مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

آشنایی با بهترین دکترهای متخصص زنان و ارتوپد کرج

تاریخ ارسال : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱

مراقبت از سلامتی امری مهم برای داشتن زندگی سالم می باشد. برای حفظ سلامتی باید در صورت داشتن علائم بیماری در سریع ترین زمان به پزشک مراجعه کنیم.

با این حال افراد خیلی زیادی هستند که زمانی که دچار یک بیماری می شوند و یا مشکلی برای سلامتی آن ها پیش می آید، مراجعه به دکتر را پشت گوش می اندازند و یا اصلا نمی دانند که باید به چه نوع  پزشک متخصصی مراجعه کنند.

شاید پیدا کردن دکتر متخصص قابل اعتماد و توانمند با توجه به نیاز های شما کار دشوار و زمانبری باشد.

چرا که او شخصی است که شما سلامتی خود را در دستانش قرار خواهید داد. پس باید از لحاظ نوع برخورد، توانمندی ها، عملکرد و مهارت های لازم حس اعتماد نسبت به او داشته باشید.

مردم اکثر مواقع در مورد خرید یک خودرو یا ملک اطلاعات بیشتری کسب می کنند و هم وقت بیشتری برای تحقیق می گذارند، نسبت به زمانی که برای انتخاب یک دکتر متخصص صرف می کنند.

دکتر متخصص زنان کرج

دکتر زنان و زایمان و نازایی در دو حیطه‌ی بیماری‌های زنان و مراقبت‌های زایمان فعالیت می‌کنند. تمامی بیماری‌های مرتبط با سیستم تناسلی زنان و همچنین مسائل مربوط به بارداری، قبل از حاملگی و دوره‌ی بعد از زایمان (نفاس) و عمل سزارین در حوزه ی فعالیت های دکتر زنان و زایمان و مامایی است.

در ادامه لیستی از بهترین دکترهای متخصص زنان در کرج را آورده‌ایم:

1.دکتر فرانک راسخ (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

2.دکتر فاطمه مقیمیان (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

3.دکتر فاطمه سلیمانی (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

4.دکتر مینا اکرمی (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

5.دکتر فهیمه ملک افضلی (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

6.دکتر شادی خلخالی راد (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

7.دکتر نسرین اسلامی زاده (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

8.دکتر شهناز اصغری (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

9.دکتر زهرا شاطری (متخصص زنان و زایمان و نازایی)

10.دکتر لیلا قربانی (تخصص زنان و زایمان و نازایی – فلوشیپ اورولوژی زنان و جراحی ترمیمی لگن)

 

دکتر زنان و زایمان به درمان چه بیماری‌هایی می‌پردازد؟

 

سرطان تخمدان، سرطان رحم، سرطان دهانه ی رحم، واژن و لوله ی فالوپ، پرولپس یا افتادگی مثانه و رکتوم، عفونت‌های قارچی یا باکتریال، رابطه‌ی جنسی دردناک، قاعدگی نامنظم یا درد غیر معمول در قاعدگی، خونریزی غیرطبیعی در دوران قاعدگی، مشکلات دوران یائسگی، اندومتریوز، پولیپ ها ی واژن و دهانه ی رحم، میوم و توده ی رحمی، کیست های تخمدانی ، حاملگی خارج رحمی، مشکلات جفت در بارداری، مشکلات جنینی در طول دوره ی بارداری، فشار خون حاملگی، بیماری های مرتبط با پستان(مثل سرطان سینه)، بیماری های جنسی مقاربتی، مشکلات ناباروری و نازایی، ترشحات نامعمول دستگاه تناسلی، سزارین، زایمان طبیعی در آب.

 

چه زمانی به متخصص زنان و زایمان و نازایی خوب مراجعه کنیم؟

بهتر است دختران از سن بلوغ و پدیدار شدن علائم آن به دکتر زنان خوب مراجعه کنند. همچنین برای انجام معاینات مستمر در سنین باروری جهت پیشگیری، درمان و پیگیری بیماری‌های مرتبط با دستگاه تولید مثل زنان و بیماری‌های پستان ضروری است. زنان یائسه نیز جهت درمان مشکلات یائسگی به بهترین دکتر نازایی مراجعه می‌کنند.

در صورتی که سوالات زیر برایتان پیش آمد حتما به متخصص زنان مراجعه کنید و از سلامت خود اطمینان پیدا کنید.

 

دکتر متخصص ارتوپد کرج

 

اگر در طول زندگی خود دچار درد مفاصل شده باشید یا آسیب جدی به سیستم اسکلتی عضلانی شما وارد شده باشد، احتمالا به متخصص ارتوپد مراجعه کرده‌اید. دکتر ارتوپد در تشخیص و درمان تخصصی مهارت بالایی داشته و بیماری‌های مربوط به این بافت‌ها را درمان می‌کند.

براساس تعریف وب سایت medicalnewstoday دکتر ارتوپد (orthopedic) بیماری‌های مربوط به سیستم اسکلتی را درمان می‌کند. ارتوپدی شاخه‌ای از پزشکی است که دکتر متخصص داخلی با ادامه تحصیل در مقطع فوق‌تخصص می‌تواند به آن دست پیدا کند. این شاخه از پزشکی روی سیستم ماهیچه‌ها و استخوان‌ها تمرکز دارد.

در مراکز تخصصی ممکن است دکتر ارتوپد به‌عنوان بخشی از تیم درمان ارتوپدی کار کند. این تیم شامل فوق‌تخصص ارتوپدی، دستیاران پزشک، پرستاران، متخصصان کار و فیزیوتراپی و مربی‌های ورزشی می‌شود.

 

معرفی بهترین متخصص‌های ارتوپد کرج:

1.دکتر ساسان قهرمانی (متخصص ارتوپدی)

2.دکتر فرحناز دانشور (متخصص ارتوپدی)

3.دکتر علیرضا مبصری (متخصص ارتوپدی)

4.دکتر منصور رضایی (متخصص ارتوپدی)

5.دکتر روزبه تقوی (متخصص ارتوپدی – فلوشیپ جراحی دست)

6.دکتر عبدالرضا ملک خیاط (متخصص ارتوپدی)

7.دکتر راضیه نبی (متخصص ارتوپدی – فلوشیپ جراحی دست و اعصاب محیطی (میکروسرجری))

8.دکتر رامتین روحی پور (متخصص ارتوپدی)

9.دکتر حسین رحیمیان (متخصص ارتوپدی)

10.دکتر محسن پورسلان (متخصص ارتوپدی)

 

علل مراجعه به دکتر ارتوپد

برای تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها باید به دکتر ارتوپد مراجعه کرد. اغلب زمانی که فرد در یک تصادف یا هر رویداد دیگری مجروح می‌شود، نیاز به مراجعه به ارتوپدیست است. گاهی هم برای مدیریت و کنترل بیماری‌های مزمن مانند کمردرد یا آرتروز به این تخصص نیاز است.

حتی اگر شما فردی باشید که از نظر فیزیکی خیلی فعال نیست، ممکن است در فعالیت‌های روزانه دچار سایش یا پارگی عضلات شوید. زمانی که طولانی‌مدت پشت کامپیوتر هستید، بدون استراحت کار می‌کنید، حرکات تکراری را روزانه انجام می‌دهید یا در وضعیت نامناسب کار می‌کنید به سیستم اسکلتی عضلانی خود آسیب وارد کرده و در صورت شدیدبودن آسیب باید به ارتوپدیست مراجعه کنید.

متخصص ارتوپد چه وظیفه‌ای دارد؟

فوق‌تخصص ارتوپدی باید انواع مشکلاتی که در نتیجه آسیب به سیستم اسکلتی عضلانی وارد شده است، تشخیص داده و درمان کند. وظیفه اصلی این متخصص به‌صورت زیر است.

  • مدیریت درد: برخی از آسیب‌ها و بیماری‌ها باعث بروز درد در سیستم اسکلتی عضلانی می‌شوند. دکتر ارتوپد برای ازبین‌بردن درد، درمان‌هایی را ارائه می‌دهد.
  • بهبود دامنه حرکت: درد و تورم مفاصل می‌تواند دامنه حرکتی را محدود کند و در کارهای روزانه اختلال ایجاد کند. در این شرایط متخصص با روش‌هایی مانند فیزیوتراپی دامنه حرکت را بهبود می‌دهد. گاهی هم برای رفع این مشکل نیاز به جراحی است.
  • درمان آسیب‌ها: آسیب‌هایی مانند شکستگی استخوان، دررفتگی یا پارگی تاندون توسط ارتوپد درمان می‌شود.

چه زمانی باید به دکتر ارتوپد مراجعه کنیم؟

درصورتی‌که دچار درد و آسیب در استخوان، ماهیچه، تاندون، رباط یا مفاصل شدید، باید به دکتر ارتوپد مراجعه کنید. دکتر ارتوپد باتوجه‌به علائم و نوع درد تشخیص می‌دهد که آسیب به کدام ناحیه وارد شده است. در صورت نیاز ممکن است پزشک آزمایش‌های تصویربرداری را توصیه کند تا بتواند به طور دقیق آسیب را شناسایی کند.

کلام آخر

در این مطلب ما بهترین دکترهای متخصص کرج در تخصص های زنان و ارتوپدی را به شما معرفی کردیم و راهنمایی های لازم برای زمان مراجعه به این متخصصین را برای شما شرح دادیم.

 

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.