مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

تحصیل فیزیوتراپی در کشور ترکیه

تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۴۰۰

کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه است که بسیاری از ایرانیان آن را برای تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاهی انتخاب می‌کنند. یکی از پرمتقاضی‌ترین رشته‌ها در کشور ایران و ترکیه، رشته فیزیوتراپی است که از جمله رشته‌های پیراپزشکی می‌باشد و می‌تواند درآمد مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد. شرایط تحصیل این رشته در کشور ترکیه چیست؟ در ادامه این مطلب برای بررسی کامل شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه با ما همراه باشید.

چرا ترکیه را برای تحصیل فیزیوتراپی انتخاب کنیم

متقاضیان تحصیل رشته‌های پزشکی و پیرا پزشکی همواره به دنبال این هستند که در دانشگاه‌های برتر به تحصیل رشته دلخواه خود بپردازند. از این رو، بسیاری از این افراد، به سراغ کشورهای خارجی برای تحصیل می‌روند. یکی از اصلی‌ترین مقاصد ایرانیان، کشور ترکیه می‌باشد که به دلیل برخورداری از دانشگاه‌های مجهز با جایگاه علمی بالا، مورد توجه بسیاری بوده است.

تحصیل در ترکیه آن هم در رشته فیزیوتراپی می‌تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. امکان تبدیل ویزا برای اقامت بیشتر و سپس دریافت تابعیت ترکیه، بازار کار مناسب، درآمد نسبتا بالا در این کشور و امکان دریافت بورسیه تحصیلی اشاره کرد.

تبدیل آسان اقامت تحصیلی به اقامت دائم

یکی از مهم‌ترین دلایلی که شما را برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه ترغیب می‌کند، امکان تغییر ویزا پس از پایان تحصیل در ترکیه و دریافت تابعیت این کشور است. شما پس از اینکه دوران تحصیلی خود را در کشور ترکیه به اتمام رساندید، ملزم به ترک کشور می‌شوید. از این رو می‌توانید برای دریافت یکی دیگر از انواع ویزا در ترکیه اقدام کنید.

از جمله ویزاهایی که شما می‌توانید در کشور ترکیه برای دریافت آن‌ها اقدام کنید، می‌توان به ویزای سرمایه‌گذاری ترکیه و ویزای کاری این کشور اشاره کرد. در هردوی این ویزاها، پس از گذشت مدتی و در صورتی که شرایط لازم را داشتید، می‌توانید برای دریافت تابعیت کشور ترکیه اقدام کنید.

زمانی که شما تابعیت کشور ترکیه را به‌دست بیاورید، پاسپورت این کشور به شما اعطا می‌شود. پاسپورت کشور ترکیه 39امین پاسپورت برتر جهان به شما می‌رود که با داشتن آن می‌توانید به بسیاری از کشورهای دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید.

بازار کار مناسب رشته فیزیوتراپی

نرخ بیکاری در کشور ترکیه به نسبت ایران نرخ پایین‌تری دارد. در این کشور نرخ بیکاری در حدود 9 درصد است و از این رو می‌توان گفت که شما می‌توانید در ترکیه به راحتی شغل مورد نظر را پیدا کنید. در این کشور، مشاغل مورد نیاز که معمولا فیزیوتراپی هرساله جزو آن‌ها است، در هر سال توسط دولت اعلام می‌شوند که شما می‌توانید در صورت برخورداری از شرایط لازم، نسبت به اخذ ویزای کاری ترکیه اقدام کنید.

اعطای ویزای همراهی خانواده به دانشجویان فیزیوتراپی

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور ترکیه این است که شما می‌توانید در زمان تحصیل در این کشور، خانواده اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال را هم با خود به ترکیه ببرید. برای این کار نیاز دارید تا ابتدا اقامت تحصیل رشته فیزیوتراپی این کشور را برای خود دریافت کنید.

پس از چند ماه زندگی در کشور ترکیه و برخورداری از تمکن مالی لازم، می‌توانید برای دریافت ویزای همراهی خانواده درخواست دهید. این ویزا یک ماهه برای شما صادر می‌شود و خانواده شما می‌توانند در ترکیه اقامت داشته باشند. این ویزا تا پایان دوران تحصیلی شما اعتبار دارد و همسر شما می‌تواند در ترکیه درست مانند یک شهروند این کشور، کار کرده و حقوق و مزایا دریافت کند.

دریافت بورسیه تحصیلی مخصوص دانشجویان فیزیوتراپی

در کشور ترکیه این امکان به شما داده می‌شود که بتوانید برای تعدیل هزینه‌های تحصیلی فیزیوتراپی خود، نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنید. بورسیه‌های تحصیلی به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید در صورت اثبات توانایی‌های لازم، از پرداخت برخی از هزینه‌های تحصیل یا زندگی در این کشور معاف شوید.

برای رشته فیزیوتراپی در کشور ترکیه دو نوع بورسیه تحصیلی وجود دارد. برخی از بورسیه‌های تحصیلی در کشور ترکیه به شما این امکان را می‌دهند که برای تحصیل در این کشور هیچگونه هزینه‌ای را پرداخت نکنید که این بورسیه تحصیلی بسیار به ندرت ارائه می‌شود. در مقابل، بورسیه تحصیلی دیگری وجود دارد که تنها بخشی‌از هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش می‌دهد.

بورسیه‌های تحصیلی بخشی با توجه به توانایی‌های دانشجویان و همچنین شرکت‌های ارائه دهنده، بخش‌های مختلفی از هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش می‌دهند. اما مزیتی که در این میان وجود دارد این است که این بورسیه‌ها به افراد بیشتری اعطا می‌شوند.

آشنایی با رشته فیزیوتراپی در ترکیه و دروس آن

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های در جهان است که از زیرشاخه‌های پیراپزشکی به شمار می‌رود. این رشته بر مطالعه علوم توانبخشی تمرکز دارد. هدف اصلی از رشته فیزیوتراپی بهبود عملکرد و افزایش دامنه حرکات، افزایش قدرت عضلات، انعطاف عضلات، تحمل عضلات و به طور کلی بهبود عملکرد کلی فرد است.

دانشگاه‌های مناسب برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های پرمتقاضی در کشور ترکیه است. در این کشور دانشگاه‌های بسیاری وجود دارند که می‌توان آن‌ها را برای تحصیل انتخاب کرد. دانشگاه‌های کشور ترکیه از دو نوع خصوصی و دولتی تشکیل شده‌اند. این دانشگاه‌ها امکانات آموزشی و رفاهی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به خوابگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها متنوع اشاره کرد.

از جمله دانشگاه‌هایی در کشور ترکیه که می‌توانید برای تحصیل رشته فیزیوتراپی آن را انتخاب کنید، دانشگاه‌های حاجت تپه، آیدین، قاضی استانبول، اوکان، باغچه شهیر، یدی تپه، مدیپول و آجی بادم اشاره کرد. این دانشگاه‌ها در سه شهر مهم ترکیه یعنی استانبول، آنکارا و ازمیر پردیس دارند. تمام این دانشگاه‌ها نیز از جایگاه علمی بالایی در کشور ترکیه برخوردار هستند و به همین خاطر، مدرک تحصیلی شما که از سوی این دانشگاه‌ها ارائه می‌شوند، از اعتبار بین‌المللی بالایی برخوردار است.

انواع خدمات مهاجرتی از جمله تحصیلی با آرال گام

رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های پرطرفدار در کشور ترکیه و ایران است که دانشجویان ایرانی همواره تلاش می‌کنند تا به کشورهای مختلف برای تحصیل در این رشته مهاجرت کنند. دانشگاه‌های مختلفی در کشور ترکیه وجود دارند که می‌توانید برای تحصیل در این رشته، آن‌ها را انتخاب کنید. اما روند اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه، روندی پیچیده است که بهتر است از یک آژانس مهاجرتی برتر در این زمینه مانند آرال گام کمک بگیرید. در این آژانس مهاجرتی، متقاضیان مهاجرت از هر نوعی می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به دریافت ویزای هر کشوری اقدام کنند. برای کسب اطلاعات از خدمات آرال گام (https://aralgam.com)، می‌توانید به وب‌سایت این مجموعه مراجعه کنید.

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.