مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

مزایا و عوارض تزریق ژل به چانه و تاثیر آن

تاریخ ارسال : ۳۰ آبان ۱۴۰۱

تزریق ژل به چانه، مشاهده نتایج اولیه و حداقل سازی نشانه های پیری به یک جلسه 30 تا 60 دقیقه ای نیاز دارد.

تزریق ژل یک روش بدون جراحی است که کاربردهای فراوانی دارد یکی از این کاربردها اصلاح، کانتورینگ و شکل دهی به چانه است و نتایج تحسین برانگیزی هم به همراه می آورد. با کمک این روش می توانید افتادگی پوست، چین و چروک و کانتور چانه را بدون هرگونه جراحی یا نیاز به ریکاوری و استراحت، بهبود بدهید. در اینجا می خواهیم در عین نمایش تصاویر قبل و بعد تزریق ژل به چانه، درباره نحوه حداکثرسازی نتایج مشهود آن صحبت کنیم.

در تزریق ژل از هیالورونیک اسید که یک پروتئین طبیعی است، برای آبرسانی به سلول‌های پوستی استفاده می شود. تزریق این ماده به چانه، در کنار پر کردن چین و چروک و خطوط ریز پوست، آن را درخشان هم می کند. هیالورونیک اسید، کلاژن سازی و تولید الاستین در بافت‌های عمیق پوست را تحریک می کند و به این صورت نتایج با ماندگاری بالاتری (تا 12 ماه بعد از درمان) را به همراه می آورد. تزریق ژل به چانه یک گزینه مناسب برای کسانی است که به دنبال یک چانه زیبا و زاویه سازی فک و  صورت هستند و فرقی هم نمی کند که مرد باشد یا زن!

مزایای تزریق ژل به چانه

از تزریق ژل در حل مشکلاتی استفاده می شود که شاید ربطی به چانه نداشته باشند و به همین دلیل هم تزریق ژل به چانه یکی از شگفت انگیزترین روشهای بدون جراحی برای بسیاری از بیماران است. چانه یکی از اصلی ترین اعضای یک سوم پایینی صورت است و ظاهر جذاب آن می تواند تفاوت چشمگیری در ظاهر فرد ایجاد کند. در اینجا می خواهیم به تعدادی از مزایای تزریق ژل به چانه اشاره کنیم که شاید بعضی از آنها خیلی برایتان عجیب باشد.

یک روش درمانی بدون جراحی است.

عدم نیاز به جراحی در این روش باعث می شود که خطر یا عارضه جانبی خاصی نداشته باشد و به استراحت بعد از درمان هم نیازی نباشد. در نتیجه لازم نیست که مرخصی بگیرید و می توانید به روال عادی زندگیتان ادامه دهید.

زوایای تیزتر چانه

مراجعه بسیاری از بیمارانی که به دنبال جراحی هستند، برای داشتن زاویه های تیزتر چانه است و وقتی با توصیه پزشک مبنی بر تزریق ژل مواجه می شوند، شگفت زده می شوند. عقب رفتگی چانه، حتی اگر خیلی قابل توجه نباشد، می تواند ظاهر کوتاه تری از حالت عادی به آن بدهد. تزریق ژل می تواند طول چانه را بیشتر کرده و به تغییر ظاهر آن کمک می کند.

پیشگیری از بروز نشانه‌های پیری

با با افزایش حجم چانه می توان از بروز برخی نشانه های پیری زودرس پیشگیری کرد. با بالا رفتن سن، حجم پوست کاهش پیدا می کند و نتیجه آن افتادگی پوست است. داشتن یک چانه حجیم و قوی می تواند از بروز این افتادگی و همچنین تشکیل خطوط ماریونت یا اندوه در کناره های دهان جلوگیری کند و جلوگیری همیشه بهتر از درمان است.

تغییر شکل چانه

اگر مشکلتان با شکل چانه است، تقریبا می توان گفت که تنها راهکار بدون جراحی تغییر آن تزریق ژل است. این کار با تزریق شکرهای طبیعی، کلاژن و الاستین در زیر پوست چانه ممکن می شود. طراحی شکل چانه با توجه به نیازهای شما و متناسب با اجزای دیگر صورتتان انجام می شود.

نتایج فوری

نتایج تزریق ژل را تقریبا می توان به صورت فوری مشاهده کرد و درست بعد از جلسه درمان، می توانید از ظاهر جدید و افزایش اعتماد به نفستان لذت ببرید. ماندگاری نتایج تزریق ژل به چانه در حدود 12 ماه است و اگرچه دائمی نیست اما آنقدر هم کوتاه نیست.

افراد مناسب برای تزریق ژل به چانه

تزریق ژل به چانه روش نسبتا ساده ای است (به خصوص در مقایسه با روشهای دیگر زاویه سازی) و تقریبا می توان گفت که برای همه مناسب است. جراحان زیبایی باید قبل از انجام فرایند، از سلامت کلی بیمار، باردار یا شیرده نبودن فرد و عدم مصرف آسپیرین مطمئن می شوند تا از بروز خطرات احتمالی و ایجاد کبودی جلوگیری کنند. یکی از مهمترین نکاتی که پزشکان مد نظر قرار می دهند، احتمال وجود بیماری های قلبی و عروقی در بیماری است. افراد مبتلا به بعضی بیماری های قلبی معمولا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند و استفاده از تزریق ژل (و به طور کلی فیلرها) شاید حرکت درستی نباشد. مصرف داروهای رقیق کننده، انعقاد خون را به تاخیر می اندازد و احتمال بروز خونریزی طولانی مدت و یا مشکلات دیگر ایجاد می شود.

تنها موقعیت دیگری که پزشکان با احتیاط با آن برخورد می کنند، حالتی است که بیمار قبلا تحت کاشت پروتز چانه قرار گرفته باشد اما هنوز به دنبال بزرگتر کردن آن باشند. در صورت تزریق ژل در چانه ای که درونش پروتز چانه وجود داشته باشد، احتمال بروز عفونت در آن را ایجاد می کند و به همین دلیل بهتر است تا از یکی از این گزینه ها استفاده کنید.

آمادگی برای تزریق ژل به چانه

بیمار برای این درمان هم مثل خیلی از موارد دیگر، باید حداقل از 24 ساعت قبل از جلسه درمان از مصرف الکل خودداری کند. استفاده از محصولات موضعیت مختلف مثل رتینول، گلیکولیک اسید و مواد مراقبت پوست را باید از چند روز قبل از تزریق متوقف کنید. اگر در حال مصرف روزانه مکمل های مختلف هستید، باید آنها را به اطلاع پزشکتان برسانید چون ممکن است لازم باشد که آنها را نیز متوقف کنید.

فرایند تزریق ژل به چانه

تزریق ژل در میان افراد مختلف، با توجه به کانتور و شکل مد نظر بیمار، متفاوت خواهد بود. حتی درد این فرایند نیز در افراد مختلف، شدت متفاوتی خواهد داشت (اگر در دوره پریودتان هستید، بهتر است تزریق ژل را به بعد از آن موکول کنید). در صورتی که تزریق در بافت عمیق و نزدیک به استخوان انجام شود، احتمالا برای کاهش درد از کرم بیحسی موضعی یا تزریق ماده بلوک عصبی استفاده خواهد شد.

ماندگاری نتایج تزریق ژل به چانه چقدر است؟

عملکرد ژلهای مختلف با هم متفاوت است؛ نوع ژل، ناحیه تزریق و بدن فرد بر ماندگاری نتایج تزریق ژل تاثیر می گذارد. به طور کلی تزریق مواد در بافتهای عمیق تر و در فواصل اندک از هم با ماندگاری بالاتری همراه می شود، که البته همیشه صادق نیست.

ژل هیالورونیک اسید معمولا از کمترین ماندگاری (بین 6 تا 12 ماه) برخوردار است و به همین دلیل هم برای کسانی توصیه می شود که برای اولین بار به دنبال تزریق ژل هستند. یکی دیگر از محصولات با ماندگاری کم، کلسیم هیدروکسی لاپاتیت است که نتایج آن در حدود 12 ماه باقی ماند.

خطرات و عوارض جانبی تزریق ژل به چانه

دکتر الناز احمدی، متخصص زیبایی در ارتباط با خطرات و عوارض تزریق ژل می‌گوید:«اگرچه تزریق ژل و فیلر معمولا خطری برای بیمار به همراه نمی آورد، اما بعضی از آنها عبارتند از:

 • خارش
 • کبودی
 • تورم
 • عفونت
 • بدشکل و ناهمواری پوست
 • جای زخم
 • آبسه
 • جابجایی ماده تزریق شده به نقاط دیگر

گاهی اوقات واکنش سیستم ایمنی بدن به ژل تزریق شده به صورت یک شی خارجی است. این یعنی ممکن است ماده تزریق شده به شکل توده های سفت در بیاید. فرد در مواد نادر ممکن است با مشکلات زیر مواجه شوند:

 • آسیب بافت نرم
 • کوری
 • سکته»

 

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.