مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

کاهش چین و چروک اطراف چشم در سریع ترین زمان

تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

ظاهر زیبا و بی‌نقص یکی از اهدافی است که هر انسانی دوست دارد به آن برسد؛ چرا که انسان ذاتا زیبایی را دوست داشته و همواره نیز در پی دستیابی به آن است. زیبایی چشم‌ها در صورت، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شاید اولین چیزی که در چهره افراد، توجه ما را به خود جلب کند چشم‌ها باشند. در واقع نه تنها مخاطبین، بلکه خود ما نیز توجه ویژه‌ای به چشمهایمان داریم و همواره آن‌ها را یکی از عضوهای زیبا و تاثیر‌گذار در چهره خود به شمار می‌آوریم.

اطراف چشم‌ها ممکن است با افزایش سن و یا مشکلات ژنتیکی و بیماری، دچار چروک، گودی، پف و تیرگی شوند و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهند. کاهش این عوارض ممکن است با استفاده از برخی از داروها و کرم‌های درمانی و برای مدت زمان محدودی تاثیرگذار باشد. اما در واقع نمی‌توان اینگونه روش‌ها را روشی دائمی و موثر در نظر گرفت. در اینجا برای بیشتر افراد، بهترین راهکار که اینروزها بسیار هم پرطرفدار شده، استفاده از عمل تزریق فیلر زیر چشم است. در ادامه توضیحات بیشتری درباره عمل تزریق ژل زیر چشم ارائه می‌دهیم تا اگر قصدتان استفاده از این روش درمانی بود بتوانید با اطمینان خاطر بیشتری دست به اقدام بزنید.

عمل تزریق فیلر چشم

فیلر زیر چشم نوعی ماده پرکننده است که به منظور رفع تیرگی، گودی و چین و چروک زیر چشم مورد استفاده قرار ‌می‌گیرد. برای تزریق فیلر زیر چشم، عموما از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک استفاده ‌می‌شود؛ اما ‌می‌توان از دیگر فیلرها چون کلاژن، اسید لاکتیک و کلسیم نیز استفاده کرد.

مزایای تزریق فیلر زیر چشم

همانطور که پیشتر اشاره کردیم عموما از فیلر زیر چشم برای رفع سیاهی، چروک و گودی نواحی اطراف چشم استفاده ‌می‌شود. در واقع این روش به منظور بهبود وضعیت ظاهری بیمار، یکی از مزیت‌های مهم تزریق فیلر زیر چشم به شمار ‌می‌رود. تزریق ژل زیر چشم یکی از عمل‌های زیبایی است که عوارض کمی دارد.

رفع تیرگی و سیاهی زیر چشم‌ها

وجود حلقه‌های تیره اطراف چشم ‌می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. تیرگی و سیاهی اطراف چشم بر اثر عوامل گوناگونی پدید می‌آیند. علت این حلقه‌های تیره در نواحی اطراف چشم ممکن است بر اثر عوامل ژنتیکی، بیماری‌های خاص و افزایش سن باشد. در واقع با افزایش سن و از دست دادن بافت چربی و کلاژن در لایه‌های پوست و نازک شدن آن، باعث ‌می‌شود تا عروق زیر پوست در اطراف چشم که از پوست نازک‌تری نسبت به دیگر نواحی صورت برخوردار است نمایان‌تر شده و بدین‌وسیله خود را به شکل لکه‌هایی تیره و سیاه در اطراف چشم نشان دهند.

تزریق فیلر زیر چشم با خاصیت پرکنندگی، آبرسانی و کلاژن‌سازی پوست اطراف چشم، این امکان را فراهم ‌می‌سازد تا پوست این نواحی شفاف‌تر و جوان‌تر بنظر برسد. بر طبق تجارب بدست آمده تا حدود 50 درصد تیرگی‌های ژنتیکی اطراف چشم را ‌می‌توان با روش تزریق فیلر زیر چشم کاهش داد.

بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. در این خصوص، پزشک بررسی‌های لازم را برای به نتیجه رسیدن علل تیرگی اطراف چشم انجام ‌می‌دهد تا در نهایت اگر لازم به تزریق فیلر زیر چشم بود بتواند اینکار را برایتان انجام دهد.

کاهش چین و چروک اطراف چشم

یکی دیگر از عوارض افزایش سن، پدیدار شدن چین و چروک است. دلیل این امر بدان علت است که با افزایش سن، پروسه تولید الاستین و کلاژن در بدن کاهش پیدا ‌می‌کند. توقف تولید این دو ماده باعث ‌می‌شود تا حالت کشسانی و استحکام پوست به طور قابل ملاحظه‌ای کم شده و باعث ایجاد چین و چروک شود. تزریق ژل هیالورونیک اسید غیرحجم‌دهنده به‌عنوان فیلر زیر چشم، ‌می‌تواند باعث افزایش حجم زیرپوستی این ناحیه شده و چین چروک‌های چشم را کاهش دهد.

البته برای تقویت این اثرگذاری و با نظر پزشک ممکن است از دیگر روش‌ها همچون لیزر و یا بوتاکس دیسپورت به همراه تزریق فیلر زیر چشم نیز استفاده شود.

رفع پف زیر چشم

از دیگر مزیت‌های استفاده از تزریق فیلر زیر چشم ‌می‌توان به کاهش ‌میزان پف زیر چشم اشاره داشت. مطمئنا داشتن پف زیر چشم برای هیچکس خوشایند نیست. وجود پف زیر چشم ‌می‌تواند چهره فرد را حتی اگر خسته نباشد بسیار کسل و خسته نشان دهد. همچنین این پف، زیبایی چشم‌ها و چهره را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده و ممکن است اعتمادبنفس فرد را پایین بیاورد. خوشبختانه برای رفع این مشکل ‌می‌توان از روش‌های متفاوتی استفاده کرد.

در ابتدا باید بدانید که مشکل پف زیر چشم شما مربوط به چه عواملی است تا بتوانید گزینه جراحی پف یا تزریق فیلر زیر چشم را برای رفع آن در نظر بگیرید. اگر وجود پف چشم به علت از بین رفتن بافت زیرین و کاهش الاستین و کلاژن پوستی بر اثر عوارض افزایش سن باشد؛ پس بهترین گزینه برای شما تزریق فیلر زیر چشم عنوان ‌می‌شود.

در نهایت بهتر است برای تشخیص نوع پف چشم خود حتما به پزشک مراجعه کرده تا علت نهایی ریشه‌یابی شده و سپس برای رفع آن، اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر بخواهیم دیگر مزایای تزریق فیلر چشم را در نظر بگیریم بهتر است به اختصار نگاهی به موارد زیر داشته باشیم.

  • عدم نیاز به بستری شدن بیمار در بیمارستان پس از عمل تزریق فیلر زیر چشم
  • برگشت نتایج، در صورت راضی نبودن بیمار از تزریق فیلر یا ظاهر جدید خود
  • افزایش بهبود چهره و از بین بردن حالت کسالت بر اثر رفع چین و چروک، سیاهی و گودی اطراف چشم
  • درمان سریع و نبود نیاز به بستری و استراحت برای افراد پرمشغله
  • بدون درد و بی‌خطر بودن عمل

سخن نهایی

در این مطلب سعی شد توضیحاتی در مورد تزریق فیلر زیر چشم و مزایای مربوط به آن ارائه شود. اما مطمئنا این همه مطلب نبوده و توضیحات و موارد بیشتری درباره این عمل زیبایی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص ‌می‌توانید به بلاگ مهزیار مراجعه کرده و توضیحات تخصصی و بهتری را درباره عمل تزریق فیلر چشم مطالعه کنید.

 

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.