپا انجام می‌شود.

بسیاری از افراد در زندگی پرمشغله امروزی امکان مراجعه مکرر به سالن‌های اسپا را ندارند؛ بنابراین خرید ماساژورهای برقی گزینه مناسب‌تری است. ماساژورهای روتای و آیرست طبق استانداردهای ماساژ درمانی و مطابق با اصول انواع ماساژ سوئدی و شیاتسو طراحی شده‌اند. برای خرید بهترین ماساژورهای برقی فقط کافی است تا به نمایندگی‌های این دو برند مراجعه کنید. مبل ماساژ به‌عنوان نماینده فعال روتای و آیرست انواع ماساژورهای برقی پا، زانو، گردن و صندلی ماساژور را عرضه می‌کند. برای تماس با فروشگاه مبل ماساژ فقط کافی است نام «مبل ماساژ» را در موتورهای جستجو وارد کنید.

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.