مجله پزشکی-سلامت ایرانیان آمریکا
ads

کدام قرص لاغری تأثیر بیشتری دارد؟

تاریخ ارسال : ۱۸ تیر ۱۴۰۱

همه ما می‌دانیم که بهترین راه برای کاهش وزن، پیروی از یک برنامه غذایی سالم و انجام مقدار متوسط ​​​​ورزش روزانه استقرص‌های کاهش وزن، مثل دایان فیت ممکن است نویدبخش باشد، به‌خصوص برای افرادی که با انجام ورزش و رژیم‌های غذایی به نتیجه دلخواه خود نرسیده باشندبااین‌حال باید از قرص‌های لاغری برای حمایت از رژیم غذایی استفاده کرد، نه این‌که برای کاهش وزن فقط به آنها اعتماد کردبرای کمک به مبارزه با چاقی، حتماً از پزشک بخواهید که قرص‌های کاهش وزن را برای شما تجویز کندبه‌طورکلی، داروهایی که پزشک شما تجویز می‌کند، نسبت به قرص‌های بدون نسخه، مؤثرتر و ایمن‌تر هستند.

اگر تصمیم به خرید هرگونه قرص لاغری یا مکمل‌های گیاهی دارید، داروخانه آنلاین دارودراگ می‌تواند به شما کمک کند.

قرص‌های لاغری چیست؟

قرص‌های لاغری همان‌طور که از نامشان پیداست قرص‌هایی هستند که برای کاهش وزن مصرف می‌شودعملکرد هر یک از این قرص‌ها مختلف است و همچنین می‌تواند تأثیرات متفاوتی بر افراد مختلف داشته باشندبرخی از آن‌ها متابولیسم را تسریع می‌کنند و سرعت چربی‌سوزی را افزایش می‌دهند، درحالی‌که برخی دیگر اشتهای شما را کاهش می‌دهند یا میزان چربی (و کالریرا که بدن شما می‌تواند از غذا جذب کند محدود می‌کندهمچنین برخی از آن‌ها مثل قرص لاغری رویسا از مواد گیاهی ساخته شده‌اند.

این نوع از قرص‌ها به‌عنوان یک داروی نسخه‌ای، داروی بدون نسخه یا مکمل‌های غذایی در داروخانه آنلاین تهران در دسترس هستند و در حالت ایدئال باید به‌عنوان بخشی از یک رویکرد کلی برای کاهش وزن، به‌عنوان‌مثال سبک زندگی سالم، ورزش و عادات رژیم غذایی استفاده شوندبه این نکته توجه داشته باشید که اعتیاد به قرص‌های رژیمی می‌تواند تأثیر مخربی فوق‌العاده بر بدن داشته باشد.

قرص‌های لاغری با چه نام‌هایی شناخته می‌شوند؟

سایر اسامی قرص‌های لاغری، شامل داروهای ضد اشتها یا بی‌اشتهایی، سرکوب‌کننده‌های اشتها، داروهای ضد چاقی استبسیاری از قرص‌های رژیمی با نسخه بر اساس قانون مواد کنترل شده تعیین شده‌انداین کار برای جلوگیری از سوءمصرف داروها استبا وجود چنین قوانینی، قرص‌های لاغری با سرعت هشداردهنده‌ای مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند.

هر قرص لاغری چه بدون نسخه و چه با نسخه، خطرات و نگرانی‌های مربوط به خود را داردمهم است که به‌خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که چیزی، توسط پزشک تجویز شده است، لزوماً به این معنی نیست که عوارضی نداردبه‌خصوص زمانی که خارج از دوز یا روش توصیه شده استفاده شود.

استفاده از قرص لاغری مثل دایان فیت؛ برای چه کسانی مناسب است؟

توصیه تمامی متخصصین تغذیه برای کاهش وزن داشتن رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت‌های بدنی روزانه استاما گاهی فرد شرایط و حوصله رژیم و ورزش را ندارد؛ بنابراین ترجیح می‌دهد قرص‌های لاغری را مصرف کنندکسانی که سراغ داروهای لاغری می‌روند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • توده بدنی یا BMI بالاتر از 30 داشته باشند.

 • فرد بعد از حداقل شش ماه که از رژیم غذایی او گذشت، حتی هفته‌ای نیم کیلو هم لاغر نشده باشد.

 • شاخص BMI فردی 27 یا بالاتر باشد و اضافه‌وزنش به دلیل بیماری باشد.

 • افرادی که تنظیم رژیم غذایی برایشان بدون کمک قرص‌ها دشوار است.

انواع قرص لاغری که از داروخانه آنلاین تهران می‌توانید تهیه کنید

برخی از رایج‌ترین قرص‌های لاغری مورداستفاده عبارت‌اند از:

قرص دایان فیت

قرص دایان فیت از مواد طبیعی مثل زیره سیاه، رازیانه، سداب، مرزنجوش ساخته می‌شود و فاقد هرگونه مواد شیمیایی بوده استاین کپسول گیاهی کاهش‌دهنده اشتها و پرخوری است و همچنین در افزایش سوخت‌وساز بدن بسیار مؤثر است.

قرص لاغری رویسا

قرص لاغری رویسا برای افرادی که از مشکل‌هایی مثل اضافه‌وزن، چربی خون بالا و کبد چرب رنج می‌برند مناسب استاین قرص بر روی ناحیه چربی‌های شکم و پهلو بیشترین تأثیرگذاری را دارداز دیگر ویژگی‌های این قرص می‌توان به بهبود عملکرد سیستم گوارش، ازبین‌بردن احساس نفخ و یبوست، رفلاکس معده، کمک به دفع چربی‌های زاید، کاهش جذب قند خون اشاره کرد.

لیراگلوتاید

لیراگلوتاید همچنین برای مدیریت دیابت استفاده می‌شودبرخلاف سایر داروهای کاهش وزن، لیراگلوتاید به‌صورت تزریقی تجویز می‌شودحالت تهوع یک شکایت رایج در زمان مصرف این قرص است.

قرص لاغری گلوکومانان

ماهیت گلوکومانان فیبر است و از با کتری‌های روده تغذیه می‌کنداین قرص لاغری وقتی آب جذب می‌کند به شکلی مثل ژل تبدیل می‌شوداین ژل بر روی چربی‌های بدن می‌نشیند و احساس بی‌میلی نسبت به غذا به شما می‌دهدوقتی غذای کمتری خورده شود و کالری کمتری هم دریافت می‌شود در نهایت باعث لاغری شما می‌شود.

عصاره دانه قهوه سبز

شکل اولیه دانه قهوه سبزرنگ است قهوه‌هایی که به‌صورت متعارف در بازار وجود دارد برشته شده‌انداین دانه‌های سبزرنگ حاوی کافئین و اسید کلروژنیک هستند که در کاهش وزن و چربی‌سوزی بسیار مفید هستندهمچنین این دانه‌ها سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستنداسید کلروژنیک می‌تواند باعث ایجاد اسهال شود.

کنتراو (بوپروپیون و نالترکسون)

بوپروپیون یک داروی ضدافسردگی است و نالترکسون معمولاً برای جلوگیری از اثرات مواد مخدر یا الکل در افراد مبتلا به وابستگی تجویز می‌شودهر دو دارو همچنین ممکن است گرسنگی و هوس غذا را مهار کنندعوارض جانبی این دارو می‌تواند شامل یبوست، سرگیجه، سردرد، مشکل در خوابیدن و ناراحتی معده باشد.

عملکرد قرص‌های لاغری به چه شکلی است؟

قرص‌های کاهش وزن بسته به فرمول آنها به روش‌های مختلفی عمل می‌کنندآن‌ها ممکن است:

 • اشتها را سرکوب کنند تا کمتر احساس گرسنگی کنید.

 • متابولیسم را افزایش دهند تا کالری بیشتری بسوزانید.

 • باعث کاهش جذب چربی از غذا در روده می‌شوند.

عوارض قرص‌های لاغری چیست؟

هر مدل از قرص لاغری با عوارض جانبی مختلفی همراه استمثل:

سرکوب‌کننده‌های اشتها

این‌ها محرک هستند و می‌توانند عوارضی را ایجاد کنندمانند:

 • عصبی بودن

 • تحریک‌پذیری

 • تپش قلب

 • افزایش ضربان قلب ضربان قلب غیرطبیعی

 • افزایش فشارخون.

قرص‌هایی که متابولیسم را افزایش می‌دهند.

این قرص‌های لاغری با تغییرات روانی و فیزیولوژیکی مشابه با داروهای سرکوب‌کننده اشتها همراه هستند.

قرص‌هایی که جذب چربی را کاهش می‌دهند

این قرص‌های لاغری با آسیب کبدی مرتبط هستندعوارض جانبی مؤثر بر کبد می‌تواند منجر به علائمی شودمانند:

 • خارش

 • ازدست‌دادن اشتها

 • زردی چشم یا پوست

 • مدفوع رنگ روشن

 • ادرار قهوه‌ای‌رنگ

چه مدت باید داروهای سرکوب‌کننده اشتها مصرف کرد؟

انجمن غذای آمریکا یا FDA برخی از داروهای سرکوب‌کننده اشتها را برای استفاده کوتاه‌مدت 12 هفته یا کمتر تأیید کرده استاگر وزن خود را کاهش دهید و عوارض جانبی نداشته باشید، ممکن است بتوانید با تأیید پزشک خود داروهای تجویزی خاصی را به طور نامحدود مصرف کنید.

قبل از مصرف قرص‌های لاغری باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 • هرگز قرص سرکوب‌کننده اشتها را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید.

 • می‌توانید داروهای خود را از داروخانه آنلاین در تهران به‌راحتی تهیه کنید.

 • طبق دستور پزشک از داروهای خود استفاده کنید.

 • به‌جای مصرف مداوم از قرص لاغری برای تناسب‌اندام از ورزش و رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

 • قبل از مصرف هر دارویی عوارض آن را مطالعه کنید.

جمع‌بندی

قرص‌های لاغری شامل تعدادی مکمل‌های تجویزی و بدون نسخه هستند که برای کمک به شما در کاهش یا کنترل وزنتان طراحی شده‌اندقرص‌های لاغری با سرکوب اشتها، افزایش متابولیسم یا جلوگیری از جذب چربی در فرایندهای بدن که بر وزن تأثیر می‌گذارند تداخل می‌کننداین داروها می‌توانند گرسنگی را مهار کنند و به کاهش وزن شما کمک کنندمتخصصین تغذیه به شما کمک می‌کنند تا بهترین داروی کاهش وزن یا برنامه درمانی را برای نیازهای منحصربه‌فرد خود را پیدا کنید.

این مقاله یک رپورتاژ تبلیغاتی است و مجله پزشکی سیب هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

ارسال نظر

Comments are closed.